عمومی

روش های افزایش سرعت ایندکس سایت

روش های افزایش سرعت ایندکس سایت

به جرات می توانیم بگوییم از نگران کننده ترین موضوعاتی که برای صاحبان سایت ممکن است رخ دهد این هست که مطالب منتشر شده آنها پس از چند روز هم در میان صفحات ایندکس شده گوگل نباشد. احتمالاً شما هم تاکنون با این موضوع مواجه شده اید و الان که در حال خواندن این مقاله هستید سعی بر این دارید که به سرعت ایندکس سایت خود اضافه کنید. همانطور که می دانید برای کسب موفقیت در سئو سایت یکی از قدم های اصلی که باید در این راستا برداشته شود، افزایش سرعت ایندکس است. ا✔

چرا سرعت ایندکس سایت پایین است؟

شاید بهتر باشد قبل از اینکه به سراغ شیوه های افزایش سرعت ایندکس برویم در ارتباط با دلایل سرعت پایین آن کمی صحبت کنیم. از مهم ترین عواملی که می تواند برای ایندکس مشکل ساز شود مواردی همچون کند بودن سرور، خطای سایت یا حتی کم بودن اعتبار سایت شما باشد. بهتر است پیش از هر چیز به علت سرعت پایین سایت خود را شناسایی کنید و در رفع آنها بکوشید.

شیوه های افزایش سرعت ایندکس سایت

اگر به دنبال پاسخ این سوال هستید که چه کار کنیم سرعت ایندکس سایت افزایش پیدا کند پس بهتر است که روش هایی که در ادامه برای شما بیان می کنیم را با دقت مطالعه کنید و سپس آنها را برای افزایش سرعت ایندکس به کار ببرید.

 • از RSS استفاده کنید
  Really Simple Syndication  دقیقاً مخفف کلمه RSS است. RSS به کمک سایت می آید و کاری می کند تا موتورهای جستجو صفحات را خیلی زود بروزرسانی کنند. به زبان آسان تر اگر بخواهیم  RSSرا توضیح دهیم باید بگوییم که شما با کمک RSS دیگر لازم نیست منتظر باشید که موتورهای جستجو به سایت شما بیایند، بلکه RSS اعلام می کند که صفحات به روز رسانی شده و از این طریق خزنده ها را به سایت دعوت خواهد کرد.
 • در زمان مناسب مطالب را بارگذاری کنید
  به طور قطع شما هم می دانید که ربات ها یا همان خزنده ها هستند که در ایندکس شدن سایت به کارگیری می شوند؛ بنابراین اگر شما راس یک ساعت مشخص و یک زمان از پیش تعیین شده مطالب را در سایت قرار دهید و منتشر کنید به صورت کاملاً خودکار این خزنده ها در همان زمان به سراغ سایت شما می آیند و این گونه سرعت ایندکس سایت بالا می رود. در صورتی که مطالب بسیاری را در طول روز منتشر می کنید، پس سعی کردهتا یک زمان بندی منظم را برای آن قرار دهید و بی برنامه عمل نکنید.
 • استفاده از تصاویر مناسب و مرتبط با محتوا را دست کم نگیرید
  خزنده های گوگل همیشه تصاویری که در سایت ها قرار می گیرد را بررسی می کنند و از این رو لازم است تصاویری که در سایت خود و مطالب نوشته شده قرار می دهید، مرتبط با موضوع باشد. اگر این تصاویر مرتبط با محتوا باشد این پیام به گوگل داده می شود که محتوایی که تولید شده بسیار خاص و منحصر به فرد است و می تواند نظر او را به راحتی به خود جلب کند.
 • از قرار دادن مطالب کپی در سایت بپرهیزید
  استفاده از مطالبی که تکراری هستند و به عبارتی کپی محسوب می شوند همیشه باعث دردسر سایت خواهند بود. تحت هر شرایطی از منتشر کردن مطالب تکراری بپرهیزید زیرا از جمله مخرب ترین دلایل برای کاهش سرعت ایندکس هستند. زمانی که خزنده های گوگل تشخیص دهند که تولید محتوا تکراری است آن صفحه را معیوب شناسایی کرده و از این رو سرعت ایندکس به شدت پایین می آید.
 • از لینک سازی های داخلی استفاده کنید
  لینک سازی های داخلی از شیوه های بسیار خوب جهت بکارگیری خزنده ها است و تاثیر فراوانی در سرعت ایندکس دارد. خزانه های گوگل همچون تارهای عنکبوت بوده که با ارتباط دادن صفحات داخلی، شما می توانید کاری کنید که این خزنده ها از صفحات سایت بیرون نروند. به عبارتی و به زبان ساده تر می توانیم بگوییم لینک سازی مانند تار و پود همه چیز را به همدیگر وصل می کند و موجب شده تا خزنده های گوگل در سایت بمانند و از این رو به آسانی سرعت ایندکس سایت هم بالا می رود.
 • متا تگ ها را فراموش نکنید
  در صورتی که از متا تگ ها به درستی استفاده کنید، می توانید سرعت ایندکس را بالا ببرید. زمانی که از متا تگ های اصولی و مناسب در سایت استفاده می کنید به گوگل اعلام می کنید که در آن صفحه چه چیزهایی مهم است. بهره گیری از تگ هایh1  و دیگرh ها می تواند به شما کمک کند تا گوگل خزنده های خود را به سراغ سایت شما بفرستد و با بررسی آنها سرعت ایندکس سایت و صفحه مورد نظر بالا می رود.
 • از گوگل وبمستر تولز بهره بگیرید
  اگر بخواهیم از بهترین روش ها برای ارتباط با موتور جستجوگر گوگل نام ببریم، باید به گوگل وبمستر تولز اشاره داشته باشیم. با کمک گوگل وبمستر تولز می توان سرعت را افزایش دهید و به آسانی صفحات مناسب و مطالب خود را ایندکس کنید. پس از ثبت سایت در سرچ کنسول، گوگل اطلاعات بسیار خوب و مهمی را در ارتباط با سایت به شما ارائه می کند که نقش بسیار موثری در سرعت سایت خواهد داشت.
 • معرفی نقشه سایت به گوگل را در نظر داشته باشید
  نقشه سایت فایلی با فرمت xml بوده که در یکی از صفحات سایت قرار خواهد گرفت. این نقشه به موتورهای جستجو کمک می کند تا سرعت ایندکس بالا برود. نقشه سایت حاوی لینک صفحه های مختلفی از سایت شما بوده و زمانی که یک تغییر جدید در سایت ایجاد می شود این تغییرات در sitemap به ثبت خواهد رسید و زمانی که خزنده ها مشغول بررسی سایت هستند این اطلاعات توسط آنها ارزیابی خواهد شد.
 • افزایش بازدید صفحه را پیگیری کنید
  زمانی که بازدید از صفحات سایت شما بالا می رود به گوگل یک سیگنال مثبت ارسال خواهد شد و با این کار گوگل متوجه می شود که مخاطبان بسیاری را سایت چک کرده و به ایندکس سریع آن اقدام خواهد کرد. برای اینکه صفحه مورد نظر شما بالا برود، می توانید لینک آن صفحه را بین دوستان، گروه ها و… منتشر کنید و از این رو بازدید سایت را بالا ببرید.
 • بک لینک ایجاد کنید
  شما می توانید از طریق بک لینک هایی که در صفحه ایجاد می کنید، به افزایش سرعت ایندکس شدن سایت کمک شایانی داشته باشید. زمانی که از سایت های معتبر به خودتان لینک می دهید، به موتورهای جستجوگر این پیغام را ارسال می کنید که بتوانند اعتماد بیشتری را نسبت به شما داشته باشند و همین موضوع اعتماد و معتبر بودن است که می تواند در افزایش سرعت سایت به شما کمک شایانی داشته باشد.
 • آپدیت محتواها را فراموش نکنید
  علاوه بر اینکه باید محتوای جدیدی را در سایت قرار دهید، لازم است تا به آپدیت محتواهای قدیمی هم بپردازید. حتما این موضوع را در دستور کار برنامه های خود قرار دهید و سریع به سراغ محتوای قدیمی خود بروید. آنها را بروز رسانی کنید و لینک محتوای جدید را سعی کنید به اشتراک بگذارید. بروز رسانی سایت و محتواها و اطلاعات جدیدی که در آن ها قرار می گیرد، می تواند سایت را در رنکینگ های بالا قرار داده و به سرعت ایندکس سایت ها کمک کند.
 • از ابزارهای افزایش سرعت اینترنت سایت کمک بگیرید
  در صورتی که برای ایندکس مطالب عجله دارید و برایتان خیلی مهم است که هر چه سریع تر صفحه مورد نظر ایندکس شود، می توانید از ابزارهای مختلفی برای این کار استفاده کنید. این ابزارها شامل موارد زیر هستند:
 • سایت Pingomatic
  به صورت متداول سایت هایی که نوپا هستند زمان ایندکس آنها به کندی پیش می رود و برای اینکه به سرعت ایندکس سایت خود اضافه کنند، می توانند به صورت رایگان از سایت پینگوماتیک استفاده کنند. با وارد کردن url سایت، موتورهای جستجوگر با پیدا کردن پینگ از این سایت متوجه شده که سایت شما بروزرسانی و آپدیت شده و به ربات ها و خزنده ها این دستور را می دهند که سایت را مشاهده کرده و به این طریق سرعت ایندکس بالا می رود.
 • سایت pingler
  با کمک این سایت می توانید به صورت رایگان و غیر رایگان به افزایش سرعت ایندکس سایت خود کمک کنید. با کمک این سایت می توانید به موتورهای جستجو این اطلاعات را بدهید که صفحات سایت شما بروز رسانی شده و به سراغ سایت شما بیایند.
 • استفاده از فایل Robot.txt را دست کم نگیرید
  استفاده از این فایل نقش بسیار خوبی را در افزایش سرعت اینترنت می تواند داشته باشد. به جرات می توانیم بگوییم داشتن این فایل در سایت ضروری به شمار می رود. ربات تکست به شما کمک خواهد کرد که لینک هایی را که نمی خواهید ایندکس شوند به آسانی از دسترس خارج شده و به این ترتیب نیازی ندارید که همه لینک ها را در اختیار موتورهای جستجو قرار دهید. با کمک این فایل شما می توانید با خزنده های گوگل ارتباط گرفته و سرعت ایندکس سایت را افزایش دهید.

جمع بندی
افزایش سرعت ایندکس سایت از جمله مهمترین شیوه هایی است که در سئو کردن سایت نقش بسیار مهمی را ایفا می کند. هر چقدر سرعت ایندکس سایت شما افزایش پیدا کند، در انتشار و توزیع محتوا بسیار اثر گذارتر است. در این مطلب سعی داشتیم تا به شما آموزش دهیم چگونه در کوتاهترین زمان ممکن بتوانید صفحه مورد نظر را ایندکس کرده و البته سایت خود را در رتبه های بالای جستجو قرار دهید. با این کار مخاطبین شما افزایش پیدا می کند و به هدف هایی که دارید هر چه سریع تر دست پیدا می کنید. در صورتی که علاوه بر مطالبی که در این مقاله از آنها یاد کردیم، شما هم روشی را برای افزایش سرعت ایندکس می دانید تجربیات خود را با دات وب به اشتراک بگذارید.

post امتیاز یادتون نره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *