سئو سایت

سئو سایت یک نوع فرایند مستمر و البته زمان بر است که در واقع در آن فرایند بهینه سازی سایت با بررسی کلمات کلیدی و تحلیل و آنالیز رقیب ها آغاز خواهد شد. به طور کلی سئو مجموعه ای از فعالیت هایی بوده که در طراحی و کد نویسی سایت، تولید محتوا، تدوین استراتژی محتوایی و… بکار می رود و جایگاه مناسب و نتایج مثبتی در گوگل برای سایت شما و بازدید کنندگان به دنبال خواهد داشت.در ادامه شما را با سئو سایت و هر آنچه با آن مرتبط است بیشتر آشنا خواهیم کرد.

سئو سایت

سئو سایت یک عبارت فارسی است که در آن طی یک فرایند مستمر باعث کسب نتایج بهتر برای سایت شما در گوگل و موتورهای جستجو گر می شود. در این فرایند از طریق تکنیک های مختلف از جمله برنامه نویسی، ایجاد بک لینک در سایت های معتبر، محتوای سئو محور و… بازدید و در واقع ترافیک سایت افزایش می یابد. به طور کلی عوامل مختلفی در بهبود وضعیت سایت شما می تواند مفید و موثر واقع شود که آن ها را به دو دسته عوامل داخلی و خارجی تقسیم می شوند. بهینه سازی سایت اغلب روی عوامل داخلی تکیه داشته و با بهبود بخشیدن ساختار و قالب سایت در موفقیت و پیشرفت سایت شما تاثیر گذار خواهد بود.

از جمله عوامل اصلی و مهمی که روی سئو موثر است مربوط به نحوه طراحی سایت خواهد بود که شامل مواردی مثل کد نویسی، ساختار صفحات، نحوه قرار گرفتن محتوا در صفحه، سرعت لود شدن، نحوه طراحی قالب و… می شود. با این تفاسیر هیچ متخصص سئو سایتی به تنهایی قادر به بهبود وضعیت سایت شما نیست؛ بنابراین علاوه بر این که لازم است یک محتوای بهینه سازی شده و مناسب را برای گوگل ارائه دهید باید یک محتوای مناسب با استاندارهای گوگل را نیز برای سایت تولید کنید.

به طور خلاصه باید گفت که سئو سایت فرایندی است که با تمام اتفاقات روی سایت مرتبط است که باعث نتیجه گرفتن بهتر در گوگل بسیار موثر خواهد بود.

کاربرد سئو سایت

به طور کلی می توان گفت کاربرد سئو به نمایش بهتر، دقیق تر و سریع تر صفحات وب سایت برای کاربران که خدمات تجاری شما را جستجو و دنبال خواهند کرد، اطلاق می گردد. پس می توان گفت برای دیده شدن هر نوع تجارت آنلاین و جذب کاربران نیازمند گوگل خواهید بود. در واقع کاربرد سئو سایت مفهوم ساده ای دارد اما در عین حال می توان گفت بسیار گسترده و شامل ترفندهای مختلفی است؛ از این رو حضور یک متخصص سئو برای آن واجب خواهد بود.

از مهم ترین کاربردهای سئو سایت یا بهینه سازی سایت پیشرفت و تاثیر بسزایی است که در روند کسب و کار شما خواهد داشت. در واقع کاربرد سئو سایت را افرادی درک می کنند که در این زمینه اطلاعات و تخصص لازم را دارند. باید توجه داشته باشید که در صورت انجام سئو و بهینه سازی سایت به کاربرد آن پی خواهید برد و می توانید به نتایج دلخواه و پیشرفت در زمینه کسب و کار دست یابید.

روش های انجام سئو سایت

با توجه به این که بهینه سازی یا سئو سایت یک نوع مسابقه برای موتور جستجو به شمار می رود و دست یابی به موفقیت در آن فرایندی زمان بر و پیچیده را می طلبد از تکنیک ها، روش ها و مراحل متعددی به منظور کسب جایگاه برتر در نتایج گوگل وجود خواهد داشت که هر کدام به نوعی در این فرایند تاثیر مثبتی دارند. باید توجه داشته باشید زمانی استفاده از این روش ها موثر است که در مسیر صحیح و با اهداف مشخص انجام شود. به طور کلی می توان گفت که برای رسیدن به موفقیت در سئو سایت باید سه مرحله مهم و اصلی را طی کنید که هر کدام را به صورت مختصر نام خواهیم برد.

