عمومی

روش های ساخت اپ ارزان

روش های ساخت اپ ارزان

ساخت اپ ارزان، در عصر تکنولوژی به یک ارزش در بیشتر کسب و کارها تبدیل شده است. برای کسانی که به دنبال کار اینترنتی هستند پس از طراحی سایت و سامان دادن به آن طراحی آپ در اولویت قراردارد. در دنیایی که با اپلیکیشن های مختلف روبرو هستیم، ساخت اپلیکیشن ارزان به دغدغه ای تبدیل شده است تا از طریق آن افراد بتوانند کسب و کار اینترنتی انجام دهند. اگر دقت کرده باشید روزانه تعداد زیادی از افراد را می بینید که برای انجام بسیاری از کارها به اپلیکیشن ها مراجعه می کنند؛ از همین رو طراحی انواع اپلیکیشن آن هم از نوع ارزان  کمک شایانی می کند تا به اهداف کسب و کاری خود بپردازید. برای اینکه حضوری فعال در فضای مجازی داشته باشید طراحی آپ بسیار مهم تلقی می شود پس با ما همراه باشید تا شما را با آسان ترین، بهترین و ارزان ترین روش های ساخت اپ آشنا کنیم.

اپ چیست؟

در ابتدا از اپ با هدف سرگرمی و بازی کاربران استفاده می شد؛ ولی با گذشت زمان و تغییر بازار و امکانات، اپلیکیشن های جدیدی طراحی شد که می تواند به بسیاری از نیازهای افراد مثل خوردن غدا، خرید‌، ورزش و… پاسخ موثر بدهد. به خاطر همین امروزه اپلیکیشن ها در همه جا مثل گوشی، کامپیوتر و….وجود دارند.

اهمیت ساخت اپ ارزان

بهتر است بدانید که بیش از یک سوم کسب و کارهای اینترنتی از طریق اپلیکیشن ها صورت می گیرد. در واقع می توان گفت افراد برای اینکه بتوانند کاربران بیشتری را جهت دسترسی به خدمات، محصولات و سایت خود داشته باشند، اپلیکیشن طراحی می کنند؛ زیرا کمک می کند کسب و کار رونق بیشتری پیدا کند؛ بنابراین اگر هم اکنون نگاهی به فعالیت‌های روزمره خود بیندازید مشاهده خواهید کرد که بیشتر کارها مثل انجام کارهای بانکی، گرفتن تاکسی تلفن یا اسنپ و…. به اپلیکیشن مراجعه می کنیم. به طور کلی می توان گفت به همان اندازه که خرید از سایت های فروشگاهی در میان مردم افزایش پیدا کرده است به همان اندازه هم ساخت اپلیکیشن های مختلف مورد نیاز است.

مزایای ساخت اپلیکیشن ارزان

طراحی و ساخت آپ برای کسب و کار شما می تواند تاثیر چشمگیری هم در افزایش فروش و هم در افزایش تعداد کاربران داشته باشد. در ادامه به مزایای ساخت آپ ارزان می پردازیم:

 • افزایش اعتبار برند 
  یکی از بهترین مزایای طراحی آپ این است که می توانید خود و برند را به دیگران معرفی کنید. در واقع اپلیکیشن طراحی شده برای کسب و کار شما سفیر برند شما محسوب می شود؛ از همین رو هرچه قدر بیشتر بتوانید خودتان را به دیگران معرفی کنید و اعتبار بالایی داشته باشید کسب و کار شما نیز رونق بیشتری خوهد داشت.
 • افزایش بازاریابی و مشتریان
  ساخت اپلیکیشن ارزان کمک شایانی می کند تا بازاریابی و به طبع آن تعداد مشتریان و میزان فروش نیز رشد چشمگیری پیدا کند. اگر یک اپلیکیشن خوب و کاربردی طراحی کنید قادر خواهید بود با ارسال نوتیفیکشن به کاربران، با آن ها ارتباط برقرار کنید تا از آپ شما برای راه اندازی کارهای روزمره خود استفاده کنند.
 • ارتباط مستقیم با مشتری
  ارتباط برقرار کردن به صورت مستقیم با کاربران از طریق ساخت آپ یکی دیگر از مزایای ساخت اپلیکیشن ارزان تلقی می شود. کاربران می توانند به صورت شبانه روزی  و آنلاین از محصولات و خدماتی که اپلیکیشن ارائه می کند اطلاعات پیدا کنند.
 • پیش گرفتن از سایر رقبا
  اگر بتوانید یک اپلیکیشن کاربردی و ارزان طراحی کنید که افراد بیشتری برای انجام کارهای اینترنتی به آپ شما مراجعه کنند، مطمئن باشید که می توانید چندین پله از رقبای خود سبقت بگیرید.
 • کسب درآمد و کاهش هزینه ها
  از طریق ساخت آپ می توان علاوه بر کسب درآمد در بسیاری از هزینه ها مثل هزینه حمل و نقل و… صرفه جویی کرد.
 • معرفی بهینه محصولات و خدمات
  یکی دیگر از مزایای مهم ساخت آپ ارزان معرفی خدمات و محصولات به کاربر و مشتری است.

از دیگر مزایای آپ ارزان می توان به:

 1. دسترسی آسان  به محصولات و خدمات.
 2. امکان ارسال نوتیفیکشن به کاربران برای اطلاع رسانی از خدمات و محصولات آپ.
 3. امکان دسترسی بدون نیاز به اینترنت: برخی از اپلیکیشن های ارزان طراحی شده اند که در صورت آفلاین بودن نیز می توانند به شما خدمات ارائه دهند.

روش های طراحی اپ ارزان

تا این جا درباره اهمیت و مزایای ساخت آپ ارزان توضیح دادیم، اکنون روش های ساخت اپلیکیشن را معرفی می کنیم:

 • استخدام برنامه نویس
  اگر با طراحی آپ آشنایی ندارید یا طراحی آن برای شما مشکل است، از فردی که در کار برنامه نویسی مهارت دارد، بخواهید تا یک اپلیکیشن ارزان را برای شما طراحی کند.
 • سپردن به شرکت های طراحی و ساخت اپلیکیشن
  یکی دیگر از راه‌ های ساخت اپ سپردن آن به شرکت هایی است کار طراحی و اپلیکیشن سازی انجام می دهند. برای این کار ابتدا می توانند نمونه کارهای آپ های طراحی شده شرکت ها را بررسی کنند؛ سپس طراحی اپلیکیشن خود را به آن ها بسپارند.
 • استفاده از اپلیکیشن سازهای رایگان
  یکی از کم هزینه ترین راه های ساخت اپلیکیشن رایگان، استفاده از آپ سازهای رایگان است. در این روش هزینه کمتری برای ساخت آپ می پردازید؛ ولی این به معنی آن نیست که از کیفیت و کاربرد کمتری برخوردار باشد.

برای ساخت آپ کاربردی و ارزان چه باید کرد؟

ممکن است برای شما نیز پیش آمده باشد که یک اپلیکیشن کاربردی و ارزان طراحی کنید، اما ندانید باید چه کارهایی انجام دهید؛ بنابراین برای ساخت آپ ابتدا باید کارهای زیر را انجام دهید:

 1. در اولین مرحله باید ایده خود از طراحی آپ  را ترسیم کنید.
 2. در مورد اوضاع بازار تحقیق کنید، یعنی بدانید که رقبایتان در طراحی اپلیکیشن دچار چه اشتباهاتی شده اند یا بفهمند که آیا افرادی دیگری هستند که به دنبال طراحی اپلیکیشن مشابه باشند.
 3. برای اپلیکیشن از یک طرح گرافیکی استفاده کنید.
 4. اپلیکیشنی را که ساخته اید در گوگلی پلی یا اپ استور راه اندازی کنید.
 5. برای اینکه افراد دسترسی بهتری به آپ داشته باشند اپلیکیشن ساخته شده را به بازار عرضه کنید.
 6. از بازخوردها و نظرات کاربران استفاده کنید تا بتوانید اپلیکیشن خود را ارتقا دهید.

امکاناتی که ساخت اپ ارزان برای شما ارائه می کند

ساخت آپ خدمات و امکاناتی برای شما فراهم می کند که عبارتند از:

 • قابلیت ساخت و دسته بندی انواع منو را دارد.
 • اپلیکیشن ها این توانایی را دارند تا اخبار و مقالات را به صورت خودکار در اختیار کاربران قرار دهند.
 • امکان قرار دادن محصولاتی با ویژگی های متفاوت.
 • امکان جستجوی پیشرفته محصولات.
 • امکان اشتراک گذاری محصولات سایت فروشگاهی در شبکه های اجتماعی.
 • از طریق آپ می توان تاریخچه سفارشات مشتری را مشاهده کرد.
 • قابلیت انتشار در گوگل پلی و بازار را دارد.
 • دارای فرم خرید آسان و بی دردسر.
 • مجهز به سیستم هوشمند خرید و امکان ویرایش دارد.

در ساخت اپ ارزان باید به چه نکاتی توجه کرد؟

برای این که بتوانید بهترین تصمیمم را برای ساخت اپلیکیشن بگیرید باید موارد زیر را در نظر بگیرید:

 1. هزینه ساخت اپلیکیشن ارزان و معقول باشد.
 2. در سریع ترین زمان ممکن ساخته و آماده شود.
 3. دارای ظاهر و قالبی باشد که مورد پسند کاربر باشد.
 4. قابلیت تغییرات در امکانات آن وجود داشته باشد.
 5. دارای سرعت مناسبی باشد.
 6. دارای طراحی بومی باشد.
 7. از پشتیبانی اپلیکیشن خوبی برخوردار باشد.

عواملی که بر هزینه ساخت اپلیکیشن تاثیر می گذارد

برای ساخت اپلیکیشن هزینه هایی لازم است که عوامل زیر بر آن اثر می گذارد:

 • امکاناتی و قابلیت هایی که اپلیکیشن ارائه می کند.
 • این که  طراحی و ساخت اپلیکیشن را به کدام شرکت سپرده اید.
 • حوزه کاری اپلیکیشن
 • زیر ساخت ها و طراحی های اپلیکیشن.
 • طراحی و ساخت اپلیکیشن که بتواند رضایت کاربران را جلب کند.

مدت زمانی که طول می کشد تا اپلیکیشن ساخته شود

مدت زمانی که طول می کشد تا یک اپلیکیشن مفید و کاربردی در عین حال ارزان طراحی کنید و بسازید به فاکتورهایی همچون:

 1. نوع برنامه ای که می خواهید بسازید.
 2. پیچیدگی ها و ویژگی هایی که دارد.
 3. روش توسعه.

برخی از اپلیکیشن ها را می توان در مدت شش ماه و برخی را در مدت چند سال طراحی و ساخت. اما به طور کلی بیشتر اپلیکیشن های ارزان را می توان در مدت ۶ ماه تا یک سال طراحی و راه اندازی کرد.

سخن پایانی 
ساخت آپ ارزان، برای افرادی که مبتدی هستند آسان نیست؛ پس بهتر است با برنامه ریزی پیش بروید و با استفاده از روش هایی که برایتان توضیح دادیم اقدام به طراحی اپلیکیشن کنید‌؛ همچنین به بررسی اهمیت، مزایا، عوامل موثر بر هزینه ساخت آپ و … پرداختیم تا با استفاده از این موارد بتوانید بهترین و ارزان ترین آپ را طراحی کنید. امروزه خرید و فروش از سایت های فروشگاهی چند برابر شده است و به همان اندازه ساخت اپلیکیشن نیز بسیار مورد توجه قرار گرفته است.

همانطور که می دانید سهم بزرگی از کاربران اینترنت را کاربران موبایل تشکیل می دهند؛ به همین دلیل طراحی یک اپلیکیشن ارزان و مفید در عین حال که می تواند کسب و کار شما را رونق و رشد دهد، می تواند تعداد مشتریان و نیز میزان فروش محصولاتتان را افزایش دهد. اگر در ساخت یا طراحی آپ ارزان سوالی دارید یا می خواهید از سایر روش‌های ساخت اپ ارزان مطلع شوید با کارشناسان ما در سایت دات وب که همواره آنلاین هستند در ارتباط باشید تا در اولین فرصت شما را راهنمایی کنند.

post امتیاز یادتون نره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *