طراحی سایت خبری

طراحی سایت خبری تحولی بزرگ در دنیای خبرگزاری ها است که باعث شده تا کاربران علاقه مند به اخبار روز بتوانند به محتواهای بروزی دست پیدا کنند . این طراحی توسط یک تیم حرفه ای در مجموعه دات وب انجام می شود؛ به همین دلیل به استانداردهای گوگل کاملا نزدیک است. متناسب بودن محتواهای سایت با اصول سئو باعث شده تا هر روز به تعداد بازدیدکنندگان سایت افزوده شود. این سامانه تمام امکانات مورد نیاز برای یک سایت خبری را دارد و می تواند به خوبی نیاز کاربران را پاسخ دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه بهتر است تا انتها متن را دنبال کنید.

طراحی سایت خبری

سایت خبری در واقع یک سامانه جامع و کامل است که با قابلیت های خوب خود می تواند به جذب مخاطب کمک زیادی کند. خبرنگار به کمک سایت می تواند اخبار متنی، صوتی و تصویری را با کاربران به اشتراک بگذارد. با این سامانه سرویس های مختلفی در دسترس شما است که می توانید به آسانی از آنها استفاده کنید. محتواهای که در سایت بارگذاری می شوند دسته بندی های مختلفی دارند و مطابق با نیاز و سلیقه کاربران هستند. در دسترس بودن سایت و باز شدن آن روی تلفن همراه و تبلت و سیستم های دیگر یک مزیت مهم است.

طراحی سایت خبری با برنامه نویسی و کدگذاری کاملا دقیق انجام می شود؛ به همین دلیل کاربران به تمام امکانات سایت دسترسی خواهند داشت. خبرگزاری ها به کمک سایت می توانند ارتباط گسترده تری با کاربران داشته باشند. برای طراحی چنین سامانه ای باید ابتدا هدف کار مشخص شود؛ چون با هدف می توانید هر چیزی را روی سایت پیاده کنید. مخاطبین همیشه به دنبال اخبار لحظه ای و بروز هستند که می توانند آن را در سایت به راحتی مشاهده کنند و این کار تمایل آنها را به سایت بیشتر می کند.

سایت های خبری از نظر محیط کاربری شیک و بروز هستند و رابط کاربری ساده ای دارند. کاربران می توانند به صورت مستقیم با بخش پشتیبانی در ارتباط باشند. امروزه رقابت در فضای خبرگزاری ها زیاد است و مراکزی که طراحی سایت را اولویت کار خود قرار داده اند به پیشرفت خوبی رسیده اند. در این سامانه اطلاعات زیادی به اشتراک گذاشته می شود و هر محتوا مخاطب خاص خود را دارد. بروزرسانی کردن سایت اهمیت زیادی دارد و باعث می شود تا هر روز اطلاعات بروزی ثبت شود.

هدف از طراحی سایت خبری

هدف اصلی از طراحی سایت خبری اشتراک گذاری داده ها و مطالب خبری مهم است که کاربران در فضای مجازی و در بستر اینترنت به دنبال آن هستند. روی کار آمدن این سامانه های پیشرفته و بروز بازار روزنامه ها را کساد کرده و باعث شده تا جایگزین خوبی به جای آنها باشد. برای افزایش محبوبیت و اعتبار یک رسانه قطعا داشتن یک سایت خبری مطمئن و بروز می تواند تاثیرگذار باشد. هدف دیگر طراحی سايت رونق دادن به کسب و کار خبرگزاری ها است. آنها با این کار می توانند مخاطبین بیشتری را جذب کنند.

داشتن سایت یک ضرورت مهم محسوب می شود که کاربران می توانند به کمک آن به اخبار روز و آنچه که دوست دارند دسترسی داشته باشند. یک پایگاه خبری برای گسترش حرفه خود و ارتباط با افراد بیشتر نیاز به طراحی سایت خبری دارد. برای اینکه اخبار و اطلاعات بروز در کمترین زمان به دست کاربران برسند سایت خبری به عنوان واسطه قرار می گیرد و تا اخبار را در اختیار آنها قرار دهد. جذب کاربران به سایت زیاد است چون مخاطبین بی شماری دارد و کاربران از آن استقبال زیادی می کنند.

هدف دیگری که سایت خبری دنبال می کند انتشار انواع اخبار در حوزه های مختلف است که توانسته با این کار تمام سلیقه ها را به خوبی پوشش دهد. بدون زمان و محدودیت مکانی اخبار در دسترس مخاطبین سامانه قرار می گیرد. با داشتن سایت خبری اعتبار رسانه افزایش یافته و می تواند از دیگر رقبا سبقت بگیرد. با طراحی چنین سایتی امکان انجام تبلیغات به صورت گسترده وجود دارد و این می تواند به پیشرفت کسب و کار شما کمک زیادی کند. ارائه جدیدترین اخبار می تواند هدف اصلی و بنیادی یک سایت خبری باشد.

امکانات طراحی سایت خبری

امکانات خوبی در سایت خبری گنجانده شده که آن را کاربردی تر کرده است. از امکانات مهم آن می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • اولین امکاناتی که باعث محبوبیت سایت هم شده محیط کاربری راحت است که مسیریابی را برای کاربر آسان تر کرده و باعث رضایت او شده است.
 • بخش آرشیو اخبار یک قابلیت مهم بوده که اخبار در آن بر اساس موضوعی که دارند دسته بندی شده اند و شما می توانید اخبار دلخواه خود را سرچ کنید.
 • کاربران و مخاطبین می توانند اخبار را در کمترین زمان دریافت کنند که این جز بهترین امکانات سایت محسوب می شود.
 • اخبار بر اساس اولویت زمان نمایش داده می شوند؛ به همین دلیل اخبار بروز همیشه در صدر جدول هستند .
 • اخبار روزانه، ماهانه و سالانه که پر بیننده هستند همیشه نمایش داده می شوند چون مخاطبین خاص خود را دارند.
 • از دیگر امکانات سایت می توان به امکان ارسال محتوا در زمان آینده و خاص اشاره کرد.
 • اخبار ارسال شده به سایت را می توان در سایر شبکه های اجتماعی هم به اشتراک گذاشت که این یک قابلیت کاربردی و مهم است.
 • داشتن خبرنامه هم جز امکانات موجود در این سامانه است.
 • برای نظارت سر دبیر و مدیر سایت بر اخبار یک سیستم گردش خبر در سایت طراحی شده است که به صورت کاربردی عمل می کند.
 • امکان نمایش اخبار مهم و دسته اول
 • امکان ثبت نظرات و پیشنهادات مخاطبین
 • قابلیت پرینت گرفتن از محتوای متنی و تصویری در سایت وجود دارد چون کیفیت محتواها زیاد است.
 • قابلیت ویرایش، انتشار و بازدید تمام محتواها وجود دارد.
 • برای بازدیدکنندگان سایت سطوح مختلفی در نظر گرفته می شود.
 • مدیریت دقیق سایت جز امکانات مهم بوده که باعث شده تا سامانه راندمان بالایی داشته باشد.

مراحل طراحی سایت خبری

مراحل طراحی سایت خبری

 1. طراحی سایت خبری نیاز به یک پروسه مشخص دارد و باید طبق مراحل خاصی انجام شود. در مرحله اول هدف اصلی از طراحی سایت مشخص می شود و طراح مشاوره هایی سودمند را انجام می دهد تا به کمک آنها بتواند نیاز و سلیقه مشتری را برای طراحی مشخص کند. در مرحله دوم ایده های خلاقانه ای بیان می شود و در صورتی که مشتری موافقت خود را با ایده های طراح اعلام کند کار طراحی شروع می شود. پس از آن ساختار سایت و نیازمندی های آن مشخص می گردد تا طراحی بر حسب نیاز مشتری باشد.
 2. برنامه نویسی سایت خبری نیاز به دقت و ظرافت زیادی دارد تا بتواند کاربرپسند باشد؛ پس بهتر است تمام مراحل طراحی را به صورت دقیق طی کنید. در این مرحله طراحی گرافیکی اولیه انجام می شود تا مشتری بتواند طرح اولیه را مشاهده و تغییرات را روی آن اعمال کند. بازخورد مشتری در این مرحله اهمیت زیادی دارد. بعد از آماده شدن طرح نیاز به تایید نهایی است و نظرات مشتری در این زمان حل و فصل می شود. پیاده سازی طرح گرافیکی و اتصال به سامانه مدیریت خبر جز مراحل مهم در طراحی سایت خبری است.
 3. اگر داده ها قدیمی باشند باید آنها را بروز و سپس وارد سایت کرد؛ چون مخاطبین تنها به محتواهای بروز توجه می کنند. تست و بررسی نهایی جز مراحل پایانی کار بوده که با دقت زیاد انجام می شود. پس از آماده شدن سایت نحوه کار با آن به خبرنگاران و افراد فعال در تحریریه آموزش داده می شود. کاربران برای سایت تعریف می شوند تا بتوانند به صورت همزمان از تمام امکانات سامانه استفاده کنند. در نهایت سایت به مشتری تحویل داده می شود و کار با آن آغاز می گردد.

اصلی ترین ویژگی سایت خبری بروز

برای داشتن یک سایت خبری بروز بهتر است ابتدا به ویژگی های آن توجه کنید. این ویژگی های مهم عبارتند از:

 • سرعت لود سایت باید عالی باشد به طوری که صفحات در کمترین زمان بارگذاری شوند و مخاطب بیش از اندازه منتظر نماند. گاهی کاربر مدت زمان کمی در اختیار دارد؛ بنابراین نیاز است تا با سرعت بالا در صفحات سایت جستجو کند.
 • اگر سایت طراحی شده واکنش گرا نباشد قطعا نمی تواند مسیر پیشرفت را طی کند. واکنش گرا بودن باعث شده تا سایت شما روی هر سیستمی به راحتی باز شود و کاربران به محتواهای سایت دسترسی داشته باشند بدون اینکه چیدمان آنها نظم خود را از دست بدهد.
 • مسیریابی آسان جز مهمترین ویژگی های سایت است چون کاربران می توانند از طریق منو به بخش مورد نظر دست پیدا کنند. اگر محیط کاربری پیچیده باشد مخاطب رضایت کافی از سایت نخواهد داشت. این موضوع باید در طراحی مد نظر گرفته شود.
 • ویژگی دیگری که در سایت خبری به وضوح دیده می شود سئو بودن سایت است. سئو برای بهینه سازی سایت یک انتخاب عالی بوده و باعث می شود تا سایت شما جز اولین صفحات گوگل باشد و رتبه بالایی را از آن خود کند.
 • طراحی سایت باید با اصول سئو و قوانین گوگل سازگار باشد تا بتواند مخاطبین را جذب کند.
 • امنیت سایت خبری باید بالا باشد که این یک ویژگی مهم محسوب می شود. کاربرانی که اطلاعات شخصی خود را وارد سایت می کنند نیاز به امنیت بالا دارند. امنیت از ابتدای طراحی مد نظر گرفته می شود تا راندمان سایت افزایش پیدا کند و بتواند بهترین عملکرد را داشته باشد.
 • در کنار کارایی سایت ظاهر زیبای آن هم اهمیت زیادی دارد و می تواند در نگاه اول مخاطب را جذب کند؛ به همین دلیل طراح قالب سایت را با ترکیب رنگی زیبا انتخاب می کند و یک گرافیک کاملا خلاقانه را به اجرا در می آورد.

عوامل تاثیر گذار بر قیمت طراحی سایت خبری

قیمت طراحی سایت خبری همه جا یکسان نیست و هر مجموعه نرخ مختص به خود را دارد که برای مشخص کردن آن فاکتورهای مهمی را در نظر می گیرد. امکانات مورد نظر شما در تعیین هزینه طراحی تاثیر بسزایی دارد. اگر شما امکانات زیادی برای طراحی در نظر بگیرید قطعا طراح باید زمان بیشتری برای طراحی صرف کند؛ در نتیجه هزینه نهایی هم افزایش پیدا می کند. روشی که برای طراحی سایت انتخاب می شود، می تواند قیمت ها را تحت تاثیر قرار دهد پس بهتر است ابتدا روش مناسب را برای طراحی انتخاب کنید.

محدوده بازدید سایت هم از دیگر عواملی است که می تواند نقش پر رنگی در تعیین هزینه ها داشته باشد. هر چه محدوده بازدید وسیع تر باشد طراحی پیچیده تر خواهد بود و همین موضوع هم باعث می شود تا طراح قیمت بیشتری را برای طراحی پیشنهاد دهد. بیشتر مشتری ها قبل از اینکه طرح خود را سفارش دهند ابتدا به کمک کارشناسان فعال در مجموعه دات وب استعلام قیمت می گیرند و سعی می کنند تا با مقایسه قیمت ها یک هزینه مناسب و اقتصادی را انتخاب کنند.

زمان لازم برای طراحی سایت خبری

در طراحی سایت خبری، تنها قیمت و کیفیت کار مهم نیست؛ بلکه مدت زمان طراحی هم برای مشتری اهمیت زیادی دارد. برخی خبرگزاری ها نیاز به یک سایت فوری دارند؛ به همین دلیل طراح باید تمام وقت خود را صرف طراحی سایت کند. اگر طراح زمان کافی در اختیار داشته باشد می تواند به دقت بیشتری کار را انجام دهد؛ در نتیجه طراحی باکیفیت بالاتری انجام می شود. اگر نیاز به یک سایت حرفه ای دارید طراحی آن پیچیده خواهد بود و طراح مدت زمان بیشتری برای انجام آن در نظر می گیرد. سایت های سفارشی نیاز به سئو و برنامه نویسی دقیق دارند که این کار زمان بر است. برای پیاده سازی امکانات زیاد در سایت نیاز است تا طراح زمان کافی برای انجام این کار داشته باشد.

بهترین مجموعه جهت طراحی سایت خبری  
اگر به دنبال یک سایت خبری بروز و کارآمد هستید بهتر است کار طراحی آن را به مجموعه دات وب  واگذار کنید. تیم تخصصی مجموعه ما می تواند کار طراحی را متناسب با نیاز و سلیقه کاربران انجام دهد. قیمت پیشنهادی ما برای طراحی مناسب بوده و می تواند در جذب مشتری تاثیر بسزایی داشته باشد. بکارگیری ایده های خلاقانه برای طراحی باعث شده سایت شما بتواند بهترین رتبه را در گوگل داشته باشد. مجموعه دات وب برای طراحی بهترین بوده که سفارشات را در کمترین زمان آماده می کند. طراحی سایت خبری برای خبرگزاری ها اهمیت زیادی دارد و باعث پیشرفت آنها می شود.

کسب و کارتو آنلاین کن

طراحی سایت خبری
طراحی سایت خبری

داتـــــــ وبــــــــــ

نمـــــونه کارهای داتـــــــ وبــــــــــ

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ، و با استفاده از طراحان گرافیک است، چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطر آنچنان که لازم است، و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز، و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد، کتابهای زیادی در شصت و سه درصد گذشته حال و آینده، شناخت فراوان جامعه و متخصصان را می طلبد

طراحی سایت خبری
طراحی سایت خبری