نماد اعتماد الکترونیک

نماد اعتماد الکترونیک

نماد اعتماد الکترونیک چیست

در واقع نماد اعتماد الکترونیکی مشخصه ای به منظور اعتماد سازی کاربران در هنگام مراجعه به سایتها و به خصوص سایت فروشگاهی می باشد. مرکز توسعه تجارت الکترونیکی وظیفه اعطای نماد اعتماد الکترونیکی را بر عهده دارد .اعطاء این نماد بعد از دریافت کامل مشخصات و مدارک لازمه و تائید شرایط لازم، صورت می پذیرد و پروسه ی گرفتن اینماد به هیچ عنوان سخت نیست و به راحتی میتوانید اینکار را انجام بدهید .

نماد اعتماد الکترونیک

تائید فروشگاه های اینترنتی توسط یک موسسه ثالث تاثیر زیادی در جلب اعتماد مراجعه کنندگان خواهد داشت و مراجعه کننده از درامان ماندن اطلاعات خود ایمنی بیشتری احساس می نماید و حتی در صورت سوء استفاده از این اطلاعات می تواند برای شکایت به مراجع قانونی ذیصلاح مراجعه نماید پس با اینماد یک اعتمادسازی انجام داده اید.

چرا نماد اعتماد الکترونیک مهم است؟

یكی از عوامل مهم توسعه تجارت الكترونیكی، ایجاد اعتماد و اطمینان در میان كاربران خدمات الكترونیكی می باشد. با توجه به بررسی های انجام گرفته ، مهمترین عوامل مراجعه و اعتماد خریداران به کسب و کار های اینترنتی به شرح ذیل می باشند :

طبق مطالعات انجام شده تائید کسب و کار اینترنتی توسط یك موسسه و مركز ثالث ، بیشترین تاثیر در مراجعه و اعتماد خریداران به کسب و کار اینترنتی را دارد. در این حالت خریدار از محفوظ ماندن اطلاعات خود احساس امنیت بیشتری دارد و اگر از اطلاعات شخصی وی سوء استفاده شود، می تواند برای شكایت از کسب و کار اینترنتی متخلف به مراجع قانونی مراجعه نماید.

در کسب و کار اینترنتی مهمترین عامل موفقیت هم جلب کردن رضایت مشتری است.

همانگونه که گفته شد در ایران مركز توسعه تجارت الكترونیكی که زیر مجموعه وزارت صنعت، معدن، تجارت است مسئولیت ایجاد زیر ساخت های امنیت و اعطای نماد اعتماد الكترونیكی به کسب و کارهای اینترنتی را برعهده دارد. و شما میتوانید با مراجعه به وبسایت https://enamad.ir/ برای گرفتن نماد اعتماد الکترونیک اقدام کنید.

نماد اعتماد الکترونیک

آیا گرفتن نماد اعتماد فروش شما را افزایش می‌دهد؟

پاسخ به این سوال هم بله است و هم خیر،

مهمترین عامل در افزایش فروش، بازاریابی اصولی و تلاش برای داشتن مشتریان راضی است. اگر شما از انواع نهادهای دولتی و غیر دولتی مجوز داشته باشید اما مشتری از شما راضی نباشد، حتما شکست می‌خورید. (البته به غیر از خدمات انحصاری مثل ایران خودرو و … که رقیبی در بازار ندارند!)

اگر رقیب دارید، برای رسیدن به موفقیت باید تلاش زیادی کنید. و بازاریابی و تبلیغات درستی داشته باشید همچنین با داشتن نماد افرادی که وارد سایت میکنید را به مشتری خود تبدیل کنید و اعتماد آنها را نسبت به خود جلب کنید.

در محیط اینترنت سایتهای زیادی وجود دارند که علیرغم اینکه نماد اعتماد الکترونیکی ندارند، اما در کسب و کارشان بسیار موفق هستند.

آیا سایتهای فروشگاهی می‌توانند بدون داشتن نماد اعتماد الکترونیکی فعالیت کنند و کسب درآمد کنند؟

بله. شما می‌توانید با درگاه‌های واسطه معتبر مثل زرین پال، پارس پال و … همکاری کنید و درگاه پرداخت آنلاین سایتتان را فعال کنید که آنها نیازی هم به اینماد ندارند.

برای بحث اعتماد سازی و اینکه مشتری را متقاعد کنید که به شما اعتماد کند و خریدش را از شما انجام دهد، نیاز به رعایت نکات زیادی در سایتتان دارید. اما داشتن نماد اعتماد هم می‌تواند در جلب اعتماد کاربران تاثیرگذار باشد و فروش شما را افزایش دهد. اما نمیتوان گفت که تنها با اینکار میتوانید به افزایش درآمد برسید.

آیا می‌توان بدون ثبت شرکت و داشتن محل کار، نماد اعتماد دریافت کرد؟

بله، شما می‌توانید آدرس منزل خود را وارد کنید و آنجا را به عنوان محل فعالیت خود معرفی کنید. لازم است که شما آدرس، شماره تلفن ثابت و شماره تلفن همراه خود را در سامانه‌ی اینماد ثبت کنید تا اطلاعات مربوط به شما ثبت شود.

چند نوع نماد اعتماد وجود دارد و کدام یک مناسب با کسب‌و‌کار شماست؟

در مجموع سه نوع نماد اعتماد وجود دارد.

اینماد

نماد اعتماد بدون ستاره :

نماد بدون ستاره مخصوص کسب‌و‌کارهای نوپا است و نسبت به نماد یک ستاره و دو ستاره از اعتبار کمتری برخوردار است.

نماد اعتماد یک ستاره :

رایج‌ترین نوع نماد اعتماد که اغلب کسب‌و‌کارها از آن استفاده می‌کنند نماد اعتماد یک ستاره است. پیشنهاد ما به شما این است که اگر می‌خواهید نماد اعتماد دریافت کنید، به سراغ این گزینه بروید.

نماد اعتماد دو ستاره :

نماد اعتماد دو ستاره نسبت و نمادهای قبلی از اعتبار بیشتری برخوردار است. اگر می‌خواهید برای سایتتان نماد دوستاره  بگیرید باید برای سایتتان گواهینامه‌ی ssl غیر رایگان بگیرید میتوانید با خواندن مقاله ssl چیست از انواع گواهینامه ssl آگاهی پیدا کنید.

ضرورت اخذ نماد اعتماد الکترونیکی :

با اعلام شرایط اخذ نماد اعتماد الکترونیکی (ای نماد) برای فروشگاه های اینترنتی توسط مرکز توسعه تجارت الکترونیکی و زیر نظر وزارت صنعت، معدن و تجارت این طور می توان نتیجه گرفت که در جهت اعتماد سازی، بالا بردن ضریب امنیت، ساماندهی و رسمیت بخشی به فعالیت این فروشگاه ها و ایجاد رقابت سالم در کاهش قیمتها و ارتقای سطح کیفیت فروش کالا و ارائه خدمات مناسب به مصرف کنندگان خریدار از فروشگاه های اینترنتی اخذ نماد اعتماد الکترونیکی نه تنها لازم بلکه ضروری است پس اگر اللخصوص فروشگاه اینترنتی دارید به سراغ اینماد بروید تا برایتان دردسر ساز نشده.

با اخذ نماد اعتماد الکترونیکی از مرکز توسعه تجارت الکترونیکی که گرفتن خود این نماد لازمه صدور پروانه کسب برای فروشگاه های الکترونیکی می باشد، اعتماد خریداران برای خرید از این فروشگاه ها افزایش می باید و با توجه به رعایت ضوابط قانونی و ثبت اطلاعات آنها در مراجع رسمی و در نهایت نظارت بر فروشگاه ها، مصرف کنندگان با اطمینان بیشتری نسبت به خرید کالا یا استفاده از خدمات اینترنتی اقدام خواهند نمود و با افزایش اطلاعات مصرف کننده برای استفاده از کالا و خدمات امکان وجود بازار کاذب قیمتها کاهش خواهد یافت.

به همراه نظام مند شدن فروشگاه های اینترنتی، تخلفات احتمالی در زمینه های کیفیت کالاها، امنیت در فروش، تحویل به موقع کالا، ضوابط بازپس گیری کالا و. . . کاهش و جلوگیری خواهد شد و حتی بخشی از فعالیت های خرده فروشی کشور در مبادلات داخلی به  اجراء در خواهد آمد پس حتما در خرید های انترنتی خود به داشتن ای نماد آن سایت توجه کنید چرا که خرید از این سایت ها بسیار مطمئن تر از سایر سایت هاست.   

نماد اعتماد الکترونیک

از کجا بفهمیم نماد اعتماد الکترونیکی واقعی است؟

برای تشخیص اصالت و استعلام نماد اعتماد الکترونیکی کافی است که روی تصویر نماد کلیک کنید. اگر با کلیک بر لوگو نماد که معمولا در پایین سایت قرار می‌گیرد، صفحه شناسنامه اینماد که با آدرس اینترنتی trustseal.enamad.ir  شروع می‌شود، باز شد و نام و آدرس سایت مورد نظر را در آن صفحه دیدید، نماد اصالت دارد و میتوانید با اطمینان خاطر خرید خود را انجام دهید.

همچنین در سایت نماد اعماد الکترونیک بخشی وجود دارد که شما می‌توانید آدرس سایت‌های مختلف را وارد کنید و در همان صفحه وضعیت مجوز آنها را به شما نشان می‌دهد.

امیدوارم که این مقاله به درد شما خورده باشد و متوجه شده باشید که نماد اعتماد الکترونیکی چیست و چه کاربردی برای شما دارد. اگر در مورد نماد اعتماد الکترونیک سوالی دارید در انتهای همین صفحه بپرسید. همچنین اگر قبلا نسبت به دریافت نماد اعتماد الکترونیکی اقدام کرده‌اید، اما مشکل عدم نمایش اینماد در سایتتان دارید از طریق صفحه تماس با ما با تیم ما در ارتباط باشید تا بصورت کاملا رایگان شما را راهنمایی کنند.

خدمات دات وب | Dotweb

DOTWEB
ما در تیم تولید محتوای شرکت طراحی سایت و برنامه نویسی دات وب در تلاش هستیم تا بهترین مقالات آموزشی در زمینه طراحی سایت و کسب‌و‌کارهای اینترنتی را برای شما فراهم کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: