مشاوره تبلیغات

مشاوره تبلیغات همان پیشنهادات و نظرات برای مدیران شرکت ها، کارخانه، افرادی که در کار تجارت هستند، بوده که منجر به افزایش چند برابری درآمد می شود. مشاوره تبلیغاتی، تبلیغات را به صورت علمی و مبتنی بر تجربیات خود ارائه می کند و باعث افزایش جذب مشتری و سود چند برابری می شود؛ همچنین در موفقیت و پیشرفت کسب و کار و پیشبرد اهداف خدمات رسانی بسیار تاثیر گذار است. مشاور تبلیغاتی بسیاری از فعالیت های بازاریابی را خودشان به نمایندگی از شرکت، کارخانه یا صادرات شما انجام می دهند و هم می توانند به شما مشاوره و آموزش دهند تا خودتان امور را به دست بگیرید و شروع به تبلیغات کنید.

 
مشاوره تبلیغات

با کمک مشاوره تبلیغات می توانید آنچه در بازار اتفاق می افتد مطلع شوید و شما طبق آن تبلیغات را به گونه ای انجام دهید که از سایر رقبا پیشی بگیرید. هیچ شکی نیست که یکی از عوامل اثر گذار برای موفقیت در هر کسب و کاری تبلیغات و بیزینس است. پس هر چه سریع تر اقدام به استخدام مشاوره تبلیغاتی کنید تا کار و تجارت و کسب و کار شما را رونق ببخشد.

مشاوره تبلیغاتی چیست؟

مجموعه اقداماتی مثل تحقیق، پرس و جو و جستجوی بهترین، راهکار، نظر یا پیشنهادات حرفه ای که باعث شود فعالیت های تبلیغاتی یک سازمان یا نهاد مثل تبلیغات گوگل بهبود و رونق پیدا کند فرایند مشاوره تبلیغاتی گفته می شود. در تعریف دیگر می توان گفت مشاوره تبلیغات، متخصصی محسوب می شود که اهداف سازمان و نهاد را درک می کند و چالش های کلیدی بازار را شناسایی می کند تا طبق آن تاکتیک ها و روش های قدرتمند و تبلیغات موثر را ارائه کند که در نتیجه با این کار تعداد مشتریان افزایش یافته و فروش محصولات بیشتر می شود. تردیدی در آن نیست که یکی از عوامل کلیدی برای موفقیت در کسب و کار، تبلیغات است. با استخدام یک مشاوره تبلیغاتی هم می توانید اهداف بازاریابی خود را به عمل برسانید و هم موفقیت های بی شماری به دست آورید.

صاحبان کسب و کار و تجارت قبل از تخصصی شدن علم مارکتینگ، تبلیغات را به صورت سنتی و دستی انجام می دادند ولی پس از به وجود آمدن مارکتینگ و تبلیغات، این علم در کنار سایر روش ها جای خود را باز کرد. اگر می خواهید یک کسب و کار جدید را شروع کنید یا یک کار آفرین هستید، ممکن است در ابتدا فکر کنید نیازی به مشاوره تبلیغاتی نیست و برای آن هزینه نکنید؛ اما باید بدانید که هنوز ابتدای راه هستید و هیچگونه دید کلی و هم جانبه به بازار و کسب و کار ندارید پس بهتر است از یک مشاوره در تبلیغات کمک بخواهید تا علاوه برجلوگیری از هدر رفتن بودجه شما برای تبلیغات اشتباه، در زمان و هزینه نیز صرفه جویی کنید.

اهمیت مشاوره تبلیغات

مشاوره تبلیغات هم سازمان را و هم محصول شما را به خوبی می شناسد و شناخت دقیق از سازمان و مشتری دارد؛ به خاطر همین سعی دارد هر آنچه که نیاز است برای تبلیغات استفاده کند تا ضمن جذب مشتری، میزان درآمد نیز افزایش یابد. مشاوره از آن جهت اهمیت دارد که یک کمپین تبلیغاتی حرفه ای را برنامه ریزی و اجرا می کند و شما را از تبلیغات اشتباه بر حذر می دارد.

چگونه مشاوره تبلیغاتی مناسب را انتخاب کنیم؟

برای انتخاب مشاوره تبلیغاتی جهت پیشبرد کسب و کارتان به نکات زیر توجه کنید:

 • نمونه کار مشاوره تبلیغاتی 
  بهترین راه برای ارزیابی سابقه و تجربه مشاوره تبلیغاتی مطالعه و بررسی نمونه کارهای آنهاست. تحقیق کنید روی چه پروژه هایی کار کرده اند، با چه مشتریانی همکاری داشته اند یا با کدام شرکت ها کار کرده اند تا دستتان برای انتخاب بهترین مشاوره تبلیغاتی پر باشد.
 • مهارت های ارتباطی مشاوره تبلیغاتی 
  در انتخاب مشاوره تبلیغاتی دقت کنید تا مهارت ارتباطی و گفتگوی قوی داشته باشد و بتواند اطلاعات را به خوبی رد و بدل کند تا بتواند بهترین ایده ها و نظرات را پیشنهاد بدهد. در مورد مشکلات بحث کند و نیز شنونده خوبی باشد.
 • مهارت حل مسئله داشته باشد
  یعنی خلاق باشد و با استفاده از درک و منطق خود برای مشکلات راه حل پیدا کند. همانطور که قبلا هم گفتیم یکی از وظایف مشاوره تبلیغاتی پیدا کردن بهترین راه حل برای تبلیغ و بازاریابی است؛ پس باید از مهارت های تفکر خلاق و مهارت های تحلیلی برخوردار باشد.
 • رویکرد و دیدگاه مشاوره تبلیغاتی 
  قبل از امضای قرارداد مطمئن شوید که دیدگاه شخصی ندارد و فقط راه حل های تبلیغاتی را برای موفقیت شرکت شما ارائه می دهد. مشاوره انتخاب شده باید برای تبلیغات کسب و کار شما وقت بگذارد و با تحقیق درباره رقبا، برنامه ای تبلیغاتی طراحی کند که کسب و کار شما بهترین جایگاه را در بین رقیبان داشته باشد.

کمپین های تبلیغاتی چگونه باعث توسعه کسب و کار می شوند؟

کمپین های تبلیغاتی با دریافت مشاوره تخصصی در زمینه، تبلیغات، بازاریابی، برندینگ و ایجاد کمپین های تبلیغاتی گسترده و معرفی محصولات و برند شرکت می توانند در توسعه و پیشبرد کسب و کار نقش موثری داشته باشند.

وظایف مشاوره تبلیغات چیست؟

مشاوره تبلیغاتی وظایفی به شرح زیر دارد:

 1. مشاوران تبلیغاتی قادرند بسیاری از فعالیت های بازاریابی را به نمایندگی از تجارت شرکت یا کارخانه و یا… شما انجام دهند.
 2. به کمک مشاوره تبلیغاتی می توانید، آموزش و مشاوره ببینید تا بتوانید خودتان امور را به دست بگیرید و شروع به بازاریابی و تبلیغات کنید.
 3. مشاوره تبلیغاتی به کسب و کار شما کمک می کند تا کمپین هایی را به صورت منظم و مرتب برای رسیدن به اهداف بازاریابی خود ایجاد کنید.
 4. مشاوران تبلیغاتی زمانی را اختصاص می دهند تا در مورد برنامه ها و استراتژی های تبلیغات و بازاریابی بحث کنند تا تاکتیک های تبلیغاتی شما را بهبود ببخشند.
 5. در مورد بازار، محصولات و تبلیغات سایر شرکت ها پرس و جو و تحقیق می کنند تا طبق آن ها به گونه ای تبلیغات را انجام دهند که از شرکت های رقیب پیشی بگیرند.
 6. مشاوران تبلیغاتی درباره قیمت محصولات رقبا یا بازار، پروفایل و رزومه شرکت رقیب و… تحقیق می کنند و در اختیار شما قرار می دهند تا بتوانید از بهترین روش ها برای تبلیغات استفاده کنید.
 7. وضعیت موجود بازار را بررسی می کنند و شروع به تحلیل آن می کنند.
 8. فرایند و تاکتیک های تبلیغاتی را بهبود می بخشند تا هر چه سریع تر به اهداف تعیین شده برسند.
 9. مشاوره تبلیغاتی، پرسنل یک شرکت را آموزش می دهد تا به اهداف سازمانی و شاخص های کلیدی دست پیدا کند.
 10. روابط مستحکم و اثر بخش با مشتری ایجاد می کند.
 11. سفارشات و پیشنهادات فروش را تهیه می کند.
 12. در جلسه و رویدادهای بازاریابی برای کسب اطلاع بیشتر شرکت می کند.
 13. شناخت اولیه سازمان و تهیه گزارش های اولیه.

مشاور تبلیغات چه خدماتی ارائه می دهد؟مشاور تبلیغات چه خدماتی ارائه می دهد؟

از جمله خدماتی مشاوره تبلیغاتی برای موفقیت در کسب و کار و تبلیغات انجام می دهد موارد زیر هستند:

 • موقعیت و جایگاه سازمان را که در زمینه تبلیغات و بازاریابی فعالیت می کند بررسی خواهد کرد.
 • در مورد بودجه، اهداف و برنامه های تبلیغاتی مشاوره می دهد.
 • تاکتیک و استراتژی های تبلیغات و مارکتینگ را تدوین و اجرا می کند.
 • مشاوره تبلیغاتی به شما کمک می کند تا بهترین آژانس تبلیغاتی را برای بازاریابی انتخاب کنید.
 • پیشنهادات و راهکارهای تبلیغاتی خلاق ارائه می کند.
 • با تحقیق و پرس و جو فروش را افزایش می دهد و برای تبلیغات و بازاریابی برنامه ریزی می کند.
 • تبلیغات شرکت های رقیب را تحلیل و بررسی می کند و به مدیران گزارش می کند.
 • هزینه ها را کنترل می کند و به نفع سازمان برنامه ریزی می کند.
 • به نیروهای فروش آموزش می دهد تا میزان فروش افزایش پیدا کند.
 • با واحدهای فروش و بازرگانی همکاری می کند.
 • بر عملکرد، هزینه و زمان اجرا شدن تبلیغات نظارت می کند.

مشاوره تبلیغاتی چه کاربردهایی دارد؟

مشاوره تبلیغاتی مجموعه کارها و فرایندهای بازاریابی سازمان یا شرکت را شناسایی و تحلیل و بررسی می کند؛ سپس بهبود و رونق می بخشد. هر چه فرایند تبلیغاتی برای رسیدن به اهداف بهبود پیدا کند به همان اندازه در هزینه و زمان صرفه جویی می شود. با کمک گرفتن از مشاوره تبلیغاتی، کار تیمی تقویت می شود، بین تیم های سازمان یکپارچگی و هماهنگی ایجاد می شود و در نتیجه فروش و سود حاصل از تبلیغات افزایش می یابد. بکارگیری مشاوره در تحقق شاخص های کلیدی تعیین شده در بازاریابی و فروش تاثیر بسیاری دارد. به کمک آن ها می توانید استراتژی و راهکارهای مناسب برای امور تبلیغاتی را یاد بگیرید که با این کار هم مشتریان زیادی جدب می شود و هم جریان های درآمدی جدیدی را برای افزایش فروش کشف می کنید.

چه زمانی به خدمات مشاوره تبلیغاتی نیاز داریم؟

خدمات مشاوره تبلیغاتی فقط به فعالیت شرکت ها محدود نمی شود؛ بلکه می توانید در سازمان هایی که مدت زیادی از فعالیت آن ها می گذرد از مشاوره برای رشد و بهینه سازی کسب و کار بهره ببرید. زمانی مشاوره تبلیغاتی ایده ای خوب است که:

 • به یک رهبر با سابقه و موقت نیاز دارید.
 • کسب و کارتان در حال رشد است، ولی دنبال راه های تبلیغاتی جدیدی هستید تا میزان رشد چند برابر شود.
 • در زمان های بحرانی و چالش برانگیز حتما به مشاوره تبلیغاتی نیاز است تا مسیر بحرانی به سمت موفقیت حرکت کند.
 • زمانی که هزینه بالای تبلیغات سازمان شما را به ستوه آورده باشد.
 • هنگامی که احساس کنید به اندازه کافی به مخاطبان معرفی نشده اید.
 • اگر از همکاری با شرکت های تبلیغاتی رضایت نداشته باشید.

چگونه می توانیم یک مشاوره تبلیغاتی خوب شویم؟

برای تبدیل شدن به مشاوره تبلیغاتی موفق باید ویژگی های زیر را داشته باشید:

 • خلاق، پر انرژی و با انگیزه باشید.
 • به این شغل علاقه داشته و توانایی مقابله با شریط استرس زا را نیز داشته باشید.
 • مهارت و توانایی لازم برای دادن بهترین راهکارهای تبلیغاتی را داشته باشید.

مهارت های لازم برای تبدیل شدن به مشاور تبلیغاتی

برخی از مهارت ها که باعث تبدیل شدن به مشاوره تبلیغاتی موفق می شود عبارتند از:

 • تخصص داشتن در کارهای تبلیغاتی و بازاریابی.
 • قابلیت و توانایی ارزیابی نیازهای تبلیغاتی.
 • در نوشتن کمپین تبلیغاتی مهارت و توانایی داشته باشید.
 • در اجرای پروژه برای مدت زمان محدود با هزینه کم مهارت لازم را دارا باشید.
 • راهکارهای تبلیغاتی فوق العاده خوب ارائه دهید.
 • مهارت متقاعد کردن داشته باشید.
 • مهارت لازم برای کار تیمی و سازگاری سریع با افراد جدید را داشته باشید.
 • در دادن ایده های خوب و قابل اجرا مهارت کافی داشته باشد.
 • برای انجام کار برنامه ریزی داشته باشید و کار را در زمان مشخص شده تمام کنید.

مشاوره تبلیغات در چه مواردی کمک می کند؟
مشاوره تبلیغات در موارد زیر کمک شایانی به سازمان، شرکت و… می کند که عبارتند از:

مشاوره برای تدوین استراتژی بازاریابی: برای اینکه بدانید چه تبلیغاتی برای جذب مشتری بهتر است یا اینکه تبلیغات را در سایت انجام دهید یا در شبکه های اجتماعی که موجب صرفه جویی در زمان و هزینه شود، بهترین راه کمک گرفتن از مشاوره است.
مشاوره سئو سایت: برای اینکه تبلیغات شما در جستجوی گوگل بهترین و بالاترین رتبه را برای سرچ داشته باشد از مشاوره تبلیغات کمک بگیرید تا راهنمایی های لازم را انجام دهد.
مشاوره تبلیغات در شبکه اجتماعی و مجازی: تبلیغات در شبکه اجتماعی را راه اندازی کنید تا مشاوره تبلیغات بر حسب نوع کسب و کار و هدفی که از تبلیغات دارد، در افزایش آگاهی از برند و محصول، افزایش فروش و… شما را راهنمایی کند.

مشاوره تبلیغات و مشاوره بازاریابی چه تفاوت هایی دارد؟
بازاریابی برنامه ریزی برای کسب و کار است، ولی تبلیغات یک گام موثر برای به ثمر رسانی اهداف سازمانی و کسب رضایت مشتریان است. بازاریابی خدماتی همچون قیمت گذاری، فروش و… را انجام می دهد ولی تبلیغات باعث جذب مشتریان بیشتر می شود. از تفاوت بین بازاریابی دیجیتال و تبلیغات می توان به تفاوت مشاوره تبلیغات و مشاوره بازاریابی نیز پی برد. مشاوره بازاریابی مسئولیت اجرا و نظارت بر کمپین بازاریابی را بر عهده دارد؛ در مقابل مشاوره تبلیغات ناظر بر اجرای بخش تبلیغات سازمان است.

سخن پایانی 
مشاوره تبلیغات به طور واضح نقش بسیار مهمی در توسعه کسب و کار و بازاریابی دارد. به طوری که اگر تبلیغات بهینه و مفید به کمک مشاوره تبلیغاتی راه اندازی شود رشد چشمگیری در کسب و کار خود را مشاهده خواهید کرد. پس تا زمان را از دست نداده اید و هنوز هم دنبال راهی برای افزایش فروش و درآمد هستید به دریافت مشاوره تبلیغات اقدام کنید.

کسب و کارتو آنلاین کن

مشاوره تبلیغات
مشاوره تبلیغات

داتـــــــ وبــــــــــ

نمـــــونه کارهای داتـــــــ وبــــــــــ

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ، و با استفاده از طراحان گرافیک است، چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطر آنچنان که لازم است، و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز، و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد، کتابهای زیادی در شصت و سه درصد گذشته حال و آینده، شناخت فراوان جامعه و متخصصان را می طلبد

مشاوره تبلیغات
مشاوره تبلیغات