طراحی سایت معماری

معماری یکی از حرفه های مهم در کشور به شمار می رود؛ زیرا این حرفه در زمینه طراحی دکوراسیون داخلی ساختمان ها نقش اساسی و مهمی را ایفا می کند. مجموعه هایی که در زمینه معماری فعالیت می کنند نیاز به طراحی سایت دارند تا بتوانند از این طریق هم نمونه کارهای خود را در اختیار مشتریان قرار بدهند، هم آنان را راهنمایی کنند و از همه مهم تر سفارشات آنان را ثبت نمایند. لازم به ذکر است که طراحی سایت معماری باید طبق اصول انجام شود تا تمام اطلاعات مورد نیاز درباره این حرفه را در خود جای بدهد تا به راحتی در دسترس افراد قرار بگیرند. طراحی سایت معماری کمک شایانی به معماران کرده تا بتوانند از این طریق شهرت و اعتبار خود را افزایش بدهند و مشتریان بیشتری را جذب خود کنند.
طراحی سایت معماری

مجموعه ای که طراحی سایت معماری را انجام می دهد باید در این زمینه مهارت و تخصص و تجربه کامل و کافی داشته باشد تا بتواند بهترین و مهمترین اطلاعات مورد نیاز برای این حرفه را جمع آوری کرده و در سایت قرار بدهد تا کاربران هنگام باز کردن سایت بتوانند با مطالعه اطلاعات به سمت مجموعه معماری جذب شده و از خدمات ویژه آن بهره مند شوند.  در زمان طراحی سایت توجه کردن به فعالیت مجموعه و میزان سابقه و پروژه ها و کیفیت نهایی هر پروژه باید مورد توجه قرار بگیرد و ثبت شود.

نکات مهم طراحی سایت معماری

هنگام طراحی سایت معماری باید به نکات زیادی توجه کنید تا بتوانید سایت معتبر و باکیفیت و پیشرفته ای را طراحی نمایید. از مهمترین این نکات هنگام طراحی سایت معماری می توان موارد زیر را نام برد:

 • باید به گرافیک سایت توجه کنید؛ زیرا این نکته اهمیت زیادی دارد. انتخاب گرافیک مناسب نشان دهنده سلیقه شما در طراحی محیط است.
 • باید به کیفیت تصاویر توجه ویژه ای کرد؛ زیرا عکس باکیفیت بهتر کاربر را جذب خواهد کرد.
 • استفاده از الگو های گرافیکی اهمیت دارد؛ زیرا انتخاب الگوی خاص قدرت جذب بیشتری دارد.
 • خلاقیت از نکات مهم است؛ زیرا نقطه قوت سایت معماری خلاقیت طراح سایت است. هر اندازه که در سایت خلاقیت بیشتری استفاده شود، زمان بیشتری برند شما در ذهن مخاطب خواهد ماند.
 • باید واکنش گرا باشید تا بتوانید سایت خود را به صورت ریسپانسیو طراحی کنید تا افراد بتوانند از طریق کامپیوتر و تلفن همراه به سایت دسترسی پیدا کنند.
 • موارد گفته شده از اهمیت زیادی هنگام طراحی سایت معماری برخوردار هستند؛ در نتیجه با توجه به آنها می توانید بهترین سایت را طراحی کرده و در اختیار داشته باشید. مشتریان به سبک سایت و طراحی های قرار داده شده
 • درون سایت و بسیاری موارد دیگر توجه می کنند؛ از این رو شما باید به نظر کاربران هم توجه کنید و سایت را طراحی نمایید.

هدف از طراحی سایت معماری

شرکت های معماری دارای هدف های مشخصی برای طراحی سایت هستند که در میان آنها ۳ هدف به عنوان برترین ها شناخته شده اند. این ۳ هدف عبارتند از:

 1. تبلیغات و بازاریابی دیجیتال: زیرا این شیوه امروزه بسیار رواج پیدا کرده است و افراد دیگر برای یافتن مرکز معماری وارد خیابان ها نمی شوند و تنها به اینترنت مراجعه می کنند.
 2. نمایش محصولات و پروژه های آنها، با این هدف آنها می توانند بدون مراجعه مشتری به راحتی تمام نمونه کار های خود را به مشتریان نمایش بدهند.
 3. افزایش میزان فروش تجهیزات و همچنین دریافت پروژه های بیشتر، با راه اندازی سایت معتبر می توانند اعتماد مشتریان را جلب کرده و فعالیت خود را گسترش بدهند.

توجه کردن به اینکه هدف مهم می باشد؛ زیرا با وجود این گونه اهداف است که می توان مشتریان را به سمت خود جذب نمود و با ارائه بهترین خدمات به آنان اعتبار زیادی را به دست آورد.

اهمیت طراحی سایت معماری

طراحی سایت معماری برای شرکت ها اهمیت زیادی دارد. سایت معماری نخستین شانس شما به جهت جذب کاربر برای سفارش پروژه به شمار می رود و به همین دلیل راه اندازی وب سایت معماری از اهمیت ویژه ای برخوردار است. اگر فردی که به وب سایت معماری شما وارد شود، محتوای سایت شما را دوست داشته باشد، صفحات دیگر را نیز مورد بررسی قرار می دهد. لازم به ذکر است که با در اختیار داشتن یک سایت معماری مسلما می توان به راحتی با مشتریان مختلف ارتباط برقرار کرد و به آنان مشاوره داد تا بتوانند بهترین انتخاب را داشته باشند.

امروزه افراد برای دیدن انواع پروژه های معماری و انتخاب مجموعه معماری معتبر به سراغ اینترنت و سایت های اینترنتی می روند؛ از این رو به شرکت های معماری توصیه شده تا با طراحی سایت اینترنتی به راحتی پروژه های خود را در اختیار مشتریان قرار بدهند تا بتوانند متناسب با محیط خود بهترین انتخاب را انجام بدهند. اهمیت طراحی سایت برای معماران باعث شده تا شرکت های معماری متعددی امروزه به طراحی سایت بپردازند و از طریق ارائه خدمات بهتر با دیگر شرکت ها رقابت کنند و اعتبار خود را افزایش بدهند.

بخش های مهم سایت معماری

هر سایت معماری از بخش های مختلفی تشکیل شده است که هر بخش وظایف خاص خود را به عهده دارد. هر یک از بخش های موجود در سایت معماری دچار افت کیفیت شوند، روی عملکرد کل سیستم و سایت تاثیر می گذارند. از مهمترین بخش های این سایت می توان موارد زیر را نام برد:

 • بخش رزومه
 • بخش مقالات
 • معرفی پروژه های تکمیل شده و در حال انجام
 • تماس با ما
 • درباره ما و سیاست ها
 • خدمات ما

وجود هر بخش برای سایت معماری اهمیت دارد؛ زیرا مشتریان به تمام این بخش ها مراجعه می کنند تا بتوانند از عملکرد مجموعه مطلع شوند و سپس با اطمینان کامل به آن مراجعه نمایند. اصلی ترین بخش می تواند درباره ما باشد؛ زیرا با مراجعه به آن بخش، مشتری می تواند از اطلاعاتی مانند سوابق کاری، میزان سابقه، اعضای تیم و… مطلع شود و بداند که شما در چه زمینه ای تخصص و مهارت بیشتری دارید.

مراحل طراحی سایت معماری

مراحل طراحی سایت معماری

برای طراحی سایت معماری هم مانند سایر سایت ها شما باید مراحلی را طبق اصول و استانداردهای جهانی طی کنید تا بتوانید در موتور جستجوی گوگل صدر جدول قرار بگیرید. مراحل لازم برای طراحی سایت معماری شامل موارد زیر می شود:

 • انتخاب پلتفرم سایت ساز
 • ایجاد یک نقشه ی سایت مناسب با اهداف شما
 • دامنه ای مرتبط با کسب و کارتان انتخاب کنید.
 •  قالب یا طراحی خود را انتخاب نمایید.
 • قالب و طرح خود را سفارشی سازی کنید.
 • تولید محتوا خود را آماده کنید.
 • نسخه نهایی آماده شده را تست نمایید.
 • وب سایت خود را در اینترنت منتشر کنید.

تمام مراحل بالا را باید دقیق و درست انجام داد تا بتوان سایتی را برای شرکت معماری طراحی نمود که بیشترین بازخورد را داشته باشد و روزانه مشتریان زیادی را به سمت خود جذب نماید. هر کدام از مراحل اهمیت خاص خود را دارند و شما هنگام انجام آن مرحله باید دقت کافی داشته باشید تا زمان بارگذاری سایت در اینترنت دچار مشکل نشوید و از همه مهمتر در موتور جستجوی گوگل هنگام سرچ به عنوان اولین سایت نمایش داده شود و در اختیار افراد قرار بگیرد.

ویژگی های یک سایت معماری خوب

یک سایت معماری خوب باید ویژگی های خاص خود را داشته باشد تا بتواند با کمک این ویژگی ها در میان رقبا و مشتریان اعتبار بیشتری پیدا کند. از ویژگی های منحصر به فرد یک سایت معماری خوب می توان موارد زیر را نام برد:

 • سایت خوب کد نویسی اختصاصی دارد.
 • به خوبی برند را شهرتی جهانی می بخشد.
 • دسترسی کاربران به مطالب در آن آسان است.
 • به سرعت بارگذاری می شودو معماری قوی دارد.
 • فضای زیادی دارد و هر نوع محتوای مهمی را در خود جای می دهد.
 • عناصر موجود در آن همه مطابق با قوانین سئو سایت هستند.
 • باید عملکرد خاصی داشته باشد تا فعالیت خاص شما را نمایش بدهد.
 • یک سایت خوب با هر نوع سیستم هوشمندی قابل نمایش است.
 • یک سایت خوب برنامه تعمیر و نگهداری دارد.
 • تصاویر موجود در آن جذاب هستند و کیفیت بالایی هم دارند.

هر چه ویژگی های یک سایت معماری بیشتر باشد و خدمات بیشتر و بهتری را به مشتریان خود ارائه بدهد همواره می تواند جذب مشتری بیشتری هم داشته باشد. این ویژگی های نام برده از طرف کاربران مورد توجه قرار می گیرند و با وجود آنها به سراغ شرکت معماری می روند.

مزایای طراحی سایت معماری

طراحی سایت معماری برای شرکت های معماری مزیت های فراوانی را هم به همراه خود دارد که همین مزایا باعث شده تا تمام شرکت های معماری وجود در کشور به سراغ طراحی سایت بروند تا بتوانند فعالیت های خود را بهتر به نمایش بگذارند و پیشرفت کنند. از مهمترین مزایای طراحی سایت معماری می توان موارد زیر را معرفی کرد:

 1. مشتری می تواند با کمک سایت به راحتی با شما ارتباط برقرار کند.
 2. مشتری می تواند براساس اطلاعاتی مانند سابقه کاری و مجوز های شما به آسانی به شرکت اعتماد کند.
 3. مشتری می تواند بدون رفتن به محلی کاتالوگ پروژه ها را مشاهده نماید.
 4. مشاوره و راهنمایی دریافت کند.
 5. بهترین خدمات را دریافت نماید.

مزایای طراحی سایت معماری بسیار زیاد است و هر مجموعه با انجام آن می توان در مدت زمان کوتاهی هم شهرت و اعتبار به دست بیاورد و مشتریان بیشتری را جذب خود کند. هر چه مزایای یک سایت معماری بیشتر باشد کاربران جذب ان می شوند تا هم بتوانند راهنمایی دریافت کنند و انتخاب بهتری را انجام بدهند و هم بتوانند به مرکز مراجعه کرده و پروژه خود را در اختیار مجموعه قرار بدهند. مسلما کاربر باید از سایت شما کاملا متوجه شود که شما کارتان را بلد هستید و می  تواند با خیال راحت اعتماد کند.

مدت زمان لازم برای طراحی سایت معماری

برای طراحی سایت معماری هم مانند سایر سایت های موجود در باید مدت زمانی را صبر کرد. در کل مدت زمان طراحی سایت معماری به عوامل متعددی بستگی دارد مثلا کیفیت سایت و تیم طراح کننده سایت، محتوای درون سایت و نوع سایت از مواردی هستند که روی زمان طراحی سایت تاثیر می گذارند. لازم به ذکر است که اگر شما زمان کمی داشته باشید بهتر است که از سایتی استفاده کنید که از پیش طراحی شده است و تنها باید خدمات و مشخصات خود را درون آن قرار بدهید. این سایت زمان کمتری برای طراحی و تکمیل نیاز دارد.

اما اگر زمان اهمیت ندارد و شما تنها به کیفیت و کارایی سایت توجه می کنید بهتر است که از طراحی سایت اختصاصی استفاده کنید که دارای برنامه نویسی و کد نویسی اختصاصی است. این نمونه سایت ها زمان بیشتری را برای طراحی نیاز دارند؛ به همین دلیل شما باید قبل از سفارش سایت برای طراحی ابتدا درباره مدت زمان طراحی آن پرس و جو کنید و سپس اقدام به سفارش نمایید. استفاده از قالب های آماده و ارزان با توجه به آن که از قبل کدنویسی شده اند زمان را بسیار کوتاه تر می کند؛ در نتیجه شما می توانید در هر زمانی به راحتی به آنها دسترسی پیدا کرده و آنها را تهیه نمایید.

هزینه راه اندازی سایت معماری

برای طراحی سایت معماری هزینه هایی تعیین شده است که هر شرکت معماری هنگام طراحی سایت باید آنها را بپردازد، سایت هایی که دارای قالب آماده هستند همان گونه که گفتیم هم در زمان کوتاه تری آماده می شوند و هم هزینه کمتری دارند اما سایت هایی که نیاز به برنامه نویسی و کد نویسی اختصاصی دارند هزینه بیشتری را به همراه دارند. البته عواملی هستند که تعیین کننده هزینه طراحی سایت می باشد که این عوامل عبارتند از:

 1. دامنه
 2. هاست
 3. هزینه طراحی خود سایت
 4. هزینه تولید محتوا برای سایت
 5. هزینه سئو سایت
 6. هزینه پشتیبانی سایت

لازم به ذکر است که این عوامل تعیین کننده قیمت اصلی و هزینه نهایی برای طراحی سایت به شمار می روند که باید به آنها توجه ویژه ای داشته باشید و در نتیجه قبل از سفارش سایت معماری برای طراحی ابتدا هزینه را بپرسید و سپس اقدام به طراحی کنید. هر چه سایتی پیشرفته تر و بروزتر باشد و عملکرد بهتری از خود نشان بدهد و به عنوان یک سایت معتبر و شناخته شده درون گوگل نمایش داده شود، هزینه بیشتری را هم برای طراحی نیاز دارد؛ به همین دلیل تنها گروه خاصی از شرکت های معماری این گونه طراحی ها را انجام می دهند.

کسب و کارتو آنلاین کن

طراحی سایت معماری
طراحی سایت معماری

داتـــــــ وبــــــــــ

نمـــــونه کارهای داتـــــــ وبــــــــــ

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ، و با استفاده از طراحان گرافیک است، چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطر آنچنان که لازم است، و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز، و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد، کتابهای زیادی در شصت و سه درصد گذشته حال و آینده، شناخت فراوان جامعه و متخصصان را می طلبد

طراحی سایت معماری
طراحی سایت معماری