محتوای سئو شده

محتوای سئو شده

محتوای سئو شده چیست؟

برای درک هر چه بهتر معنای محتوای سئو شده، ابتدا نیاز است که ذهنیت درستی از اهداف سئو سایت، انواع محتوا و بهینه سازی محتوا داشته باشید.

محتوای سئو شده

سئو سایت چیست؟

 سئو یا Search Engine Optimization به فرایند بهینه سازی وب سایت گفته می شود با این هدف که وب سایت ما بیشترین حضور را در نتایج موتورهای جستجو داشته باشد. فرایند سئو دارای مراحلی است که این مراحل را در حالت کلی می توان به سه قسمت سئو داخلی، سئو فنی و سئو خارجی تقسیم بندی کرد. سئو محتوا زیر مجموعه ای از سئو داخلی محسوب می شود. شما با بالا آوردن سئو سایت خود میتوانید به افزایش درآمد چشمگیری برسید.

سئو داخلی با بهینه سازی عنوان صفحه و هدینگ H1 آغاز می شود و سپس تا انتهای محتوای صفحه به طول می انجامد. هدف ما از تولید محتوای سئو شده نوشتن محتواییست که مطابق با اصول سئو بوده و توسط موتورهای جستجو به خوبی درک می شود. در عین حال این محتوا می تواند پاسخ درستی به پرسش کاربر داده و آنها را راضی نگه دارد شما باید محتوای خود را به گونه ای بنویسید که مورد توجه گوگل قرار گیرد و همچنین این را در نظر بگیرید که گوگل از کپی برداری خوشش نمی آید .

انواع محتوای سئو شده کدامند؟

قبل از اینکه به چگونگی بهینه سازی محتوای سایت بپردازیم، ابتدا منظورمان از محتوا را روشن می کنیم. محتوا می تواند اشکال مختلفی داشته باشد. این اشکال شامل، متن، تصویر، ویدئو، صدا، اینفوگرافیک یا ترکیبی از اینهاست در ادامه به آنها اشاره خواهیم کرد.

در حالت کلی انواع مختلف محتوا عبارتند از:

  • پست های وبلاگ سایت: این فرمت، رایجترین فرمت محتواست. یک پست می تواند ترکیبی از متن، تصاویر و ویدئو باشد. پست می تواند در انواع مطلب، لیست، آموزش، خبر با اطلاعات کلی نوشته شود فقط در نظر داشته باشید که این پست ها سئو شده باشد.
  • صفحات ثابت: محتوایی که در صفحات ثابت سایت مانند صفحه درباره ما وجود دارد.
  • صفحات محصولات: محتوایی که شامل معرفی محصولات یا خدمات یک سایت می گردد.
  • صفحات فرود: صفحاتی که به طور خاص برای استفاده در کمپین های تبلیغاتی PPC طراحی شده و یا اولین صفحه ای که کاربر در ورود به سایت با آن مواجه می شود که محتوای این صفحه بسیار مهم است زیرا که کاربر به آن توجه بسیاری میکند.
محتوای سئو شده

کلمه کلیدی یا Keyword چیست؟

کلمه کلیدی همان عبارتی هست که قصد داریم سایت خود را براساس آن سئو کنیم. برای مثال به طور کلی ما قصد داریم با کلمه کلیدی “سئو” در گوگل رتبه بگیریم.

عبارت کلیدی یا Key Phrase چیست؟

عبارت کلیدی به کلمات کلیدی چند سیلابسی گفته میشود. برای مثال ما در این مقاله قصد داریم با عبارت “سئو محتوا” رتبه بگیریم.

لانگ تیل کیورد (Long Tail Keyword) یا کلمه کلیدی دم دراز چیست؟

وقتی تعداد سیلابس های عبارت کلیدی از 3 تا بیشتر میشود، آن کلمه کلیدی لانگ تیل کیورد محسوب میشود. در نگاه اول از نظر کسانی که پروژه سئو انجام نداده اند، لانگ تیل کیورد ها خوب نیستند و کلمات کلیدی خیلی بهتر هستند. چون که قاعدتا کلمه “سئو” از “آموزش سئو محتوا” بیشتر سرچ میشود.

روش های تولید محتوا

روش های زیادی برای تولید محتوا وجود دارد همچنان که خود محتوا نیز از تنوع زیادی برخوردار است. برای اینکه با بازاریابی محتوا بیشتر آشنا شوید و مفهوم آن را بهتر درک کنید، در ادامه به ارائه چند مثال و روش برای تولید محتوا می پردازیم.

اینفوگرافیک : منظور از اینفوگرافیک، طرح های گرافیکی بلندیست که شامل آمارها، نمودارها، گراف ها و سایر اطلاعات می گردد. اینفوگرافیک می توانند بسیار مفید باشند، چرا که در صورت پسند کاربران می توانند به واسطه اشتراک گذاری های فراوان سال ها در اینترت بمانند و مورد استفاده قرار گیرند. طراحی یک اینفوگرافیک به خاطر اینکه به تحقیقات مختلف و نیروهای انسانی دارد می تواند کمی پر هزینه باشد. اما اشتراک گذاری آن و معرفی ان به کاربران در راستای بازاریابی شبکه های اجتماعی نیاز به صرف زمان دارد پس هزینه ای که میکنید در اصل یک هزینه اضافی نبوده و باعث پیشرفت شما میشود.

وبلاگ : وبلاگ سایت یکی از مهمترین قسمت های تولید محتوا می تواند باشدو با استفاده نشر محتوای ارزشمند در بازه های زمانی مشخص، می توانید در زمینه بازاریابی محتوا گام بسیار بزرگی را بردارید. در صورتی که بخش تولید محتوا و افراد متخصص در این زمینه ندارید، جدا از هر حیطه کاری که دارید، می توانید از خدمات تخصصی دات وب در زمینه تولید محتوا بهره بگیرید ما با داشتن تیمی متخصص در تولید محتوا میتوانند تولید محتوای شما را در دست بگیرند چرا که تولید محتوا یک امر کاملا تخصصی است و در سئو سایت بسیار مهم و قابل اهمیت است.

محتوای سئو شده

ویدئوها : با توجه به رشد روز افزون علاقه کاربران به دیدن محتوای ویدئویی، تهیه ویدئو های آموزشی و معرفی محصولات از جمله گام های قوی در جذب کاربران است. ساخت محتوای ویدئویی می تواند کمی زمانبر و نیاز به انرژی بالایی نیز داشته باشد. ویدئوی خود را می توانید هم در سایت خود و هم در سایت های اشتراک ویدئو مانند یوتیوب و آپارات انتشار دهید. پرداخت پول به ازای نمایش های ویدئو که از سرویس های یوتیوب می باشد، تهیه کنندگان ویدئو را به این کار بسیار علاقه مند کرده و بالطبع کاربران را نیز به دیدن این ویدئو ها ترغیب کرده است و ترغیب شدن کاربران به ویدئو ها موجب علاقه مند شدن آنها به شما و خدمات و کالای شما میشود و این یعنی افزایش مشتری از طریق تولید محتوا.

مطالعات میدانی : به واسطه تحقیق و جستجو درباره یک موضوع خاص می توانید دست به یک مطالعه میدانی در این زمینه بزنید و نتیحه بررسی ها و مطالعات خود را در قالب یه گزارش به کاربران ارائه دهید. در انتها نیز می توانید از طریق نتیجه مورد نظر به ارائه یک سرویس یا محصول خود به کاربران بپردازید این کار موجب افزایش اعتماد کاربران به شما میشود چرا که شما برای آنها ارزش قائل بوده و برای آنها وقت گذاشته اید.

چرا بازاریابی محتوا را انتخاب کنیم؟

شاید مهمتر از درک و فهم بازاریابی محتوا، اطلاع از اهمیت آن در کسب و کار است. در این راستا به بررسی یک چرخه می پردازیم که در این مورد می تواند اتفاق بیفتد.

آگاهی : با استفاده از محتوا می توانیم کاربران نسبت به یک موضوع آگاه سازیم و این موضوع میتواند نسبت به خدمات و یا محصولات باشد.

تحقیق : موقعی که کاربران احساس نیاز به اطلاعات می کنند دست به تحقیقات می زنند. به عنوان مثال یک خریدار اتوموبیل قبل از خرید به تحقیق درباره انواع اتومبیل و آگاهی از نوع متناسب با فعالیت خود می پردازد.

بررسی : در این مرحله کاربر مثال بالا به بررسی کمپانی ها و قیمت محصولات می پردازد.

خرید : در انتها کاربر به خرید کالای مورد نظر اقدام می کند.

محتوای سئو شده

 با استفاده از بازاریابی محتوا و تولید محتوای ارزشمند می توان کاربران را راغب به استفاده از خدمات و محصولات مورد نظر خود کرد و از این راه به کسب درامد پرداخت. بازگشت سرمایه در فرایند بازاریابی محتوا، در صورت اجرای درست بسیار بالاست و به همین دلیل دات وب خدمات تولید محتوا را برای هر گونه سایتی پیشنهاد می کند. دات وب با بررسی سایت شما و نیاز شما به نوع محتوا، استراتژی بازاریابی محتوا را برای شما پیاده سازی کرده و محتوای مناسب و جذب کننده ترافیک برای شما تولید می کند.

با افزایش ترافیک سایت شما در اصل سئو سایت شما بالا می آید و با توجه به بالا آمدن سئو سایت،شما میتوانید فروش خود را چندین برابر کنید.

خدمات دات وب | Dotweb

DOTWEB
ما در تیم تولید محتوای شرکت طراحی سایت و برنامه نویسی دات وب در تلاش هستیم تا بهترین مقالات آموزشی در زمینه طراحی سایت و کسب‌و‌کارهای اینترنتی را برای شما فراهم کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: