طراحی سایت بازرگانی

طراحی سایت بازرگانی اکنون یکی از نیازهای  مبرم افراد و شرکت هایی است که قصد دارند در زمینه بازاریابی، کسب و کار خود را شروع کنند. افراد و شرکت‌ هایی که در زمینه بازرگانی مشغول به فعالیت هستند باید آگاه باشند که یکی از دلایل مهم و تاثیر گذار در پیشرفت و موفقیت کسب و کار طراحی یک وب سایت  آن هم از نوع بازرگانی است. اعتبار افراد یا شرکت هایی که در زمینه بازرگانی فعالیت می‌ کنند در گرو حضور فعال و مفید در فضای مجازی و اینترنتی است چون امروزه افراد وقت کافی برای تحقیق در مورد شرکت را ندارند. بازاریابی، تبلیغات گوگل و پیدا کردن مشتری برای هر کاری به ویژه در زمینه بازرگانی بسیار مهم بوده و کسی در این مورد موفق است که مشتری بیشتری داشته باشد و هزینه کمتری صرف کند. وب سایت اینترنتی ساده ترین و ارزان ترین راه  بازرگانی برای کالا و خدمات افراد و شرکت‌ ها است. پس داشتن یک وب سایت حرفه ای و کاربردی برای پیشبرد کسب و کارتان بسیار لازم و ضروری است.

 
طراحی سایت بازرگانی

با توجه به مواردی که بالا درباره طراحی سایت بازرگانی عنوان کردیم به این نکته پی می بریم که طراحی سایت بسیار مهم بوده و هر چه سریعتر باید اقدام کنید چون تاثیر بسزایی در رشد کسب و کار و افزایش فروش شرکتتان خواهد داشت.

ضرورت طراحی سایت بازرگانی

از مهم ترین اهداف و ضروریت های طراحی سایت بازرگانی برای افراد یا شرکت ها می‌ توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • افزایش بازار داخلی و خارجی
 • ارائه خدمات
 • انجام محاسبات
 • ارتباط با مشتریان به صورت مجازی
 • نمایش محصولات
 • نمایش پروژه ها و نمونه کارها

طراحی سایت بازرگانی چیست؟

طراحی سایت بازرگانی در واقع ایجاد یک محیط آنلاین است که از طریق آن می توان شرکت و محصولات آن را به صورت اینترنتی تبلیغ و به فروش رساند. افراد یا شرکت ها برای خرید محصولات مورد نظر خود یا آشنایی بیشتر با شرکت شما به سایت بازرگانی که برای شرکت طراحی کرده‌ اید مراجعه می کنند تا ضمن خرید محصول با شرکت بیشتر آشنا شوند. در طراحی سایت بازرگانی بهتر است از یک لوگو اختصاصی برای معرفی برند شرکت خود استفاده کنید تا با این کار هم تعداد بازدید کنندگان و هم میزان سود شرکت بالا برود.

چرا طراحی سایت بازرگانی مهم است؟

سایت های بازرگانی، مشتریان زیادی را از داخل و خارج کشور در هر زمینه‌ ای که فعالیت می‌ کنند پوشش می‌ دهد. مهم ترین رکن بازاریابی، داشتن یک وب سایت اینترنتی برای معرفی برند و خدمات به داخل و خارج کشور است. سایت‌ های اینترنتی در سراسر جهان با پشتیبانی سایت ۲۴ ساعته در دسترس افراد هستند. پس با کمی هزینه، بهینه سازی سایت، نشر محتوا و مقالات مرتبط با بازرگانی به راحتی می ‌توانید کاربران داخلی و خارجی زیادی را در جستجوی اینترنتی گوگل در دنیا با خدمات خود آشنا کنید و برای شرکت خود مشتریان دائمی پیدا کنید.

طراحی سایت بازرگانی اگر از نظر برنامه نویسی و گرافیکی به خوبی انجام شود به تدریج کاربران زیادی را به خود جذب خواهد کرد؛ همچنین داشتن سایت بازرگانی می‌ تواند به افراد در زمینه اطلاع رسانی قیمت های جدید به شرکت های داخلی و خارجی یا شرکت های همکار کمک کند.

طراحی سایت بازرگانی بر اساس اصول سئو گوگل

طراحی سایت برای هر فعالیتی به خصوص سایت بازرگانی باید طبق اصول سئو سایت و گوگل انجام گیرد؛ چون بیش از ۹۰ درصد افرادی که از وب‌ سایت های اینترنتی بازدید می کنند از طریق گوگل به وب سایت مورد نظر دسترسی پیدا می کنند؛ همچنین کمک گرفتن از سئو موجب ارتقا رتبه سایتتان می شود.

سایت بازرگانی چه ویژگی هایی دارد؟
برای اینکه کاربران و مشتریان به راحتی با شرکت و محصولات شرکت آشنا شوند ویژگی‌ های مهمی را در سایت خود قرار می دهند. برخی از این ویژگی ها عبارتند از:

 • از موتورجستجو پیشرفته برخوردار هستند
  به کمک موتور جستجو پیشرفته می توان به آسانی و در کمترین زمان ممکن شرکت و محصولات شرکت را پیدا کرد. این موتور جستجوگر محصولات شرکت شما را بر اساس قیمت، موجود بودن یا نبودن، برخورداری از تخفیفات ویژه و …مرتب کرده و در سایت ارائه می کند.
 • ایجاد حساب کاربردی خصوصی برای کاربران
  داشتن یک حساب کاربری خصوصی برای مشتریان باعث می شود تا بتوانند به تاریخچه سفارشات و خریدهای اینترنتی خود دسترسی داشته باشند.
 • گفتگوی آنلاین با واحد پشتیبانی 
  قابلیت گفتگو آنلاین با واحد پشتیبانی بازرگانی موجب جلب اعتماد مشتریان و افزایش کیفیت خدمات رسانی می شود. علاوه بر این ارتباط اینترنتی باعث می شود کاربران و مشتریان هزینه ای برای تماس تلفنی پرداخت نکنند.
 • توضیح کامل درباره محصول
  توضیح کامل درباره محصول و ویژگی های آن موجب می شود کاربران با دید بهتری محصول را خریداری کنند؛ همچنین اگر توضیح شما کامل و جامع باشد مشتریان با اعتماد بیشتری سفارش می دهند.
 • برخورداری از نماد اعتماد الکترونیکی
  اگر وب سایتی که برای بازرگانی طراحی کرده اید دارای نماد اعتماد الکترونیک باشد، اعتماد مشتریان و کاربران برای پرداخت های آنلاین بیشتر می شود.

مزایای طراحی سایت بازرگانی

مزایای طراحی سایت بازرگانی

طراحی سایت بازرگانی مزایای زیادی دارد که برخی از آن ها عبارتند از:

 1. کاهش هزینه: برای اینکه کسب و کارتان رشد نماید و به سمت پیشرفت حرکت کند، هزینه ها را کاهش دهید. طراحی سایت برای شما هزینه‌ ای زیادی ندارد، حتی می تواند باعث سود چند برابری وب سایت شما شود.
  دسترسی آسان: افراد امروزه آنقدر مشغله کاری دارند که وقت کافی برای خرید حضوری را ندارند؛ به همین علت داشتن یک سایت می تواند دسترسی افراد به خدمات و محصولات را برای مشتریان آسان کند.
 2. بازاریابی گسترده تر: برای بازاریابی وب سایت خود می توانید از سئو سایت استفاده کنید که بازاریابی را برای شما ساده تر و مقرون به صرفه تر می کند.
 3. افزایش اعتبار: یکی دیگر از مزایای طراحی سایت بازرگانی افزایش اعتبار کسب و کار و در نتیجه افزایش فروش است.
 4. بروز بودن اطلاعات: اگر تمایل دارید تا کاربران و مشتریان با شرکت یا محصولات آن به خوبی آشنا شوند از ابزار هایی مثل بیلبورد یا تابلو و …در سطح شهر یا کشور استفاده کنید. از طریق وب سایت نیز باید اطلاعات محصول را هر
 5. چند وقت یکبار بروز و جدید کرد.
 6. خدمات بهتری را ارائه می دهد.
 7. با طراحی سایت از مزایای مادام العمر برخوردار خواهید بود.
 8. قابلیت دسترسی آسانی دارد.

طراحی سایت بازرگانی چقدر زمان می برد؟

بسته به اینکه طراحی سایت شما چقدر پیچیده باشد یا سایت شما از چه نوع سایتی است یا امکاناتی که قرار است در سایت قرار داده شود، ممکن است چند روز تا چند ماه زمان ببرد. اما به طور کلی میانگین مورد نیاز برای طراحی سایت بازرگانی بین دو تا سه هفته به طول می انجامد.

قیمت طراحی سایت بازرگانی

از فاکتورهای مهمی که بر قیمت طراحی سایت بازرگانی اثر می گذارد ویژگی و قابلیت هایی است که توسط متخصصین طراحی و ساخت، سایت بازرگانی ارائه می شود. قابلیت هایی همچون چند زبانه بودن وب سایت، چت آنلاین با مشتری و … مواردی هستند که بر قیمت طراحی سایت اثر می گذارند. برای اطلاع دقیق تر و کامل از قیمت طراحی سایت بازرگانی پیشنهاد می کنیم به سایت دات وب مراجعه کنید.

مراحل طراحی سایت بازرگانی

برای طراحی سایت بازرگانی ابتدا باید:

 • در وب سایت ATGO.ir  برای ساخت وب سایت شرکت بازرگانی خود درخواست ثبت کنید.
 • پس از ثبت درخواست، کارشناسان شرکت Atgo توضیحاتی درباره داشتن یک وب سایت حرفه ای در اختیارتان قرار می دهد.
 • افراد نیز می توانند نمونه کارها، محصولات یا خدمات شرکت بازرگانی خود را به صورت فایل ورد یا pdf در اختیار کارشناسان قرار دهند.
 • سپس مرحله خرید هاست شروع می شود. در این مرحله فضایی فراهم شده است که همواره به شبکه اینترنت متصل بوده و می تواند اطلاعاتی که شما بارگذاری کرده اید را در اختیار بازدید کنندگان قرار دهد.
 • بعد از خرید هاست نوبت به خرید دامنه می رسد. منظور از دامنه همان آدرسی است که شما برای وب سایت خود انتخاب کرده‌ اید و افراد با سرچ آن در مرورگرها به سایت شما دسترسی پیدا خواهند کرد.
 • پس از این که خرید دامنه و هاست تمام شد عملیات ساخت قالب سایت بازرگانی در مدت زمان ۱۵ الی ۲۵ روز انجام می شود.
 • بعد از تکمیل به مشتری ارائه می شود. اگر مشتری تمایل به تغییراتی روی قالب باشد، این تغییرات خواسته شده روی قالب انجام خواهد شد و در نهایت وب سایت همراه با پکیج آموزشی به مشتریان ارائه می شود.
 • امکاناتی که در طراحی سایت بازرگانی می ‌توان پیاده کرد.

از جمله امکاناتی که می توان در طراحی یک سایت اینترنتی پیاده کرد:

 • معرفی خدمات: در این بخش تمامی خدمات شرکت شما به بهترین شکل ممکن به نمایش گذاشته می شود.
 • معرفی محصولات: محصولات شرکت را می توان به همراه توضیح و تصاویر در سایت قرار داد تا کاربران با محصول آشنا شوند.
 • درباره ما: یک قسمت را به تاریخچه شرکت خود اختصاص دهید و به معرفی کامل شرکت بپردازید.
 • رزومه شرکت: با داشتن رزومه کاری می توانید علاوه بر همکاری با شرکت های مختلف در سایت اینترنتی نیز رزومه کاری آنلاین داشته باشید و از طریق آن با سایر شرکت های داخلی و خارجی آشنا شوید.
 • تماس با ما: در این قسمت با قرار دادن شماره تماس یا نقشه شرکت می توانید با مشتریان در ارتباط باشید.
 • نمایشگاه ها: یک بخش از سایت بازرگانی را به نمایشگاه هایی که برگزار شده یا برگزار خواهد شد اختصاص دهید.
 • افتخارات: بخش دیگری را به افتخارات یا لوح تقدیرهای شرکت اختصاص دهید تا کاربران با شرکت شما بیشتر آشنا شوند.
 • چند زبانه بودن سایت: اگر می ‌خواهید خدمات و محصولات شرکت را به صورت گسترده معرفی کنید سایت بازرگانی را چند زبانه طراحی کنید.
 • نمایندگی فروش: یک بخش در سایت را به نمایندگی فروش در داخل و خارج کشور اختصاص دهید.
 • اخبار سایت و رویداد: هر کار یا رویدادی که در شرکت بازرگانی شما در حال وقوع است در داخل سایت قرار دهید.
 • سفارش آنلاین: در این قسمت می توانید سفارش را از مشتریان خود دریافت کنید و تا فروش تان بالا برود.
 • پشتیبانی آنلاین: به کمک این بخش می توان به صورت شبانه روز به کاربران پاسخ داد.
 • سوالات متداول: یکی از بخش‌ های مهم در سایت بازرگانی قرار دادن سوالات متداول است. سوالاتی که از شما پرسیده می شود را همراه با پاسخ در سایت قرار دهید.

سایر امکانات که به صورت اختصاصی در طراحی سایت قرار می‌‌ گیرد
امکاناتی که به صورت اختصاصی در سایت بازرگانی قرار می‌ گیرد عبارتند از:

 1. طراحی شیک و کار پسند
 2. گالری تصاویر امکانات و خدمات
 3. امکان تعریف نظر سنجی
 4. بخش معرفی شرکای تجاری
 5. بخش معرفی نمایندگان داخلی و خارجی
 6. امکان مدیریت بخش های مختلف سایت
 7. امکان اتصال به درگاه پرداختی
 8. امکان نمایش آدرس سایت بر روی نقشه
 9. سامانه چت و بازاریابی آنلاین
 10. قابلیت مسیریابی کاربران به شرکت
 11. فشرده سازی محتوا برای بالا بردن سطح سایت در گوگل
 12. آموزش به صورت حضوری و ویدئویی
 13. برخورداری از محافظت امنیتی چند لایه
 14. طراحی رسپانسیو و نمایش دادن آن در موبایل، لپ تاپ، تبلت و مانیتورهای بزرگ.

نکات مهم در طراحی سایت بازرگانی

برای اینکه یک وب سایت حرفه ای و جامع داشته باشید باید برخی نکات را در نظر بگیریدکه عبارتند از:

 • یک هدف مشخص داشته باشید: زیرا طراحی سایت بدون هدف وقت و پول شما را مصرف می کند و هیچ مزیتی نخواهد داشت.
 • محتوای منحصر به فرد بنویسید: قبل از شروع به طراحی سایت بازرگانی فکر کنید و تصمیم بگیرید که چه چیزی را می خواهید به مخاطبان خود بگویید.
 • هدف از طراحی سایت را به روشنی بیان کنید: افراد وقت کافی برای خواندن تمام اهداف شما ندارند به خاطر همین اطلاعات و نکات مهم درمورد شرکت و پیشنهادات آن را به صورت ساده و واضح در اختیار بازدید کنندگان قرار دهید.
 • از سئو کمک بگیرید: کمک گرفتن از سئو سایت موجب می شود رتبه وب سایت شما ارتقا پیدا کند.
 • در طراحی وب سایت دقت کنید تا بتواند در کمترین زمان ممکن داده ها و اطلاعات را در اختیار کاربران قرار دهد.
 • از نکات مهم در طراحی سایت بازرگانی رسپانسیو بودن سایت است تا در هر قالب و دستگاهی به درستی نمایش داده شود و کاربر به سختی نیفتد.
 • هنگام طراحی دقت کنید ظاهر گرافیکی سایتتان با محصولات شرکت تطابق داشته باشد تا کاربران رابطه بهتری با سایت برقرار کنند.

کسب و کارتو آنلاین کن

طراحی سایت بازرگانی
طراحی سایت بازرگانی

داتـــــــ وبــــــــــ

نمـــــونه کارهای داتـــــــ وبــــــــــ

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ، و با استفاده از طراحان گرافیک است، چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطر آنچنان که لازم است، و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز، و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد، کتابهای زیادی در شصت و سه درصد گذشته حال و آینده، شناخت فراوان جامعه و متخصصان را می طلبد

طراحی سایت بازرگانی
طراحی سایت بازرگانی