10 نکته برای طراحی سایت آموزشی

طراحی سایت آموزشی

10 نکته برای طراحی وب‌سایت آموزشی

 

طراحی سایت آموزشی هر فردی می‌خواهد بهترین آموزش را برای رسیدن به رویاهای خود دریافت کند. با این حال، هر چه موسسه بهتر باشد، هزینه‌های بیشتری دریافت می‌کنند. علاوه بر این، دانشجویان پول جمع‌آوری می‌کنند تا کارشناسی ارشد خود را در آینده تکمیل کنند. به غیر از کسانی که توانایی پرداخت هزینه تحصیلات عالی را دارند، تعداد انگشت شماری از دانشجویان بورسیه تحصیلی دریافت می‌کنند.

 

در عصر اینترنت آیا واقعا نیاز است که برای گرفتن مدرک هزینه‌های هنگفتی صرف کنیم؟ با پیوستن به کلاس‌های آنلاین، می‌توان دانش خود را به راحتی افزایش داد. کلاس‌های آنلاین نه تنها ارزان هستند، بلکه به راحتی برای کسانی که کار می‌کنند قابل استفاده هستند. اگر یک دانش آموز کلاس‌های رایگان را به صورت آنلاین نیز دریافت کند، به راحتی قادر به یادگیری خواهد بود. وب‌سایت‌هایی وجود دارند که دوره‌های آنلاین رایگان ارائه می‌دهند یا مطالب مفیدی برای دانش آموزان دارند. این وب‌سایت‌ها با پادکست‌ها، ویدیوها و یادداشت‌های آموزنده پر شده‌اند، همچنین تست‌های ارزیابی زمان به زمان را انجام می‌دهند. در واقع، جریان دانش باید آزاد باشد و این امر، برای دانش آموزان و معلمان هر دو مفید است.

 

این یک افسانه است که بگوییم آموزش آنلاین بیهوده خواهد بود، زیرا بازار کار بیشتر بر اساس مهارت‌های ما است تا مدرک ما. آنچه می‌دانید مهمتر از جایی است که مطالب را یاد گرفته‌اید. امروزه آژانس‌ها با کنار گذاشتن نمرات یا مدرک تحصیلی، دانشجویان را بر اساس دانش و توانایی آنها در حل مسائل استخدام می‌کنند.

 

به عصر دیجیتال مدرن خوش آمدید، جایی که تکنولوژی و اینترنت در آن حاکم است. چه بخواهیم و چه نخواهیم، اینترنت به طرق مختلف بر زندگی روزمره‌ی ما تاثیر می‌گذارد.

 

وقتی صحبت از راه اندازی یک کسب‌وکار یا مرکز آموزشی می‌شود، اینترنت بسیار مهم است. موسسه‌ی شما از جذب دانش‌آموزان برای ثبت نام در دوره‌های شما، رشد می‌کند. مطمئن شوید که با حضور آنلاین خود، به تعداد کافی مخاطب دست پیدا می‌کنید. وب‌سایت شما پایه و اساس شهرت شما در دنیای مدرن است.

 

در واقع، 38 درصد از کاربران با سایتی که خیلی غیرجذاب باشد، ارتباط برقرار نمی‌کنند. بدیهی است که سرمایه گذاری در طراحی وب‌سایت آموزشی مناسب برای موسسه شما بسیار مهم است.

 

در ادامه ده ترفند بیان شده که برای طراحی شما، برای کاربران اینترنت امروزی مناسب است.

  1. دقت اطلاعات در طراحی سایت آموزشی

به عنوان یک موسسه آموزشی، بدیهی است که باید صحت هر اطلاعاتی را که منتشر می‌کنید به طور جدی در نظر بگیرید. این امر، باید به ویژه در هنگام انتشار یک وب‌سایت مورد توجه قرار گیرد زیرا محتوای وب به راحتی برای همه در دسترس است.

 

به عنوان مثال، کاربران از اشتباه در اطلاعات تماس وب‌سایت شما قدردانی نمی‌کنند. مطمئن شوید که شما و تیمتان قبل از انتشار، هر مطلبی را به طور کامل تصحیح کرده‌اید.

 

  1. ناوبری کاربرپسند

چیزهای زیادی در معماری پشت طراحی وب‌سایت آموزشی وجود دارد. «معماری» نامیده می‌شود زیرا تمام اطلاعاتی که وب‌سایت شما شامل می‌شود به یک ساختار دیجیتالی تبدیل می‌شود که به کاربران اجازه می‌دهد بین صفحات به عقب و جلو حرکت کنند.

 

اینجاست که طراحی یک وب‌سایت شروع می‌شود و بقیه‌ی پروژه طراحی را تحت تاثیر قرار می‌دهد. یک معماری طراحی که تصادفی و نامرتب است برای کاربران گیج کننده و باالقوه ناامید کننده است.

 

به عنوان مثال، اگر کاربر فقط از یک صفحه خاص که صفحه اصلی نیست به اطلاعات تماس دسترسی پیدا کند، به احتمال زیاد افراد کمتری با شما تماس خواهند داشت. اطمینان حاصل کنید که طراحی معماری وب‌سایت شما امکان ناوبری آسان در بقیه وب‌سایت را فراهم می‌کند.

 

10 نکته طراحی سایت آموزشی

 

  1. طراحی وب‌سایت آموزشی خود را ساده نگه دارید

در همین راستا، مطمئن شوید که جنبه‌های زیبایی شناختی طراحی وب‌سایت آموزشی شما قابل درک است. بسیاری از ویژگی‌ها و آیتم‌های محتوا در یک صفحه می‌تواند برای کاربر مدرن طاقت فرسا باشد.

 

اگر بازدیدکننده به طور مداوم به دلیل بار بیش از حد اطلاعات در یک صفحه منحرف شود، ممکن است به هر حال نتواند هدف اصلی محتوا را درک کند.

 

استفاده عمدی از فضای سفید در هر صفحه فرود وب‌سایت خود را در نظر بگیرید. برخی از مطالعات نشان می‌دهد که استفاده صحیح از فضای سفید اجازه می‌دهد تا بیش از 20٪ درک بیشتر از سمت یک کاربر معمولی اتفاق بیفتد. این تحقیق، نشان دهنده مزایای ساده نگه داشتن طراحی وب‌سایت شما و پردازش آسان است.

 

  1. سایت خود را ریسپانسیو کنید

کاربر معمولی روزانه به بسیاری از وب‌سایت‌ها مراجعه می‌کند. تمام تلاش خود را بکنید تا طراحی وب‌سایت آموزشی خود را از رقبای باالقوه خود متمایز کنید.

 

وب‌سایت خود را «ریسپانسیو» کنید که به معنای تعامل با کاربر است. برای مثال، بازدیدکنندگان تمایل دارند به گزینه‌های منو بهتر واکنش نشان دهند، باید وقتی مکان‌نمای ماوس را روی یک آیتم فهرست نگه می‌دارند، منو با بزرگ شدن برای نشان دادن بسیاری از زیرمجموعه‌ها واکنش نشان دهد.

 

یک وب‌سایت واکنش گرا یک راه عالی برای نگه داشتن خوانندگان و کاربران اینترنتی در سایت شما برای مدت زمان بیشتری نسبت به رقبای شما است.

 

  1. مطمئن شوید که تعداد زیادی عکس وجود دارد

همانطور که محتوای اطلاعاتی برای طراحی وب‌سایت شما مهم است، باید مطمئن شوید که تصاویر با کیفیت بالا و مرتبط زیادی در هر صفحه وجود دارد.

 

استفاده موفقیت‌آمیز از تصاویر برای کمک به تفکیک مقدار متن اطلاعاتی شما در یک صفحه، به کاربر کمک می‌کند تا تجربه‌ای جذاب و راحت داشته باشد. تمام تلاش خود را بکنید تا انواع تصاویر را درج کنید، به شرطی که به اطلاعات آنها مربوط باشد.

 

  1. زمان بارگذاری صفحات را کم نگه دارید.

بخش بسیار مهمی از هر وب‌سایت کارایی آن است. اگر طراحی وب‌سایت آموزشی شما با اطلاعات بیش از حد ظرفیت داده‌های آن سنگین باشد، به احتمال زیاد کند خواهد بود.

 

مهم است که در این مورد فکر کنید؛ زیرا ممکن است کاربر منتظر بارگذاری صفحه شما نماند. مطمئن شوید که آنها را با سایت خود درگیر نگه دارید و مطمئن شوید که سایت شما سریع بارگذاری می‌شود.

 

  1. متن اطلاعاتی را بیش از حد توضیح ندهید.

شما در حال ساخت یک طراحی آموزشی پیچیده هستید، بنابراین منطقی است که بخواهید حرفه‌ای به نظر برسد. با این وجود، اکثر کاربران شما از حس واقعی سادگی در لحن سایت قدردانی خواهند کرد.

 

ممکن است وسوسه شوید که از کلمات پیچیده استفاده کنید یا مفاهیم را بیش از حد در سایت خود توضیح دهید. تمام تلاش خود را بکنید تا محتوا را ساده و دقیق نگه دارید تا کاربران در جریان اطلاعات عقب نمانند.

 

  1. سایت را رنگارنگ و هیجان انگیز کنید.

احتمالا موسسه آموزشی شما از قبل دارای یک نام تجاری توسعه یافته است. برای طراحی وب‌ سایت آموزشی خود، از این مورد به طور کامل استفاده کنید تا ارزش‌های موسسه‌ی شما، کاربر را تحت تاثیر قرار دهد.

 

از لوگوی موسسه خود، یک طرح رنگ معقول برای استفاده در تمام صفحات فرود وب‌سایت ترسیم کنید. از بیانیه ماموریت موسسه، پیام‌های کوتاه و ساده استفاده کنید و آن‌ها را نیز در سراسر صفحات بگنجانید.

 

هر دوی این نکات به افزایش تجربه مثبت کلی برای کاربر کمک می‌کند، زیرا کاربر می‌تواند درک کامل تری از آنچه موسسه شما را متمایز می‌کند به دست آورد.

 

آموزش طراحی سایت اموزشی

 

  1. سئو را با محتوای خود پیاده سازی کنید.

هدف از طراحی سایت آموزشی شما، جذب طیف وسیعی از کاربران است. با این حال، کاربران اینترنت باید بتوانند شما را به صورت آنلاین پیدا کنند.

 

این کار، از طریق شیوه‌های بهینه‌سازی موتور جست‌وجو (SEO) انجام می‌شود. برخی از جنبه‌های پس‌زمینه طراحی یک وب‌سایت به موتورهای جست‌وجو اجازه می‌دهد تا کلمات کلیدی اصلی درون محتوا را بهتر تجزیه و تحلیل کنند.

 

اجرای سالم سئو برای هر موفقیتی حیاتی است. خوشبختانه، راه‌های زیادی برای گنجاندن صحیح محتوای سئو در وب‌سایت شما وجود دارد.

 

  1. افراد حرفه‌ای را استخدام کنید تا سایت عالی را برای شما طراحی کنند.

همانطور که می‌بینید، هنگام طراحی سایت باید به نکات زیادی توجه کرد. مطمئن شوید که وب‌سایت خود را جدی می‌گیرید؛ زیرا این بهترین راه برای اطمینان از اینکه دانشجویان جدید می‌توانند موسسه شما را پیدا کنند و با آن ارتباط برقرار کنند، است.

 

اگر هنوز در طراحی یک وب‌سایت غرق هستید، اشکالی ندارد. به همین دلیل است که خدمات حرفه‌ای برای کمک به شما در دسترس است.

 

نتیجه

طراحی یک وب‌سایت می‌تواند کار بسیار مهمی باشد، اما اگر می‌خواهید موسسه آموزشیتان پیشرفت کند، جدی گرفتن آن ضروری است. امیدواریم با خواندن این ده نکته حیاتی برای طراحی وب‌سایت سود برده باشید.

 

DOTWEB
ما در تیم تولید محتوای شرکت طراحی سایت و برنامه نویسی دات وب در تلاش هستیم تا بهترین مقالات آموزشی در زمینه طراحی سایت و کسب‌و‌کارهای اینترنتی را برای شما فراهم کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: