پشتیبانی و‌مدیریت پشتیبانی مدیریت  سایت

همانطور که در قسمت طراحی سایت به اهمیت راه اندازی یک سایت با هدف توسعه کسب‌وکار آنلاین به آن اشاره گردید، وجود یک سایت لازمه راهبری کسب‌وکار در بستر آنلاین می‌باشد. اما باید توجه داشته باشید که وجود یک سایت حرفه‌ای به تنهایی کافی نیست و علاوه بر وجود یک سایت، می‌بایست از یک وبمستر و مدیر حرفه‌ای جهت پشتیبانی و مدیریت سایت و توسعه آن بهره‌مند بود.

پشتیبانی و مدیریت سایت

تخصصی‌ترین پشتیبانی و مدیریت سایت با دات وب

مدیریت و پشتیبانی سایت چیست ؟

 

در ابتدا بیایید با یک مثال ساده شروع کنیم

وقتی یک ماشین دارید و از آن استفاده می‌کنید: به‌صورت معمول باید هر چند وقت یکبار آن را به تعمیرگاه ببرید و یک سرویس کامل انجام دهید، وب‌سایت هم همانگونه است و نیازمند رسیدگی و مدیریت است.

پشتیبانی وب سایت

پشتیبانی وب‌سایت، سلامت و صحت عملکرد قسمت‌های مختلف وب‌سایت را به‌صورت مداوم تضمین کرده و در صورتی که در هر قسمتی از وب‌سایت مشکل و تداخلی به وجود بیاید، تیم خدمات پشتیبانی سایت با دریافت مبلغ قیمت پشتیبانی سایت فورا آن را پوشش داده و مشکل را برطرف میکند. از طرفی این نکته قابل توجه هست که امنیت در هیچ جا و در هیچ زمانی ۱۰۰ درصد تامین نخواهدشد به همین دلیل در فرآیند پشتیبانی کارهایی انجام میشود که در صورت بروز مشکلات غیرقابل پیش‌بینی خسارات به حداقل برسد. در نتیجه اگر سلامت و کارکرد درست وب‌سایتتان برایتان مهم است پیشنهاد میکنیم حتما یک تیم پشتیبان حرفه‌ای و قوی را در کنار خود داشته باشید.

نگهداری و پشتیبانی محتوایی

پس از حفظ حریم شخصی کاربران، نوبت به بارگذاری محتواها در سایت می‌رسد. محتواها عامل سئو وب‌سایت هستند. بنابراین پشتیبانی از محتواها تاثیر زیادی در حفظ رتبه‌ی سایت دارد. پشتیبانی محتواها با بررسی و تغییر لینک‌های شکسته، بازنویسی محتواهای کپی شده و … انجام می‌شود.

پشتیبانی

چرا هر سایت باید پشتیبانی شود؟

در بسیاری از وب‌سایت‌ها از این کار چشم‌پوشی می‌کنند اما باید بگوییم که یکی از بزرگترین اشتباهات بعد از کامل شدن وب‌سایت، نداشتن یک مدیر و پشتیبان برای سایت است که اگر به زبان ساده بخواهیم بگوییم، سایت نیاز دارد هر چند وقت یکبار سرویس و به‌روزرسانی شود.

متخصصین دات وب در این امر شما را همراهی می‌کنند تا سایتتان دچار مشکل نشده و به‌صورت درست کار خود را انجام دهد.

وب‌سایت بدون پشتیبانی یا با پشتیبانی بد؟

مطمئنا یک وب‌سایت بدون پشتیبانی باید هر لحظه منتظر ایجاد مشکلات ریز و درشت باشد. در صورت اتفاق افتادن هر مشکلی صاحب وب‌سایت تنها کاری که می‌تواند انجام دهد دیدن از دست رفتن مشتریان و کاربران سایت خود است. حتی اگر یک وب‌سایت دارای پشتیبانی باشد ولی تیم پشتیبانی به خوبی طبق وظایف خود عمل نکند، کاربران و مشتریان آن وب‌سایت به‌صورت دوره‌ای باید مشکلات وب‌سایت را برای چند روز تحمل کنند؛ چون تیم پشتیبانی وقت کافی، دانش کافی یا تجربه کافی جهت برطرف کردن مشکل سایت را ندارند. به این ترتیب چیزی جز دردسر عاید کاربران سایت نخواهدشد و از طرف دیگر برندینگ منفی نصیب کارفرما خواهدشد که شاید از دید برخی از صاحبان وب‌سایت‌ها پنهان مانده باشد. بد نیست چند مشکل را در اینجا مرور کنیم.

شده تا به حال پروسه خرید وب‌سایت شما به مشکل بخورد و هرچقدر با طراح وب‌سایت تماس می‌گیرید پاسخگو نباشد؟

شده تا به حال سایت درست لود نشود و اضطرار این مسئله را به پشتیبان اعلام کنید ولی با خونسردی بگوید فردا بررسی میکنیم؟ (فردا؟؟!! اونم تازه بررسی می‌کنید؟!!)

شده بابت یک مشکل کوچک در سایت تیکت بزنید و این تیکت بعد از۳ روز کاری تازه ازشما اطلاعات وردپرس و هاست رو بخواد؟ (بعد از ۳ روز ؟؟!! اونم اطلاعاتی که چند بار قبلا ارسال شده؟؟)

شده وقتی یک بخشی از وب‌سایت رو درست میکنن جای دیگه‌ای از اون به هم بریزه؟ (یعنی سایت رو یک تست هم نمی‌کنند بعد انجام کار؟)

شده پشتیبان ۴ روز نه تیکت جواب بده نه تماس و نه پیامک نه تلگرام سین کنه و نه واتس آپ نه هیچ جای دیگه‌ای؟؟ (کجایی آخه؟)

شده تا حالا هاستینگ بهت تیکت بزنه و بگه مشکل از سایت هست و کسی نباشه که این مشکل رو برطرف کنه و طراح هم پشتیبانی نکنه؟

بله حتما ۹۹ درصد کسانی که وب‌سایت به همراه پشتیبانی بد و یا بدون پشتیبانی دارند به این مشکل خوردند و اون ۱ درصد هم اگه نخوردند منتظر باشند، چون هیچ وب‌سایتی به‌صورت مداوم پایدار نیست و با آپدیت‌های روزانه و هفتگی نیاز به پشتیبانی دارد.

وظایف پشتیبان سایت شامل مجموعه‌ای خدمات مانند: انجام تنظیمات و رفع مشکلات فنی سایت، انجام به‌روزرسانی‌ها، رفع مشکلات، حفظ و نگهداری از سایت در برابر ویروس و هکرها، انجام تغییرات و اصلاحات در سایت و…می‌باشد.

برای مثال شرکت طراحی سایت و برنامه‌نویسی دات وب با طراحی سایت و پشتیبانی مرکز مشاوره اردیبهشت  باعث شده که این مرکز مشاوره یکی از بهترین‌ها در حوزه خود باشد 

همچنین دیگر خدمات دات وب عبارتند از : 

طراحی سایت اختصاصی ، سئو و بهینه سازی وب‌سایت ، طراحی نرم افزار و طراحی اپلیکیشن موبایل

دات وب می‌تواند با ارائه خدمات برنامه‌نویسی و طراحی سایت در رشد کسب‌وکار شما، به شما کمک شایانی کند 

از انواع پشتیبانی در وب‌سایت میتوان به ۳ مورد زیر اشاره کرد:

پشتیبانی محتوایی وب‌سایت (وب مستری)

پشتیبانی فنی وب‌سایت

پشتیبان سئو سایت

وظیفه ادمین (پشتیبان) سایت چیست؟

در حقیقت خدمات پشتیبانی سایت که توسط ادمین باید انجام شود، شامل رفع مشکلات فنی سایت و پشتیبانی محتوایی سایت است. به‌روزرسانی محتوای سایت و بهبود محتوای قبلی سایت، از موارد مهم در پشتیبانی سایت است که حتما باید توسط فرد متخصص انجام گیرد. در غیر این صورت نتیجه دلخواه را برای شما نخواهد داشت.

تا اینجا با جزئیات فعالیت‌هایی که در هر بخش انجام می‌پذیرد، آشنا شده‌اید، ما به منظور هدفمندسازی فعالیت‌های دیجیتال مارکتینگ شما، خدمات پشتیبانی را در پکیج‌های مختلف ارائه می‌دهیم.

یک پشتیبان سایت حرفه‌ای به شما کمک می‌کند تا اهداف تجاری را به خوبی عملی سازید و هزینه‌های تبلیغاتی و پویاسازی وب سایت خود را کاهش داده و آن را بهبود بخشید. رشد سایت به افزایش بازدید و درنتیجه فروش بیشتر منجر می‌شود.

هزینه پشتیبانی و مدیریت سایت

بهترین تعرفه پشتیبانی و مدیریت سایت با دات وب

هزینه مدیریت و کنترل سایت کاملا متغیر است و با توجه به اینکه سایت شما با وردپرس و یا سایر cmsها طراحی شده و یا با کدنویسی طراحی سایت انجام شده است، تعیین می‌شود. .

همچنین قابلیت‌های سایت در تعیین هزینه اهمیت دارد. همه این موارد در تغیر هزینه مدیریت و پشتیبانی سایت شما دخیل است. اما باید این نوید را به شما بدهیم که هزینه مدیریت و پشتیبانی سایت در شرکت طراحی سایت و برنامه نویسی دات وب در مقابل اهمیت بالای مدیریت و پشتیبانی سایت بسیار نا چیز است.

هدف از پشتیبانی محتوایی سایت، تولید محتوای یونیک بر اساس اصول سئو و انتشار آن به صورت منظم است.

در این روش، پشتیبانی سایت، بر اساس استراتژی محتوای شما، تولید و انتشار محتوا انجام می‌گیرد.

هزینه پشتیبانی محتوایی بستگی به تعداد مقالات در ماه و تعداد کلمات و میزان تخصصی بودن محتوا دارد.

پکیج خدمات مدیریت شبکه‌های اجتماعی و پشتیانی سایت

در این پکیج، پشتیبانی محتوایی سایت و مدیریت شبکه‌های اجتماعی انجام می‌گیرد. برای شبکه‌های اجتماعی مختلف، نوع محتوا متفاوت است. برای مثال، اینستاگرام، یک شبکه اجتماعی عکس محور است و مناسب محتوای ویدئویی و تصویر است، اما در فیسبوک می‌توانید انواع محتوا را انتشار دهید، مثل مقاله، ویدئو و یا عکس. در این پکیج پیشنهادی تولید و انتشار محتوا برای شبکه‌های اجتماعی اینستاگرام، لینکدین، فیسبوک و پیام رسان تلگرام انجام می‌شود.

نتیجه‌ی یک پشتیبانی خوب و قدرتمند

یک پشتیبانی خوب باعث پایداری مداوم و همچنین صحت و سلامت وب‌سایت می‌شود. لذا ایجاد مشکلات وب‌سایت و حتی زمان برطرف کردن آن‌ها نیز به حداقل رسیده و کاربران شما، تجربه لذت بخشی از کار با وب‌سایت شما خواهندداشت. البته که این تجربه به‌صورت غیرمستقیم روی سایر ویژگی‌های وب‌سایت شما ازجمله سئو تاثیر خواهد گذاشت. 

و حالا چند تا سوال دیگه:

تا حالا شده مشکلاتی که به پشتیبان سایت اعلام میکنی مو به مو برطرف کنه؟ (مگه میشه؟)
تا حالا شده وقتی یک مشکلی رو به پشتیبان اعلام میکنی ۲ تا مورد دیگه رو هم برات حل کنه و بهت گزارش بده؟ (معلومه که نه)
تا حالا شده وقتی به پشتیبان میگی ف بره فرحزاد و برگرده؟
تا حالا شده یه مشکلی رو تیکت بزنی و بعد تا میای با پشتیبان تماس بگیری و اعلام کنی مورد فورسه ببینی مشکل برطرف شده؟
تا حالا شده یه پشتیبان وب سایت داشته باشی که تو همه حوزه‌ها تخصص داشته باشه؟ (نداریم همچین پشتیبانی ولی مطمئنا اگه تیم باشه میشه)
اگه تاحالا همچین تجربه‌ای رو نداشتید پیشنهاد میکنیم یک ماه با پشتیبانی حرفه‌ای دات وب همراه باشید.

شرکت طراحی و پشتیبانی سایت دات وب واقع در تهران، با دانش فنی و کادر تخصصی می‌تواند تمامی سختی‌ها و مشکلات را برای شما برطرف نماید و فعالیت در وب را برای شما لذت بخش نماید.

error: