طراحی لوگو

طراحی لوگو برای اکثر کسب و کارها مناسب است. یک لوگوی مناسب باعث منحصر به فرد شدن یک مجموعه خواهد شد. اگر لوگو به درستی طراحی شود به خوبی در ذهن خواننده جای خواهد گرفت. برای طراحی لوگو باید از شخصی کمک گرفت که دانش کافی در این زمینه داشته باشد و با توجه به اهداف شما لوگو را طراحی نماید. در زمان قدیم هم برای نمایش یا نشان دادن یک مفهوم از لوگو استفاده می شد. به لوگو، آرم هم می گویند که به زمان یونان باستان باز می‌ گردد. برای انتخاب تصویر یا متن لوگو باید خلاقیت زیادی داشت. طراحان لوگو با تجربه بالای خود می توانند کمک بزرگی برای انتخاب یک لوگوی مناسب به شما بکنند. هر چه یک لوگو تناسب بیشتری با خدمات و کسب و کار ها داشته باشد ماندگاری و پایداری بیشتری در طول زمان خواهد داشت.

طراحی لوگو

به علامتی که با تصویر و یا متن خود نشان دهنده یک کسب و کار، سازمان، فرد و … است، لوگو می گویند.اگر دقت کرده باشید روی بسیاری از محصولاتی که خریداری می کنید یک نشان مرتبط با آن محصول قرار گرفته است. این نشان که با عنوان لوگو شناخته می شود می تواند در ذهن خواننده جای گرفته و یک دلیل برای خرید محصولات نیز باشد. لوگو به صورت خاص طراحی شده و باعث هویت یک مجموعه یا شخص می شود. یکی از بهترین روش ها برای برندسازی و معرفی بیشتر یک برند برای افراد جامعه داشتن یک لوگو است. اگر یک کسب و کار قصد صادرات محصولات خود را داشته باشد نیز باید حتما از یک لوگوی مناسب استفاده کند. در ابتدای فعالیت هر مجموعه باید یک لوگو برای آن طراحی شود. این کار باعث افزایش اعتبار مجموعه و بهبود کیفیت آن خواهد شد. اگر یک مجموعه قصد فروش محصولات خود را داشته باشد باید حتما از یک لوگو استفاده کند. لوگو به صورت برچسب روی تمامی کالاها قرار می گیرد و نشان دهنده تولیدکننده آن است.

اصول طراحی لوگو چیست؟

برای طراحی لوگو باید از چند اصل پیروی کرد. این اصول باعث افزایش کیفیت طراحی لوگو و افزایش بازده آن خواهد شد. یکی از اصول مهم در طراحی لوگو سادگی و نداشتن جزئیات لوگو است. لوگو نباید محدودیت داشته باشد. این محدودیت می تواند مربوط به زمان و مکان باشد. یک طراح لوگو باید طرح خود را به صورتی طراحی کند تا بتوان در هر زمانی و مکان از آن استفاده کرد. در طراحی لوگو باید در انتخاب رنگ و کیفیت آن دقت زیادی داشت. یکی از اصول مهم دیگر در طراحی لوگو همسو بودن لوگو با عرف جامعه است. برای طراحی لوگو باید از طرح متناسب با کسب و کار استفاده کرد. اگر این اصول در طراحی لوگو رعایت شوند، طراحی بهتر انجام خواهد شد‌.

مشخصات یک لوگوی حرفه ای

یک لوگوی حرفه ای باید به صورتی طراحی شود که کاربر به محض دیدن آن به یاد برند شما بیفتد. طراحی لوگوی حرفه ای کار هر شخصی نیست و برای این نوع طراحی باید سابقه زیادی داشت. شما با دیدن یک علامت تیک به یاد برند NIKE می افتید. همین حالا باید برای یک لوگوی حرفه ای صورت گیرد. اگر طراحی لوگو به درستی انجام شود و یک رنگ مناسب برای آن انتخاب شود می تواند به صورت حرفه ای عمل کند. رنگ قرمز برای برندهای دارای هیجان و رنگ سبز برای خدمات زیست محیطی و مربوط به طبیعت مناسب هستند. برای برندهایی که تداعی بخش آرامش هستند باید از رنگ آبی استفاده کرد. لوگوی حرفه ای به صورت ساده اما خاص طراحی می شود. این نمونه لوگو دارای یک راز نهفته هستند که برند را به راحتی مشخص می کنند.

انواع طراحی لوگو

لوگو انواع مختلفی داشته که با توجه به نیاز هر شخص و متناسب با یک کسب و کار طراحی می شود. لوگو به سه دسته تصویری، نوشتاری و ترکیبی تقسیم می شوند. لوگوی تصویری شامل شمایل و نماد است. این نوع لوگو با تصاویر ساده طراحی می شود‌. اشکالی که در طراحی لوگوی تصویری به کار می روند اهمیت زیادی دارند. لوگوی تصویری پیچیدگی بیشتری نسبت به انواع دیگر دارد. این لوگو باید برای بیننده تفسیر شود تا بتواند مفهوم آن را دریابد.

لوگوی نوشتاری جذابیت خاصی دارد. در این نوع لوگو با استفاده از نام برند و خلاقیت بالا به طراحی پرداخته می شود‌ حروف برند با شکل خاصی طراحی شده و یک نماد جذاب بصری به وجود می آیند. اگر چه برای نوشتن این نوع لوگو باید خلاقیت به خرج داد اما باید کاملا واضح و خوانا باشد. به لوگو نوشتاری لوگو تایپ هم می گویند. طراحی این نوع لوگو ساده تر از انواع دیگر انجام می شود. لوگوی تصویری هم که ترکیبی از یک تصویر و نوشتار است. این ترکیب می تواند باعث خاص شدن یک لوگو شود. مفهوم لوگوی ترکیبی راحت تر برای بیننده مشخص می شوند.

نرم افزارهای طراحی لوگو

یکی از نرم افزارهای مناسبی که برای طراحی لوگو به کار می روند نرم افزار ادوبی ایلوستراتور نامیده می شود. این نرم افزار به عنوان یکی از بهترین نرم افزار های طراحی گرافیک در دنیا شناخته می شود. با استفاده از این نرم افزار می توان طراحی لوگو را با کیفیت بسیار بالا انجام داد. برای طراحی با این نرم افزار باید از دانش کافی برخوردار شد تا بتوان با استفاده از آن یک لوگوی مناسب را طراحی نمود. یکی دیگر از نرم افزارهای مناسب برای طراحی لوگو نرم افزار کورل دراو نامیده می شود. این نرم افزار یکی از بهترین نرم افزار ها برای ویرایش تصاویر و طراحی لوگو است. در دنیا از این نرم افزار برای طراحی انواع لوگو استفاده می شود.

نرم افزار ادوبی فتوشاپ هم از دیگر نرم افزار های مناسب برای طراحی لوگو است. چهارمین نرم افزار برای طراحی لوگو نرم افزار کانوا است. با استفاده از این نرم افزار می توان طراحی های مختلف و متفاوتی را انجام داد. طراحی لوگو با هر یک از این نرم افزارها با کیفیت بسیار بالا انجام خواهد شد. با توجه به شخصی که قصد طراحی لوگو را داشته باشد یکی از این نرم افزارها برای طراحی لوگو انتخاب خواهد شد‌.

هزینه طراحی لوگو

قیمت طراحی لوگو با توجه به نوع آن متفاوت است. با توجه به تجربه کافی که هر مجموعه در این زمینه دارد، هزینه های مختلفی از شما دریافت خواهد شد. طراحی لوگوی نوشتاری با هزینه کمتر نسبت به لوگوی تصویری و ترکیبی از شما دریافت می شود. هرچه زمان بیشتری برای طراحی لوگو نیاز باشد هزینه بیشتری از شما دریافت خواهد شد. توجه داشته باشید که هزینه طراحی لوگو توسط مجموعه های مختلف با یکدیگر متفاوت است. اگر یک مجموعه معتبر برای طراحی لوگو انتخاب نمایید، می توانید هزینه ای مناسب برای طراحی پرداخت کنید. شما باید پیش از طراحی لوگو نسبت به هزینه تخمینی آن مطلع شوید.

 ویژگی های طراحی یک لوگو خوب

ویژگی های طراحی یک لوگو خوب

یک لوگوی خوب باید دارای ویژگی های مشخصی باشد. یکی از ویژگی های آن اعتبار و سنخیت است. اگر با طراحی لوگو ارتباطی دو طرفه و صادقانه بین افراد ایجاد شود، نشان دهنده طراحی یک لوگوی مناسب است. از ویژگی های دیگر می توان به همخوانی داشتن لوگو با مفهوم و خصوصیات برند اشاره نمود. ماندگاری و پایداری لوگو نیز از ویژگی های دیگر یک لوگوی خوب و موفق شناخته می شود. اگر یک طراحی به درستی و موفقیت بالا انجام گیرد در طول زمان همراه با یک کسب و کار تکامل پیدا خواهد کرد. انعطاف پذیری از دیگر ویژگی‌های یک لوگوی خوب است. یک طراحی خوب باید بدون هیچ مشکلی مورد استفاده قرار گیرد.

در صورتی طراحی لوگو بدون نقص انجام می شود که یک فرد با تجربه برای طراحی آن انتخاب شود. فردی که سابقه و تجربه کافی در این زمینه داشته باشد انواع لوگو را در طول مدت فعالیت خود طراحی کرده و خلاقیت بیشتری دارد. خلاقیت در طراحی لوگو اهمیت زیادی دارد. اگر بخواهیم یک لوگو با موفقیت بیشتر طراحی شود باید از خلاقیت بیشتری در طراحی آن استفاده نمایید. توجه کنید که این خلاقیت نباید معنای لوگو را از کسب و کار فاصله دهد. هر چه یک لوگو بتواند شناخت بیشتری از کسب و کار برای بیننده به وجود آورد، می تواند یک مجموعه را راحت تر به اهداف خود برساند. برای طراحی یک لوگو موفق باید زمان کافی را صرف کرد. کیفیت طراحی لوگو نیز در موفقیت آن تاثیر زیادی دارد. باید با توجه به اهداف یک مجموعه که برای طراحی لوگو در نظر می‌گیرد طراحی را به بهترین شکل ممکن انجام داد.

 هدف از طراحی لوگو چیست؟

تمام اهدافی که برای طراحی لوگو در نظر گرفته می شود مربوط به موفقیت یک کسب و کار است.  این روزها لوگوهای بسیار زیادی در جامعه ما محصولات مختلفی را برای ما نمایش می دهند. هدف از طراحی لوگو موفقیتی یک کسب و کار و افزایش درآمد است. از آنجایی که نقش اصلی لوگو شناساندن هویت یک محصول و خدمات به افراد مختلف است، باید در طراحی آن کیفیت بسیار زیادی اعمال شود. یکی از اهداف مهم در طراحی لوگو ماندگاری و جا افتادن یک برند در ذهن خواننده است.

استفاده از لوگو برای تبلیغات نیز اهمیت زیادی دارد. اگر یک لوگو برای افراد جامعه، شناسایی شود به راحتی می توان توسط آن انواع تبلیغات را بدون هیچ گونه متن و جزئیات اضافه انجام داد. کافی است لوگو برای مخاطب نمایش داده شود تا او به یاد برند شما بیفتد. یکی از اهداف مهم در طراحی لوگو افزایش درآمد در مدت کوتاه برای افراد خاص پسند است.

چگونه یک مجموعه مناسب را برای طراحی لوگو انتخاب کنید؟
در انتخاب یک مجموعه مناسب برای طراحی لوگو باید دقت زیادی به خرج دهید. شما می توانید از سابقه مجموعه مطلع شده و با توجه به میزان سابقه ای که دارد آن را برای طراحی لوگو انتخاب نمایید. پرسنلی که در یک مجموعه برای طراحی لوگو مشغول به فعالیت هستند اهمیت زیادی دارند. شما باید با سابقه پرسنل آشنایی داشته و یک مجموعه معتبر را برای خودتان برگزینید. پیش از طراحی لوگو باید یک جلسه مشاوره برای طراحی هر چه بهتر لوگو برگزار گردد. در این جلسه شما اهداف خود را از طراحی لوگو مشخص کرده و با توجه به نظراتی که دارید طراحی لوگو انجام می شود.

شما می توانید برای انتخاب یک مجموعه مناسب در طراحی لوگو سوابق کاری مجموعه را مشاهده نمایید. هر مجموعه به نوبه خود انواع لوگو طراحی کرده که برای شما قابل مشاهده هستند. اگر یک مجموعه لوگو های مختلف را با توجه به نوع کسب و کار شما طراحی کرده باشد تجربه بیشتری در این زمینه خواهد داشت. بهتر است مجموعه ای را انتخاب کنید که برای انواع کسب و کار لوگو های مختلف طراحی کرده باشد. مشتری مداری و جلب اعتماد مشتریان از ویژگی های مهم یک مجموعه مناسب برای طراحی لوگو محسوب می شوند. مجموعه هایی که خدمات غیر حضوری را برای طراحی لوگو ارائه می‌کنند، به عنوان گزینه های مناسب محسوب می شوند. شما می توانید سفارش خود را به صورت غیر حضوری ثبت کرده و لوگوی مناسب را در زمان مشخص تحویل بگیرید.

مجموعه دات وب بهترین مجموعه برای طراحی لوگو
مجموعه دات وب با سابقه و تجربه طولانی مدت خود به عنوان یکی از بهترین مجموعه ها برای طراحی لوگو شناخته می شود. اگر چه مجموعه های زیادی در کشور ما انواع خدمات طراحی لوگو را ارائه می‌دهند اما مجموعه دات وب لوگو را به صورت منحصر به فرد و بسیار خاص طراحی می کند. انواع لوگو در این مجموعه با هزینه های بسیار مناسب و به صرفه تر طراحی می شوند. زمان موردنیاز برای طراحی لوگو نیز برای شما مشخص خواهد شد و حس مسئولیت پذیری پرسنل این مجموعه بسیار بالاست. این سایت خدمات خود را به صورت غیر حضوری نیز ارائه می دهد. شما با مراجعه به سایت این مجموعه می‌توانید خدمات زیادی را دریافت کرده و اطلاعات بیشتری در زمینه طراحی لوگو به دست آورید. اگر می خواهید طراحی لوگو مجموعه خود را با کیفیت بالا انجام دهید انتخاب مجموعه دات وب گزینه مناسبی است. علاوه بر طراحی لوگو خدمات متنوع دیگری مثل طراحی ست اداری، طراحی سایت و … نیز توسط این مجموعه ارائه می شوند. برای دریافت اطلاعات بیشتر تماس بگیرید.

کسب و کارتو آنلاین کن

طراحی لوگو
طراحی لوگو

داتـــــــ وبــــــــــ

نمـــــونه کارهای داتـــــــ وبــــــــــ

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ، و با استفاده از طراحان گرافیک است، چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطر آنچنان که لازم است، و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز، و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد، کتابهای زیادی در شصت و سه درصد گذشته حال و آینده، شناخت فراوان جامعه و متخصصان را می طلبد

طراحی لوگو
طراحی لوگو