سئو تکنیکال

برای آغاز فعالیت‌های مختلف در رابطه با بازاریابی محتوا نیازمند یک سایت استاندارد، مطمئن و در حقیقت بستری قدرتمند هستید؛ بنابراین یکی از مراحل مهم سئوسایت استفاده از سئو تکنیکال خواهد بود. در واقع سئو تکنیکال شامل موارد زیر است:

 1. نمایش صحیح در تلفن همراه
 2. استانداردهای کد نویسی در سایت
 3. نشانه گذاری استاندارد به منظور تشخیص و درک بهتر ربات ها از صفحه مورد نظر و ماهیت آن
 4. رعایت قواعد و اصول لازم در سئو و طراحی آن
 5. بهینه شدن سرعت سایت
 6. بازاریابی محتوا

یکی از مهم‌ترین و اصلی ترین مراحل و رسیدن به موفقیت در سئو مربوط به محتوای آن است. البته منظور از محتوا تصاویر، ویدئو، متن، صوت یا ابزارهایی است که در سایت ارائه خواهید داد؛ که همگی در درک گوگل از محتوای شما و رفع نیاز کاربر موثر خواهند بود. از جمله فعالیت ها و بخش‌های مهم در بازاریابی محتوا می‌توان موارد زیر را نام برد:

 • آنالیز رقبا
 • تولید محتوا ارزشمند
 • شناسایی کلمات کلیدی
 • دسته بندی و علامت گذاری موضوعات
 • تدوین استراتژی محتوایی
 • لینک سازی
 • لینک سازی هدفمند

محتوایی که بهینه سازی می شود که شامل مقاله، عکس و ویدئو که همانند یک پل ارتباطی برای کسب و کار مورد نظر عمل می کند و به منظور کسب رتبه بالاتر در نتایج جستجوی گوگل انجام می شود. برای این که تولید محتوای ارزشمند و هدفمندی داشته باشید باید تعامل و رفع نیاز کاربران را اولویت خود قرار دهید؛ بنابراین لینک سازی هدفمند با توجه به نیاز کاربران و بازدید کنندگان باید انجام شود.

دسته بندی سئو سایت از نظر نوع فعالیت و روش کار

همان طور که می دانید نوع فعالیت و روش کاری یکی از عوامل مهم و تاثیرگذار در نتیجه گرفتن پروژه‌ها خواهد بود. در واقع سئو سایت از این لحاظبه سه طریق انجام خواهد شد که در ادامه به این تقسیم بندی اشاره خواهیم کرد.

 1. سئو کلاه سیاه
  در میان روش های مختلف بهینه سازی سایت می توان به سئو کلاه سیاه اشاره کرد که از طریق آن قادر خواهید بود که تکنیک ها و روش های غیر قانونی یا غیر اصولی در کوتاه ترین زمان رتبه سایت را بهبود ببخشید. به بیانی دیگر می‌توان گفت که سئو کلاه سیاه به منظور دست یابی سایت به رتبه بالاتر  موتورهای جستجو مانند گوگل را فریب داده و در واقع قوانین آن را زیر پا خواهد گذاشت. نکته قابل توجه این است که افراد تازه کار و بی تجربه اغلب از این طریق فعالیت خود را آغاز می کنند. گرچه به کار بردن سئو کلاه سیاه نتایج مطلوب را با سرعت بالا می توان کسب کرد؛ اما باید گفت که هیچ تضمینی برای ادامه فعالیت وجود ندارد و ممکن است سایت توسط گوگل به دلیل تقلب کردن جریمه شود.
 2. سئو کلاه سفید
  یکی دیگر از انواع سئوسایت سئو کلاه سفید است، استفاده از این روش باعث می شود از طریق تکنیک و استانداردهای مدنظر موتورهای جستجو گر، رتبه سایت بهبود یابد. توجه داشته باشید که در سئو کلاه سفید نتایجی که کسب خواهید کرد گرچه زمان بر خواهد بود اما ماندگاری و پایداری آن تضمینی است. متخصصان مجموعه دات وب معمولا از این روش استفاده خواهند کرد تا نتایج مثبت و ماندگاری را برای کاربران رقم بزنند.
 3. سئو کلاه خاکستری
  در رابطه با دسته بندی دیگر سئو سایت می توان سئو خاکستری را نام برد که در واقع روشی است میان سئو کلاه سفید و کلاه سیاه؛ به این صورت که در سئو خاکستری تکنیک هایی که استفاده می شود برگرفته از سئو کلاه سیاه است؛ ولی تفاوت آن‌ ها در این خواهد بود که در این روش موتورهای جستجو گر قادر به تشخیص آن نیستند. از طریق بکار گیری سئو کلاه سیاه و تکنیک های آن، در رتبه سایت تاثیر خوبی داشته و این که سایت توسط موتور جستجو گر شناسایی و جریمه شود رتبه آن افزایش می یابد.

هدف از استفاده و به کار بردن این روش این است که بتوانید در کوتاه ترین مدت به نتایج مثبت دست یابید؛ بنابراین در صورتی که به درستی اصول سئو خاکستری رعایت شود با هزینه کم و صرفه جویی در زمان بالاترین رتبه را برای سایت کسب خواهید کرد.

چرا سئو سایت اهمیت دارد؟

اهمیت و ضرورت سئو یکی از موضوعاتی است که برای اغلب افراد واضح و روشن خواهد بود. در واقع همه افراد می دانند که برای رسیدن به کسب و کار موفق باید یک سایت راه اندازی کنند که جزو موارد برتر صفحه گوگل باشد. موارد مختلفی وجود دارد که اهمیت سئو را نشان می دهد؛ بنابراین برای راه اندازی سایت و اجرای سئو سایت باید به عواملی که بیان خواهد شد توجه داشته باشید:

یکی از دلایل کاربردی که اهمیت سئو را نشان می دهد جستجوی ارگانیک در موتورهای جستجو مثل گوگل است. در واقع سئوی ارگانیک به شما کمک خواهد کرد تا سایت در صفحه اول گوگل قرار بگیرد.
بهینه سازی سایت باعث کاهش هزینه های تبلیغاتی خواهد شد؛ بنابراین هنگامی که از طریق کلمه کلیدی خاص با استفاده از سئو به رتبه مناسب دست پیدا کنید، نیازی نخواهد بود که هزینه اضافی بابت تبلیغات گوگل بپردازید.
یکی دیگر از مواردی که اهمیت سئو را نشان می دهد اعتبار بخشیدن به برند و سایت شما است. در واقع هدف از انجام سئو موفق تجربه کاربری کارآمد و ایجاد پایه محکم برای وب سایت شما خواهد بود. با این کار اعتبار سایت شما افزایش پیدا کرده و جزو اولین صفحات گوگل قرار می گیرد.
بکارگیری خدمات سئو برای انتقال اطلاعات در زمینه محصولات مورد نظر، محتوای علمی و خدمات مختلف در این زمینه بسیار هوشمندانه عمل می کند؛ همچنین این فرصت برای کاربران و مشتریان ایجاد می شود تا نیازکسب و کار خود رابه سرعت برآورده کنند.
بر اساس تحقیقات انجام شده حدود ۵۰ درصداز کاربران تنها روی ۳ لینک اول در صفحه گوگل کلیک خواهند کرد. پس در صورتی که سئو اصولی اجرا شود و در این جایگاه قرار بگیرید بیشتر در معرض توجه خواهید بود.

مزایای سئو سایت

مزایای سئو سایت

باتوجه به کاربرد و نوع فعالیت سئو سایت می توان گفت از ویژگی ها و مزایای قابل توجهی نیز برخوردار است که یکی از مهم ترین آن هدایت کردن بازدید کنندگان هدفمند به سایت خواهد بود. به طور کلی با استفاده از تکنیک های سئو قادر خواهید بود افرادی که قصد خرید محصولات سایت شما را دارند به عنوان مشتری به سمت سایت خود هدایت کنید و به نوعی از طریق سایت خود کسب درآمد خواهید کرد. سئو سایت یا بهینه سازی سایت هیچ گونه هزینه ای اضافی پرداخت نمی کنید. از دیگر مزایای سئو سایت می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • برندسازی و به نمایش گذاشتن نتایج در گوگل
  یکی از مزایای بارز سئو پس از بهینه سازی محتوا این است که قابلیت نمایش در نتایج گوگل و دیگر موتورهای جستجو را خواهد داشت. با توجه به این که کاربران برای محتوای ارائه شده در گوگل ارزش قائل هستند و آن را معتبر می دانند برند سازی و لینک های ارائه شده توسط سایت شما در معرض درد کاربران قرار گرفته و مورد توجه خواهد بود.
 • ایجاد ترافیک هدفمند
  در واقع هنگامی که سئوسایت بر اساس اصول و قواعد انجام شود تا میزان قابل توجهی ترافیک با کیفیت و طبیعی را ایجاد خواهد کرد. با این کار به صورت هدفمند کاربران را به سایت خود هدایت می کنید؛ از این رو اقدامات بهینه سازی سایت باید به درستی انجام شود تا با جذب کاربران و استفاده از سایت شما بتوانید ترافیک هدفمند را ایجاد کنید.
 • بهبود تجربه کاربری و افزایش تعامل کاربران
  یکی دیگر از بزرگ ترین مزایای سئو سایت افزایش تعامل با کاربران خواهد بود. در واقع می توان گفت مثبت کردن تجربه کاربران تاثیر و ماندگاری بسیاری در ذهن مخاطب ایجاد خواهد کرد، از طرفی موجب بهبود تجربه کاربران خواهد شد.

سخن پایانی
امروزه با توجه به نیاز افراد و جامعه، به جهت رسیدن به رتبه و درجات بالا و کسب موفقیت در نتایج گوگل، افراد مختلف و شرکت های متعددی در زمینه سئو سایت و در واقع بهینه سازی سایت فعالیت دارند. مجموعه دات وب در زمینه طراحی سایت ها که به صورت اختصاصی برای گوگل بهینه سازی می شوند نکات مهم و تاثیر گذار را در آن رعایت و اجرا می کند. بهتر است، قبل از اقدام برای انجام سئو سایت از مشاوران و متخصصان ما در دات وب اطلاعات لازم را دریافت کنید و بررسی و اجرای آن را به عهده متخصصان بگذارید.

کسب و کارتو آنلاین کن

سئو سایت
سئو سایت

داتـــــــ وبــــــــــ

نمـــــونه کارهای داتـــــــ وبــــــــــ

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ، و با استفاده از طراحان گرافیک است، چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطر آنچنان که لازم است، و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز، و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد، کتابهای زیادی در شصت و سه درصد گذشته حال و آینده، شناخت فراوان جامعه و متخصصان را می طلبد

سئو سایت
سئو سایت