عمومی

راهکارهایی برای کاهش هزینه طراحی سایت

راهکارهایی برای کاهش هزینه طراحی سایت

هزینه طراحی وب سایت می تواند برای بسیاری از افراد، بیشتر از بودجه شان باشد؛ در چنین شرایطی آن ها به دنبال راهکارهایی برای کاهش هزینه طراحی سایت بوده یا به طور کلی از طراحی وب سایت، نا امید می شوند. اگر شما هم با این مشکل روبرو هستید، نیازی به نگرانی نیست؛ چرا که در این مطلب قصد داریم تا راهکارهایی برای کاهش هزینه طراحی سایت با شما در میان بگذاریم.

9 راهکار برای کاهش هزینه طراحی سایت

صحبت با طراح سایت درباره برآورد هزینه طراحی سایت
اگر قصد دارید تا جای ممکن در هزینه های خود صرفه جویی کنید، بهترین کار صحبت با طراح و درخواست برای برآورد قیمت ها است. طراح سایت کاملاً با نیازهای شما آشنا بوده و قادر است تا به سادگی هزینه طراحی سایت را تخمین بزند. از سوی دیگر با پیشنهاداتی عالی، به شما کمک می کند تا در حال حفظ کیفیت وب سایت، هزینه نهایی خود را به طرز چشمگیری کاهش دهید. طراحی سایت برخی هزینه ها به عنوان هزینه های پنهان هم دارد که با مشاوره با شرکت دات وب برای طراحی سایت، می توانید آن ها را مدیریت کنید.

مشخص کردن اهداف و ایده ها
پیش از سفارش طراحی سایت، باید اهداف و ایده های خود را مشخص کنید تا به کاهش هزینه ها کمک کنید؛ همین امر به ظاهر ساده سبب می شود تا برای امکاناتی که به آن ها در وب سایتتان نیازی ندارید، هزینه نکنید.

مشخص کردن تعداد صفحات وب سایت
یک نمودار درختی از ساختار اصلی سایت خود رسم کنید. به طور معمول در ابتدای ورود کاربران به سایت، با صفحه اول روبرو می شوند. پس از آن باید زیر مجموعه های صفحه اصلی را رسم کنید. از جمله پرکاربردترین زیر مجموعه ها می توان به بخش های درباره ما و خدمات اشاره کرد. با این کار به طراح وب سایت کمک می کنید تا تصویری کلی از سایت شما در ذهن داشته و بتواند به روند طراحی، سرعت ببخشد. طبیعی است که نیاز به مدت زمان کم تر برای تکمیل پروژه، هزینه ها را کاهش خواهد داد. از افزودن صفحاتی بی فایده که تنها هزینه شما را افزایش می دهند، بپردازید.

پیام نهفته در هر صفحه وب سایت
خود را در نقش مخاطبانتان قرار داده و نیازهای آن ها را درک کنید. در صورتی که محتوای شما با نیازهای آن ها در یک راستا باشد، علاوه بر بازدید بیشتر، هزینه کم تری هم صرف خواهید کرد. هرگز سعی نکنید تا با پر کردن صفحه از محتوایی که مخاطبان به آن نیازی ندارد، کاربران را به خود جذب کنید. نیاز است تا به جای تعریف و تمجید از مجموعه یا خدمات خود، به کاربران نشان دهید که چگونه می توانید به آن ها کمک کنید. با این کار آن ها را به خرید محصولات یا خدماتتان، ترغیب خواهید کرد.

ایده های خود را روشن و واضح بیان کنید
برای صرفه جویی در هزینه ها و زمان خود، خوب است تا طرح واضحی از آنچه می خواهید در ذهن داشته باشید. انتظارات خود از وب سایت را به صورت مبهم برای طراح بیان نکنید تا بعدها نیاز به تغییر یا اصلاح آن ها نباشد. به عنوان مثال به جای گفتن: «وب سایتی با تم رنگی تیره می خواهم»، از جمله: « وب سایتی با تم رنگی مشکی و طلایی می خواهم» استفاده کنید.

انتخاب تصاویر سایت توسط خودتان
توصیه می کنیم که تصاویر مورد نیاز وب سایتتان را خودتان انتخاب کنید. کافی است تا سری به وب سایت freepik زده و از میان هزاران تصویر آن، تصاویر دلخواه خود را انتخاب کنید. در غیر این صورت می توانید لیستی از تصاویر درخواستی خود نوشته و به طراح وب سایت تحویل دهید.

از قالب های آماده استفاده کنید
خوشبختانه در اینترنت قالب های آماده زیادی وجود دارد. در صورتی که برای وب سایت خود از یک قالب آماده استفاده کنید، در بسیاری از هزینه ها صرفه جویی خواهید کرد.

برای تولید محتوا خود را اذیت نکنید!
انواع مختلفی برای تولید محتوا وجود دارد. از جمله آن ها می توان به ویدیو، انیمیشن و گرافیک اشاره کرد. نکته قابل توجه این است که پر کردن وب سایت با انواع محتواهای پیچیده می تواند هزینه سرسام آوری را به همراه داشته باشد. در عوض این کار می توانید از محتوایی استفاده کنید که هزینه کم تری داشته و تمام ویژگی های یک محتوای خوب را در بر بگیرد.

بودجه خود را بررسی کنید
به شما توصیه می کنیم که یک تصویر کلی از هزینه های توسعه وب سایت داشته باشید. با توجه به بودجه حدودی خود می توانید برای آینده وب سایت، نوع طراحی آن و محتوایش تصمیم بگیرید. بهتر است تا پیش از اضافه کردن هر قابلیت جدید، بررسی کنید که آیا این قابلیت برای وب سایت شما مفید است؟ کاربرانتان به آن نیاز دارند؟ این قابلیت جدید تا چه اندازه هزینه های شما را افزایش خواهد داد؟

سخن پایانی
برای تصمیم گیری درباره روش کاهش هزینه های طراحی وب سایت، بهتر است تا با کارشناسان حرفه ای طراحی سایت مجموعه دات وب مشورت کنید. آن ها به شما کمک می کنند تا با حفظ سطح کیفیت، هزینه های خود را تا حد امکان پایین بیاورید. در صورت وجود هر گونه پرسش می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید.

post امتیاز یادتون نره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *