طراحی سایت ورزشی

طراحی سایت ورزشی برای مخاطبان اهمیت زیادی دارد؛ چرا که افراد با مراجعه به این سایت‌ ها از اخبار و رویدادهای ورزشی به صورت آنلاین مطلع می‌ شوند. در گذشته که از امکانات جدید و اینترنت امروز خبری نبود مردم برای دریافت اطلاعات به روزنامه‌ ها روی می‌ آوردند؛ اما امروزه با اختراع امکانات پیشرفته کنونی کمتر کسی سراغ روزنامه‌ های ورزشی می‌ رود تا از نتایج و حوادث بازی‌ ها آگاه شود. هم اکنون مراجعه به سایت‌ های ورزشی روز به روز در حال افزایش است؛ به همین دلیل باید توجه ویژه‌ ای به طراحی آن شود. هر چقدر به ظاهر طراحی سایت از لحاظ المان‌ ها و رنگ‌ های مورد استفاده بیشتر توجه شود در جذب مخاطبان موفق‌ تر عمل می‌ کند. برای اینکه به اطلاعات بیشتری در این مورد دست پیدا کنید همراه ما باشید.
طراحی سایت ورزشی

طراحی سایت ورزشی، روشی است که می‌ توان ارتباط بهتری با ورزشکاران رشته‌ های مختلف برقرار کرد. امروزه اغلب کسب و کارها برای اینکه به اهداف خود برسند و بتوانند با مشتری تعامل داشته باشند یک سایت طراحی می کنند. طراحی سایت باشگاه هم می تواند برای باشگاه هایی که در رشته های مختلف ورزشی از قبیل بدن سازی، یوگا و رشته های ورزشی حرفه ای نظیر فوتبال و کشتی و … مشغول به فعالیت هستند، مفید باشد؛ به این ترتیب با ورزشکاران این رشته ها ارتباط برقرار می کنند ‌و از برنامه های باشگاه، روزها و ساعاتی که فعالیت می‌ کنند و قیمت هر جلسه بدون مراجعه حضوری، اطلاع می یابند؛ همچنین در این سایت اطلاعات دیگری که نیاز است به ورزشکاران داده شود آورده می‌شود که از جمله آنها عبارت است از:

 • در آن رشته های ورزشی فعال در باشگاه معرفی می شود.
 •  ثبت نام به صورت آنلاین هم انجام می شود.
 •  تعداد جلسات حضور در باشگاه در آن آورده می شود.
 •  مربیان و زمان بندی دوره ها را معرفی می کنند.
 •  می توان برنامه ورزشی مطابق با نیازهای هر ورزشکار در رشته های مختلف را دریافت کرد.
 •  می توان رژیم غذایی مناسب را دریافت کرد.
 • می توان به انتخاب رشته ورزشی مورد علاقه پرداخت.
 • می توان با سایر برنامه های مجازی مانند واتساپ، تلگرام یا فیسبوک و… ارتباط برقرار نمود.
 • در آن مقالات و مطالبی در مورد هر رشته ورزشی درج می شود.
 •  تغییرات وزن و سایز را می توان در آن ثبت کرد.
 •  لوکیشن و آدرس ورزشگاه یا باشگاه را می توان در سایت قرار داد.
 • امکان ایجاد گالری تصاویر و ویدئوهای ورزشی در آن وجود دارد.

مزایای طراحی سایت ورزشی

طراحی سایت ورزشی برای افرادی که اقدام به طراحی سایت اختصاصی خود می کنند، مزایای زیادی دارد. به علت اینکه سایت های ورزشی علاقمندان زیادی دارد و اکثر جوانان از آن بسیار بازدید می کنند می توانید از این طریق و در زمینه تبلیغات درآمدزایی کنید؛ به این ترتیب که بسیاری از شرکت ها و موسسات تمایل دارند خود و خدمات خود را در وب سایت ورزشی معرفی کنند و برای این منظور در ازای مبلغی که به شما پرداخت می کنند انتظار دارند، شرکت آنها را در وب سایتتان تبلیغ کنید. با تبلیغ این شرکت ها به صورت آنلاین شما هم می توانید به درآمد برسید.

طراحی وب سایت ورزشی بسیار شبیه طراحی سایت خدمات است و به این صورت انجام می شود که شما در قالب یک سایت شخصی به درج آخرین اخبار و خدمات خدمات ورزشی می پردازید و مقالات ورزشی و تخصصی را در سایت قرار می دهید و اطلاعات عمومی مردم را بالا می برید. در واقع شرکت ها در ازای مبلغی که برای طراحی سایت ورزشی پرداخت می کنند سبب می شوند از مزایایی همچون شناخته شدن و کسب اعتبار در فضای مجازی و جذب مخاطبان بیشتر و افزایش درآمد برخوردار شوند.

ویژگی های طراحی سایت ورزشی

طراحی سایت ورزشی یک سری از ویژگی هایی دارد که توجه به آنها می تواند یک سایت ورزشی را موفق‌ تر از سایت های ورزشی دیگر کند که از جمله ویژگی های آنها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • درباره ما
  از مهم ترین صفحات سایت های ورزشی، صفحه درباره ما است. در این صفحه تجربه و مهارت صاحب سایت قرار داده می شود تا مخاطبان بتوانند با توجه به آن تصمیم هوشمندانه ای بگیرند و بتوانند به صاحب سایت اعتماد کنند. اگر اطلاعات مربوط به صاحب سایت به صورت تیتروار بیاید، مخاطب به راحتی می تواند اطلاعات لازم را دریافت کند.
  مدیر سایت هم باید به خوبی در آن معرفی شود و تمام اطلاعات در مورد آن رشته ورزشی خاص آورده شود. مثلا اگر به طراحی سالن بدن سازی پرداخته می شود کلاس های عملی، نوع تجهیزات مورد استفاده هم در آن منتشر شود و عکسی از فضای داخلی آن در سایت گنجانده شود.
 • نمایش نظرات مشتریان
  یکی دیگر از صفحات مهم در طراحی سایت ورزشی صفحه نمایش نظرات مشتریان است. کاربران برای اینکه از نظرات مشتریان دیگر باخبر شوند به این صفحه مراجعه می کنند و تصمیم می گیرند از خدمات آن استفاده کنند. در این صفحه نظرات افراد دیگر در مورد مهارت و تجربه شما به نمایش گذاشته می شود. هر چقدر نظرات مشتریان بیشتر مثبت نشان داده شود کاربران بیشتری جذب خواهند شد؛ به همین دلیل این صفحه از تاثیرگذارترین صفحات در طراحی سایت به شمار می روند.
 • سیستم رزرو آنلاین
  سیستم رزرو آنلاین با تسهیلات پرداخت یکی دیگر از ویژگی های طراحی سایت ورزشی محسوب می شود. به وسیله این سیستم، مخاطبین به راحتی به سایت مراجعه می کنند و بدون مشکل به رزرو آنلاین کلاس خاصی می پردازند و در کلاس مورد نظر به صورت غیرحضوری ثبت نام می کنند. با افزایش تعداد ثبت نام کنندگان، درآمد صاحب سایت افزایش می یابد. عملکردهای مربوط به تقویم و رزرو و پرداخت راحت برای طراحی سایت از اهمیت خاصی برخوردار است.
 • فرم درخواست ثبت ایمیل
  طراح سایت در هنگام طراحی سایت ورزشی باید بتواند ایمیل افراد را هم ثبت کند؛ چرا که مهمترین چیزی که مخاطب را وادار می کند به عضویت در خبرنامه های این سایت درآید جمع آوری ایمیل است. صاحب سایت می تواند با جمع آوری ایمیل کاربران برای استفاده از خدمات، اطلاعات و برنامه‌ های تبلیغاتی بیشتری ارائه کند و به این ترتیب بازدهی سایت او بالا می رود.
 • لینک شبکه های اجتماعی
  درج لینک شبکه های اجتماعی یکی دیگر از ویژگی های مهم در طراحی سایت ورزشی به حساب می آید. کاربران علاوه بر اینکه در سایت های اینترنتی حضور دارند در شبکه های اجتماعی و مجازی هم حاضر هستند. وقتی روی تبلیغات، تمرکز بیشتری شود، بازدهی سایت در حوزه های مختلف افزایش می یابد؛ به همین دلیل وقتی کاربر مطمئن شود علاوه بر سایت مورد نظر در شبکه های اجتماعی معروف دیگر هم فعال هستید بیشتر ترغیب می شود از خدمات سایت استفاده کند.
 • ایجاد وبلاگ
  به علت اینکه صنعت ورزش، صنعت پررقابتی محسوب می شود در طراحی این سایت باید از طراحان کاربلد و ماهر استفاده شود تا بتوانند در جذب بیشتر مشتریان موفق تر عمل کنند. ما در مجموعه دات وب وبلاگ های مفیدی ایجاد می کنیم تا سایت ورزشی شما را نسبت به سایت های دیگر برجسته تر نشان دهیم و به این ترتیب مشتریان بیشتری را جذب می کنیم؛ علاوه بر آن به به روز رسانی اصولی وبلاگ می پردازیم تا سایت شما در گوگل رتبه خوبی بگیرد و ترافیک سایت افزایش پیدا کند. وبلاگ نویسی کمک می کند سایت ورزشی معتبر به خوبی به کاربران معرفی شود؛ به همین دلیل وبلاگ در طراحی سایت اهمیت زیادی دارد.
 • فروشگاه الکترونیکی
  بسیاری از برنامه های ورزشی، اقدام به معرفی محصولات خاصی می کنند. مثلا افرادی که تمایل دارند در خانه به تناسب اندام برسند دستگاه ها و تجهیزات ویژه و فیلم های ورزشی و … را لازم دارند. در طراحی سایت ورزشی باید صفحه ای ایجاد شود تا محصولات دیجیتال به فروش برسند. به این ترتیب با ایجاد فروشگاه الکترونیکی درآمدزایی هم می شود.
 • اهمیت ظاهر سایت ورزشی
  ظاهر سایت ورزشی نقش مهمی در جذب مخاطب دارد. وقتی کاربر به سایت مراجعه می کند در مرحله اول ظاهر سایت نظر او را جلب می کند به ویژه برای طراحی سایت ورزشی نمی توان هر ظاهری را در نظر گرفت و باید قالب مناسبی را انتخاب کرد. اگر طراح سایت قالب مناسبی را در نظر نگیرد، در آینده نمی توان آن را توسعه داد و به این ترتیب در اینده هزینه های گزافی را متحمل می شوید؛ از این رو امروزه از قالب های مختلفی در طراحی انواع سایت استفاده می شود.
  قالب هایی که برای سایت ورزشی استفاده می شوند، قالب های آماده و اختصاصی هستند. پیشنهاد می کنیم قالب اختصاصی را در هنگام طراحی سایت انتخاب کنید؛ چون امکانات بیشتری دارد و با استفاده از آن ظاهر سایت شما لاکچری تر و ایده آل تر می شود.
 • راهنمای خرید هاست
  یکی دیگر از ویژگی های سایت ورزشی خوب انتخاب هاست مناسب است. انتخاب هاست به مقدار فضای ذخیره سازی و پهنای باند مورد نیاز شما بستگی دارد. برخی هاست ها از لحاظ فضا محدودیت ندارند و برخی دیگر این گونه نیستند. توصیه می کنیم برای طراحی سایت ورزشی از پهنای باند کم استفاده نکنید؛ چرا که برای اینکه این سایت، بازدید کننده زیادی داشته باشد لازم است فضای بیشتری را در نظر بگیرید. برای این منظور با مشاورین ما در سایت دات وب مشورت کنید تا در انتخاب هاست مناسب راهنمای شما باشند. لازم به ذکر است که در مورد انتخاب هاست گزینه های زیادی وجود دارد.

قیمت طراحی سایت ورزشی

قیمت طراحی سایت ورزشی

قیمت طراحی سایت ورزشی به عوامل مختلفی بستگی دارد. ابتدا طراحان سایت با کارفرما مشورت می کنند و نظر، سلیقه و نوع نیاز کارفرما را جویا می شوند؛ سپس بر اساس میزان بودجه ای که در اختیار دارند یک طراحی سایت متناسب با بودجه انتخاب می شود که البته در کیفیت طراحی تاثیر می گذارد. برای طراحی سایت رده بالا و ایده آل که توسط تیم ماهر، کاربلد و باتجربه ما انجام می شود هر چقدر بودجه بیشتری در نظر گرفته شود کیفیت طراحی هم بالاتر می رود.‌

البته در مجموعه ما سعی شده است نیازهای هر طیفی برآورده شود و متناسب با میزان بودجه، بهترین گزینه پیشنهاد شود. همکاران ما سعی می کنند با هزینه مناسب، خدمات باکیفیتی را به مشتریان ارائه دهند. چون سایت های ورزشی با اهداف خاصی طراحی می شوند و سعی می کنند مخاطبان بیشتری را جذب کنند، لازم است از تمام امکانات کمک گرفته شود تا بهترین سایت طراحی شود.

طراحی سایت ورزشی چقدر زمان می‌ برد؟

برای طراحی سایت ورزشی مانند سایت های دیگر به وقت نیاز است. به طور معمول طراحی این سایت یک تا دو ماه زمان نیاز دارد؛ اما آن چه که در این مورد تعیین کننده است به ویژگی ها و امکاناتی که برای سایت شما در نظر گرفته می شود بستگی دارد؛ همچنین به استفاده از قالب مورد نظر مربوط می شود. اگر قالب آماده برای طراحی استفاده شود بالطبع زمان کمتری نیاز است؛ اما اگر کدنویسی سایت از پایه و به صورت اختصاصی انجام شود طراحی سایت، زمان بیشتری می طلبد. موارد دیگری که در مدت زمان انجام آن تاثیر می گذارد کیفیت سایت است که شامل امنیت سایت، رعایت اصول سئو، رابط کاربری و تجربه کاربری می شود.

سخن پایانی
با گسترش علم و تکنولوژی، امکانات پیشرفته ای برای عموم فراهم شده است. یکی از امکانات عصر جدید، اینترنت است و با برخورداری عموم مردم از اینترنت، سایت های گوناگونی در زمینه های مختلف ایجاد شده اند. طراحی سایت ورزشی یکی از انواع طراحی سایت محسوب می شود که در مطلب امروز در مورد ویژگی های آن صحبت کردیم. همکاران ما در مجموعه دات وب ماده هستند تا به بهترین وجه برای شما سایت ورزشی ایده آل را طراحی کنند تا بتوانید اعتبار بیشتری به دست بیاورید و از طرفی از این طریق درآمد هم کسب کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر و استعلام هزینه طراحی آن با مشاورین ما تماس بگیرید یا به این سایت مراجعه کنید تا اطلاعات کامل تری را به شما ارائه کنند.

 

کسب و کارتو آنلاین کن

طراحی سایت ورزشی
طراحی سایت ورزشی

داتـــــــ وبــــــــــ

نمـــــونه کارهای داتـــــــ وبــــــــــ

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ، و با استفاده از طراحان گرافیک است، چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطر آنچنان که لازم است، و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز، و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد، کتابهای زیادی در شصت و سه درصد گذشته حال و آینده، شناخت فراوان جامعه و متخصصان را می طلبد

طراحی سایت ورزشی
طراحی سایت ورزشی