عمومی

چرا REACT را برای توسعه اپلیکیشن موبایل انتخاب کنیم؟

چرا REACT را برای توسعه اپلیکیشن موبایل انتخاب کنیم؟

چرا REACT را برای توسعه اپلیکیشن موبایل انتخاب کنیم؟ در واقع این سوالی است که بیشتر برنامه نویسان با آن روبرو هستند. React یک ابزار جامعه و کامل برای طراحی نرم افزار بوده که قابلیت های زیادی دارد . در این پلتفرم فناوری قابل اعتمادی دیده می شود که می تواند نرم افزارهای بروز و کاربردی را در اختیار کاربران قرار دهد. به کمک این ابزار کار طراحی و توسعه اپلیکیشن های موبایل سرعت بیشتری پیدا می کند. برای آشنایی بیشتر با این ابزار بهتر است ما را تا انتهای متن همراهی کنید.

معرفی کامل REACT

React به عنوان یک کتابخانه بروز معرفی می  شود که تمام ابزارهای مورد نیاز برای طراحی اپلیکیشن را در خود جای داده است. در واقع این ابزار برای ساخت وب سایت هایی به کار می رود که شما می توانید در هر سیستم و مرورگری خصوصا تلفن همراه از آن استفاده کنید. امکان اجرای آن در هر سیستم عاملی وجود دارد و این نشان می دهد که React خود را با هر شرایطی سازگار می کند. در این پلتفرم شما شاهد راه حل هایی کاربردی هستید که برای هر دستگاه تلفنی مناسب می باشد.

برای توسعه شبکه های اجتماعی شما نیاز به ابزارهایی بروز دارید که در React به راحتی می توانید آن ها را پیدا کنید. هدف اصلی این پلتفرم ایجاد یک رابط کاربری فعال است و توانسته با قابلیت های خود به این هدف جامه عمل بپوشاند. در پشت این کتابخانه یک جامعه فعال نهفته است؛ به همین دلیل انعطاف پذیری زیاد دارد. این فریم ورک ابزارهای مختلفی را برای طراحی اپلیکیشن در اختیار شما قرار می دهد و می توانید به کمک آن یک طراحی خاص داشته باشید.

تمام برنامه های کاربردی که شما در مقیاس بزرگ به آنها نیاز دارید در این کتابخانه گنجانده شده و دسترسی به آنها آسان است. این مجموعه قوانین خاص خود را دارد که شما هنگام استفاده از آن باید به قوانین توجه کنید. برای داشتن یک رابط کاربری پر جنب و جوش بکارگیری React کاملا ضروری است و می تواند به شما در ساخت انواع اپلیکیشن ها کمک کند. در این کتابخانه انواع مختلفی از واسطه های کاربری دیده می شود که توسعه دهندگان و برنامه نویسان می توانند به راحتی از آنها استفاده کنند.

ویژگی های اصلی React

React هم مانند هر پلتفرم دیگری ویژگی های مختص به خود را دارد . از ویژگی های مهم آن می توان به موارد زیر اشاره کرد:

با React فرآیند برنامه نویسی و نوشتن کامپوننت ها آسان تر می شود. فرمت این برنامه ساده بوده؛ بدین ترتیب افراد می توانند به راحتی از آن استفاده کنند.
این ابزار برای قالب  بندی طرح اصلی بهترین گزینه بوده و شما می توانید به کمک آن قالب های زیبایی را روی کار اجرا کنید.
یادگیری React آسان است و افراد می توانند در چند جلسه آن را بیاموزند و مراحل را طبق اصول ذکر شده طی کنند.
از دیگر ویژگی های این پلتفرم می توان به تست پذیر بودن آن اشاره کرد.
یک ویژگی مفید برای برنامه نویسان در این پلتفرم در نظر گرفته شده است که آن استفاده دوباره از داده ها و قابلیت اتصال به آنها است. این باعث می شود تا شما در زمان طراحی بتوانید در زمان صرفه جویی کرده و آن را به بهترین شکل مدیریت کنید.
بروزرسانی آلمان ها آن هم با تغییر داده ها می تواند بهترین ویژگی این ابزار باشد
برای تقویت سئوی سایت یک انتخاب عالی بوده چون حجم کمی را به خود اختصاص داده است.
پایداری کدهای سئو در این ابزار به خوبی تضمین شده است و شما می توانید به کمک آنها یک طراحی خاص داشته باشید.
ویژگی های خوبی که این ابزار دارد باعث شده تا مورد استقبال کاربران قرار بگیرد. سطح کاربری گسترده ای که این زبان دارد باعث شده تا طراحان بتوانند برای برنامه نویسی از آن استفاده کنند .

REACT چه امکاناتی دارد؟

در React امکانات خوبی گنجانده شده تا برنامه نویسان و توسعه دهندگان بتوانند برای داشتن یک طراحی بروز از آنها استفاده کنند. این امکانات خاص عبارتند از:

مجهز بودن به Dom مجازی: یکی از امکانات خوب و کاربردی این پلتفرم بوده که برای انعطاف پذیری بیشتر برنامه و افزایش سرعت توسعه آن استفاده می شود. هر دفعه که برنامه بروزرسانی و تغییر داده می شود این بخش هم تغییر می کند و خود را با شرایط وفق می دهد.
JSX: به عنوان یکی از امکانات خوب این ابزار معرفی می شود. برای نوشتن بلوک ها این بخش مهم و کاربردی است.
ReactNative: از دیگر امکانات موجود در این پلتفرم می توان به ReactNative اشاره کرد که به کمک آن می توان کد های وب را برای اپلیکیشن تعریف کرد.
اتصال داده یک طرفه: با این قابلیت نرم افزار می تواند از کال بک های مختلف استفاده کند و نیازی به ادیت مستقیم ندارد. این کار باعث انعطاف پذیری بیشتر کامپوننت می شود.
رابط کاربری اعلانی: این قابلیت باعث خوانایی بیشتر کدها شده که در این صورت باگ به راحتی برطرف می شود. به همین دلیل این پلتفرم برای ساخت اپلیکیشن اندروید یا IOS بهترین گزینه است.
معماری Component Based: معماری بدین معنی است که این ابزار اجزای مختلفی دارد و در شرایط خاص از آنها استفاده می کند. این قابلیت باعث گستردگی سطح تعاملات می شود.
تمام امکاناتی که در قسمت بالا به آنها اشاره کردیم بروز هستند و با قابلیت های جدید در اختیار برنامه نویسان و توسعه دهندگان قرار می گیرند.

مزایای استفاده از REACT

افرادی که از React برای طراحی اپلیکیشن استفاده می کنند می توانند از مزیت های خوب نهایت استفاده را ببرند. این فریم ورک استفاده آسانی دارند و افراد می توانند به راحتی آن را یاد بگیرند. سادگی محیط برنامه یک مزیت مهم محسوب می شود. کدنویسی در این پلتفرم به صورت کاملا دقیق صورت می گیرد. کدها در حافظه برنامه ذخیره می شوند؛ به همین دلیل شما در صورت نیاز به آنها دسترسی دارید و می توانید در کمترین زمان مجدد از آنها استفاده کنید. عملکرد بالایی که این ابزار دارد باعث کارایی گسترده آن شده است.

تغییراتی که توسط این ابزار در اپلیکیشن ایجاد می شود به صورت لایه ای بوده و تمام لایه ها را تحت تاثیر قرار نمی دهد. به کمک میانبرهای موجود در برنامه شما می توانید سریع تر به آنها دسترسی داشته باشید. این یک کتابخانه منعطف با عملکردی سریع بوده و شما در رابط کاربری آن انعطاف پذیری زیادی را مشاهده می کنید. از دیگر مزیت های استفاده از این ابزار می توان به قابلیت استفاده مجدد اشاره کرد. در این صورت نیازی به ساخت و نگهداری مداوم ندارد . برای توسعه اپلیکیشن های چند پلتفرمی یک انتخاب خوب است.

مزیت دیگری که استفاده از این ابزار دارد سازگاری آن با تمام مرورگرها آسا. به همین دلیل می توانید اپلیکیشن ها را روی موبایل و دسکتاپ به راحتی اجرا کنید. قوانین بکار رفته در این پلتفرم متناسب با اصول شده بوده؛ از این رو باعث رشد و پیشرفت اپلیکیشن می شود. این برنامه کارایی بهتری از سایر رقبا دارد . امروزه بیشتر برنامه نویسان و توسعه دهندگان از این ابزار حمایت می کنند. این برنامه قابلیت تست دارد و این می تواند مهمترین مزیت استفاده از آن باشد. با ابزارهایی می توان ایرادات را برطرف کرد.

کاربردهای React

برای این که بتوانید از REACT برای ساخت و توسعه اپلیکیشن استفاده کنید باید به زبان جاوا اسکریپت مسلط باشید. به کمک این زبان کدخوانی و کدنویسی برای شما آسان خواهد شد. ساختار این پلتفرم شئ گرا است؛ به همین دلیل سطح کاربری گسترده ای دارد. با این ابزار می توان پروژه های کوچک و بزرگ را پیش برد. از دیگر کاربردهای این پلتفرم می توان به موارد زیر اشاره کرد:

برای پیاده سازی یک سیستم مدیریت محتوا این ابزار بهترین گزینه است. به کمک آن می توانید یک سیستم ایده آل را پیاده کنید. برای مدیریت وضعیت سیستم بهتر است که از همان ابتدا این ابزار را به کار بگیرید.
جهت پیاده سازی صفحات وب تک صفحه ای بهتر است که از React استفاده کنید. برای داشتن یک SPA شیک و حرفه ای می توانید React را به کار بگیرید. این یک ابزار کاربردی است که امکانات خوبی را پیش روی کاربران قرار می دهد.
قابلیت پیاده سازی بخش های جزئی در اپلیکیشن : نرم افزارهایی که نیاز به منو، فرم و… دارند به کمک این ابزار می توان نیاز آنها را به راحتی برطرف کرد.
به دلیل اینکه کار با React پیچیدگی خاصی ندارد و ساده است بیشتر افراد می توانند به راحتی با آن کار کنند. برای شروع کار بهتر است ابتدا پکیج این پلتفرم را نصب کنید. تعریف اولیت کامپوننت در فایل jsx به شما کمک می کند تا تمام مراحل را به راحتی طی کنید.

سخن پایانی 
برای توسعه اپلیکیشن موبایل شما به یک ابزار کاملا بروز نیاز دارید که React می تواند به راحتی نیاز شما را برطرف سازد. برای ساخت رابط های کاربری ساده و حتی پیچیده این پلتفرم می تواند بهترین عملکرد را داشته باشد. اگر برای توسعه اپلیکیشن و کار با نرم افزار به مشاوره نیاز دارید، متخصصین این حوزه می توانند مشاوره های خوبی را به شما ارائه کنند. سرعت و سهولت استفاده از REACT به کاربران این امکان داده تا برای توسعه نرم افزارها تنها این ابزار را انتخاب کنند.

post امتیاز یادتون نره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *