dotweb.ir/wp-content/plugins/elementor-pro/assets/css/widget-animated-headline-rtl.min.css">

پشتیبانی و‌مدیریت پشتیبانی مدیریت  سایت

همانطور که در قسمت طراحی سایت به اهمیت راه اندازی یک سایت با هدف توسعه کسب و کار آنلاین به آن اشاره گردید، وجود یک سایت لازمه راهبری کسب و کار در بستر آنلاین می باشد. اما باید توجه داشته باشید که وجود یک سایت حرفه ای با محتوای  به تنهایی کافی نیست و علاوه بر وجود یک سایت، می بایست از یک وبمستر و مدیر حرفه ای جهت پشتیبانی و مدیریت سایت و توسعه آن بهره مند بود.

پشتیبانی و مدیریت سایت

تخصصی ترین پشتیبانی و مدیریت سایت با دات وب

مدیریت و پشتیبانی سایت چیست ؟

در ابتدا بگذارید از یک مثال ساده برایتان شروع کنم

وقتی یک ماشین دارید و از آن استفاده میکنید : به صورت معمول باید هر چند وقت یکبار آن را به تعمیرگاه ببرید و یک سرویس کامل انجام دهید وبسایت هم همانگونه است و نیاز مند به رسیدگی و مدیریت است

پشتیبانی و مدیریت سایت

پشتیبانی وب سایت سلامت و صحت عملکرد قسمت های مختلف وب سایت را بصورت مداوم تضمین کرده و در صورتی که در هر قسمتی از وب سایت مشکل و تداخلی به وجود بیاید تیم خدمات پشتیبانی سایت با دریافت مبلغ قیمت پشتیبانی سایت فورا آن را پوشش دا ده و مشکل را برطرف میکند. از طرفی این نکته قابل توجه هست که امنیت در هیچ جا و در هیچ زمانی ۱۰۰ درصد تامین نخواهد شد به همین دلیل در فرآیند پشتیبانی کارهایی انجام میشود که در صورت بروز مشکلات غیر قابل پیش بینی خسارات به حداقل برسد. در نتیجه اگر سلامت و کارکرد درست وب سایت شما برایتان مهم است پیشنهاد میکنیم حتما یک تیم پشتیبان حرفه ای و قوی را در کنار خود داشته باشید.

نگهداری و پشتیبانی محتوایی

پس از حفظ حریم شخصی کاربران، نوبت به بارگذاری محتواها در سایت می رسد. محتواها عامل سئو وبسایت هستند. بنابراین پشتیبانی از محتواها تاثیر زیادی در حفظ رتبه سایت دارد. پشتیبانی محتواها با بررسی و تغییر لینک های شکسته، بازنویسی محتواهای کپی شده و … انجام می شود.

support

چرا هر سایت باید پشتیبانی بشود ؟

در بسیاری از وبسایت ها از این کار چشم پوشی می کنند اما باید بگوییم که یکی از بزرگترین اشتباهات بعد از کامل شدن وبسایت شما نداشتن یک مدیر و پشتیبان برای سایتتان است که اگر به زبان ساده بخواهیم بگوییم بتوانند سایت شما را هر چند وقت یکبار سرویس و بروزرسانی کند

متخصصین دات وب در این امر شما را همراهی می کنند تا سایتتان دچار بیماری نشده و به صورت درست کار خود را انجام دهد

پشتیبانی و مدیریت سایت

وب سایت بدون پشتیبانی یا با پشتیبانی بد؟

مطمئنا یک وب سایت بدون پشتیبانی باید هر لحظه منتظر ایجاد مشکلات ریز و درشت باشد. در صورت اتفاق افتادن هر مشکلی صاحب وب سایت تنها کاری که میتواند انجام دهد دیدن از دست رفتن مشتریان و کاربران سایت خود است. حتی اگر یک وب سایت دارای پشتیبانی باشد ولی تیم پشتیبانی به خوبی طبق وظایف خود عمل نکند کاربران و مشتریان آن وب سایت بصورت دوره ای باید مشکلات وب سایت را برای چند روز تحمل کنند چون تیم پشتیبانی یا وقت کافی یا دانش کافی یا تجربه کافی جهت برطرف کردن مشکل سایت را ندارند. به این ترتیب چیزی جز دردسر عاید کاربران سایت نخواهد شد از آن طرف برندینگ منفی نصیب کارفرما خواهد شد که شاید از دید برخی صاحبان وب سایت پنهان مانده باشد. بد نیست چند مشکل را در طول این دوره بد مرور کنیم.

شده تا به حال پروسه خرید وب سایت شما به مشکل بخورد و هرچی با طراح وب سایت تماس میگیرید پاسخ ندهد؟

شده تا به حال سایت درست لود نمیشود و اضطرار این مسئله را به پشتیبان اعلام میکنید ولی با خونسردی میگوید فردا بررسی میکنیم؟ (فردا؟؟!! اونم تازه بررسی میکنید؟!!)

شده وقتی بابت یک مشکل کوچک در سایت تیکت میزنید و این تیکت بعد از۳ روز کاری تازه ازشما اطلاعات وردپرس و هاست رو میخوان؟ (بعد از ۳ روز ؟؟!! اونم اطلاعاتی که چند بار قبلا ارسال شده؟؟)

شده وقتی یک بخشی از وب سایت رو درست میکنن ۱ جای دیگه اش به هم بریزه؟ (یعنی سایت رو یک تست هم نمیکنید بعد انجام کار؟)

شده پشتیبان ۴ روز نه تیکت جواب بده نه تماس و نه پیامک نه تلگرام سین کنه و نه واتس آپ نه هیچ جای دیگه ای؟؟ (کجایی آخه؟)

شده تا حالا هاستینگ بهت تیکت بزنه و بگه مشکل از سایت هست و کسی نباشه که این مشکل رو برطرف کنه و طراح هم پشتیبانی نکنه؟

بله حتما ۹۹ درصد کسانی که وب سایت به همراه پشتیبانی بد و یا بدون پشتیبانی دارند به این مشکل خوردند و اون ۱ درصد هم اگه نخوردند منتظر باشند چون هیچ وب سایتی بصورت مداوم پایدار نیست و با آپدیت های روزانه و هفتگی نیاز به پشتیبانی دارند.

وظایف پشتیبان سایت شامل مجموعه ای خدمات مانند: انجام تنظیمات و رفع مشکلات فنی سایت، انجام بروزرسانی ها، رفع مشکلات، حفظ و نگهداری از سایت در برابر ویروس و هکرها، انجام تغییرات و اصلاحات در سایت و…میباشد.

برای مثال شرکت طراحی سایت و برنامه نویسی دات وب با طراحی سایت و پشتیبانی مرکز مشاوره اردیبهشت  باعث شده که این مرکز مشاوره یکی از بهترین ها در حوزه خود باشد 

DOTWEB

همچنین دیگر خدمات دات وب عبارتند از : 

طراحی سایت وردپرسی ، طراحی سایت اختصاصی ، سئو و بهینه سازی وبسایت ، طراحی نرم افزار و طراحی اپلیکیشن موبایل

دات وب می تواند با ارائه خدمات برنامه نویسی و طراحی سایت در رشد کسب و کار شما به شما کمک شایانی می کنند 

دات وب

از انواع پشتیبانی در وب سایت میتوان به ۳ گزینه زیر اشاره کرد:

پشتیبانی محتوایی وب سایت (وب مستری)

پشتیبانی فنی وب سایت

پشتیبان سئو سایت

وظیفه ادمین (پشتیبان) سایت چیست؟

در حقیقت خدمات پشتیبانی سایت که توسط ادمین باید انجام شود، شامل رفع مشکلات فنی سایت و پشتیبانی محتوایی سایت است. بروز رسانی محتوای سایت و بهبود محتوای قبلی سایت، از موارد مهم در پشتیبانی سایت است که حتما باید توسط فرد متخصص انجام گیرد. در غیر این صورت نتیجه دلخواه را برای شما نخواهد داشت.

تا اینجا با جزئیات فعالیت هایی که در هر بخش انجام می پذیرد، آشنا شده اید، ما به منظور هدفمند سازی فعالیت های دیجیتال مارکتینگ شما، خدمات پشتیبانی را در پکیج های مختلف ارائه می دهیم.

یک پشتیبان سایت حرفه ای به شما کمک می کند تا اهداف تجاری را به خوبی عملی سازید و هزینه های تبلیغاتی و پویا سازی وب سایت خود را کاهش داده و وب سایت خود را بهتر کنید. رشد سایت به افزایش بازدید و درنتیجه فروش بیشتر منجر می شود.

هزینه پشتیبانی و مدیریت سایت

بهترین تعرفه پشتیبانی و مدیریت سایت با دات وب

هزینه مدیریت و کنترل سایت یک چیز کاملا متغیر است با توجه به اینکه آیا سایت شما با وردپرس و یا سایر cms ‌ها طراحی شده و یا با کدنویسی طراحی سایت انجام شده است .

و یا سایت شما چه قابلیت دارد که همه این موارد در تغیر هزینه مدیریت و پشتیبانی سایت شما دخیل است . اما باید این نوید را به شما بدهیم که هزینه مدیریت و پشتیبانی سایت در شرکت طراحی سایت و برنامه نویسی دات وب در مقابل اهمیت بالای مدیریت و پشتیبانی سایت بسیار نا چیز است

مدیریت و پشتیبانی سایت

هدف از پشتیبانی محتوایی سایت، تولید محتوای یونیک بر اساس اصول سئو و انتشار آن به صورت منظم است.

در این روش، پشتیبانی سایت بر اساس استراتژی محتوای شما، تولید و انتشار محتوا انجام می گیرد.

هزینه پشتیبانی محتوایی بستگی به تعداد مقالات در ماه و تعداد کلمات و میزان تخصصی بودن محتوا دارد.

پکیج خدمات مدیریت شبکه های اجتماعی و پشتیانی سایت

در این پکیج، پشتیبانی محتوایی سایت و مدیریت شبکه های اجتماعی انجام می گیرد. برای شبکه های اجتماعی مختلف، نوع محتوا متفاوت است. برای مثال، اینستاگرام، یک شبکه اجتماعی عکس محور است و مناسب محتوای ویدئویی وتصویر است، اما در فیسبوک می توانید انواع محتوا را انتشار دهید مثل مقاله، ویدئو و یا عکس. در این پکیج پیشنهادی تولید و انتشار محتوا برای شبکه های اجتماعی اینستاگرام، لینکداین، فیسبوک و پیام رسان تلگرام انجام می شود.

نتیجه یک پشتیبانی خوب و قدرتمند

یک پشتیبانی خوب باعث پایداری مداوم و همچنین صحت و سلامت وب سایت را تامین میکند. لذا ایجاد مشکلات وب سایت و حتی زمان برطرف کردن آن ها نیز به حداقل رسیده و کاربران شما تجربه لذت بخشی از کار با وبسایت شما خواهند داشت. البته که این تجربه بصورت غیر مستقیم روی سایر ویژگی های وب سایت شما ازجمله سئو تاثیر خواهد گذاشت. و حالا چند تا سوال دیگه:

تا حالا شده مشکلاتی که پشتیبان سایت اعلام میکنی مو به مو برطرف کنه؟ (مگه میشه؟)
تا حالا شده وقتی یک مشکلی رو به پشتیبان اعلام میکنی ۲ تا مورد دیگه رو هم برات حل کنه و بهت گزارش بده؟ (معلومه که نه)
تا حالا شده وقتی به پشتیبان میگی ف بره فرحزاد و برگرده؟
تا حالا شده یه مشکلی رو تیکت بزنی و بعد تا میای به پشتیبان تماس بگیری و اعلام کنی مورد فورسه ببینی مشکل برطرف شده؟
تا حالا شده یه پشتیبان وب سایت داشته باشی که تو همه حوزه ها تخصص داشته باشه؟ (نداریم همچین پشتیبانی ولی مطمئنا اگه تیم باشه میشه)
اگه تاحالا همچین تجربه ای رو نداشتید پیشنهاد میکنیم یک ماه با پشتیبانی حرفه ای آنلاینر همراه باشید.

نگهداری و پشتیبانی فنی

پس از اینکه سایت راه اندازی شد، ممکن است برخی از قسمت های آن دچار مشکل شوند. برای مثال در قسمت قالب های جوملا که به صورت OPEN هستند، ممکن است لینک سایر وب سایت ها قرار بگیرد. در این صورت کاربران پس از ورود به سایت، به سایت آنها هدایت شده و این امر به مرور زمان از رتبه سایت بکاهد. برای جلوگیری از این دست اتفاقات، پشتیبانی فنی در اولویت قرار می گیرد. ضمن اینکه ورود افزونه های جدید، به معنای قدیمی شدن برخی دیگر از افزونه ها برای موتورهای جستجو است. پشتیبان باید از ورود افزونه ها و ابزارهای جدید اطلاع داشته باشد و آنها را در سایت نصب کند.

شرکت طراحی و پشتیبانی سایت دات وب واقع در تهران، با دانش فنی و کادر تخصصی می تواند تمامی سختی ها و مشکلات را برای شما برطرف نماید و فعالیت در وب را برای شما لذت بخش نماید .

error: