طراحی اپلیکیشن رستوران

طراحی اپلیکیشن رستوران می تواند کیفیت خدمات رستوران را ارتقاء دهد. امروزه اکثر کسب و کارها نیمی از خدمات خود را به صورت اینترنتی ارائه می کنند. در آغاز فقط بعضی از کسب و کارها قادر به ارائه خدمات اینترنتی بودند. اما در حال حاضر با پیشرفت تکنولوژی می توان برای هر کسب و کاری اپلیکیشنی متناسب را طراحی کرد. به طور مثال رستوران ها و مراکز پخت و پخش غذا می توانند برای گسترش سطح خدماتشان اپلیکیشن طراحی کنند. در ادامه توضیحات مربوط به طراحی اپلیکیشن اختصاصی برای رستوران ها ارائه خواهد شد.

طراحی اپلیکیشن رستوران

برند سازی با طراحی اپلیکیشن رستوران

طراحی اپلیکیشن اختصاصی برای رستوران مزایای زیادی دارد. با طراحی این اپلیکیشن ها می توان شرایطی را برای مشتریان ایجاد کرد که احساس کنند به صورت حضوری به سفارش غذا می پردازند. به ویژه می توان شرایط را برای مشاهده منوی ویژه و استفاده از تخفیف های مناسبتی ایجاد کرد. وجود این خدمات در کنار دیگر امکانات موجود در اپلیکیشن، مشتریان را ترغیب به خرید از شما می کند. در صورتی که اپلیکیشن در کنار سایر خدمات حرفه ای ارائه شود، می توان برای رستوران برند سازی کرد. دقت داشته باشید که ارائه خدمات با کیفیت مجازی به هیچ وجه با ارائه غذای با کیفیت قابل مقایسه نیست. در صورتی که توقع رشد را دارید سعی کنید سطح خدمات مجازی را به موازات خدمات حقیقی پیش ببرید.

اهمیت طراحی اپلیکیشن رستوران

اپلیکیشن رستوران نرم افزاری است که در آن خدمات مربوط به سفارش غذا ارائه می شود. این نرم افزار شرایطی را ایجاد می کند تا مشتریان به صورت اینترنتی غذای خود را سفارش دهند. با استفاده از این خدمات کاربران می توانند در مکان ها و زمان های مختلف اقدام به سفارش غذا کنند. بسیاری از خانم ها به دلیل مشغله های زیاد نمی توانند برای خانواده غذا آماده کنند. بسیاری از افراد مجرد نیز پس از یک روز کاری سخت انرژی لازم برای آشپزی را ندارند. این افراد می توانند با استفاده از اپلیکیشن رستوران هر نوع غذایی را بدون نیاز به صرف انرژی برای رفتن به رستوران سفارش دهند و درب منزل تحویل بگیرند.

به دست آوردن مشتری دائم و وفادار یکی از اهداف اصلی مراکز فروش فست فود، کترینگ ها، غذاخوری ها و رستوران ها است. این مراکز بسیاری از خدمات فرعی را جهت کسب رضایت مشتری ارائه می کنند؛ زیرا رضایت مشتری سلسله مراتبی را به دنبال دارد که در نهایت به جذب مشتری های جدید ختم می شود. به طور مثال مشتریان به جهت رضایتی که دارند، رستوران را به دوستان و آشنایان خود معرفی می کنند. داشتن اپلیکیشن اختصاصی یکی از موثرترین راه ها برای جذب مشتری و کسب رضایت آن ها است.

چرا رستوران باید اپلیکیشن داشته باشد؟

با پیشرفت تکنولوژی بسیاری از کسب و کارها خدمات خود را به صورت اینترنتی و غیر حضوری ارائه می کنند. سهولت ایجاد شده به وسیله خدمات غیر حضوری باعث شده بسیاری از افراد فقط مراکزی را انتخاب کنند که به صورت مجازی خدمات ارائه می کنند. رستوران ها نیز این اصل مستثنی نیستند. علاوه بر این مسئله دلیل دیگری نیز وجود دارد که رستوران داران را به طراحی اپلیکیشن اختصاصی ترغیب می کند. یکی از عواملی که به رشد رستوران کمک می کند، گام برداشتن به صورت هماهنگ با رقیبان است. در هر شهر بزرگ و کوچکی صدها رستوران مشغول به کار هستند. برای عقب نماندن از رقیبان باید تمام خدماتی که آن ها ارائه می کنند را ارائه داد تا بتوان در جذب مشتری موفق عمل کرد. به علاوه دلایل دیگری نیز وجود دارند که طراحی اپلیکیشن را به امری ضروری تبدیل می کند.

 • ارائه سرویس به مشتریان بدون محدودیت

سرویس دهی در فضای فیزیکی می تواند گاهی محدودیت ایجاد کند. ایامی که مشتریان زیادی برای سفارش غذا به رستوران مراجعه می کنند، ممکن است مشکلاتی مانند کمبود میز و صندلی به وجود بیاید. به علاوه رسیدگی به حجم زیادی از مشتریان قطعا با معطلی همراه خواهد بود. گاهی این معطلی برای مشتریان کم طاقت چنان سخت خواهد بود که باعث ترک رستوران و انتخاب یک رستوران دیگر می شود؛ در نتیجه شلوغی رستوران می تواند به همین راحتی موجب از دست دادن مشتری شود. درحالی که با استفاده از اپلیکیشن رستوران می توان بدون محدودیت به زمان و مکان از خدمات رستوران استفاده کرد.

 • برقراری ارتباط موثر

با استفاده از اپلیکیشن رستوران می توان ارتباط موثری با مشتریان برقرار کرد. مشتریان از طریق اپ از اخبار، تخفیف ها ویژه و پیشنهادات شما مطلع می گردند؛ همچنین نظر سنجی با اپلیکیشن ها کار بسیار راحتی خواهد بود که در نتیجه آن می توان به نقاط ضعف و قدرت خود پی برد. با آگاهی از نارضایتی های مشتریان می توان جهت رفع آن ها اقدام کرد.

 • بروزرسانی راحت منوی دیجیتال

بروز کردن منو یکی از اقدامات وقت گیر برای رستوران ها است. اما این وقت گیر بودن مربوط به زمانی است که منو کاغذی باشد. در حالی که بروز کردن منوی دیجیتالی با صرف کمترین هزینه و انرژی اتفاق خواهد افتاد. به این ترتیب می توان به راحتی قیمت ها، نوع غذا و….را بروز رسانی کرد.

 • ارائه امتیاز به مشتریان وفادار

بعضی از استراتژی ها خاصیت یک تیر و دو نشان را دارند. به طور مثال ارائه خدمات ویژه به مشتریان ثابت، آمار فروش رستوران را افزایش می دهد؛ همچنین این اقدام کسب رضایت مشتری را نیز به دنبال دارد. مشتریان هر کالایی از دریافت تخفیف های ویژه و دیگر خدمات تشویقی خوشحال می شوند. این خوشحالی می تواند تبلیغ میان کاربری را به دنبال داشته باشد.

 • سرویس دهی به افراد شاغل

زندگی افراد شاغل گاهی بسیار پیچیده و سخت می شود. این پیچیدگی گاهی تا جایی پیش می رود که فرصت آماده کردن غذا را نیز از افراد می گیرد؛ همچنین صرف زمان برای رفتن به رستوران و انتظار کشیدن برای آماده شدن غذا نیز برای افراد پرمشغله غیر ممکن است. در این شرایط می توانید با استفاده از اپلیکیشن رستوران در کمترین زمان و بدون اتلاف وقت غذای مورد علاقه خود را سفارش دهید. این امتیازات در کنار یکدیگر سود قابل توجهی را برای رستوران به وجود می آورند.

مزایای طراحی اپلیکیشن رستوران

مزایای طراحی اپلیکیشن رستوران

کسب و کارهای مختلف به دنبال راه هایی برای گسترش کسب و کار و جذب مشتری هستند. به طور مثال رستوران ها می توانند از طریق طراحی اپلیکیشن اختصاصی شرایط ویژه ای را برای جذب مشتری ایجاد کنند. این نرم افزار ها علاوه بر جذب مشتری مزایای دیگری نیز دارد که در ادامه به آن ها اشاره خواهد شد.

ایجاد بن و کد تخفیف

استراتژی های زیادی برای جذب مشتری وجود دارند. یکی از بهترین آن ها تشویق مشتری از طریق امتیازات و جوایز مختلف است. اپلیکیشن ها بستر بسیار مناسبی برای ارائه بن و کد تخفیف به مناسبت های مختلف مانند روز تولد هستند. با استفاده از این تشویق ها می توانید رضایت مشتریان را جذب کنید.

رزرو میز

مشتریان می توانند بدون صرف انرژی و زمان به راحتی و در عرض چند ثانیه میز رزرو کنند؛ همچنین می توانند غذا سفارش دهند. با این اوصاف در وقت مشتری صرفه جویی می شود. مطمئنا این مسئله رضایت مشتری را به دنبال خواهد داشت؛ زیرا مشتریان احساس می کنند شما احترام زیادی برای زمان آن ها قائل هستید.

دسترسی سریع به منو

ا استفاده از اپلیکیشن دسترسی به منو در هر زمان و مکانی ممکن خواهد بود. به این طریق افراد مختلف می توانند منوی شما را مورد بررسی قرار دهند تا در صورت مطابقت با ذائقه شان، رستوران شما را انتخاب کنند.

لوکیشن و مسیریابی

یکی از امکاناتی که هر اپلیکیشنی به آن مجهز است، گوگل مپ و قابلیت مسیریابی است. با وجود این امکانات مشتری می تواند به راحتی رستوران شما را پیدا کند.

سفارش گیری سریع

سفارش از طریق اپلیکیشن سرعت ارائه و دریافت خدمات را افزایش می دهد. مشتریان به راحتی به منو دسترسی می یابند و سفارش خود را ثبت می کنند. این امکان فقط برای استفاده از خدمات غیر حضوری نیست. مشتریان می توانند برای جلوگیری از اتلاف وقت از قبل میز رزرو کنند و سفارش غذا بدهند. در این صورت پس از حضور در رستوران بدون اتلاف وقت، غذا سرو خواهد شد.

پرداخت آنلاین و نقدی

با استفاده از اپلیکیشن امکان پرداخت هزینه مطابق با خواسته مشتری ممکن خواهد بود. مشتریان می توانند از خانه و داخل رستوران هزینه غذای خود را به صورت آنلاین پرداخت کنند و امکان پرداخت از قبل نیز وجود خواهد داشت؛ همچنین می توان به پاس قدردانی و به عنوان امتیاز دهی گاهی کیف پول مجازی مشتریان وفادار را شارژ کرد.

تنظیم زمان دریافت سفارش

با استفاده از اپلیکیشن رستوران مشتریان می توانند از قبل تعیین کنند که تمایل دارند چه زمانی غذا را دریافت کنند.

اطلاع رسانی از طریق اپلیکیشن

نوتیفیکیشن ها یکی از اجزای مهم و جدایی ناپذیر از اپلیکیشن های مختلف هستند. با استفاده از نوتیفیکیشن ها می توان مشتریان را بدون صرف هزینه در جریان اخبار و تخفیف ها قرار داد.

خدمات مجموعه دات وب

طراحی اپلیکیشن رستوران می تواند سرعت جذب مشتری را افزایش دهد. به طور کلی داشتن یک اپ، دامنه خدمات را تا حد زیادی افزایش می دهد. با این حال هر اپلیکیشنی قدرت جذب مشتری را ندارد. طراحی اپ باید به صورت تخصصی انجام شود؛ در غیر این صورت اپ توانایی رقابت با رقیبان را نخواهد داشت. مجموعه دات وب مجرب ترین افراد را به عنوان پرسنل خود برگزیده است. طراحان این مجموعه از سابقه کافی برای طراحی اپلیکیشن های حرفه ای برخوردار هستند.

مجموعه دات وب توانایی این را دارد که اپلیکیشن رستوران را با در نظر گرفتن اهداف شما به بهترین شکل طراحی کند. شما می توانید با برقراری ارتباط با طراحان مجموعه ما از اطلاعات و دانش آن ها برای سفارش بهترین اپ استفاده کنید.

از مهم ترین خدمات این مجموعه می توان به طراحی سایت و  طراحی اپلیکیشن با تمام امکانات مناسب برای ارائه خدمات کامل مربوط به رستوران اشاره کرد. طراحان مجموعه….. پس از دریافت سفارش با توجه به سیاست های مورد نظر مشتریان، شروع به جستجو درباره حوزه فعالیت مشتری می کنند؛ سپس با توجه به نتایج به دست آمده اپلیکیشن را به امکاناتی مجهز می کنند که قادر باشند در کمترین زمان مشتریان را به خواسته شان برساند.

قیمت و هزینه طراحی اپلیکیشن رستوران

هزینه طراحی اپلیکیشن رستوران برای همه مشتریان یکسان نیست. مجموعه دات وب هزینه طراحی هر اپلیکیشن را با توجه به امکانات سفارش داده شده، تعیین می کنند. در صورتی که قرار باشد اپ با بالاترین کیفیت خدمات را ارائه کند، هزینه طراحی آن بیشتر از طراحی اپ های معمولی خواهد بود. در ادامه به تعدادی از عوامل تاثیر گذار در تعیین هزینه طراحی اپلیکیشن رستوران اشاره می کنیم.

• مجهز بودن به مسیریاب

• امکان پرداخت هزینه از طریق اپ

• مجهز بودن به قابلیت ارائه گزارش پیشرفته

• امکان ارسال نوتیفیکیشن

• امکان مشاهده دیگر صفحات بدون نیاز به خارج شدن از اپ

• امکان امتیازدهی به غذاها و دیگر خدمات رستوران

• پشتیبانی از دو یا چند زبان مختلف

• قابلیت چت آنلاین

• قابلیت انتشار در Google Play و App Store

در صورتی که قرار باشد اپ به این امکانات مجهز باشد هزینه طراحی آن بیشتر خواهد بود. با این حال مجموعه دات وب هزینه های مقرون به صرفه ای را با توجه به کیفیت بالای خدماتش تعیین می کند.

اپلیکیشن رستوران مناسب چه مشاغلی است؟
تمامی گروه هایی که خدمات آن ها مربوط به تهیه غذا است، می توانند برای طراحی اپلیکیشن اختصاصی رستوران اقدام کنند. در ادامه به مشاغلی که این اپ برای آن ها کارایی دارد اشاره خواهیم کرد.

رستوران های تمام سرویس

 1. فست فود
 2. آشپزخانه
 3. غذای محلی
 4. کافه رستوران
 5. کیترینگ
 6. سفره خانه سنتی
 7. هتل
 8. مسافرخانه
 9. تهیه غذا

چرا باید طراحی اپلیکیشن رستوران را به مجموعه دات وب بسپاریم؟

اپلیکیشن رستوران به منظور بسط و گسترش خدمات طراحی می شود؛ به همین دلیل طراحی این نرم افزارها باید به صورتی انجام شود که رسالت خود را به درستی به انجام برساند. مجموعه دات وب رضایت مشتری را اولویت خود قرار داده است؛ همچنین طراحان این مجموعه از دانش و تخصص کافی برای طراحی اپلیکیشن های حرفه ای برخوردار هستند؛ در نتیجه می توانید با خیال راحت طراحی اپلیکیشن خود را به این مجموعه بسپارید. به علاوه این مجموعه هزینه هر پروژه را با توجه به ویژگی های آن تعیین می کند. به این معنی که خبری از دستمزدهای بالا و غیر عادی نیست.

 

کسب و کارتو آنلاین کن

طراحی اپلیکیشن رستوران
طراحی اپلیکیشن رستوران

داتـــــــ وبــــــــــ

نمـــــونه کارهای داتـــــــ وبــــــــــ

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ، و با استفاده از طراحان گرافیک است، چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطر آنچنان که لازم است، و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز، و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد، کتابهای زیادی در شصت و سه درصد گذشته حال و آینده، شناخت فراوان جامعه و متخصصان را می طلبد

طراحی اپلیکیشن رستوران
طراحی اپلیکیشن رستوران