طراحی اپلیکیشن اختصاصی

اپلیکیشن اختصاصی ابزاری است که به کمک آن می توانید دامنه خدماتتان را به راحتی گسترش دهید. در حال حاضر کاربران بیش از هر زمانی جذب محتوای مفید می شوند؛ همچنین با ارتقاء سطح تکنولوژی گوشی های هوشمند، این ابزارها بهتر از هر وسیله دیگری برای دریافت خدمات و اطلاعات عمل می کنند. اپلیکیشن ها با توجه به عملکردی که دارند، بهترین ابزار برای ارائه خدمات اینترنتی هستند. به طور مثال گروه های تجاری می توانند با طراحی اپلیکیشن اختصاصی، محصولاتشان را به راحتی برای هزاران کاربر به نمایش بگذارند؛ همچنین در این ابزارها امکان برقراری تماس میان مشتری و فروشنده خدمات و محصولات را ایجاد می کند. در ادامه صفر تا صد اپلیکیشن های اختصاصی مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

 
طراحی اپلیکیشن اختصاصی

در گذشته کامپیوترها تنها بستر برای اعمال نرم افزارها و برنامه های کاربردی بودند. اما در حال حاضر گوشی های هوشمند نیز قابلیت اجرای نرم افزارها را دارند. صدها اپلیکیشن با کاربردهای مختلف وجود دارد که کاربران از آن برای دریافت خدمات متنوع استفاده می کنند. اپلیکیشن ها یکی از بهترین دستاوردهای تکنولوژی برای گروه های تجاری مختلف به حساب می آیند. این ابزارها شرایط منحصر به فردی را برای گسترش کسب و کارها ایجاد می کنند. هر گروهی می تواند اپلیکیشن اختصاصی خود را طراحی کند. سپس انواع خدمات مورد نظر را در این برنامه قرار دهد. پس از آن کاربران می توانند این اپ ها را روی گوشی های هوشمند خود نصب کنند. این سهولت در دریافت خدمات برای مشتریان بسیار خوشایند است. در حال حاضر اکثر کاربران برای رفع نیازهای مختلف خود از اپلیکیشن های مربوطه استفاده می کنند.

اما منظور از اپلیکیشن اختصاصی چیست؟ در حال حاضر صدها اپلیکیشن با کاربرد های مختلف به صورت رایگان و پولی در اینترنت موجود هستند. هرکدام از این اپ ها با هدف خاصی طراحی شده اند؛ در نتیجه یک سری کاربران خاص با توجه به نیازهایشان این اپلیکیشن ها را نصب می کنند. هر کسب و کاری با توجه به خدماتش باید یک اپلیکیشن را به صورت اختصاصی طراحی کند. به طور مثال یک فروشگاه اینترنتی لباس باید گزینه های مربوط به مشاهده عکس کالاها، سبد خرید، امکانات مربوط به سفارش و راه های ارتباطی را داشته باشد. در حالی که اپلیکیشن های پزشکی از گزینه هایی مانند دریافت نوبت، رای دهی به پزشک مورد نظر و…برخوردار هستند.

اهمیت طراحی اپلیکیشن اختصاصی

با توجه به افزایش کاربرد گوشی های هوشمند، تعداد افرادی که از این گوشی ها استفاده می کنند لحظه به لحظه بیشتر می شود. بسیاری از خدمات گوشی های هوشمند توسط  سیستم های ویندوز، مک و… نیز ارائه می شوند. با این حال استفاده از گوشی های اندروید بسیار راحت تر از استفاده از کامپیوتر یا لپ تاپ است؛ به همین دلیل بیشتر افراد گوشی های همراه را ترجیح می دهند. آمار ها نیز نشان می دهد بیشتر افرادی که به گوشی های همراه مسلط هستند طرز استفاده از کامپیوتریا لپ تاپ را نمی دانند؛ از همین رو از هر نظر طراحی برنامه برای گوشی به صرفه تر از طراحی برای کامپیوتر ها به نظر می رسد.

مزیت دیگر اپلیکیشن ها این است که در هر مکان و زمانی به راحتی می توان از خدمات آن ها برخوردار شد. به طور مثال لپ تاپ یا کامپیوترها همیشه همراه افراد نیستند. اما گوشی ها تقریبا جزئی جدایی ناپذیر از کاربران هستند. تا زمانی که گوشی های هوشمند وجود دارند هیچکس لپ تاپ را برای خدماتی مانند سفارش غذا یا گرفتن تاکسی با خود حمل نمی کند؛ در نتیجه بسیاری از کسب و کارها برای عرضه خدمات بیشتر یک اپلیکیشن اختصاصی طراحی می کنند. نتایج نشان می دهد استفاده از این برنامه ها تاثیر قابل توجهی در افزایش فروش خدمات و محصولات داشته است.

اهداف طراحی اپلیکیشن اختصاصی

زمانی که یک کسب و کار شروع به فعالیت می کند استراتژی های مختلفی را برای کسب شهرت و جذب مشتری بکار می گیرد. در حال حاضر طراحی اپلیکیشن اختصاصی یکی از رایج ترین اقدامات جهت گسترش دامنه خدمات است. هر گروهی با توجه به حوزه فعالیتش و سیاست هایی که دارد یک اپلیکیشن اختصاصی طراحی می کند. با این حال اهداف کلی وجود دارد که مزایای آن هر گروه تجاری را برای داشتن اپلیکیشن ترغیب می کند. در ادامه به مهم ترین این اهداف اشاره می کنیم.

  • سهولت دسترسی به مخاطبان هدف
  • پوشش دادن سطح بسیار گسترده از کاربران اینترنتی
  • گسترش دامنه خدمات و ارتقاء سطح کیفیت خدمات
  • برقرای ارتباط بهینه با مخاطبان

مزایای طراحی اپلیکیشن اختصاصیمزایای طراحی اپلیکیشن اختصاصی

کسب سود بیشتر و بکارگیری شگردهای مختلف برای افزایش سطح درآمد از اولین و مهم ترین اهداف گروه های تجاری است؛ در نتیجه این گروه ها از علوم و امکانات مختلف برای دستیابی به این اهداف استفاده می کنند. در حال حاضر تکنولوژی با کوله باری سرشار از امکانات مختلف در خدمت بشر قرار گرفته است. اپلیکیشن ها یکی از مهم ترین دستاوردهای حوزه تکنولوژی هستند. در ادامه به مهم ترین مزیت های طراحی اپلیکیشن اختصاصی اشاره خواهیم کرد.

۱- مطابقت با نیازهای شخصی

با استفاده از اپلیکیشن های اختصاصی می توان بیش از پیش با سیستم ها و فرایند های مختلف تطابق یافت. به طور مثال پس از انجام تحقیق و کسب اطلاعات در مورد نیازهای مشتریان می توان بهترین شرایط را برای رفع نیاز در اختیار آن ها قرار دارد. با استفاده از این سیاست کیفیت خدمات ارتقاء می یابد؛ در نتیجه پدیده ای به نام رضایت مشتری به وجود می آید که مهم ترین پیامد آن افزایش مشتریان وفادار است.

۲- قابلیت ادغام با سیستم های مختلف

یکی از مهم ترین ویژگی اپلیکیشن ها این است که به راحتی با دیگر سیستم ها و نرم افزارها ادغام می شوند؛ در نتیجه گروه های که فناوری اطلاعات را ابزار پیشرفت خود قرار داده اند برای سرمایه گذاری در اپلیکیشن های اختصاصی مناسب خواهند بود.

ا۳- منیت بالا

بعضی از گروه های تجاری برای صرف هزینه کمتر از الگوها و قالب های آماده برای ساخت اپلیکیشن استفاده می کنند. این نوع اپلیکیشن ها از نظر امنیت بسیار سطحی هستند؛ در نتیجه کاربرانی که در این اپ ها ثبت نام می کنند در معرض حملات سایبری قرار دارند. با پیش آمدن مسائل امنیتی، تعداد کاربران به سرعت کاهش خواهد یافت. این در حالی است که اپلیکیشن های اختصاصی از نظر امنیت در شرایط بسیار مناسبی قرار دارند؛ در نتیجه کاربران می توانند با خیال آسوده از این برنامه ها استفاده کنند. میزان امنیت هر اپلیکیشن با توجه به هزینه صرف شده برای طراحی، می تواند کاهش یا افزایش یابد. با این حال در مورد طراحی اپلیکیشن اختصاصی نباید نگران هزینه ها باشید. مسئله ای مانند امنیت برای کاربران بسیار اهمیت دارد. اگر هزینه ای هم برای این مسئله صرف شود، با محبوبیت اپ و جذب مخاطب بیشتر، هزینه های صرف شده با سود بیشتر بر خواهد گشت.

۴- استفاده از به روزترین امکانات

اپلیکیشن ها از جدیدترین دستاوردهای تکنولوژی هستند. امکانات این نرم افزارها روز به روز افزایش می یابند؛ بنابراین به راحتی می توانید با صرف هزینه های معقول از بروز ترین دستاوردهای تکنولوژی به نفع کسب و کارتان استفاده کنید.

۵- توسعه و بازسازی اپلیکیشن
اپلیکیشن را می توان به راحتی و با صرف کمترین زمان و هزینه توسعه و گسترش داد. عواملی مانند تغییر شرایط بازار و نیاز کاربران می تواند شرایط را به طور کلی برای ارائه دهندگان خدمات تغییر دهد. اگر خدمات مجموعه با استفاده از اپلیکیشن ها ارائه شود به راحتی می توان امکانات آن را با شرایط پیش آمده مطابقت داد. از دیگر مزایای اپلیکشن اختصاصی می توان به موارد زیر اشاره کرد.

  • پیشی گرفتن از رقیبان
  • برندینگ در کمترین زمان
  • کاهش هزینه های مربوط به تبلیغات
  • ایجاد ارتباط مداوم با مشتری

خدمات مجموعه دات وب

مجموعه دات وب از کادری مجرب و متخصص تشکیل شده است. متخصصان با سابقه این مجموعه قادرند انواع و اقسام اپلیکیشن ها را با امکانات و شرایط مختلف طراحی کنند. هنگام طراحی اپلیکیشن اختصاصی، تمام نکات ذکر شده در سفارشات در نظر گرفته می شود؛ در نتیجه هر اپلیکیشن با بهترین فضا و با توجه به حوزه فعالیتی مشتری طراحی می گردد.

پیش از سفارش اپلیکیشن مشتریان می توانند با متخصصان دات وب ارتباط برقرار کنند و شرایط اپ مورد نظر خود را شرح دهند. در این حین علاوه بر ثبت سفارشات، می توان از توصیه های کارشناسانه متخصصان برای اجرای بهترین امکانات استفاده کرد.

متخصصان مجموعه دات وب  از دانش کافی در مورد طراحی سایت و اپلیکیشن برخوردار هستند؛ درنتیجه می توان روی تجربه آن ها برای طراحی اپلیکیشن های متناسب برای هر حوزه حساب کرد. این مجموعه سفارشات مربوط به طراحی انواع اپلیکیشن ها مانند اپلیکیشن اختصاصی وکالت، دندانپزشکی، آژانس هواپیمایی و… را می پذیرد.

قیمت و هزینه طراحی اپلیکیشن اختصاصی

هنگام راه اندازی یک کسب و کار جدید، هزینه های زیادی بابت مسائل مختلف صرف می شود. با این حال نباید زیاد در مورد این هزینه ها ابراز نگرانی کرد؛ زیرا باید در نظر داشت که شما در مرحله صفر هستید و هزاران رقیب دوران سخت خود را گذرانده اند و در بالاترین سطح قرار دارند. به علاوه بسیاری از موارد مانند طراحی اپلیکیشن مانند سکوی پرش عمل می کنند. اگر این اپلیکیشن ها نبودند برای رسیدن به رقیبان باید هزینه های هنگفتی صرف تبلیغات می شد؛ همچنین بدون وجود اپلیکیشن ها برند سازی و جذب مخاطب فرایند بسیار زمان بریخواهد بود؛ در نتیجه باید به هزینه طراحی اپلیکیشن مانند یک سرمایه گذاری پرسود نگاه کنید. هرچه امکانات و شرایط اپلیکیشن کیفیت بالاتری داشته باشد، مخاطبان با سرعت بیشتری جذب آن خواهند شد.

با این حال اگر برایتان سوال است که طراحی اپلیکیشن چه هزینه ای را برای تان به دنبال خواهد داشت باید بدانید که رقم ثابتی تحت عنوان هزینه طراحی اپلیکیشن وجود ندارد. به طور مثال مجموعه دات وب انواع و اقسام اپلیکیشن های اختصاصی را با توجه به سفارشات شما طراحی می کند. هر سفارشی با توجه به شرایط آن هزینه خاص خودش را خواهد داشت.

سایت یا اپلیکیشن ؟
پیش از روی کار آمدن اپلیکیشن ها، وب سایت ها دروازه ورود کسب و کارها به اینترنت بودند؛ همچنین وب سایت ها بهترین ابزار برای ارائه خدمات به صورت اینترنتی به حساب می آمدند. در حال حاضر نیز بسیاری از گروه های تجاری خدمات اینترنتی خود را در وب سایت ها ارائه می کنند. اما اپلیکیشن ها با توجه به مزایای بیشتری که دارند در بسیاری از موارد جای وب سایت ها را پر کرده اند. نهایت خدمات وب سایت ها، امکان برقراری با فروشنده، مشاهده کالاها و خرید اینترنتی بعضی از کالاها است. در حالی که ارائه خدمات ضروری تری مانند درخواست تاکسی با استفاده از سایت ها امکان پذیر نیست.

به طور کلی همان خدماتی که در سایت ها ارائه می شود در اپلیکیشن ها با سهولت بیشتری قابلیت ارائه دارند. به طور مثال طراحی و اجرای اپلیکیشن native با امکاناتی مانند بلندگو و دوربین، دامنه ایده های متنوع را برای کاربران گسترش می دهد. به طور کلی کاربران در تمام ساعات شبانه روز و در تمام مکان ها به گوشی هوشمند دسترسی دارند؛ در نتیجه ترجیح می دهند نیازهای خود را با استفاده از همین گوشی ها رفع کنند.

مجموعه دات وب  بهترین انتخاب برای طراحی اپلیکیشن ‌اختصاصی

طراحی اپلیکیشن اختصاصی گامی است که با کمک آن می توان مسیرهای طولانی را در کوتاه ترین زمان و صرف کمترین هزینه و انرژی طی کرد. با این حال هر اپلیکیشنی نمی تواند در این مورد صدق کند. قطعا طراحی اپلیکیشن اختصاصی استراتژی هوشمندانه ای است. پس نمی توان تضمین کرد که هر اپلیکیشنی برای گسترش کسب و کار مفید واقع شود. اپلیکیشن اختصاصی زمانی وظیفه خود را بهترین شکل انجام می دهد که با کیفیت بالا طراحی شده باشد.

اگر اپلیکیشن‌ به اندازه کافی با استانداردها مطابقت نداشته باشد قادر به جذب مخاطب نخواهد بود؛ در نتیجه هزینه صرف شده بی نتیجه خواهد بود. مجموعه   دات  وب به منظور ارائه بهترین خدمات، حرفه ای ترین افراد را به عنوان طراح و کارشناس برگزیده است. تعهد و وجدان کاری در کنار تخصص و سابقه در دستور کار این مجموعه قرار دارد؛ پس با خیال راحت می توانید اپلیکیشن اختصاصی خود را از مجموعه ما بخواهید.

کارشناسان دات وب طراحی اپلیکیشن های اختصاصی را با توجه به حوزه فعالیتی شما انجام می دهند. این مجموعه با تحقیق و جستجو بهترین استراتژی ها را با توجه به نیازهای مخاطبان شما انتخاب و اجرایی می کند. با این وجود ارائه خدمات مجموعه دات وب در عوض دستمزدهای بسیار بالا و غیرمنصفانه نخواهد بود. با سفارش اپلیکیشن اختصاصی به مجموعه دات وب بهترین نتیجه با کمترین هزینه حاصل خواهد شد.

کسب و کارتو آنلاین کن

طراحی اپلیکیشن اختصاصی
طراحی اپلیکیشن اختصاصی

داتـــــــ وبــــــــــ

نمـــــونه کارهای داتـــــــ وبــــــــــ

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ، و با استفاده از طراحان گرافیک است، چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطر آنچنان که لازم است، و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز، و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد، کتابهای زیادی در شصت و سه درصد گذشته حال و آینده، شناخت فراوان جامعه و متخصصان را می طلبد

طراحی اپلیکیشن اختصاصی
طراحی اپلیکیشن اختصاصی