قدرت پایتون در هوش مصنوعی

قدرت پایتون در هوش مصنوعی

قدرت پایتون در هوش مصنوعی چرا پایتون برای یادگیری ماشین و هوش مصنوعی بهتر است؟

 

امروزه بیشتر شرکت‌ها از پایتون برای هوش مصنوعی و یادگیری ماشین استفاده می‌کنند. پایتون با محبوبیت بیشتری برای پیش‌بینی‌کردن و تشخیص الگو برخوردار است. خدمات توسعه پایتون برای شرکت‌ها و استارت‌آپ‌های مقیاس بالا اولویت دارد.

توسعه‌دهندگان پایتون با تقاضای بالایی روبرو هستند که این امر، بیشتر به دلیل آنچه که می‌توانند با این زبان به دست آورند، است. زبان‌های برنامه نویسی هوش مصنوعی باید قدرتمند، مقیاس پذیر و خوانا باشند.

کد پایتون در هر سه مورد استفاده می‌شود. در حالی که فناوری دیگری برای پروژه‌های مبتنی بر هوش مصنوعی وجود دارد، Python  بهترین زبان برنامه نویسی برای هوش مصنوعی است.

این زبان، کتابخانه‌ها و چارچوب‌های عالی برای هوش مصنوعی و یادگیری ماشین (ML) ارائه می‌دهد. آنها قابلیت‌های محاسباتی، محاسبات آماری، محاسبات علمی و بسیاری موارد دیگر را ارائه می‌دهند. در این مقاله با چند جنبه از زبان برنامه نویسی پایتون آشنا خواهیم شد که آن را برای مهندسین یادگیری ماشین عالی می‌کند.

چرا از نرم افزار پایتون برای یادگیری ماشین و هوش مصنوعی استفاده کنیم؟

بیایید بررسی کنیم که چرا توسعه دهندگان زبان برنامه نویسی پایتون را به زبان‌های دیگری مانند R، Go، Scala و … برای پروژه‌های مبتنی بر هوش مصنوعی ترجیح می‌دهند.

چرا از پایتون برای یادگیری ماشین و هوش مصنوعی استفاده کنیم؟

 

قدرت پایتون در هوش مصنوعی

 

بررسی‌ها نشان می‌دهد که پایتون، اکنون یکی از برترین زبان‌های برنامه نویسی پس از C و جاوا است. به توسعه دهندگان امکان می‌دهد تا سیستم‌های پشتیبان قدرتمندی برای پروژه‌های هوش مصنوعی پایتون بسازند. مزایای متعددی از زبان برنامه نویسی پایتون برای یادگیری ماشین و توسعه هوش مصنوعی وجود دارد که با جزئیات به آنها نگاه می‌کنیم.

توسعه سریع

جامعه، زبان برنامه نویسی پایتون را به دلیل قابلیت‌های نمونه سازی سریع آن تحسین می‌کند. توسعه دهندگان می‌توانند زمان تلف شده برای یادگیری پیچیدگی‌های پشته را کاهش دهند. آنها می‌توانند به سرعت با توسعه هوش مصنوعی شروع کنند و به سمت ساخت الگوریتم‌ها و برنامه‌های هوش مصنوعی حرکت کنند.

از آنجایی که کد پایتون شبیه به زبان انگلیسی است، به راحتی قابل خواندن و نوشتن است. توسعه دهندگان نیازی به صرف زمان زیادی برای نوشتن کدهای پیچیده ندارند. علاوه بر این، کتابخانه‌ها و چارچوب‌های عالی برای هوش مصنوعی و یادگیری ماشین (ML) در پایتون وجود دارد که فرآیند را ساده می‌کند. در ادامه مقاله به تفصیل آنها را بررسی خواهیم کرد.

زبان منعطف

حداکثر انعطاف پذیری برای برنامه‌های کاربردی هوش مصنوعی همان چیزی است که برنامه نویسان پایتون در مورد این زبان تحسین می‌کنند. Python for Machine Learning  به شما امکان می‌دهد OOPS یا برنامه نویسی مبتنی بر اسکریپت را انتخاب کنید و نمایش سریع نتیجه را بدون کامپایل مجدد کد پایتون فعال می‌کند.

4  سبک مختلف از نرم افزار پایتون وجود دارد که می‌توانید یکی از آنها را انتخاب کنید. سبک امری، شی گرا، عملکردی و رویه‌ای. همه اینها احتمال خطاها در پروژه هوش مصنوعی شما  را کاهش می‌دهد.

خوانایی

برای اکثر توسعه دهندگان، خوانایی یک اصل مهم است. با این حال، پایتون هیچ چیز را برای شما پیچیده نمی‌کند. سینتکس پایتون برای توسعه یادگیری ماشین دقیقا مانند زبان انگلیسی است. شما مجبور نیستید برای مدت طولانی در درک این زبان افراط کنید.

 

اگر در میانه یک پروژه، توسعه دهندگانی وجود داشته باشند که به آن بپیوندند، به راحتی می‌توانند بفهمند که چه اتفاقی در حال رخ دادن است. احتمال سردرگمی، خطاها و پارادایم‌های متضاد کمتری وجود دارد که توسعه سریع هر برنامه یادگیری ماشینی را امکان پذیر می‌کند.

گزینه‌های تجسم

داده‌ها مهمترین جنبه الگوریتم‌های یادگیری ماشین، هوش مصنوعی و یادگیری عمیق هستند. کار با داده‌ها برای تعیین الگوها و درک همه متغیرها و عوامل به تجسم سنگین نیاز دارد. برای این منظور، بسته‌های نرم افزاری پایتون بهترین هستند.

توسعه دهندگان می‌توانند هیستوگرام و نمودارها را برای درک بهتر، نحوه تعامل و کار با داده‌ها با یکدیگر بسازند. همچنین APIهایی وجود دارند که با امکان ارائه گزارش‌های واضح از داده ها، فرآیند تجسم را آسان تر می‌کنند.

جدای از این، پشتیبانی شگفت‌انگیز جامعه پایتون، سازگاری و سادگی در توسعه‌ی این زبان، وجود دارد. زبان برنامه نویسی پایتون، اکنون برای توسعه یادگیری ماشین رایج شده است. در این زبان، کتابخانه‌هایی وجود دارند که این امکان را فراهم می‌کنند. بیایید به بهترین کتابخانه‌های پایتون برای هوش مصنوعی نگاه کنیم.

6 کتابخانه و چارچوب بزرگ پایتون برای هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی (ML)

قدرت پایتون در هوش مصنوعی

قدرت پایتون در هوش مصنوعی

بهترین خصوصیت در مورد زبان برنامه نویسی پایتون، انبوهی از کتابخانه‌ها برای توسعه یادگیری ماشین است. در اینجا 6 کتابخانه برتر پایتون وجود دارد که هوش مصنوعی را با الگوریتم‌های خوانا و قدرتمند یکپارچه می‌کند.

NumPy: بدون NumPy علم داده ناقص خواهد بود. این کتابخانه، یک بسته نرم افزاری پایتون است که امکان محاسبات علمی را فراهم می‌کند. NumPy یک کتابخانه فوق العاده برای اشیا آرایه چند بعدی است. آنها با هم کار می‌کنند و پیچیدگی محاسباتی برنامه را کاهش می‌دهند.

 

SciPy : یکی دیگر از کتابخانه‌های محبوب پروژه‌های هوش مصنوعی پایتون است. SciPy اولین انتخاب برای برنامه نویسان پایتون برای محاسبات علمی و سنگین، شامل ریاضیات و مهندسی است. روال هایی را برای بهینه سازی و ادغام عددی فراهم می‌کند. این کتابخانه بسیار کاربرپسند است.

 

Scikit-Learn : این کتابخانه بر اساس NumPy و SciPy ساخته شده است. برای یادگیری تحت نظارت و بدون نظارت استفاده می‌شود. این کتابخانه، ابزار مناسبی برای داده کاوی و تجزیه و تحلیل داده است. Scikit-Learn یک گزینه محبوب برای هر مهندس یادگیری ماشینی است که می‌خواهد پروژه‌های هوش مصنوعی را با رویکردی یکپارچه انجام دهد.

 

Pandas: بسته نرم افزاری منبع باز پایتون، Pandas، برنامه نویسان را قادر می‌سازد تا داده‌ها را دستکاری کرده و آن‌ها را تجزیه و تحلیل کنند. دارای قابلیت کاوش و تجسم داده کارآمد است. این کتابخانه، ساختارهای داده سطح بالا را با ابزارهای متنوعی برای کار با مجموعه داده‌های متعدد ارائه می‌دهد.

Keras: Keras یک API است که روی TensorFlow اجرا می‌شود. تمرکز Keras این است که به توسعه دهندگان امکان آزمایش سریع برای هوش مصنوعی را بدهد. این کتابخانه تجربه کاربری بسیار بهتری نسبت به TensorFlow دارد. این کتابخانه، در پایتون، توسعه یافته است و نسبت به سایر ابزارها قابل درک‌تر است.

Matplotlib:  قدرتمندترین کتابخانه Matplotlib است. قابلیت‌هایی برای تجسم و کاوش داده‌ها ارائه می‌دهد. برای سفارشی کردن پروژه‌های هوش مصنوعی پایتون، نمودارها، هیستوگرام ها، نمودارهای پراکنده و … را ارائه می‌دهد. Matplotlib به دستکاری سریع داده‌ها برای نمایش بصری در زمان کمتر کمک می‌کند.

اینها 6 کتابخانه برتر پایتون و یادگیری ماشینی بودند. جدای از اینها، کتابخانه‌هایی مانند TensorFlow، NLTK، PyBrain، Caffe و … وجود دارد که منجر به عملکرد مناسب برنامه‌های هوش مصنوعی می‌شود.

نتیجه

زبان برنامه نویسی پایتون برای مدت طولانی در بازی هوش مصنوعی بوده است و به نظر می‌رسد با قدرت هرچه تمام تر در این بازی می‌ماند. فقط چند زبان برنامه نویسی وجود دارد و پایتون یکی از بهترین هاست.

در اصل، پایتون یک زبان برنامه نویسی استثنایی برای هوش مصنوعی است. این زبان، قدرت و مقیاس پذیری برای رسیدگی به حجم عظیمی از درخواست‌های داده به طور همزمان را دارد. ادغام پایتون و یادگیری ماشین در آینده جالب خواهد بو و قدرت زیادی به تکنولوژی‌ها خواهد بخشید.

قدرت پایتون در هوش مصنوعی

­­­­­­

DOTWEB
ما در تیم تولید محتوای شرکت طراحی سایت و برنامه نویسی دات وب در تلاش هستیم تا بهترین مقالات آموزشی در زمینه طراحی سایت و کسب‌و‌کارهای اینترنتی را برای شما فراهم کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: