طراحی سایت انتشارات

کار انتشارات و طراحی سایت برای این حوزه یکی از موضوعات مهم حال حاضر جامعه به شمار می رود که با فراهم کردن امکانات متعدد می تواند کاربران زیادی را به این مجموعه فرهنگی جذب کند و در راستای علاقه و نیاز آن ها فعالیت داشته باشد. در ادامه در رابطه با طراحی سایت انتشارات بیشتر صحبت خواهیم کرد.

طراحی سایت انتشارات

به طور کلی انتشارات یک مجموعه فرهنگی به شمار می رود که اجازه انتشار کتاب های مختلف را خواهد داشت. در واقع سایت انتشارات به یک مجموعه یا موسسه که آثار نویسندگان را منتشر می کند مربوط می شود. با توجه به این که امروزه اغلب انجام امور به واسطه سیستم، تبلت و تلفن همراه به راحتی در اختیار کاربران قرار می گیرد در زمینه نشر کتاب و فروش آن نیز این امر محقق گردیده است؛ بنابراین چاپ، معرفی، خرید و فروش و.. کتب و مجلات از طریق سایت انتشارات فراهم خواهد بود. خدماتی که توسط سایت انتشارات ارائه می شود صرفا شامل چاپ کتاب ها نیست؛ بنابراین علاوه بر این که انتشارات در تمام مراحل کار اعم از چاپ، نشر، فروش و… در کنار نویسندگان حضور دارد این امکان را فراهم آورده تا توسط سایت خود آن ها را در اختیار کاربران قرار دهد.

طراحی سایت انتشارات معمولا برای مخاطبان از اهمیت بالایی برخوردار است؛ از این رو باید این کار توسط افراد متخصص انجام شود. البته موارد مختلفی وجود دارد که در نحوه طراحی سایت موثر و ضروری است. چند مورد از عواملی که باید رعایت شود بدین شرح خواهد بود:

 1. از آن جا که سایت انتشارات و طراحی آن به صورت رسمی خواهد بود، بنابراین هنگام انتخاب رنگ زمینه آن ها باید توجه و دقت بیشتری به خرج دهید. لازم است بدانید به کار بردن رنگ های شاد بیش از حد متعارف باعث می شود ذهنیت بدی در مخاطب ایجاد شود.
 2. یکی دیگر از مواردی که هنگام طراحی سایت باید به آن توجه کنید ایجاد امنیت سایت و حفظ آن برای کاربرانی که قصد خرید از سایت شما را دارند، است.
 3. افزایش سرعت سایت انتشارات نیز از جمله موارد مهمی است که به منظور صرفه جویی در زمان برای بازدید کنندگان باید انجام شود. برای این کار لازم است هنگام طراحی سایت انتشارات کد های آن به گونه ای طراحی کنند که از سرعت بارگذاری در صفحات کاسته نشود.
 4. با توجه به این که در سایت انتشارات علاوه بر کتاب ها امکان بازدید از فایل های صوتی، ویدئویی و دیگر محصولات فرهنگی برای کاربران فراهم است، لذا هنگام طراحی و راه اندازی سایت لازم است توجه داشته باشید تا شرایط بارگذاری فایل های مختلف ایجاد شود.
 5. همان طور که می دانید بازدید کنندگانی که قصد خرید دارند باید به صورت آنلاین وجه قابل پرداخت را بپردازند؛ از این رو فراهم کردن درگاه بانک برای سهولت پرداخت وجوه کتاب ها یکی دیگر از مواردی است که برای طراحی سایت باید مد نظر داشته باشید.

هدف از طراحی سایت انتشارات چیست؟

همان طور که می دانید کتاب، به عنوان زیر بنای فرهنگ عمومی هر جامعه ای نقش موثر و قابل توجهی در ارتقاء سطح سواد عموم ایفا می کند؛ بنابراین لازم است جهت فراهم شدن زمینه مطالعه آحاد جامعه تلاش خود را چند برابر کنیم؛ از این رو یکی از اهداف مهم طراحی سایت انتشارات دسترسی راحت تر و سریع تر عموم به کتاب است. از طرفی با طراحی و راه اندازی سایت انتشارات، کتاب ها و مجلاتی که به صورت چاپی موجود هستند از طریق اینترنت نیز در دسترس عموم قرار گرفته و امکان خرید کتاب مورد نظر برای آن ها در هر کجا که باشند فراهم خواهد بود؛ بنابراین این امر یکی از اصلی ترین و مهم ترین انگیزه ها جهت طراحی سایت انتشارات به شمار می رود.

با طراحی این سایت تا حد قابل توجهی می توان در انرژی، هزینه و زمان صرفه جویی کرد. البته هدف از طراحی سایت انتشارات تنها مواردی که ذکر شد نیست؛ بلکه اهداف مختلف دیگری مثل حضور مخاطبان و کاربران به منظور ایجاد چالش های گوناگون با هدف نقد و بررسی کتاب ها، کیفیت محتوا و… دارد.

قابلیت های لازم در طراحی سایت انتشارات

به طور قطع هنگام طراحی سایت انتشارات باید توجه ویژه ای به مخاطبان شود که اغلب افراد علاقه مند به کتاب و کتابخوانی هستند؛ به همین منظور باید قابلیت ها و امکانات لازم را در این سایت فراهم کرد تا رضایت آن ها را جلب کنید. لازم است بدانید که در طراحی این سایت باید توجه جامع و کاملی به دغدغه ها و نیازهای مشتری و کاربران و البته ناشران و موسسات فعال در این زمینه داشته باشید. به بیانی دیگر باید قابلیت های مورد نیاز در این زمینه را برای هر کدام از گروه هایی که با این سایت ارتباط دارند را فراهم کنید. برخی از قابلیت های لازم در طراحی سایت انتشارات حائز اهمیت است را بیان خواهیم کرد.

 •  فروش آنلاین کتاب، مقالات و نشریات
  یکی از موضوعات و دغدغه های مهم فروش محصولات حوزه نشر خواهد بود که در طراحی سایت انتشارات بسیار حائز اهمیت است و باید به آن توجه داشته باشید. در حقیقت سایت انتشارات یک سایت فروشگاهی به شمار می رود پس هنگام طراحی سایت انتشارات باید یک فروشگاه اینترنتی را در نظر بگیرید. در واقع سایت باید به گونه ای طراحی شود که کتاب هایی که توسط انتشارات منتشر می شود در بخش فروشگاه سایت قرار بگیرد تا کاربران و مخاطبان آن قادر به خرید آن ها به صورت نسخه فیزیکی یا نسخه الکتریکی (Pdf) باشند.
 • دسته بندی کتاب ها
  با توجه به این که کتاب های زیادی توسط موسسات فعال در زمینه نشر کتاب و ناشران منتشر می شود، باید دقت داشته باشید هنگام طراحی سایت انتشارات کتاب ها بر اساس موضوع آن ها دسته بندی شوند تا کاربران به راحتی به کتاب های مورد نظر دسترسی داشته باشند. لازم به ذکر است قابلیت ایجاد دسته بندی کتاب ها در پنل سایت انتشارات برای مدیران و مالکان سایت در دسترس است.
 • معرفی آثار، نویسندگان و مترجمان
  یکی دیگر از قابلیت هایی که در طراحی سایت انتشارات باید در نظر گرفته شود؛ این است که در بخش های مختلف سایت مشخصات دقیق و کاملی از آثار متعدد مثل کتب، مقالات و مجلات درج شود تا کاربران بتوانند آن ها را مطالعه و اطلاعات لازم را در این زمینه کسب کنند. البته معرفی نویسنده ها، مترجمان یا گردآورنده آثار موجود در سایت از دیگر قابلیت هایی خواهد بود که هنگام طراحی سایت انتشارات باید به صورت ویژه به آن توجه شود.
 • امکان جستجوی پیشرفته
  در طراحی سایت انتشارات باید امکان جستجوی پیشرفته وجود داشته باشد؛ چرا که این قابلیت باعث می شود کاربران راحت تر و بهتر به کتاب مورد نظر و مطالب آن دسترسی داشته باشند. دقت داشته باشید که این موضوع بسیار حائز اهمیت است. تصور کنید مخاطب شما در یک انبار بزرگ و پر از وسایل به دنبال پیدا کردن وسیله مورد نظر باشد، این کار قطعا دشوار و زمان بر است؛ بنابراین ایجاد یک دیتا سنتر مناسب که از قابلیت جستجوی پیشرفته، سریع و آسان همراه خواهد بود موجب رضایت کاربران و مخاطبان سایت شما می شود.
 • تالار گفتگوی کاربران
  برای این که بستری فراهم شود که کاربران سایت بتوانند به راحتی در رابطه با کتاب ها و آثار مختلف موجود بحث، گفتگو و تبادل نظر کنند هنگام طراحی سایت باید قابلیت تالار گفتگو برای آن ها فراهم شود. با فراهم شدن این امکان در سایت، افراد می توانند با ثبت نام وارد تالار گفتگو در موضوعات مختلف شوند. لازم به ذکر است این کار می تواند به سئوی سایت انتشارات کمک شایانی کند.
 • اخبار حوزه نشر و کتاب
  یکی از راه هایی که در جذب مخاطب سایت انتشارات می تواند بسیار موثر واقع شود این است که بخشی از آن به اخبار حوزه نشر و کتاب اختصاص داده شود. در واقع زمان طراحی سایت انتشارات حتما بخشی از آن را به اخبار اختصاص دهید و در آن آخرین اخبار در زمینه حوزه و نشر کتاب و اطلاعیه های منتشر شده، در این راستا را قرار دهید تا در اختیار مخاطبان باشد.

مزایای طراحی سایت انتشاراتمزایای طراحی سایت انتشارات

علاوه بر قابلیت هایی که بیان شد و در واقع یک سایت انتشارات باید از آن ها برخوردار باشد، موضوعات مهم دیگری نیز مطرح خواهد بود که به عنوان مزایای طراحی سایت انتشارات باید مورد توجه قرار گیرد. برخی از این مزایا عبارتند از:

 • امکان به نمایش گذاشتن پر فروش ترین کتاب ها.
 • امکان دسته بندی کتاب ها و مشاهده آن ها بر اساس نظرات و خرید کاربران یا به عنوان محبوب ترین کتاب های موجود در سایت.
 • مناسب در زمینه حوزه نشر کتاب و کتاب خوانی.
 • طراحی فروشگاه اینترنتی به منظور ارسال پستی کتاب ها برای مشتری.
 • فراهم شدن نسخه الکترونیکی کتاب و امکان دانلود آن ها.
 • جهت آشنایی بیشتر کاربران با محتوای کتاب بخش اول کتاب را برای دانلود رایگان در اختیار آن ها قرار گیرد.
 • ایجاد بستری مناسب به منظور نظر سنجی کاربران در رابطه با کتب مختلف.
 • امکان برقراری ارتباط کاربران با مدیران و پشتیبانی از آن ها.
 • امکان جستجوی چندگانه به این صورت که کاربران بر اساس اطلاعاتی مثل نام نویسنده، نام کتاب، تاریخ تالیف و… قادر به پیدا کردن کتاب مورد نظر خود باشند.

نکات لازم در طراحی سایت انتشارات

برای طراحی سایت انتشارات لازم است نکات مهم و کلیدی را مد نظر داشته باشید تا بتوانید در این زمینه موفق عمل کنید. برخی از نکات لازم در طراحی سایت انتشارات بدین شرح است:

 1. یکی از مهم ترین نکات در طراحی سایت این است که آن را سئو کنید تا رتبه و جایگاهش در گوگل بهبود یابد.
 2. سایت باید واکنش گرا باشد؛ بدین معنا که کاربران امکان بازدید از آن را از طریق تلفن همراه و تبلت و… را داشته باشند.
 3. سرعت بالای بارگذاری سایت یکی دیگر از نکات مهمی است که باید در نظر بگیرید.
 4. مورد اعتماد و اطمینان بودن درگاه پرداخت آنلاین سایت نیز نکته بسیار حائز اهمیتی خواهد بود.

مدت زمان فرایند طراحی سایت انتشارات

در رابطه با مدت زمانی که برای طراحی سایت انتشارات لازم است باید گفت که حدود ۳۰ تا ۴۰ روز کاری طول خواهد کشید. البته باید بدانید این پروسه در برخی از پروژه های طراحی وب سایت با توجه به پیچیدگی آن گاها بیشتر از مدت زمان ذکر شده به طول می انجامد. هر چند جدول زمان بندی شده برای طراحی سایت به عوامل متعددی می تواند بستگی داشته باشد تا بتوان در مدت زمان تعیین شده به پایان برسد. پس وجود یک مدیر پروژه با تجربه نیاز است تا بتواند به موقع پروژه را به شما تحویل دهد.

 هزینه طراحی سایت انتشارات

مسلما هزینه هایی که برای طراحی انتشارات باید پرداخت کنید بر اساس امکانات موجود در سایت و ویژگی های مهمی که در آن وجود خواهد داشت، در نظر گرفته می شود. البته باید در نظر داشته باشید طراحی سایت انتشارات مستلزم تخصص و تجربه در این زمینه خواهد بود؛ بنابراین نباید با هزینه های پایین اعتبار سایت را زیر سوال ببرید؛ به همین منظور برای این کار از افراد با تجربه کمک بگیرید. مجموعه دات وب با استفاده از ابزار تخصصی و تجربه و تخصص کادر خود صفر تا صد طراحی، کد نویسی و اجرای هر گونه الگوریتم بر اساس نظر و سلیقه مشتری به منظور بهبود یا آپدیت سایت را انجام خواهد داد.

البته این مجموعه با رعایت تمام نکات لازم و اجرای درست امکانات، قابلیت های مورد نیاز برای سایت، قیمت و هزینه مقرون به صرفه ای را برای مشتریان در نظر گرفته است.

سخن پایانی
همان طور که بیان شد طراحی سایت انتشارات امروزه با توجه به نیاز افراد و استقبال کاربران علاقه مند به کتاب از اهمیت بالایی برخوردار است. در این راستا مجموعه دات وب در زمینه طراحی تخصصی سایت انتشارات و با ایجاد تمام امکانات و ویژگی های لازم، به صورت کاملا حرفه ای و متناسب با سلیقه و نیاز کارفرما و کاربران در خدمت شما عزیزان خواهد بود؛ همچنین این مجموعه با استفاده از استانداردهای روز دنیا در زمینه طراحی ظاهری زیبا و مورد پسند کاربران، برنامه نویسی، پنل مدیریتی آسان و به صورت فارسی، انجام سئو مقدماتی و تخصصی، طراحی اپلیکیشن موبایل سایت و… بسیار موفق بوده و می تواند بهترین گزینه برای انجام کارهای شما در این زمینه باشد.

کسب و کارتو آنلاین کن

طراحی سایت انتشارات
طراحی سایت انتشارات

داتـــــــ وبــــــــــ

نمـــــونه کارهای داتـــــــ وبــــــــــ

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ، و با استفاده از طراحان گرافیک است، چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطر آنچنان که لازم است، و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز، و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد، کتابهای زیادی در شصت و سه درصد گذشته حال و آینده، شناخت فراوان جامعه و متخصصان را می طلبد

طراحی سایت انتشارات
طراحی سایت انتشارات