طراحی سایت با دی‌ان‌ان dnn dotnetnuke

یکی از تخصصی‌ترین خدمات دات وب طراحی و پیاده سازی راهکار های مبتنی بر پلتفرم دی‌ان‌ان می‌باشد. پلتفرم دی ان ان زیرساخت توسعه نرم افزارها و خدمات الکترونیک مبتنی بر وب، توسعه پذیر و منعطف که می تواند نیازهای مختلف سازمان ها و شرکت ها را در بستر اینترنت و اینترانت پاسخ دهد.

DNN چیست ؟!

طراحی سایت با دی ان ان  حرفه ای تر از همه جا در دات وب

دات نت نیوک یکی از cms های کاربردی است که بر پایه asp.net نوشته شده از دی ان ان می توان به یک CMS قوی اشاره کرد که برای شرکت های بزرگ و سطح بالا مورد استفاده قرار می گردد

 همچنین از DNN برای وبسایت های معرفی می توان استفاده کردهر چند که برای وبسایت معرفی بهتر است از وردپرس استفاده کرد چرا که هم در زمان و هم در هزینه صرفه جویی کرده ایم

طراحی سایت با دی ان ان

یک سیستم مدیریت محتوای کدباز، قابل توسعه، امن و مقیاس پذیر است که صدها هزار کسب و کار کوچک و بزرگ از آن برای راه اندازی وب سایت خود استفاده کرده‌اند.

دی‌ان‌ان با داشتن بیش از یک میلیون عضو، بیش از یک میلیون دانلود و بیش از هشت صد هزار سایت مبتنی بر آن در طول ده سال گذشته، ثابت کرده است که بستری قابل اعتماد بوده و شما می‌توانید با اطمینان کسب و کار خود را با تکیه بر آن بسازید.

ویژگی های اصلی پلتفرم دی ان ان :

 قابلیت چند سایتی با یک هسته نرم افزاری (Multi-Site Management)

 مدیریت کاربران و احراز هویت (Users Management)

 مقیاس پذیری و توسعه پذیری (Scalability & Extensibility)

 مدیریت پوسته های گرافیکی (Themes Management)

 مدیریت چند سطحی دسترسی ها (Multi-Layers Permission)

 مدیریت صفحات (Pages Management)

 ماژول پذیری و چیدمان ماژولار (Modular Structure)

 کاربری آسان چیدمان محتوا (Visual Drag & Drop)

 گواهی بین المللی امنیت (Security Certificate)

مزایای دات نت نیوک(DNN)

ساختار ماژولار دات نت نیوک

ساختار ماژولار این امکان را به شما می دهد از هر ماژول به تعداد n بار در سایت خود استفاده کنید. تمام سایت ها غیر از دات نت نیوک از سیستم پستینگ استفاده می کنند یعنی طراح سایت صفحات شما را ایجاد می کند و شما تنها قادر به ادیت صفحات هستید. به عنوان مثال شما یک صفحه گالری در سایت های غیر دات نت نیوک (دی ان ان) دارید در این نوع سایت ها شما محدود به همان صفحه هستید و برای اضافه کردن هر گالری می بایست با طراح سایت خود تماس بگیرید و با پرداخت هزینه گالری خود را ایجاد نمایید در صورتیکه در سیستم قدرتمند دی ان ان دیگر نیاز به تماس با طراح سایت نیست کافیست شما از لیست ماژول ها، ماژول مورد نظر را انخاب و به داخل صفحه انتقال دهید

قابلیت توسعه و سفارشی سازی دات نت نیوک :

از اونجایی که دات نت نیوک یه سیستم متن باز (open source) و دارای طراحی ماژولاره، شما به راحتی میتونین اونو تغییر و توسعه بدین. در حال حاضر بیشتر از 8000 ماژول مختلف در دسترسه که هرکدوم از اونا یه امکان جدید به سایت اضافه میکنن که میشه بر حسب نیاز اونارو نصب کردو در ضمن کد نویسی در صورتی که به این سورس آشنا باشید بسیار راحت است.

امنیت دات نت نیوک

اگر اقرار نشود می توان گفت دات نت نیوک با توجه به اینکه با زبان شارپ کد نویسی می شود از امنیت بسیار بالایی برخوردار است که در حال حاضر می توان گفت که پرتال های سازمانی در ایران نیز با این سورس پیاده سازی می شوند اگر بخواهیم چند پرتال سازمانی را نام ببریم می توانیم به پرتال شهرداری تهران – قوه قضاییه – سازمان حج – مرکز آمار ایران – سازمان امور مالیاتی و…………. را نام برد.

انعطاف پذیری بالا

سیستم مدیریت محتوای دی ان ان، می‌تواند چندین وب سایت را پشتیبانی کند. با وجود قابلیت تقسیم وظایف اداری میان سطوح مختلف سایت، مدیران می‌توانند تعدادی زیادی وب سایت با محتوا و ظاهر متنوع را مدیریت کنند.

ابزار توسعه محلی

سیستم DNN دارای ویژگی مدیریت محلی چند زبانی است. با این ویژگی مدیران سایت می‌توانند به سادگی وب سایت خود را به چند زبان طراحی کنند.

معماری نرم افزار دی ان ان

در معماری پلت‌فرم دی‌ ان‌ ان ، یک یا چند وب‌سایت در بالاترین سطح نرم‌افزار قابل ایجاد می‌باشد. هر سایت به تنهایی شامل چندین صفحه و هر صفحه شامل چندین برنامه کوچک (مثلا فروشگاه) می‌باشد. این برنامه‌های کوچک که در اصطلاح ماژول نامیده می‌شوند ممکن است در چند صفحه از یک سایت یا سایت‌های دیگر استفاده شوند. بنابراین با یک بار نصب پلت‌فرم دی‌ ان‌ ان می‌توان به بی‌نهایت سایت با تعداد صفحات نامحدود و ماژول‌های درون آن ایجاد نمود. دی‌ان‌ان به زبان برنامه‌نویسی #C و تحت چارچوب دات‌نت مایکروسافت نوشته شده است. بانک اطلاعاتی پیش‌فرض دی‌ان‌ان Microsoft SQL Server می‌باشد اگرچه قابلیت اتصال به سایر بانک‌های اطلاعاتی را دارد. پلت‌فرم دی‌ان‌ان بر روی وب استک مایکروسافت و در سرور شخصی یا کلاد قابل اجرا می‌باشد.

نسخه‌های تجاری (Evoq) دی‌ان‌ان

نسخه‌های تجاری دی‌ان‌ان که با نام Evoq شناخته می‌شوند، بر پایه پلت‌فرم دی‌ان‌ان ساخته شده‌اند. این نسخه‌های تجاری با بهره‌گیری از سرویس‌های موجود در دی‌ان‌ان همچون سامانه امنیتی مستحکم، مدیریت اعضاء، مدیریت فایل‌ها، سرویس‌های ویرایش محتوا و همچنین برخورداری از افزونه‌های جدید شامل ماژول، پوسته، سرویس‌دهنده و پیکربندی سفارشی به وجود آمده‌اند

وبسایت وردپرسی یا DNN ؟؟!

بهتر است از کارشناسان دات وب کمک بگیرید که به درستی شما را در این امر یاری کنند .

در مقایسه وردپرس یا DNN باید بگوییم که بستگی به نیاز شما دارد که از کدام CMS استفاده کنیم بهتر است اما به صورت معمول برای شرکت های متوسط و بزرگ و سطح بالا از DNN و برای شرکت های کوچک تا متوسط از وردپرس استفاده می شود  اما هر دو به یک اندازه محبوبیت دارند و هر کدام در زمینه های مختلفی استفاده می شوند

DNN یا وردپرس

سیستم مدیریت محتوای دی ‌ان ‌ان (DNN)، یک برنامه مدیریت محتوا (Cms) رایگان، متن باز و قابل توسعه است که طبق استاندارد و فناوری‌های مبتنی بر دات نت، برای طراحی و ساخت وب، مورد استفاده قرار می‌گیرد. این برنامه در اویل شروع کار، نام دات نت نیوک DotNetNuke را برای محصول خود برگزید. این نام نشان می‌دهد این برنامه مبتنی بر دو پایه اصلی است، یکی زبان DotNet و دیگری پیروی از اصول Nuke که مجموعه سیستم‌های مدیریت محتوای کد باز است.

عدم استفاده شرکت های طراحی سایت از DNN

شرکت های طراحی سایت که از بنیه مالی قوی برخوردار نیستند توان خرید ماژول ها و اسکبن های گران قیمت دی ان ان را ندارند به همین خاطر دنبال سورس های رایگان و کم کیفیت دیگر می روند . طراحی سایت با DNN حسن استقلال را به شما میدهد که بدون هیچ دغدقه ای می توانید سایتی قدرتمند و کارآمد داشته باشید و براحتی سایت خود را مدیریت کنید

وبسایت وردپرسی یا کدنویسی!؟

بهتر است از کارشناسان دات وب کمک بگیرید که به درستی شما را در این امر یاری کنند .

هزینه وب سایت با cms دی ان ان بسیار متغیر است چرا که بستگی به نوع وبسایتی که شما می خواهید دارد برای مثال طبیعتاً اگر نیاز به پرتال برای کارمندان خود داشته باشید ، هزینه نسبت به یک وبسایت شرکتی و معرفی ساده بیشتر خواهد شد .

طراحی سایت با DNN

هزینه طراحی سایت با dnn

با توجه به ارزیابی های فوق هزینه نگهداری و هزینه ها راه اندازی وبسایت ها با پلتفرم دی ان ان بسیار گران است. از همین رو جذب کاربر و متخصص کمتری سراغ دی ان ان میایند. اما متخصصین و افرادی که امنیت و راهکار های خاص وب اولویت بیشتری نسبت به هزینه دارد به دنبال دی ان ان هستند. به همین جهت بیشتر وبسایت های راه اندازی شده با دی ان ان سازمانی و دولتی و شرکتی هستند. از طرفی این مسائل باعث شده جامعه فعال کمتری داشته باشد و افزونه های ثالث کمتری به نسبت وردپرس داشته باشد.اما دات نت نیوک برای پورتال سازمانی یا شرکت های دولتی کاربرد بیشتری دارد.
پس اگر هزینه طراحی سایت برای شما مهم نیست استفاده از سایت دی ان ان را بهتون پیشنهاد میکنیم.