لودینگ
جذب بازدید از طریق وب سایت

جذب بازدید از طریق وب سایت

دسته‌بندی‌ها عمومی
نویسنده seo
زمان مورد نیاز برای مطالعه 11 دقیقه

جذب بازدید وب سایت، یکی از مهم ترین مواردی است که باید توسط مدیران سایت جدی گرفته شود. فرقی نمی کند که چه سایتی را مدیریت می کنید یا در چه حوزه ای فعالیت دارید، در صورت داشتن یک سایت ناگزیر هستید تا از روش های افزایش بازدید سایت استفاده کنید تا ترافیک مناسبی داشته باشید و بتوانید با دیگر سایت های همکار به رقابت بپردازید. نداشتن بازدیدکننده کافی، یکی از اصلی ترین دلایل شکست بسیاری از سایت ها در آغاز فعالیت آن ها است؛ بنابراین اگر سایتی را مدیریت می کنید ناچار هستید تا از روش های جذب بازدید …

جذب بازدید وب سایت، یکی از مهم ترین مواردی است که باید توسط مدیران سایت جدی گرفته شود. فرقی نمی کند که چه سایتی را مدیریت می کنید یا در چه حوزه ای فعالیت دارید، در صورت داشتن یک سایت ناگزیر هستید تا از روش های افزایش بازدید سایت استفاده کنید تا ترافیک مناسبی داشته باشید و بتوانید با دیگر سایت های همکار به رقابت بپردازید. نداشتن بازدیدکننده کافی، یکی از اصلی ترین دلایل شکست بسیاری از سایت ها در آغاز فعالیت آن ها است؛ بنابراین اگر سایتی را مدیریت می کنید ناچار هستید تا از روش های جذب بازدید وب سایت استفاده کنید.

اهمیت جذب بازدید از طریق وب سایت

بازدید وب سایت تعداد تقاضا را برای کسب و کار شما تعیین می کند. همانطور که اگر در مغازه ای رفت و آمد مشتریان کم باشد، فروش آن مغازه نیز کاهش می یابد، اگر ترافیک سایت شما کم باشد، تعداد مشتریانی که از شما خرید می کنند یا خدمات شما را استفاده می کنند کاهش می یابد.

افزایش بازدید وب سایت به شما کمک می کند تا بتوانید افراد بیشتری را با کسب و کار خود آشنا کنید و از این طریق میزان درآمد خود را به مقدار قابل توجهی افزایش دهید؛ بنابراین استفاده از روش های جذب بازدید سایت می تواند تاثیر فوق العاده ای در رونق کسب و کار شما داشته باشد.

روش های جذب بازدید وب سایت

برای افزایش بازدید سایت روش های مختلفی وجود دارد. روش هایی مانند استفاده از ربات ها یا خرید نرم افزارهای افزایش بازدید سایت، روش های یک شبه ای هستند که در نگاه اول بسیار وسوسه کننده به نظر می رسند. جذب بازدید از طریق وب سایت یا استفاده از ربات های افزایش دهنده بازدید، روش هایی هستند که در کوتاه مدت شاید موثر به نظر برسند. اما آنچه که باید در نظر گرفته شود این است که مشتری ها انسان های واقعی هستند و برای اینکه از سایت شما خریداری کنند فکر می کنند.

با افزایش واقعی وب سایت شما می توانید تعداد مشتریان واقعی خود را افزایش دهید و به این ترتیب افزایش بازدید برای شما مساوی افزایش درآمد خواهد بود؛ بنابراین بهتر است برای افزایش بازدید سایت خود به دنبال روش های یک شبه نباشید و در کنار صبوری، روش های تخصصی و حرفه ای را بیاموزید. در ادامه به برخی از روش های جذب بازدید سایت اشاره می کنیم.

نوشتن مقالات پربازدید
نوشتن مقالاتی که در حوزه فعالیت شما طرفداران بسیاری دارد، می تواند بهترین روش برای افزایش بازدید سایت باشد. اغلب صاحبان برند و کسب و کار تصور می کنند که با نوشتن تنها مقالاتی که در حوزه کاری آن ها است، می توانند مشتریان بیشتری کسب کنند؛ زیرا تعداد صفحات سایتشان زیاد می شود و به دنبال آن ترافیک سایتشان نیز بالا می رود.

اما باید توجه داشت که مقالاتی که نوشته می شوند باید با هدف خاصی نوشته شوند و از آن مهم تر اینکه باید در ماه دارای جستجوی بالایی باشند. برای این کار بهتر است کلماتی که در ماه سرچ بالایی دارند را شناسایی کنید و در رابطه با آن ها مقاله بنویسید. ابزارهای بسیاری برای یافتن کلمات با سرچ بالا وجود دارند که از میان آن ها دو ابزار Google Trends و Google keyword planner پرکاربردترند.

می توانید از گوگل وب مستر تولز سایت خود نیز برای یافتن کلمات با جستجوی بالا استفاده کنید. به قسمت Search analytics بروید و عباراتی که جستجوی بالایی دارند را بیابید. اگر سایت شما در آن کلمات رتبه خوبی ندارد، دست به کار شوید و روی این کلمات تمرکز کنید تا رتبه سایت خود را افزایش دهید.

نکته دیگر در رابطه با نوشتن مقالات پربازدید این است که محتوای خود را به گونه ای بنویسید و سئو کنید که رتبه خوبی دریافت کند. برای این کار بهتر است از نوشتن مقالات کامل استفاده کنید. مقالات دیگر در رابطه با کسب و کار خود را جستجو کنید و سعی کنید مقاله ای که می نویسید از دیگر مقالات کامل تر و قوی تر باشد. با این کار می توانید حتی با نوشتن مقالات کم هم ترافیک روزانه خوبی دریافت کنید.

نوشتن مقالات طولانی (آسمان خراش) 
استفاده از مقالات طولانی که به آسمان خراش نیز معروف هستند، یکی از بهترین روش ها برای افزایش بازدید سایت است. مقالات طولانی شانس اینکه به صفحه اول گوگل بروند و در بالای نتایج جستجو قرار بگیرند را بیشتر از دیگر مقالات دارند. این نوع تکنیک توسط برایان دین، سئوکار مطرح دنیا از سایت backlinko.com مطرح شد و بیان شد که بهترین و جامع ترین محتوا شانس اینکه در بالای موتور جستجو قرار بگیرد و بازدید بالاتری داشته باشد را بیشتر از دیگر مقالات دارد.

تکنیک آسمان خراش در واقع محتوای کامل و جامع تر را مورد توجه علاقه مندان می داند و حتی احتمال اشتراک آن را نیز افزایش می دهد. تکنیک آسمان خراش به دلایل زیر بازدید سایت را افزایش می دهد.

 • با نوشتن مقاله ای طولانی تر، استفاده از کلمه کلیدی اصلی و هم معنی نیز بیشتر می شود.
 • با نوشتن مقاله ای طولانی تر، می توانید از تگ های H2 و H3 و همچنین توضیحات  در زیر این تگ ها بیشتر استفاده کنید.
 • وقتی مقاله طولانی می نویسید، می توانید از تصاویر مرتبط بیشتری نیز استفاده کنید.
 • امکان استفاده از لینک های داخلی و خارجی، در نوشته های طولانی افزایش می یابد.
 • با نوشتن آسمان خراش ها می توانید توضیحات درباره موضوع اصلی را بیشتر کنید که این کار به مفهوم گرایی موضوع بسیار کمک می کند.
 • کامنت هایی که پست های مقالات طولانی نیز دریافت می کنند بیشتر از کامنت هایی اس که مقالات کوتاه تر دریافت خواهند کرد.
 • پس استفاده از مقالات طولانی و آسمان خراش ها به شما کمک می کند تا محتوای کامل تری از دیگر رقیبان داشته باشید و به این ترتیب بدون نیاز به بک لینک هم شانس گرفتن رتبه را پیدا کنید. از طرفی استقبال
 • مخاطبان سایت هایی که مقالات طولانی دارند، بیشتر است و مخاطبان معمولا پست های آن ها را در لینکدین، تلگرام و توئیتر به اشتراک می گذارند.

تولید و انتشار ای بوک های ویروسی 
کتاب های الکترونیکی قابلیت ویروسی شدن را دارند. سایت های بزرگ و پربازدیدی مانند takbook.com و ketabesabz.com که بازدید بالایی در روز دارند، می توانند به صورت رایگان کتاب الکترونیکی یا ای بوک های شما را در سایت خود منتشر کنند.

نوشتن یک کتاب الکترونیکی اصلا کار سختی نیست و شما می توانید به راحتی همان مقالاتی را که در سایت خود منتشر می کنید به کتاب ای بوک تبدیل کنید. زمانی که شما ای بوک خود را به این سایت ها می دهید، افراد زیادی به ای بوک شما دسترسی پیدا خواهند کرد و آن را دانلود می کنند. از طرفی این سایت ها کتاب الکترونیکی شما را در کانال تلگرامی و اپلیکیشن موبایلی خود نیز منتشر می کنند که این کار برای تبلیغ سایت شما بسیار ارزشمند خواهد بود.

ای بوکی که شما نشر می دهید، اگر کاربردی باشد، به شدت ویروسی می شود و سایت های زیادی آن را در سایت خود قرار می دهند و از این طریق افراد زیادی با کسب و کار و سایت شما آشنا می شوند و به این طریق بازدید سایت شما نیز افزایش می یابد.

تولید و انتشار ویدیو
محتوای تصویری و ویدیوها همیشه محبوب ترین نوع محتواها هستند که مخاطب آن ها را به دیگر انواع محتوا ترجیح می دهد. این نوع محتوا تاثیر بیشتری روی مخاطب می گذارد و مخاطب به سادگی می تواند با آن ارتباط برقرار کند. برای تولید محتوای ویدیویی نیازی نیست که خودتان جلوی دوربین بروید. تنها کافی است مقالات خود را به ویدیو تبدیل کنید و دوباره آن را در سایت خود قرار دهید.

یکی از ساده ترین روش هایی که می توانید به وسیله آن محتوای ویدیویی تبدیل کنید این است که مقالات سایت خود را که از قبل نوشته اید، به صورت تیتر وار و در قالب پاورپوینت در آورید؛ سپس با استفاده از برنامه های فیلم برداری از پاورپوینت خود فیلم تهیه کنید و مواردی را که در مقاله خود آورده اید در ویدیو صحبت کنید. از دیگر روش های تولید محتوای ویدیویی آن است که مراحل انجام کاری را به صورت ویدیو در اختیار مخاطب قرار دهید. در تولید یک ویدیوی آموزشی بهتر است به پرطرفدار بودن موضوع ویدیو نیز توجه داشته باشید.

برای انتشار ویدیو نیز بهتر است از سرویس های اشتراک ویدیوی ایرانی استفاده کنید. برای این کار ابتدا کانالی را در این سرویس های اشتراک ویدیو درست کنید و سپس ویدیوهای خود را در آن ها به اشتراک بگذارید. سرویس های ایرانی مانند آپارات، نمایش، نماشا روزانه بازدیدهای زیادی دارند و می توانند بازدید سایت شما را نیز افزایش دهند.

برای اینکه بازدید سایت خود را از طریق انتشار ویدیو افزایش دهید باید پروفایل خود را کامل کنید و حتما آدرس سایت خود را در کانال مربوطه قرار دهید. با این کار مخاطب وقتی محتوای ویدیویی شما را بپسندد به صفحه اصلی کانال شما مراجعه می کند و به این ترتیب بازدید سایت شما افزایش می یابد.

آپلود کردن ویدیوی های آموزشی در سایت های آموزشی مانند فرانش، فرادرس، وب یاد و… نیز از دیگر راه هایی است که باعث می شود مخاطب بتواند به سرعت سایت شما را پیدا کند و با کسب و کار شما آشنا شود. با قرار دادن ویدیوی خود در این سایت ها، بدون هیچ هزینه ای ویدیوی خود را به میلیون ها علاقه مند نشان خواهید داد.

مزیتی که استفاده از این سایت های آموزشی نسبت به دیگر سایت ها دارد این است که این سایت ها آموزشی هستند و ویدیوهای متفرقه ندارند؛ بنابراین انتشار ویدیوی شما هدفمندتر خواهد بود و در دسترس مخاطبان واقعی قرار می گیرد.

برگزاری رویدادهای رایگان
برگزاری رویدادهای رایگان از دیگر روش هایی است که مخاطب را به سایت شما می کشاند. شما می توانید رویدادهای رایگان مانند وبینارهای آفلاین را در سایت های اشتراک رویدادها به صورت رایگان قرار دهید و از این طریق افراد علاقه مند بیشتری را با کسب و کار و سایت خود آشنا کنید.

یکی از سایت هایی که در این زمینه می تواند به شما کمک کند، سایت ایوند است. این سایت در زمینه ایجاد و اشتراک رویداد از بهترین سایت ها است و به شما این اجازه را می دهد که رویدادهای آفلاین خود را به صورت رایگان در اختیار مخاطبان قرار دهید.

برای ساخت رویداد نیز کافی است ویدیوهایی را که در قسمت قبل تولید کرده اید، اندکی طولانی تر کنید و به صورت یک وبینار آفلاین در سایت ایوند قرار دهید. زمانی که شما وبینار از قبل ضبط شده خود را به صورت رایگان در ایوند قرار دهید، افراد علاقه مند بسیاری برای دسترسی به فایل وبینار به سایت شما سر می زنند و از این طریق با سایت شما آشنا خواهند شد.

اگر در رویدادهایی که ایجاد کرده اید به گونه ای مخاطب را به صفحه خود هدایت کنید تا برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد رویداد به سایت شما وارد شوند، بازدید سایت شما به سرعت افزایش می یابد.

تولید و انتشار فایل های صوتی
تولید و انتشار فایل های صوتی از دیگر مواردی است که می توانید به وسیله آن بازدید سایت خود را افزایش دهید. برای تولید یک فایل صوتی کافی است مقالاتی را که از قبل نوشته اید به صورت یک فایل صوتی در آورید یا ای بوک هایی را که از قبل تهیه کرده اید در قالب کتاب صوتی نشر دهید.

با تبدیل محتوای خود به یک فایل صوتی به راحتی می توانید آن را در سایت های اشتراک صوت مانند شنوتو و تهران پادکست منتشر کنید. از این طریق افراد بیشتری را به سایت خود دعوت کنید.

دیگر روش های افزایش بازدید سایت

روش های آسان و در عین حال کاربردی فراوانی برای افزایش بازدید سایت وجود دارند که می توانید از طریق آن ها مخاطبان بسیاری را با کسب و کار خود آشنا کنید. در ادامه به برخی از دیگر روش های افزایش بازدید سایت اشاره می کنیم.

 • همکاری در فروش خدمات و محصولات
 • پست مهمان و انتشار مقاله در دیگر سایت ها
 • تبادل لینک با دیگر همکاران
 • فعالیت در شبکه های اجتماعی
 • ساخت اپلیکیشن موبایلی
 • بهینه سازی سایت برای گوگل یا سئو
 • خرید رپورتاژ آگهی
 • ایجاد بک لینک
 • استفاده از خبرنامه ایمیلی
 • آپدیت مقالات قدیمی اما پر اهمیت
 • افزایش بازدید سایت به کمک بهبود CTR
 • افزایش بازدید سایت با استفاده از نام برندهای معروف
 • افزایش بازدید سایت با تحلیل و بررسی رقبا

سخن پایانی
روش های گوناگونی برای افزایش بازدید سایت وجود دارند که همگی بر پایه تولید محتوایی قدرتمند بنا شده اند. چیزی که سعی شد به آن تاکید شود این است که شما یک محتوا را می توانید به فرمت های گوناگون و در قالب های گوناگونی به مخاطب عرضه کنید. هر کدام از فرمت های محتوایی خود می توانند بازدید سایت شما را به میزان قابل توجهی افزایش دهند. به عنوان مثال شما می توانید مقاله ای را که به صورت متنی تولید کرده اید به شیوه های گوناگون، ای بوک، کتاب صوتی، فایل ویدیویی و… در اختیار مخاطب قرار دهید و از این طریق به جذب بازدید سایت خود بپردازید.

post امتیاز یادتون نره
مقالات مرتبط
دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *