طراحی سایت در مشهد

طراحی سایت در مشهد برای صاحبان کسب و کار در این شهر اهمیت زیادی دارد؛ چراکه داشتن یک سایت پربازده و موفق می تواند به شناخته تر شدن شغل شما در سطح کشور و افزایش سودتان در کوتاه مدت کمک بسیاری کند. امروزه پیشرفت تکنولوژی و دسترسی راحت تر عموم افراد جامعه به شبکه اینترنت، فرصت مناسبی را برای گسترش کسب و کارتان در اختیار شما قرار می دهد؛ بنابراین اگر در شهر مقدس مشهد زندگی می کنید و می خواهید سایت اختصاصی خود را طراحی کنید، در ادامه با ما همراه باشید.

 
طراحی سایت در مشهد

طراحی سایت که در انگلیسی به آن Web Design گفته می شود، فرایندی است که طی آن فرد یک پایگاه اینترنتی با اهدافی مانند به اشتراک گذاری اطلاعات، معرفی محصولات یا خدمات و ارتباط با افراد مختلف در جامعه را ایجاد می کند. بعد از ساخت اولین وب سایت رسمی در فضای اینترنت توسط تیم برنرزلی در سال ۱۹۹۱، به تدریج طراحی و استفاده از این پایگاه ها گسترش پیدا کرد؛ به گونه ای که در حال حاضر هزاران وب سایت در فضای مجازی فعالیت می کنند؛ همچنین با وجود این که وب سایت های اولیه جذابیت بصری خاصی نداشتند و استفاده از گرافیک، تصویر یا رنگ های مختلف در آن ها ممکن نبود، اما امروزه شاهد سایت هایی با طراحی های زیبا، رنگ های متنوع و تصاویر متحرک هستیم که باعث جذب هر چه بیشتر کاربران می شوند.

ویژگی های یک طراحی سایت در مشهد

با توجه به کاربردهای ویژه و فوق العاده یک سایت برای افراد مختلف جامعه، طراحی سایت شغلی است که نیاز به آموزش و گذراندن دوره های خاص دارد؛ به علاوه هر چه مهارت و پشتکار فرد در این زمینه بیشتر باشد، میزان تقاضا و پروژه های محول شده به او نیز بیشتر خواهد شد.

یک طراح حرفه ای سایت در مرحله اول دانش زیادی در زمینه امور فنی و کدنویسی دارد و می تواند به خوبی در عمل از این دانش استفاده کند. فعالیت در زمینه طراحی سایت نیاز به خلاقیت بالایی دارد؛ زیرا استفاده از طرح های گرافیکی مناسب و قرار دادن آن ها در کنار یکدیگر برای جذب مخاطب و ایجاد انگیزه برای ادامه بازدید از سایت از اهمیت بالایی برخوردار است. برای این که وب سایت بتواند در بین رقبای خود موفق عمل کند، باید طبق روحیات و نیازهای مخاطب طراحی شود و توجه داشتن به این موضوع، یکی دیگر از ویژگی های طراحان سایت ماهر است.

ضرورت طراحی سایت برای کسب و کارها در مشهد

نمی توان گفت که داشتن یک سایت پربازدید تا چه حد می تواند در موفقیت کسب و کار شما موثر باشد. در حال حاضر بیش از ۷۰ درصد مشتریان قبل از این که برای خرید حضوری به فروشگاه ها مراجعه کنند، سری به سایت های اینترنتی می زنند تا بتوانند از قیمت حدودی و دیگر شرایط محصول یا خدمات مورد نظر خود آگاهی پیدا کنند؛ به همین دلیل در حالی که برخی رقبایتان داشتن یک سایت برای کسب و کارشان را بیهوده می دانند و برای آن اقدامی انجام نمی دهند، سایت حرفه ای شما سهم بیشتر و بیشتری از بازارهای اینترنتی را تصاحب خواهد کرد.

یکی از معایب خرید حضوری، محدودیت زمانی و مکانی است. ممکن است مشتریانی که به کالاهای شما نیاز دارند، در شهر دیگری زندگی کنند یا بخواهند در روزهایی به غیر از روزهای کاری شما، از خدمات و محصولاتتان استفاده کنند. داشتن یک وب سایت به شما کمک می کند تا بتوانید در ۲۴ ساعت روز، ۷ روز هفته و ۳۶۵ روز سال سفارش های متشریانتان را بپذیرید و تعطیلی برای کسب و کارتان معنایی نداشته باشد.

مزایای داشتن یک سایت برای صاحبان مشاغل در مشهد

داشتن یک وب سایت اختصاصی باعث افزایش اعتبار و شهرت برند شما خواهد شد. طبق نظرسنجی که از مصرف کنندگان انجام شده است، بیش از نیمی از آن ها داشتن سایت را معیاری برای اطمینان به یک کسب و کار می دانند؛ به همین دلیل توجه کنید که سایت شما باید از نظم و طراحی خوبی برخوردار باشد تا توجه مشتریان بیشتری را به فعالیت خود جلب کنید و به این صورت برای برند خود شهرت بیشتری را ایجاد کنید.
هزینه هایی که برای گسترش برند خود پرداخت می کنید، تنها مالی نیستند. زمانی که صرف ارتباط با مشتریان یا دیگر اموری می کنید نیز جزئی از اموال شما محسوب می شوند و باید از آن در کارهایی مهم تر استفاده کنید. مواردی مانند پاسخ به سوالات، دریافت پیشنهادات، ارسال ایمیل و … به صورت اینترنتی و در زمانی بسیار کمتر قابل انجام هستند؛ بنابراین بهتر است با راه اندازی یک وب سایت در وقتتان صرفه جویی کنید.
وقتی سایتتان توسط یک مجموعه حرفه ای و به صورت اصولی طراحی شده باشد، با هر جستجوی مشتریان برای محصولات شما یا موارد مربوط به آن ها، در میان اولین نتایج به نمایش گذاشته خواهد شد. این امر باعث می شود که در مدت کوتاهی سایت شما به افراد زیادی معرفی شده و سود کسب و کارتان چند برابر شود.

ویژگی های یک سایت پربازده در مشهد

 • دسترسی راحت برای عموم مردم
  یکی از مهم ترین ویژگی های یک سایت کاربرپسند، در دسترس بودن آن است؛ به طوری که همه مردم، اعم از افراد عادی و افرادی با ناتوانی جسمی بتوانند از محتوای آن استفاده کنند.
 • نمایش اطلاعات و تولید محتوا سایت با سرعت بالا
  فاصله بین انتخاب یکی از محتواهای سایت تا نمایش آن در صفحه دستگاه کاربر، نباید بیش از چند ثانیه طول بکشد؛ زیرا انتظار زیاد برای لود شدن اطلاعات و تصاویر در یک سایت می تواند برای مشتری غیرقابل تحمل باشد؛ به گونه ای که ترجیح دهد مطلب مورد نظر خود را در سایت دیگری جستجو کند و این به معنی از دست دادن یک مخاطب، یک مشتری و درنتیجه کاهش سود است؛ بنابراین به این مورد توجه ویژه ای داشته باشید.
 • مرتب سازی محتواهای سایت و ایجاد منوی منظم و دسته بندی شده
  وجود یک لیست مرتب از تمام محصولات و مطالبی که در سایت خود قرار می دهید، بسیار مهم است و تاثیر زیادی در نوع دیدگاه کاربر به وب سایت شما دارد. هیچ کس مطالب درهم و بدون نظم را نمی پسندد و همه افراد ترجیح می دهد در سایت هایی به دنبال پاسخ سوالات خود بگردند که مطالب به صورت دسته بندی شده در آن قرار گرفته اند؛ درنتیجه، ضروری است که در صفحه وب سایت خود یا همان هوم پیج، یک منوی کامل از مطالب مربوط به فعالیتتان داشته باشید.
 • ریسپانسیو بودن سایت
  یک وب سایت استاندارد به گونه ای طراحی شده است که همه کاربران، با هر دستگاهی که به آن وارد می شوند، بتوانند نمای مناسبی از سایت را مشاهده کنند. این ویژگی به معنی ریسپانسیو بودن وب سایت بوده و یک معیار اساسی برای جذابیت ظاهر آن به شمار می رود.
 • توجه به قالب بندی محتوا و متن آن
  بسیاری از کاربران برای این که بفهمند آیا مطلب نمایش داده شده، برای آن ها سودمند هست یا نه، نگاهی کلی به کل محتوا می اندازند. مطالبی که از قالب بندی درستی برخوردار نباشند، باعث سردرگمی و اتلاف وقت مخاطبین خواهد شد و ممکن است آن ها را از مراجعه مجدد به سایت، بازدارند. بهتر است هر محتوایی، از لیست مطالب و قالب بندی صحیحی برخوردار باشد تا کاربر بتواند به خوبی با آن ارتباط برقرار کند.
 • رعایت اصول سئو سایت
  سئو که نماد اختصاری Search Engine Optimization است، درواقع به معنی بهینه سازی مطالب سایت بوده و به ارتقای آمار بازدید آن کمک بسیاری می کند. وقتی کاربران کلمه کلیدی خاصی را درگوگل سرچ می کنند، اولین نتایج نشان داده شده سایت هایی هستند که بیشترین ارتباط را با آن کلمه داشته باشند؛ پس وقتی طراحی سایت شما براساس اصول سئو انجام شده باشد، لینک آن در اولویت نتایج خواهد بود و کاربران بیشتری به وب سایتتان مراجعه خواهند کرد.

انواع طراحی سایت در مشهد

به طور کلی به دو شیوه می توان یک سایت را طراحی کرد:

 • طراحی سایت استاتیک یا ثابت
  سایت استایتک به سایتی اطلاق می شود که تعداد صفحات آن ثابت بوده و اغلب از راه ارتباطی برای ارسال نظرات مخاطبان یا امکان ایجاد حساب کاربری شخصی برخوردار نیستند. نکته مهمی که درباره این وب سایت ها وجود دارد این است که تغییر در محتوای آن ها به مهارت یک متخصص نیاز دارد و نمی توان به آسانی این کار را انجام داد؛ همچنین به دلیل وقت گیر بودن اعمال تغییر در آن ها، نمی توان تعداد صفحاتشان را از حد مشخصی فراتر برد. راه اندازی این سایت ها با استفاده از زبان های برنامه نویسی html و css امکان پذیر بوده و معمولا افراد با هدف معرفی شرکت، کاراکتر یا حرفه خاصی آن را ایجاد می کنند. از مزایای این نوع سایت ها می توان به داشتن هزینه کمتر نسبت به روش دوم، عدم نیاز به فضای هاست بالا، سرعت فوق العاده در لود شدن اطلاعات و صرف زمان کمتر برای راه اندازی اشاره کرد.
 • سایت های داینامیک یا پویا
  مزیت اساسی این گونه سایت ها، تغییر سریع و راحت محتوای سایت از طریق پنل مدیریت و بدون نیاز به مهارت های فنی است. ایجاد سایت های داینامیک نیاز به دانش و تجهیزات بیشتری دارد و وقت زیادی را از طراح می گیرد. در این سایت ها می توان تعداد بی شماری صفحه ایجاد کرد؛ همچنین امکان جستجو در داده ها نیز در این نوع سایت ها امکان پذیر است.
 • طراحی سایت فلش
  این روش نسبت به دو روش دیگر در بین افراد از محبوبیت کمتری برخوردار بوده و علت آن نیز برجسته تر بودن معایب آن درمقابل مزایایش است. یکی از اساسی ترین عیب های سایت های فلش، این است که موتورهای جستجو قادر به شناسایی آن ها نبوده و در نتیجه در صدر نتایج به دست آمده از سرچ نخواهند بود. این امر باعث کاهش چشمگیر میزان بازدید از سایت خواهد شد؛ به علاوه سرعت لود شدن محتوا در این گونه سایت ها بسیار کم است. به هر حال این شیوه از مزیت نیز خالی نیست. داشتن طراحی جذاب و امکان راه اندازی آن با حداقل تجهیزات، از مزایای سایت های فلش است.

قیمت طراحی سایت در مشهد

قیمت طراحی سایت در مشهد

هزینه نهایی برای طراحی سایت در مشهد به عوامل مختلفی مانند شیوه و نوع طراحی وب سایت، استفاده از امکانات ویژه در سایت، تغییرات اعمال شده در طی فرایند راه اندازی، هزینه هاست و … بستگی دارد. زمان اجرای پروژه نیز روی قیمت بسیار تاثیرگذار است و اگر برای اجرای آن از سناریوهای خاص کارفرما استفاده شود، هزینه بیشتری باید پرداخت شود. در صورت ساخت اپلیکیشن ویژه برای سایت یا اتصال به سیستم حسابداری ربات تلگرام و …. قیمت طراحی سایت نیز بیشتر خواهد بود؛ همچنین قالب های آماده سایت زمان و هزینه کمتری را از کارفرما و مجموعه طراح می گیرند. به طور کلی نمی توان قیمت دقیقی را برای طراحی سایت در مشهد عنوان کرد. برای اطلاع از هزینه نهایی طراحی سایت خود، با کارشناسان ما در مجموعه دات وب در ارتباط باشید.

طراحی سایت در مشهد چقدر زمان می برد؟

برای طراحی یک سایت به طور میانگین حدود یک ماه زمان لازم است. البته بسته به امکانات و نوع برنامه نویسی وب سایت، این زمان می تواند کمتر یا بیشتر شود. اگر بخواهید سایتتان بر دیگر سایت های رقیب برتری داشته باشد و از کامل ترین امکانات امروزی برخوردار باشد، باید زمان بیشتری را برای تحویل گرفتن پروژه خود صبر کنید. البته اگر فکر می کنید یک سایت ساده هم می تواند نیازهایتان را برطرف کند، در طی چند روز پروژه تان تکمیل خواهد شد.

سخن پایانی
همراه بودن با تکنولوژی های روز دنیا یکی از مهم ترین گام ها برای دستیابی به موفقیت در کسب و کار است. طراحی سایت در مشهد، به عنوان یک شهر بزرگ و پرجمعیت، می تواند در کار و درآمد شما تاثیر زیادی داشته باشد. اگر در این زمینه نیاز به مشاوره و اطلاعات بیشتری داشتید، با ما در ارتباط باشید.

کسب و کارتو آنلاین کن

طراحی سایت در مشهد
طراحی سایت در مشهد

داتـــــــ وبــــــــــ

نمـــــونه کارهای داتـــــــ وبــــــــــ

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ، و با استفاده از طراحان گرافیک است، چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطر آنچنان که لازم است، و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز، و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد، کتابهای زیادی در شصت و سه درصد گذشته حال و آینده، شناخت فراوان جامعه و متخصصان را می طلبد

طراحی سایت در مشهد
طراحی سایت در مشهد