چگونه سایت خود را به صفحه اول گوگل بیاوریم ؟

سئو و بهینه سازی وب سایت

چگونه سایت خود را به صفحه اول گوگل بیاوریم؟

این روزها ایجاد سایت درست همانند درست کردن یک صفحه‌ی شخصی در شبکه‌های اجتماعی است. شاید انجام این کار کمی سخت‌تر از مورد گفته شده باشد، اما با این حال شاهد پیدایش سایت‌های فراوانی هستیم. در واقع هر کس مطابق با علایقی که دارد، می‌تواند یک یا چند وب‌سایت برای خود داشته باشد و مطالب مورد نیاز را در اختیار کاربران قرار دهد.

همان‌ طور که در جریان هستید، انگیزه هر فرد برای ایجاد سایت متفاوت با دیگر افراد است. فرد یا گروهی می‌توانند کسب و کار خود را در زمینه‌ی شرکت یا اداره‌ای که دارند، آغاز کرده و یک سایت برای خود ترتیب دهند. در این جا، آن‌ها قادر به فروش محصولات خود هستند؛ البته بعد از این که روند متقاعدسازی مشتریان را طی کنند.

همچنین شما می‌توانید سایت بزنید تا اخبار و مقالات خود را در یک حوزه‌ی مشخص در دسترس قرار دهید. این فعالیت بسیار لذت‌بخش و شیرین است و عمدتا از آن استقبال می‌شود. بعد از آن با درج کردن تبلیغات دیگران روی سایت خودتان می‌توانید به درآمد خوبی برسید و این خود یک عامل مهم برای انگیزه گرفتن است.

در نهایت انجام این کار می‌تواند کاملا شخصی باشد. به عنوان مثال، شما یک وب‌سایت اختصاصی ایجاد کنید و رزومه‌ یا بخش‌هایی از فعالیت‌های روزمره‌ی خود را در آن قرار دهید. اگر هوشمندانه عمل کنید و بدون اشتباه ظاهر شوید، قطعا بعد از مدتی بازخوردهای خوبی دریافت می‌کنید و درآمدزایی شما رسما شروع خواهد شد.

هدفتان هر یک از موارد فوق که باشد، نیاز به دیده شدن توسط عده‌ی زیادی از مردم دارید. مطمئنا شما هم بعد از انجام برخی جستجوها در گوگل، دیده‌ای که بعضی سایت‌ها از دیگران اولویت دارند و در ابتدا برایتان نمایان می‌شوند. شاید از خود پرسیده باشید که دلیل این اتفاق چیست؟ ما امروز آمده‌ایم تا این موضوع را برایتان روشن کنیم.

سئو و بهینه سازی وب سایت

در واقع هدف از نوشتن این مقاله، قرارگیری وب‌سایت شما در صفحه‌ی اول گوگل است. مهم نیست که اکنون در کجای کار هستید و چه تعداد رقیب دارید. مهم این است که با انجام این ترفندها، احتمال رفتن شما به نخستین صفحه از جستجوی گوگل فراوان خواهد بود. پس در صورتی که شما هم برای سایت خود دغدغه‌مند هستید، ما را تا پایان همراهی نمایید.

بهره بردن از کلمات کلیدی

به یاد داشته باشید که کلمات کلیدی از مهم‌ترین ارکان برای راهیابی شما به صفحه‌ی اول گوگل است. سعی کنید که به اندازه‌ای مناسب برای مقالات و اخبار خود، کلمه‌ی کلیدی در نظر بگیرید و آن‌ها را مطابق با استانداردهای سئو به کار ببرید.

به نوعی می‌توان گفت که بدون استفاده از کلمات کلیدی، باید فکر رتبه‌های بالاتر سایت را از سرتان بیرون کنید. نکته‌ی دیگری که حتما باید مد نظر داشته باشید این است که کلمات کلیدی شما طولانی باشد. سئو در همین راستا تمهیداتی را در نظر گرفته است که باید به خوبی به آن‌ها آگاه باشید.

انتشار موضوعات بیشتر نسبت به سایت‌های مشابه

شاید فکر نمی‌کردید که تولید اخبار و مقالات بیشتر در راهیابی شما به صفحات نخست گوگل تاثیرگذار باشد، اما این قضیه واقعیت دارد. گوگل سایت‌هایی را که فعالیت‌های بیشتر و بهتری دارند را معمولا در اولویت قرار می‌دهد و کمترین توجه را به سایت‌هایی دارد که تعداد مقالاتشان در هفته انگشت‌شمار باشد.

البته این بدان معنا نیست که شب و روز صرفا به فکر عرضه‌ی مقالات در سایت خود باشید. در عین این که تعداد مقالاتتان را بیشتر می‌کنید، باید آن‌ها را در بالاترین سطح و کیفیت هم قرار دهید تا در نهایت به نتایج بهتری دست پیدا کنید. ضمنا این مقالات کاملا باید مرتبط با موضوع سایت شما باشد. با انجام این ترفند، تا حد زیادی از رقبای خود پیشی خواهید گرفت.

سئو و بهینه سازی وب سایت

عرضه‌ی مقالات و اخبار جذاب

اگر خودتان به عنوان یک تولید کننده‌ی محتوای تازه‌کار فعالیت دارید، شاید نشر مقالات به صورت کاملا خوانا و جذاب برایتان دشوار باشد، اما رفته رفته به انجام آن عادت می‌کنید و پیشرفت را در کار خود خواهید دید. اگر خودتان هم فرصتی برای این امور ندارید، حتما افرادی را استخخدام کنید که قلمی شیوا و متونی جذب کننده دارند.

تولید گنندگان محتوای فراوانی هستند که متون را به زیباترین شکل ممکن می‌نویسند و کاربران به راحتی جذب آن‌ها می‌شوند. در چنین شرایطی، بازدیدهای شما بیشتر خواهد شد و این از نگاه گوگل هم ایده‌آل به نظر می‌رسد. امکان این که با این ترفند به صفحه‌ی اول گوگل بروید، بسیار زیاد است.

دیگر نکته در این زمینه است که از عناوین جذاب و ترغیب کننده‌ای هم بهره ببرید. افراد هنگامی که تیتر بسیار جالبی را مشاهده می‌کنند، حتما بر روی آن کلیک کرده و وارد سایت شما می‌شوند. همه‌ی این موارد و قوانین دست به دست هم می‌دهد تا بازدید شما بالا برود.

بالا بردن سرعت سایت

اگر عبارتی را جستجو کرده و سپس سایت‌های موجود در صفحه‌ی اول گوگل را کلیک کرده باشید، قطعا می‌بینید که در کمترین زمان ممکن باز می‌شوند و می‌توانید از محتویات آن استفاده‌ی لازم را ببرید. این در حالی است که هر چه به صفحات بعدی گوگل بروید، سرعت سایت‌ها تا حدی پایین‌تر می‌آید. البته گفتنی است که این اتفاق همیشه هم رخ نمی‌دهد و استثنا هم وجود دارد.

ماجرا این است که سرعت هم ملاک بسیار مهم دیگری برای گوگل به حساب می‌آید. چنان چه سایت شما از این لحاظ نواقصی دارد، راه‌ حل‌هایی برایش به چشم می‌خورد که در فضای مجازی و خود گوگل در دسترس قرار دارد و می‌توانید به سراغ آن‌ها بروید. در صورتی که این کار از عهده‌ی خودتان برنمی‌آید، مطرح کردن آن با پشتیبان سایت ایده‌ی خوبی خواهد بود.

سئو و بهینه سازی وب سایت

سخن پایانی

در پایان پیشنهاد ما به شما عزیزان و همراهان همیشگی این است که مقداری صبور باشید و در بالا بردن سایت خود عجله‌ای نداشته باشید. اگر چه شما با انجام این ترفندها و یا سایر استراتژی‌ها می‌توانید گام بلندی به سوی موفق شدن بردارید، اما باید بدانید که زمان هم در تعیین سایت‌های برتر موجود در صفحات نخست گوگل سهیم است.

در این مقاله برای آموختن مطالبی در راستای ورود به صفحه‌ی نخست گوگل تلاش داشتیم. امیدواریم که نام سایت شما همواره در این صفحه دیده شود.

DOTWEB
ما در تیم تولید محتوای شرکت طراحی سایت و برنامه نویسی دات وب در تلاش هستیم تا بهترین مقالات آموزشی در زمینه طراحی سایت و کسب‌و‌کارهای اینترنتی را برای شما فراهم کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: