استفاده از قالب آماده سایت

قالب آماده سایت

استفاده از قالب آماده سایت

بسیاری از طراحان وب برای سریعتر پیش بردن کار خود و صرفه جویی در زمان که در نهایت باعث بیشتر شدن سود آنها خواهد شد، ترجیح می دهند که قالب سایت آماده ای که شرکت های دیگر طراحی وبسایت از قبل طراحی کرده اند و به فروش می رسانند، استفاده کنند که در اصل یک ظلم به کارفرما حساب میشود.

خصوصاً از زمانی که CMS ها مانند وردپرس بوجود آمده اند کار راه اندازی وبسایت بسیار آسانتر شده است و اشخاص عادی که اطلاعات کمی در مورد طراحی سایت و زبان های برنامه نویسی دارند نیز می توانند به راحتی با خرید یک قالب وردپرس برای خود یک سایت راه اندازی نمایند چرا که سیستم های مدیریت محتوا (CMS) طوری طراحی شده اند که کد نویسی های سایت را خود انجام می دهند و کاربر تنها به صورت شماتیک برای آن مشخص می کند که چه چیزی در کجای سایت قرار بگیرد. به همین دلیل دسته ی دیگری از افرادی که از قالب های آماده سایت استفاده می کنند، بسیاری از این افراد هستند.

این افراد نیز برای کم شدن هزینه و از طرفی به دلیل خوشایند بودن ایجاد سایت توسط خودشان بدون داشتن علم برنامه نویسی وبسایت، رو به خرید قالب های از پیش تولید شده توسط شرکت های حرفه ای وبسایت می آورند و آن را خریداری و روی سیستم مدیریت محتوای خود نصب می کنند. در کل، خرید قالب آماده وبسایت مزایا و معایب خواص خود را دارد که در ادامه به آن می پردازیم اما معایب این وبسایت ها از مزایای آنها بیشتر است چرا که تنها در جهت راحتتر شدن کار توسعه دهندگان و کاهش هزینه آنها انجام میشود.

مزایای خرید قالب سایت:

قالب آماده سایت

یکی از مزایای استفاده از قالب سایت، همانطور که گفته شد صرفه جویی در زمان طراحان وبسایت است. طراحان وبسایت علاوه بر استفاده ی قالب خریداری شده، به دلیل داشتن علم برنامه نویسی و آشنایی آنها با زبان های برنامه نویسی سایت، می توانند با تغییراتی که در کدها و برخی اشکال و رنگ های سایت می دهند، با صرف زمان کم، قالب دیگری تولید کنند و برای پروژه ی دیگری استفاده کنند که اینکار باعث صرفه جویی در هزینه شرکت هم میشود که توسعه دهندگان زمان کمتری را برای هر پروژه میگذارند و در نتیجه آن حقوق کمتر و پروژه های بیشتر است.

معایب استفاده از قالب های آماده ی وب

با وجود تمام مزایای قالب وب سایت، شما باید مکث کنید و برخی از معایب را در نظر بگیرید. به عنوان مثال، چقدر آسان است قالب را به دلخواه خود سفارشی کنید؟ آیا شما مهارت و یا نرم افزار های لازم را برای انجام این کار دارید؟ واقعا تا چه حد این قالب های آماده می توانند نیاز شما را پاسخ دهند؟ آیا می شود تمامی آن را ویرایش یا اختصاصی کرد؟ یا تنها بخش هایی از آن قابلیت ویرایش دارند؟

قالب آماده متفاوت و منحصر به فرد نیست

قالب های آماده وب سایت توسط بسیاری از کاربران دانلود و مورد استفاده قرار می گیرد. بنابراین آنها منحصر به فرد و مختص به شرکت شما نیستند و در اصل شما از سایر رقبای خود متمایز نیستید. وب سایت شما ممکن است در انتها تنها مانند یک کپی از سایت دیگر به نظر بیاید و کاربران با دیدن این مشکل قطعا به شما اعتماد نخواهند کرد. اگر می خواهید اطمینان حاصل کنید که هیچکس دیگر قالب وب سایت را خریداری نمی کند، شما مجبور هستید قیمتی چندین برابر بپردازید. علاوه بر این، همان قالب ممکن است توسط مشتریانی که آن را قبلا دانلود کرده اند مورد استفاده قرار گرفته شده باشد. اگر می خواهید یک طراحی منحصر به فرد برای شرکت یا برای استفاده شخصی خود داشته باشید، بهتر است به طراحی سفارشی وب سایت خود فکر کنید و از طراحی سایت با قالب آماده دوری کنید.

محدودیت های تنظیمات و سفارشی سازی

قالب آماده سایت

یک قالب وب سایت را نمیتوان از یک نقطه ایی به بعد بهینه سازی کرد. بنابراین ممکن است در نهایت برای نیازهای شما غیر قابل استفاده باشد یا حتی برای توسعه آینده وب سایت شما مضر باشد. اگر محتوای زیادی برای وب سایت دارید اما یک قالب وب با فضای محدود برای متن انتخاب کرده اید، متن اضافی می تواند ظاهر طرح را با کشیدن آن بر هم بزند. در این مرحله ممکن است شما به این نتیجه برسید که قالب واقعا برای شما کار نمی کند و شما در قالبی که دانلود کرده اید گیر افتاده اید. از سوی دیگر قالب های آماده با بر هم ریختن یا فشرده سازی و گاه رمز گذاری همه یا بخشی از کد ها اجازه توسعه و ویرایش قالب را نمی دهند و این یکی از بزرگترین معایب قالب های آماده است که دست شما را در توسعه میبندد.

مسئله دیگر کیفیت توسعه این قالب ها است. و این سوال پیش می آید که توسعه دهنده اصلی این قالب چقدر حرفه ایی بوده است. این قالب برای سایر توسعه دهندگان تا چه حد خوانا، قابل درک و توسعه است. چون شما نیاز دارید که کدهای یک شخص دیگر را درک و سپس ویرایش کنید. و گاه ویرایش کد های یک توسعه دهنده غیر حرفه ایی یا کم تجربه بسیار دشوار تر و زمانبر تر خواهد بود و در نتیجه کار شما پیچیده تر میشود و در نهایت هم به هدف اصلی خود نخواهید رسید.

نرم افزار مخصوص برای سفارشی سازی مورد نیاز است

در حالی که برخی از قالب های وب را می توان به راحتی با استفاده از نرم افزارهای ساده و در دسترس مانند مایکروسافت Front Page تغییر داد. برخی دیگر به دانش و نرم افزارهای تخصصی پیچیده تری نیاز دارند که گاه این نرم افزار ها نیز رایگان نیستند. در این حالت شما ممکن است نرم افزار یا مهارتهای لازم برای سفارشی کردن، ویرایش و به روزرسانی وب سایت خود را نداشته باشید. و به استفاده از خدمات یک توسعه دهنده وب برای سفارشی کردن و یا به روز رسانی قالب وب خود نیاز پیدا کنید.

بهینه سازی تصاویر

قالب آماده سایت

شما باید با بهینه سازی تصاویر برای وب آشنا شوید تا صفحات شما سریعا بارگیری شوند. اگر مهارتهای لازم و نرم افزار ویرایش عکس را برای بهینه سازی تصویر نداشته باشید، این سرعت روند توسعه وب سایت را کاهش می دهد و ممکن است هزینه های شما را برای استفاده از این قابلیت بالا ببرد. قالب آماده شما نیز باید این بهینه سازی در حجم فایل ها را رعایت کرده باشد در غیر این صورت وب سایت شما چابکی لازم را نخواهد داشت و قطعا سرعت سایت شما در جذب مشتری شما بسیار مؤثر میباشد و در صورت دارا بودن سرعت پایین سایت سایت شما از فروش خوبی برخوردار نخواهد بود.

قالب وب سایت تنها پوسته سایت را به شما می دهد. آنها برای جذب موتورهای جستجو بهینه نمی شوند. شما باید این کار را با محتوای وب سایت خود انجام دهید. به یاد داشته باشید که موتورهای جستجو بیشتر به کلمات جذب می شوند تا تصاویر. یک قالب وب سایت با بسیاری از گرافیک ها و جلوه های انیمیشن فلش ممکن است برای کاربر جذاب باشد، اما ممکن است زمان بارگیری بیشتری داشته باشد و موتورهای جستجو را به سایت شما نکشاند. بنابراین با وجود ظاهر خوب وب سایت با استفاده از Flash، ممکن است در رتبه بندی موتورهای جستجو جایگاه خوبی بدست نیاورید همچنین این نوع سایت ها بیش از نیمی از کاربران خود را از دست میدهند.

هنگام نوشتن محتوا، شما باید از کلمات کلیدی که محصولات یا خدمات شما را تبلیغ می کنند و مشتریان هدفمند خود را به سایت شما جذب می کنند استفاده کنید. برای جذب موتورهای جستجو به صفحات وب، شما همچنین باید از متا تگ (برچسب عنوان، کلید واژه ها، توضیحات) استفاده کنید. از آنجا که محتوا قلب وب سایت شماست، ارزش آن را دارد که برای آن پول و زمان هزینه کنید- و یا حتی آن را به یک نویسنده محتوا حرفه ای بسپارید تا اینکار شما به صورت حرفه ای انجام شود.

همچنین شما میتوانید از طریق صفحه تماس باما و یا صفحه اینستاگرام با تیم ما در ارتباط باشید.

DOTWEB
ما در تیم تولید محتوای شرکت طراحی سایت و برنامه نویسی دات وب در تلاش هستیم تا بهترین مقالات آموزشی در زمینه طراحی سایت و کسب‌و‌کارهای اینترنتی را برای شما فراهم کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: