عمومی

سیستم CDN چیست و چه تاثیری در سئو و امنیت سایت دارد؟

سیستم CDN چیست و چه تاثیری در سئو و امنیت سایت دارد؟

سیستم CDN چیست و چه تاثیری در سئو و امنیت سایت دارد؟ سوالی بوده که بیشتر کاربران با آن روبرو هستند. CDM به عنوان بهترین پلتفرم برای توزیع محتوا معرفی می  شود که می تواند سرعت بارگذاری صفحات را بیشتر کند و محتواها را سریع تر به دید مخاطب برساند. هر چه فاصله فیزیکی بین کاربر و سرور کمتر باشد، توزیع محتوا سرعت بیشتری پیدا می کند و سیستم CDN بهتر می تواند کار خود را انجام دهد. با این ویژگی کاربران در اقصی نقاط دنیا می توانند بدون تاخیر محتوای بارگذاری شده درون سایت را مشاهده کنند. تا انتهای مقاله همراه ما باشید تا اطلاعات خوبی در این خصوص بدست آورید .

معرفی کامل CDN

محتواها نقش مهمی در طراحی سایت دارند که شما به کمک سیستمCDN  می توانید آنها را با سرعت بالا در تمام صفحات توزیع کنید. این یک شبکه توزیع جامع و کامل بوده که در سئو و امنیت سایت و بالا رفتن سرعت لود تاثیر بسزایی دارد. CDN به سرورهای مختلف متصل می شود تا بتواند به صورت همزمان محتواها را روی صفحات پر مخاطب بارگذاری کند. اطلاعاتی که شما در سایت مشاهده می کنید از همین سرورها فراخوانی می شود؛ بدین ترتیب هر چه سرور به مخاطب نزدیک تر باشد این سیستم عملکرد بهتری خواهد داشت.

سرعت لود شدن صفحات در سایت به کارایی CDN بستگی دارد. اگر این شبکه قدرتمند وجود نداشته باشد سرور نمی تواند به تمام درخواست ها به راحتی پاسخ دهد و سنگین شدن حجم ترافیک داده ها باعث خارج شدن سرور از دسترس می شود. این پلتفرم واسطه ای بین سرور و کاربر است و می تواند محتواهای مورد نیاز را به نزدیک ترین کاربر برساند. فراخوانی داده ها هدف اصلی CDN که به خوبی آن را انجام می دهد تا در ارسال داده ها ترافیکی ایجاد نشود و هر محتوا به نزدیک ترین کاربر برسد.

CDN چگونه کار می کند؟

CDN یک تکنولوژی پیشرفته است که استفاده از آن مزیت های زیادی دارد. این پلتفرم می تواند خدمات خوبی را به شرکت ها و سایت های بزرگ و کوچک بدهد. نحوه عملکرد این سیستم خاص بوده و یک واسطه قوی بین سرور و کاربر است. اولین کاری که این ابزار انجام می دهد ذخیره یک نسخه کپی از اطلاعات قابل دانلود است که شما روی سرور از آنها استفاده می کنید. نسخه کپی شده به سرعت برای کاربران توزیع می شود تا بتوانند روی صفحات سایت به آن دسترسی داشته باشند.

وقتی کاربر وارد صفحات سایت می شود داده های دخیره شده از نزدیک ترین سرور برای او ارسال می شوند؛ به همین دلیل سرعت بارگذاری داده ها زیاد بوده و صفحه سریعا برای کاربر لود می شود. CDN کار توزیع محتوا را بر اساس موقعیت جغرافیایی مخاطب انجام می دهد. تحویل اطلاعات دانلود شده به کار مهمترین مزیت استفاده از این پلتفرم است. اگر CDN در دسترس نباشد تمام اطلاعات ذخیره شده از سرور اصلی برای مخاطب ارسال می شوند و ممکن است سرعت لود صفحات کمی کاهش پیدا کند.

نقش CDN در سئو سایت

CDN در سئو سایت اهمیت زیادی دارد و استفاده از آن باعث بهینه سازی سایت و افزایش سرعت آن می شود. زمانی که اطلاعات ذخیره شده توسط این ابزار به نزدیک ترین کاربر ارسال می شوند، صفحات به سرعت باز می شوند و سرعت لود آنها افزایش پیدا می کند. این سیستم تحویل و توزیع محتوا است که در عملکرد سئو تاثیر بسزایی دارد. محتواهای که توسط این پلتفرم ارسال می شوند هیچ گونه کپی برداری ندارند؛ بدین ترتیب سایت شما می تواند در گوگل بالاترین رتبه را به خود اختصاص دهد و به پیشرفت خوبی برسد.

فعالیت این سیستم بر اساس اصول سئو بوده به همین دلیل توانسته توجه کاربران را به خود جلب کند. این ابزار به ما کمک می کند تا محتوایی را از سایت  های دیگر کپی برداری نکنیم. برای بهبود سایت و سئوی آن کپی نبودن محتوا اهمیت زیادی دارد . نقش دیگری که CDN در سئو به خوبی آن را ایفا می کند افزایش سرعت بارگذاری محتوا است. کاربران توجه زیادی روی این موضوع دارند؛ به همین دلیل این سیستم سعی کرده تا محتوا از نزدیک ترین سرور به مخاطب ارسال کند.

اگر CDN نتواند به درستی کار خود را انجام دهد، ممکن است سئو سایت با مشکل مواجه شود و نتواند در رتبه های بالای گوگل قرار بگیرد. برای اینکه سایت بازدید بیشتری داشته باشد نیاز است تا سرعت بارگذاری محتوا بیشتر شود. شما می توانید با این تکنیک محتواها را سریع تر روی صفحات سایت بارگذاری کنید و با این کار حجم بازدید را افزایش دهید. این یک تکنیک ساده و کاربردی بوده که برای سایت های مختلف اجرا می شود. با این کار تبادل اطلاعات در کمترین زمان ممکن انجام می شود و می تواند رضایت هر چه بیشتر کاربران را به همراه داشته باشد.

مزایای استفاده از CDN

استفاده از CDN برای صاحبان سایت ها و کاربران و بازدیدکنندگان مزایای زیادی به همراه دارد که آنها را معرفی می کنیم:

  • اولین و مهم ترین مزیتی که استفاده از این پلتفرم دارد بیشتر شدن قدرت هاست و سرور سایت است. این می تواند باعث پیشرفت کسب و کار شما و موفقیت سایت شود.
  • چون داده ها از نزدیک ترین سرور به کمک CDN برای کاربر ارسال می شوند سرعت بارگذاری افزایش پیدا می کند و صفحات وب در کمترین زمان نمایش داده می شوند که این باعث جذب مخاطب می شود.
  • مزیت دیگر استفاده از این ابزار بالا رفتن امنیت سایت است؛ در نتیجه کاربر می تواند با اطمینان خاطر اطلاعات شخصی خود را در سایت وارد کند.
  • برای افزایش پهنای باند و کاهش مصرف ترافیک نیاز است تا شما از این شبکه توزیع محتوا استفاده کنید؛ چون سرعت لود شدن بیشتر شده و حجم کمتری از بسته مصرف می شود.
  • هزینه استفاده از سیستم CDN کم بوده به همین دلیل بیشتر کاربران ترجیح می دهند از آن استفاده کنند.
  • نصب و راه اندازی ساده و آسان مهمترین مزیت استفاده از این ابزار است و تمام کاربران در اقصی نقاط جهان می توانند آن را بکار بگیرند.
  • از دیگر مزیت های استفاده از این شبکه می توان به بهینه سازی سایت و بالا رفتن رتبه آن در گوگل اشاره کرد.
  • برای اینکه حملات هکرها و  DDOS به سرور کاهش پیدا کند این یک راهکار عالی بوده که عملکرد فوق العاده ای هم دارد.
  • با بکارگیری سیستم  CDN رضایت بازدیدکننده ها از سایت بیشتر خواهد شد و آنها می توانند در کمترین زمان به محتوای مورد علاقه خود دست پیدا کنند.
  •  در این پلتفرم اطلاعات به صورت جامع و کامل ذخیره می شوند و امکان کپی برداری وجود ندارد.

تاثیر CDN بر امنیت سایت

سیستم CDN بخش های مختلفی از سایت را تحت تاثیر قرار می دهد. امنیت مهمترین بخش در طراحی سایت است که به کمک این پلتفرم می توان به راحتی آن را تامین کرد. این ابزار برای تولید و توزیع محتوا راه اندازی شده و متشکل از سرورهایی متصل به هم است که دیتا سنترهای خود را در اقصی نقاط دنیا در اختیار کاربران قرار می دهند. در این پلتفرم اطلاعات به خوبی ذخیره می شوند و کسی نمی تواند به اطلاعات دسترسی پیدا کند؛ به همین دلیل می تواند امنیت سایت را هم بیشتر کند تا بازدیدکنندگان رضایت کامل داشته باشند.

با این سرور محتوا بین کاربران پخش شده و روی صفحات سایت بارگذاری می شود تا افراد بتوانند به صورت همزمان به یک محتوا دسترسی داشته باشند. امنیت سایت با این ابزار کاربردی به خوبی تامین می شود. واسطه قرار گرفتن CDN بین سرور و کاربران سبب شده تا هکرها نتوانند به سایت ها نفوذ کنند. در زمان ارسال داده ها هیچ وقفه ای ایجاد نمی شود و این می تواند امنیت سایت را دو چندان کند. این سیستم به صورت عمومی و اختصاصی در اختیار کاربران قرار می گیرد و برای ارتقا سایت آن هم متناسب با الگوریتم های گوگل یک نیاز ضروری است.

چه کسانی می توانند از سیستم CDN استفاده کنند؟

سیستم CDN در حال حاضر در دسترس تمام کاربران قرار می گیرد تا بتوانند با تحویل و توزیع به موقع محتوا سرعت سایت را افزایش دهند. کسانی که می توانند آن این سیستم استفاده کنند عبارتند از:

کاربران نهایی: این افراد قابلیت استفاده از این شبکه را دارند و می توانند با بکارگیری آن روی سایت ها و اپلیکیشن ها به سرعت به محتوای مورد نیاز دسترسی داشته باشند
صاحبان اپلیکیشن و سایت: تمام شرکت ها و سایت هایی که در حال خدمت رسانی به کاربران هستند می توانند برای بالا بردن امنیت و سرعت سایت از این تکنیک استفاده کنند.
ارائه دهندگان سرویس های شبکه: این سرویس ها برای بالا بردن رضایت مشتری و تسهیل در ارائه خدمات به این سیستم متوسل می شوند.

سخن پایانی
CDN یک ابزار قدرتمند برای افزایش سرعت و امنیت سایت است و می تواند به بالا رفتن رتبه آن در گوگل کمک زیادی کند. با این پلتفرم اطلاعات سریع تر اشتراک گذاری می شوند و مخاطب می تواند در کمترین زمان به محتوای موردنیاز خود دسترسی داشته باشد. طراحان این پلتفرم را بهترین راه برای بالا بردن سرعت لود صفحات معرفی می کنند. کار توزیع محتواها در این شبکه مطابق با استانداردهای گوگل و طبق اصول سئو صورت می گیرد به همین دلیل CDN توانسته مورد استقبال مخاطبین قرار بگیرد.

post امتیاز یادتون نره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *