طراحی ست اداری

طراحی ست اداری یا طراحی اوراق اداری مجموعه اجزایی هستند که هویت بصری سازمان را مشخص می کنند و بسیاری از افراد و سازمان ها از آن سود می برند. در دنیای امروز که بر تعداد شرکت ها و سازمان ها افزوده می شود، برای اینکه این شرکت ها بتوانند موفق تر باشند با هم به رقابت می پردازند. این شرکت ها برای رقابت با هم برای برندسازی و تبلیغات اهمیت خاصی قائل هستند. مجموعه دات وب قصد دارد به این موضوع بپردازد که این طراحی چیست و اهمیت، ویژگی ها و مزایای آن چیست؟ برای اینکه به پاسخ این سوالات دست یابید با ما تا انتها همراه باشید.

طراحی ست اداری

طراحی ست اداری از مهم‌ ترین اجزای طراحی یک شرکت محسوب می شود که هر بخش آن از عوامل مهم در بازاریابی آن شرکت است. اگر به آن خوب توجه شود شرکت به خوبی تبلیغ می شود. در طراحی ست اداری از موارد زیر استفاده می شود:

 • پاکت نامه
  از پاکت نامه برای ارسال کردن مکاتبات اداری استفاده می شود؛ همچنین از آن در مبادلاتی مانند چک، وجه نقد یا رد و بدل کردن قراردادها مورد استفاده قرار می گیرد. ما این پاکت نامه را در ابعاد و طرح‌ های متنوعی مشاهده می کنیم اما ابعاد آن با ابعاد سربرگ A4 متناسب است. روی پاکت نامه لوگو، آدرس پستی و شماره تماس درج می شود.
 • سربرگ
  کاغذهایی که نشان سازمانی دارند را سربرگ می گویند. سربرگ در مکاتبات اداری و رسمی کاربرد دارد. آنها ابعاد گوناگونی دارند ولی بیشتر از سایزهای A4 و A5 استفاده می شود. موارد مناسب سربرگ، لوگو یا نشان تجاری، آدرس پستی، شماره تلفن، تاریخ، شماره نامه، پیوست و اسم ارگان یا شرکت است. معمولا لوگو در بالا و سمت راست هدر وجود دارد. تاریخ، شماره نامه و پیوست رو به‌ روی لوگو در سمت چپ قرار می گیرد. چاپ اسم شرکت در وسط هدر، آدرس پستی، شماره تلفن، شماره فکس و … در فوتر سربرگ درج و ثبت می شود.
 • کارت ویزیت
  با استفاده از کارت ویزیت، شرکت و افراد شرکت و شماره تماس‌ ها و راه‌ های ارتباطی شرکت معرفی می شود. این کارت ها دارای انواع مختلفی از لحاظ جنس‌ و ابعاد بوده ولی ابعاد استاندارد آن ۵*۹ است.
 • فولدر
  در حقیقت پوشه ای است که برای نگهداری کاغذ یا فلایر داخل آن مورد استفاده قرار می گیرد و کارت ویزیت و CD را نیز می توان در آن نگهداری کرد.
 • پاکت CD
  پاکتی برای نگهداری سی دی است و بهتر است طرح روی آن با ست اداری هماهنگ باشد.
 • فلایر
  به کاتالوگ تک برگی گفته می شود که مورد استفاده در تبلیغات و بازاریابی شرکت است.
 • کاتالوگ
  به کتابچه ای که شرکت و محصولات و خدمات آن را معرفی می کند، کاتالوگ می گویند که یک جور تبلیغات شرکت است.
 • بروشور
  به کتابچه ای که محصولات و خدمات شرکت را معرفی می کند و برای اطلاع رسانی کاربرد دارد، بروشور می گویند.

در ست اداری موارد دیگری هم کاربرد دارد که باید با هم هماهنگ باشند که فقط نام آنها را می آوریم. مانند: ساک، تقویم، سررسید، لوگو سینه، ماگ، دفترچه یادداشت، کارت پرسنل، خودکار و…

مهم‌ ترین اصول طراحی ست اداری

از مهم‌ ترین اصول طراحی ست اداری که سبب می شود در حوزه های مختلف، زیبایی و نظم وجود داشته باشد هماهنگی است. هماهنگی این ست هم باید از درون باشد و هم از بیرون. منظور از هماهنگی درونی این است که طراحی وسایل مورد استفاده با هم یک شکل باشند. این هم شکلی می تواند در خطوط، انحناها و رنگ‌ بندی مورد نظر باشد. هماهنگی بیرونی در اصول ست اداری یعنی طراحی آن ست اداری با طراحی‌ های دیگر بیرون از این ست هماهنگی داشته باشد.

موضوع فعالیت یکی دیگر از موارد مهم در اصول طراحی آن به شمار می رود. این امر برای کسب‌ و کارهایی اهمیت بیشتری دارد که قبل از طراحی آن برای شرکت و سازمان، هویت بصری تعیین نکردند. مثلا برای انتخاب رنگ در طراحی ست اداری یک دفتر حقوقی باید از رنگ‌ های رسمی‌ بهره گرفت و در حوزه پوشاک کودک از رنگ‌ های شاد و پرانرژی کمک می گیرند.

یکی دیگر از مواردی که در هنگام طراحی ست اداری اهمیت زیادی دارد، کامل بودن اطلاعات ضروری شغل شما است. در این گونه موارد ذکر اطلاعاتی مثل آدرس پستی، شماره تلفن، آدرس وب‌ سایت و آدرس پست الکترونیکی و … ضروری است.

نکته مهم دیگری که در اصول این ست اداری باید رعایت شود استانداردهای مربوط به اقلام مورد استفاده است. شما می توانید با استفاده از اصول طراحی ست اداری از ایده‌ های بی نظیر تیم ما نهایت استفاده را ببرید تا بتوانید به نتیجه مناسب دست پیدا کنید.

اهمیت طراحی ست اداری

اهمیت طراحی ست اداری زمانی مشخص می شود که بدانیم برای مدیران یک سازمان یا شرکت، موفقیت مجموعه بسیار اهمیت دارد. آنها همیشه در تلاشند تا بتوانند در میان رقیبان، جایگاه خود را حفظ کنند. یکی از روش هایی که مدیران از آنها کمک می گیرند تا جایگاه سازمانشان به خوبی حفظ شود طراحی ست اداری است. چون افراد به اهمیت آن واقف هستند و می دانند موفقیت آنها در گرو طراحی ست اداری است از آن بهره می گیرند و برای معرفی برند خود از آن استفاده می کنند.

اگر طراحی یک ست اداری، کیفیت خوبی نداشته باشد در موفقیت سازمان تاثیر منفی می گذارد؛ لذا طراحی آن در تبلیغ کسب و کار نقش پررنگی دارد و لازم است قبل از اجرای آن به خوبی همه جوانب بررسی شود تا بعدها پشیمان نشوند. تیم دات وب با افراد مهارت دیده و متخصص می تواند در این زمینه به کمک شما بشتابد و در موفقیت شما موثر باشد.

مزایای استفاده از ست اداریمزایای استفاده از ست اداری

وقتی بخواهیم از خدمات شرکتی استفاده کنیم اولین فاکتوری که مد نظر ماست به میزان اعتماد ما به آن برند مربوط می شود. اگر آن برند هماهنگی بیشتری با اجزای خود داشته باشد حس بهتری خواهیم داشت و آن برند در بین رقبای دیگر در نزد ما متمایز می شود. از مزایای استفاده از آن می توان چند مورد را برشمرد که عبارتند از:

 •  منتقل کردن اطلاعات به صورت منسجم و در قالب رسمی و اداری
  سربرگ، یکی از اقلام مهم ست اداری است که ارائه دهنده همه مطالب به شکل متن یا تصویر منظم و منسجم کتبی به مخاطب به صورت رسمی است. اگر از برگه‌ های سفید و بدون سربرگ استفاده شود مکاتبات شما غیررسمی و معمولی نشان داده می شود و ممکن است به مطالب ثبت شده در نامه شما توجه یا اهمیت داده نشود.
 • افزایش هویت و ماهیت کاری سازمان
  علاوه بر مطالب و نحوه نگارش آن که در مکاتبات رسمی درج می شود، شکل ظاهری ارائه آنها هم مهم است. شکل ظاهری، هویت کاری سازمان و پیام رسان پشتیبانی شما از برند کاریتان را نشان می دهد. وقتی از سربرگ و پاکت‌ های طراحی شده با لوگوی یک سازمان استفاده شود، هویت کاری سازمان افزایش می یابد.
 •  سهولت در برقراری تماس و امکان دسترسی مجدد سازمان‌ های دیگر
  وقتی سند یا مطلبی را به صورت کتبی به مخاطب می فرستید که نام و مشخصات شما در آن به صورت یک قالب از پیش تعیین شده در پاکت نامه و سربرگ درج می شود، مخاطبین به راحتی می توانند به شما دسترسی پیدا کنند.
 •  امنیت بیشتر
  وقتی اسناد و اوراق خود را در چارچوب برند شما ارسال می کنید مانع از کپی‌ برداری آسان و مشکلات ناشی از آن می‌شوید. مثلا اگر قراردادی بین دو سازمان بسته شود و در کاغذ سفید معمولی ثبت شود راه برای سو استفاده و اعمال تغییرات باز می شود؛ اما با ثبت اطلاعات و مکاتبات در کاغذ و پاکت مخصوصی که برند انحصاری شرکت شما روی آن درج شده است، از این مشکل جلوگیری می کنید و امنیت کسب و کارتان تضمین می شود.
 • ایجاد اطمینان در مخاطبین و حفظ ارزش خود
  وقتی از هر یک از اقلام ست اداری شما با نام تجاری معتبر و رسمی استفاده شود، علاوه بر اینکه مخاطب به سازمان اعتماد می کند به نام تجاری و برند سازمان ارزش و احترام بالایی قائل می شوید.
 •  ثبت مکاتبات اداری
  در تهیه و ثبت مکاتبات اداری، درج اطلاعات مورد نیاز اهمیت دارد. اگر نامه‌ اداری در یک پاکت ساده و کاغذ سفید قرار گیرد جلوه خوبی ندارد و از دسته نامه های غیرحرفه ای محسوب شده و سبب می شود نامه در تعاملات بعدی مهم شمرده نشود؛ بنابراین لازم است اطلاعات مورد نیاز در اتوماسیون اداری سازمان مخاطب، ثبت شود. استفاده از سربرگ و پاکت نامه های اختصاصی مخاطبان را به اطلاعات خوبی در این زمینه می رساند.
 • معرفی مستقیم ماهیت کاری و تجاری به صورت انحصاری
  چون نام تجاری به صورت یک آرم (لوگو) روی اقلام درج می شود برند و خدمات ارائه شونده به راحتی در اختیار عموم قرار می گیرد و ماهیت کاری شرکت به صورت رسمی معرفی می شود.
 •  نشان‌ دهنده‌ نظم و ترتیب در سازمان شما
  چون ست اداری نظم و هارمون خاصی از لحاظ رنگ و محتوا ایجاد می کند، به مخاطب این حس نظم القا می شود و بیشتر به سازمان شما گرایش می یابد.
 •  کارت ویزیت و امکان ایجاد تعاملات بعدی
  کارت ویزیت، یک ابزار تبلیغاتی مناسب برای معرفی کسب و کارها به شمار می رود. در حقیقت در بسیاری از موارد کارت ویزیت می تواند اولین ابزار برای شروع تعاملات و مکاتبات اداری باشد و از آن برای برقراری ارتباط مجدد در کسب و کار استفاده می شود.

قیمت طراحی ست اداری

طراحی ست های اداری با هم متفاوت هستند و قیمت آنها با هم فرق دارد. مثلا قیمت ست اداری در رستوران با طراحی ست اداری پزشکی و … متفاوت است. با این حال چون ست اداری مزایای زیادی دارد شرکت ها و سازمان ها برای طراحی آن تقاضای زیادی می کنند. در مجموعه ما افراد کارآزموده و متخصص دور هم گرد آمده ایم که می توانیم به بهترین صورت در طراحی ست اداری کمکتان کنیم. برای تعیین قیمت ست اداری باید عوامل زیادی را در نظر بگیرید. از عوامل موثر در قیمت آن می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. نوع و تعداد عناصر مورد استفاده
  سر‌برگ، پاکت، پوشه از اقلام مهمی هستند که معمولا در طراحی ست اداری از آنها استفاده می شود. علاوه بر آنها موارد دیگری هم هستند که در طراحی آن کاربرد دارند مانند انواع تقویم‌ های دیواری و رو‌میزی و …
 2. بررسی طراحی استاندارد
  برخی از اصول باید برای انجام یک خروجی استاندارد در نظر گرفته شود. توصیه می شود قبل از اینکه طراحی انجام شود به بررسی اصول یک طراحی ایده‌ آل بپردازید.
 3. جنس مواد مورد استفاده
  برای ساخت یک محصول از مواد خاصی استفاده می شود. اگر از مواد باکیفیت تر در تولید اقلام مورد نظر استفاده شود بدون تردید کیفیت و قیمت نهایی محصولات هم بالاتر خواهد بود.
 • تعداد چاپ
  سازمان‌ها با توجه به نیاز خود تعداد مشخصی از ست اداری را در‌نظر می گیرند و سفارش می دهند. اگر تعداد درخواست چاپ بیشتر باشد، هزینه بیشتری باید پرداخت شود. توصیه می شود تعداد چاپ ست اداری را با نظر کارشناس های طراحی مشخص کنید.

سخن پایانی
در طراحی ست اداری از اقلام خاصی مانند پاکت نامه، سربرگ، کارت ویزیت، تقویم و … استفاده می شود. ست اداری در سازمان ها و شرکت های مختلف متفاوت است؛ به همین دلیل قیمت آنها با هم متفاوت است. در مجموعه دات وب سعی می شود ضمن اینکه کیفیت کارها بالا باشد طراحی آن با قیمت مناسبی انجام شود تا رضایت مشتریان برآورده شود. برای کسب اطلاعات بیشتر و استعلام هزینه با ما تماس بگیرید یا به این سایت مراجعه کنید. در ضمن کارشناسان ما آماده پاسخگویی به سوالات شما عزیزان هستند و می توانید از مشاوره رایگان آنها بهره مند شوید.

 

کسب و کارتو آنلاین کن

طراحی ست اداری
طراحی ست اداری

داتـــــــ وبــــــــــ

نمـــــونه کارهای داتـــــــ وبــــــــــ

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ، و با استفاده از طراحان گرافیک است، چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطر آنچنان که لازم است، و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز، و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد، کتابهای زیادی در شصت و سه درصد گذشته حال و آینده، شناخت فراوان جامعه و متخصصان را می طلبد

طراحی ست اداری
طراحی ست اداری