معایب طراحی سایت با سایت ساز

طراحی سایت با سایت ساز

معایب طراحی سایت با سایت ساز چیست ؟

ساخت سایت با سایت ساز ها یک راه کم هزینه و کم دردسر برای داشتن یک وب سایت است و میتوانید به وسیله آن طراحی سایت را انجام دهید. با استفاده از سایت ساز ها شما به سادگی و با چند کلیک صاحب سایت می شوید و طراحی سایت خود را انجام خواهید داد. برای این کار نیاز به هیچ پیش زمینه ای از طراحی سایت و کد نویسی نخواهید داشت و نیاز به صرف هیچ هزینه ای ندارید. 

طراحی سایت با سایت ساز

امروزه روش های فراوانی برای طراحی سایت های اینترنتی وجود دارد که یکی از این روش ها استفاده از سایت سازها می باشد. در حقیقت سایت ساز ها به شما امکان ساخت سایت به صورت آنلاین را می دهند بدون آنکه نیاز به دانش طراحی وب داشته باشد و کافی است دستورالعمل های راه اندازی وب سایت از طریق آنها را اجرا نمایید. 

سایت های بسیاری وجود دارند که به شما امکان ساخت وب سایت به صورت آنلاین را می دهند که می توانید با استفاده از آنها به راحتی وب سایت خود را طراحی نمایید. اصولا سایت های ساخت وبلاگ نیز جزو سایت ها به حساب می آیند و برای تبدیل وبلاگ به وب سایت کافی است دامنه خود را خریداری نموده و بر روی وبلاگ خود پارک نمایید. اصولا تفاوت وبلاگ با وب سایت آن است که وبلاگ در ساب دامنه ای از آدرس نام دامنه می باشد و حال آنکه وب سایت نام دامنه اختصاصی دارد.

 به عنوان مثال آدرس وبلاگ شما چیزی شبیه به YourWeblogUsername.Weblogdomainname.com و آدرس وب سایت شما چیزی شبیه به YourWebsiteName.com خواهد بود. حالا که با مفهوم سایت ساز آشنا شدید در بخش زیرین معایب آنرا با هم میخوانیم چرا که شرکت دات وب به شدت مخالف طراحی سایت با قالب آماده و یا طراحی سایت با سایت ساز است پس در اصل میتوان گفت طراحی سایت با سایت ساز ها هیچ مزیتی برای کسب و کار شما ندارد.

با توجه به آنکه از قالب آماده استفاده می نمایید قابلیت های کمی برای طراحی سایت به صورت اختصاصی دارید و معمولا فقط می توانید از فضاها و امکانات تعریف شده استفاده نمایید و نمیتوانید ذهنیت خود را برای طراحی سایت پیاده سازی کنید.

 سایت سازها معمولا کیفیت پایین تری نسبت به طراحی سایت به صورت اختصاصی و یا با استفاده از سیستم های مدیریت محتوا نظیر طراحی سایت جوملا، طراحی سایت وردپرس و دروپال و یا طراحی سایت با dnn را دارند و لیست امکانات آنها محدود می باشد و قابل گسترش نمی باشد و در صورتی که نیاز به راه اندازی موردی در وب سایت وجود داشته باشید ممکن است نتوانید امکان مورد نظر را به وب سایت خود اضافه نمایید

به دلیل آنکه امکان مورد نظر در سایت ساز وجود ندارد و همچنین امکان توسعه وب سایت از طریق بکارگیری طراحی سایت وجود ندارد زیرا سایت سازها معمولا امکانات از پیش تعریف شده خود را تعریف می نمایند که تنها می توانید از این امکانات استفاده نمایید.

 معمولا به دلیل آنکه ساختار از پیش تعریف شده است نمی توانید برنامه ریزی خاصی برای ساختار اطلاعاتی وب سایت و موارد سئو خود نمایید و ساختار و صفحه بندی و آدرس دهی صفحات خود را مطابق با اصول سئو و بهینه سازی انجام دهید. در نتیجه معایب طراحی سایت با استفاده از سایت سازها بسیار زیاد است که در ادامه به ادامه آنها میپردازیم.

طراحی سایت امری برای پیشرفت کار و بیزنس شماست و نشان دهنده هویت بیزنس شما پس شما باید برای طراحی سایت خود ارزش قائل باشید و به سادگی از کنار آن گذر نکنید.

طراحی سایت با سایت ساز

آیا دیگر دوران طراحی سایت ها و هزینه برای داشتن سایت خوب به پایان رسیده است؟”

بدون تردید خیر! طراحی سایت با سایت ساز معایب زیادی دارد. مهمترین آن ها محدودیت های بسیار زیاد آن ها برای شخصی سازی سایت است. قالب ها و سایر بخش های سایت از قبل تعریف شده اند و شما برای اعمال تغییرات خود گزینه های زیاد در اختیار ندارید همان طور که در بالا تر گفتیم شما با طراحی سایت به وسیله سایت ساز ها حق انتخاب ندارید.

همین مورد مشکلات بیشتری را برای شما به وجود خواهد آورد. زمانی شما می توانید سایت قوی و پربازدیدی داشته باشید که بتوانید سایت خود را بر اساس قوانین سئو سایت طراحی کنید. در طراحی سایت های توسط سایت ساز ها محدودیت ها به شما اجازه نمی دهد قوانین بهینه سازی سئو را به درستی رعایت کنید پس در اصل طراحی سایت شما کاری بدون فایده بوده چرا که طراحی سایت بدون سئو کاری بی فایده است و شما وقتی نمیتوانید طبق اصول سئو کار خود را پیش ببرید پس در اصل انگار هیچکاری انجام نداده اید. صفحات و ساختار سایت تقریبا غیرقابل تغییر است. بسیاری از قالب ها حتی به شما اجازه تغییر عکس های پس زمینه سایت را نیز نمی دهد. طراحی منو ها، آیکون ها و سایر قسمت های سایت غیرقابل تغییر است.

برای حل مشکل قالب های غیر قابل تغییر بعضی از سایت ساز ها به شما اجازه می دهند که قالب خود را تغییر دهید که البته در نسخه رایگان هیچ یک همچین امکانی وجود ندارد. علاوه بر این بسیاری از سایت ساز ها تبلیغات خود را بدون نیاز به دریافت اجازه از شما در سایت شما قرار می دهند و عملا بخشی از درآمد های خود را از دست خواهید داد البته که سایت ساز ها هم حق دارند چرا که برای آنها هزینه دارد و این هزینه باید در آورده شود اما از طریقه های دیگر و بدون اینکه شما متوجه شوید.

طراحی سایت های ساخته شده در سایت ساز ها امکان توسعه سایت را ندارد. این یعنی باید اضافه کردن امکانات اختصاصی به سایت خود را فراموش کنید. در کل می توان معایب عمده ساخت سایت در سایت ساز را این صورت خلاصه کرد

  • کیفیت پایین
  • عدم وجود قابلیت توسعه
  • ناتوانی در اختصاصی سازی وب سایت
  • مشکلات سئو و بهینه سازی

در پایان

استفاده از سایت ساز ها به شرکت هایی که قصد حضور قوی و بازاریابی از طریق اینترنت را دارند هرگز توصیه نمی شود و برای آنکه از وب سایت خود بهترین نتیجه را بگیرید بهتر است طراحی سایت خود را زیر نظر طراحان وب سایت با تجربه و با صرف هزینه کافی انجام دهید زیرا هر هزینه ای که برای طراحی وب سایت حرفه ای می نمایید در حقیقت با استفاده از جذب مشتری به شما باز گردانده می شود. از صرف هزینه برای طراحی وب سایت خود نهراسید و برای این کار بودجه کافی اختصاص دهید تا کار شما به بهترین نحو ممکن انجام شود  تا بتوانید از طریق طراحی سایت جذب مشتری نمایید. امروزه اینترنت بستر بسیار مناسبی برای جذب مشتری می باشد و در صورتی که بتوانید وب سایتی با کیفیت و قدرتمند طراحی نمایید می توانید مشتریان جدیدی جذب نمایید طراحی سایت نشانه هویت

می توان گفت که ساخت سایت با سایت ساز ها فقط زمانی منطقی است که قصد نداشته باشید برای کسب و کار مهم خود از استفاده کنید. داشتن یک سایت ساده ایده بدی نیست و می توانید از آن برا انجام کارهای مختلف استفاده کنید. اما زمانی که پای کسب و کار و درآمد از وب به وسط می آید طراحی سایت اختصاصی اجتناب ناپذیر است. هزینه برای طراحی سایت اگر با مشورت افراد حرفه ای به صورت درست انجام شود قطعا می تواند بازگشت سرمایه خوبی به همراه داشته باشد. شما هم می توانید اطلاعات و تجربیات خود در استفاده از سایت ساز های رایگان را با ما به اشتراک بگذارید.

طراحی سایت با سایت ساز

همچنین برای دریافت مشاوره جهت طراحی سایت میتوانید از طریق صفحه تماس با ما با تیم ما در ارتباط باشید تا کارشناسان ما بهترین پیشنهاد را به شما ارائه دهند.

خدمات دات وب | Dotweb

DOTWEB
ما در تیم تولید محتوای شرکت طراحی سایت و برنامه نویسی دات وب در تلاش هستیم تا بهترین مقالات آموزشی در زمینه طراحی سایت و کسب‌و‌کارهای اینترنتی را برای شما فراهم کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: