فلاتر

فلاتر

نکته مهمی که باید در مورد Flutter بدانید این است که یک جایگزین مناسب برای توسعه‌دهندگان برای توسعه برنامه‌های چند پلتفرمی است که توسط Google معرفی شده است. می‌توانید یک برنامه فلاتر را یک بار توسعه دهید و آن‌ها را برای چندین پلتفرم با Flutter کامپایل کنید. توسعه دهندگان به دلیل اسناد گسترده مشتاق استفاده از Flutter هستند.

مزایای فریم ورک Flutter عبارتند از:

 • امکان پیش نمایش تغییرات
 • برنامه های کاربردی با عملکرد بالا
 • کار با طرح هایی که منابع کمتری دارند.

گوگل این فریم ورک منبع باز را در سال 2015 توسعه داد. Flutter یک راه حل بین پلتفرمی است، به این معنی که می توانید برنامه هایی را با یک پایگاه کد واحد که بر روی چندین پلتفرم اجرا می شود بسازید. علاوه بر این، فریم ورک Flutter به عنوان پلتفرم اصلی برای Fuchsia، یک سیستم عامل جدید گوگل که انتظار می رود در نهایت جایگزین اندروید شود، عمل می کند.

فلاتر، مانند سایر راه حل های چند پلتفرمی، در بین توسعه دهندگان محبوبیت پیدا می کند. چطور؟ از آنجایی که این یک SDK (کیت توسعه نرم‌افزار) با کاربری آسان است که به شما امکان می‌دهد به سرعت یک برنامه ایجاد کنید و سپس آن را در Android و iOS اجرا کنید. علاوه بر این، به طور مداوم تقویت می شود.

برنامه های اضافی ساخته شده با Flutter از کمک های بومی توسعه دهندگان بهره مند خواهند شد. با این حال، کسانی که صرفاً بر ایجاد یک پلتفرم تمرکز می کنند، به کمک اضافی نیاز نخواهند داشت.

فلاتر

برنامه های برتر ساخته شده با فریم ورک Flutter

Flutter به‌عنوان یک SDK غنی و جدید، به ایجاد بسیاری از برنامه‌های کاربردی مدرن از جمله Google Ads، Xianyu توسط Alibaba و Hamilton کمک کرد. مزایای Flutter به تسریع رشد هر برنامه کمک می کند.

توسعه‌دهندگانی که هنوز Flutter را امتحان نکرده‌اند، همیشه از کارهایی که دیگران با آن انجام داده‌اند و اینکه چگونه Flutter می‌تواند فرآیند توسعه اپلیکیشن موبایل را برای همه ساده و ساده‌سازی کند، شگفت‌زده می‌شوند.

 1. تبلیغات گوگل

این یک برنامه تلفن همراه است که به شما امکان می دهد کمپین های تبلیغاتی Google را مستقیماً از تلفن هوشمند خود مدیریت کنید. این یک نسخه فشرده از یک پلتفرم دسکتاپ است که می توانید خروجی تبلیغات را از هر مکانی ردیابی کنید و شما محدود به محل کار خود نیستید.

این برنامه شامل آمار کمپین، امکان به روز رسانی پیشنهادات و بودجه در زمان واقعی، هشدارهای زنده، ویرایش کلمات کلیدی، و امکان تماس با متخصص گوگل است. هم بصری است و هم از نظر زیبایی شناسی.

 

 1. KlasterMe

فریم ورک Flutter را می توان برای وب سایت رسانه های اجتماعی طراحی شده توسط توسعه دهندگان استفاده کرد. این یک سایت اشتراک‌گذاری محتوا است که افراد می‌توانند صفحه خود را بسازند و تصاویر، وبلاگ‌ها، مقاله‌ها، نظرسنجی‌ها و ورودی‌ها را اضافه کنند. این برنامه کاربران را قادر می سازد تا آثار خود را با عموم به اشتراک بگذارند.

 

رابط KlasterMe فقط از محتوای سایر KlasterMeers استفاده می کند که فرآیند ارسال را ساده می کند و طراحی جذابی ایجاد می کند. در حال حاضر، KlasterMe به سادگی یک کار در حال پیشرفت است.

فلاتر
 1. Reflectly

Reflectlyیک برنامه ژورنال شخصی مبتنی بر هوش مصنوعی است که درمان شناختی رفتاری، مدیتیشن و روانشناسی مثبت را ترکیب می کند تا به کاربران کمک کند تا با استرس روزانه کنار بیایند، افکار منفی را حل کنند و مثبت بمانند. این شما را قادر می سازد تا احساسات خود را ابراز کنید و به سلامت روان خود اهمیت دهید.

این برنامه Flutter بینش‌های دقیقی در مورد اینکه روزهای شما چگونه می‌گذرد و بینش‌های ارزشمندی از کارشناسان برجسته خودیاری ارائه می‌کند تا به شما در مقابله با هر گونه مشکل سلامت روان کمک کند.

فلاتر
 1. Xianyu توسط Alibaba

وقتی به جک ما فکر می کنیم، آمازون و سلطه بر جهان را تصور می کنیم. توسعه دهندگان برای اجرای طرح خود، پلتفرم Xianyu را راه اندازی کردند.

 

همانطور که Flutter وارد شده است، بیش از 200 میلیون کاربر ثبت نام شده از آن استفاده می کنند! امروز باید کالاهای چینی زیادی در اطراف اینجا وجود داشته باشد.

 

هنگامی که به یک سیستم قوی برای پیاده سازی و مقیاس نگاه می کردند، آنها به این نتیجه رسیدند که فریم ورک Flutter یک گزینه عالی است. برنامه‌هایی با صدها میلیون کاربر فعال ماهانه به Flutter تغییر مکان داده‌اند.

فلاتر
 1. Postmuse (برنامه ویرایش عکس اینستاگرام)

اینستاگرام در شرف تبدیل شدن به فیسبوک بعدی است.و توجه به بسیاری از شرکت‌های جدید که اکنون از اینستاگرام استفاده می‌کنند، طبیعی است که تصاویر اینستاگرامی با ظاهری حرفه‌ای داشته باشیم. این جایی است که PostMuse وارد تصویر می شود.

اینستاگرام به شما امکان می دهد چندین عکس اینستاگرام را مشاهده، ویرایش و طراحی کنید. اگر چیزی برای موافقت پیدا نکردید، PostMuse از آن محافظت می کند. این برنامه ساخته شده با فلاتر همچنین به توصیه بهترین تصویر کمک می کند، بنابراین بازاریابی رسانه های اجتماعی شما معتبر به نظر می رسد.

فلاتر
 1. همیلتون

این برنامه رسمی برای همیلتون، یکی از شناخته شده ترین و برنده جوایز موزیکال برادوی است که با فریم ورک  فلاتر ساخته شده است. مخصوصاً برای گروه عظیم طرفداران گروه ایجاد شد تا آنها را از تمام اخبار موسیقی مطلع کند.

برنامه همیلتون شامل یک عملکرد کارائوکه برای کسانی است که می خواهند آهنگ های مورد علاقه خود را بخوانند، یک بازی امتحانی معمولی، دسترسی به انواع بازی های قرعه کشی همیلتون، و همچنین فیلم ها و نمایش های اسلاید اختصاصی. در هر دو پلتفرم، رابط کاربری عالی است.

فلاتر
 1. Launching

Launching یک اپلیکیشن گوشی هوشمند است که سفارش غذای تحویلی را آسان می کند. این یکی از برنامه های موفق تحویل غذا است که با فلاتر ساخته شده و معماری جدید را آزمایش می کند. یک نفر در داخل سازمان می تواند با استفاده از برنامه سفارش ایجاد کند. پرداخت انبوه را می توان انجام داد یا کاربران پولی نیز می توانند در اقساط کوچکتر پرداخت کنند.

پس از تکمیل اولین نسخه از برنامه راه اندازی، در اینجا نکات کلیدی توسعه دهندگانی است که از فریم ورک Flutter استفاده کرده اند.

 • ارائه یک چارچوب منسجم
 • امکان یک فرآیند توسعه سریع و بدون درز در هر دو پلتفرم.
 • انیمیشن های روان و رابط کاربری غنی.
 •  

با این حال، یک مانع مهم وجود داشت. با توجه به جوان بودن نسبی فناوری، یافتن راه حل هایی برای مسائل نوظهور، مانند مواردی که در Stack Overflow وجود دارد، می تواند چالش برانگیز باشد. در نتیجه، هنگام توسعه یک اپلیکیشن Flutter، به تنهایی ایده هایی را ارائه می دهید.

با این حال، همانطور که قبلا ذکر شد، جامعه Flutter به سرعت در حال رشد است، که دلیلی برای خوش بین بودن به آینده به ما می دهد.

 

 1. Pairing

Pairing یک برنامه اجتماعی دوستیابی است که یکی از بصری ترین و ابتدایی ترین نمونه های برنامه های Flutter موجود است. دوستیابی با جفت شدن بهتر است زیرا پیوندها و مطابقت ها از طریق جوامع واقعی کاربران ایجاد می شوند.

توسعه برنامه ها با Flutter به طرز وحشتناکی شبیه به تولید بومی است. به عنوان مثال، اگر یک Android یا iOS ایجاد کنید، آنها می توانند به تعاملات متعدد با هر دو سیستم عامل نیاز داشته باشند. در غیر این صورت، Flutter به شما اجازه می دهد تا با استفاده از کد منبع یکسان، برنامه های بهینه سازی شده برای هر دو پلتفرم ایجاد کنید.

 

علاوه بر این، ویژگی Flutter’s Instant Run سودمند است. هنگامی که کد را تغییر می دهید، سیستم شما به طور خودکار به روز می شود.

فلاتر
 • برنامه های سریع در هر پلتفرم

برنامه های Flutter به جای افزودن یک لایه انتزاعی بین کد و سیستم عامل، برنامه های بومی هستند، به این معنی که مستقیماً در دستگاه های iOS و Android کامپایل می شوند.

دارت، زبان برنامه نویسی فلاتر، برای نیازهای کاربران مخاطب جهانی طراحی شده است. یادگیری آن ساده است، شامل مجموعه ای جامع از کتابخانه ها و بسته هایی است که به میزان قابل توجهی مقدار کدی را که باید بنویسید کاهش می دهد و برای موفقیت توسعه دهنده بهینه شده است.

هنگامی که آماده انتشار برنامه خود هستید، آن را مستقیماً در کد ماشین ARM در رایانه خود با فریم ورک Flutter کامپایل کنید. این بدان معناست که آنچه می‌نویسید دقیقاً همان چیزی است که روی سیستم ظاهر می‌شود و به شما این امکان را می‌دهد تا از تمام قدرت تلفن خود برای توسعه یک برنامه Flutter به جای استفاده از زبانی مانند جاوا اسکریپت استفاده کنید که برای اجرا به موتور دیگری نیاز دارد.

 • ایجاد اپلیکیشن سازنده در هر پلتفرم

به‌عنوان یک سازنده اپلیکیشن موبایل، می‌توانید احساس کنید که زمان بیشتری را در انتظار صرف می‌کنید تا کدنویسی. وقتی کد را به‌روزرسانی می‌کنید، باید آن را دوباره کامپایل کنید، آن را روی یک دستگاه تلفن همراه مستقر کنید و سپس نرم‌افزار را به حالت قبلی بازیابی کنید تا تغییرات را ببینید. در مقایسه، برنامه Flutter یک ویژگی جدید به نام Stateful Hot Reload را پیاده سازی می کند که این دوره تولید را با فعال کردن به روز رسانی ها در میلی ثانیه و نه چند دقیقه متحول می کند.

علاوه بر این، یک بارگذاری مجدد ارتباط بهتری را بین توسعه دهندگان و طراحان زمانی که تصمیم می گیرند عملکرد برنامه را اصلاح کنند و فوراً نتایج را مشاهده کنند، امکان پذیر می کند.

هنگام توسعه برنامه‌ها، تیم‌هایی که از Stateful Hot Reload استفاده می‌کنند، افزایش کارایی قابل توجهی را گزارش می‌کنند. با ترکیب مدیریت تغییر سریع با فرصت عرضه در iOS و Android، شاهدیم که اپلیکیشن‌هایی از برندهایی مانند Hamilton و Reflectly از ایجاد اولین خط کد خود به انتشار در عرض چند هفته می‌رسد.

 • نکته سریع برای توسعه اپلیکیشن موبایل Flutter

با توجه به اینکه ما زمان زیادی را صرف بررسی امکانات ارائه شده توسط فریمورک فلاتر و آزمایش کامل سیستم کرده‌ایم، متوجه شدیم که نکاتی را با هر کسی که قصد ایجاد یک برنامه کاربردی مبتنی بر فلاتر را دارد به اشتراک بگذاریم:

 1. در حالی که Flutter یک راه آسان برای ایجاد یک رابط کاربری زیبا ارائه می دهد، شما باید با احتیاط اطلاعات کامل پیکسلی را رعایت کنید. گاهی اوقات، یک برنامه flutter به کار اضافی نیاز دارد، زیرا هنوز مشکلاتی در طراحی فونت وجود دارد.
 1. برای شروع توسعه با Flutter باید با زبان برنامه نویسی دارت نیز آشنا باشید. با این حال، نیازی به نگرانی نیست، ابتدایی است و یک توسعه دهنده حرفه ای تلفن همراه می تواند آن را خیلی سریع انتخاب کند.
 1. می توانید از Visual Studio Code یا Android Studio برای اهداف تولید استفاده کنید.

به طور خلاصه، توسعه برنامه ها با Flutter می تواند برای شرکت شما مفید باشد، همانطور که نه تنها توسط ما بلکه توسط برخی از بزرگترین بازیگران بازار نشان داده شده است. فلاتر، از نظر ما، انتخابی بخصوص در شرایط زیر است.

 • زمانی که به دنبال ایجاد حداقل محصول قابل دوام برای استارت آپ ها هستید.
 • نیاز به راه اندازی سریع برنامه تلفن همراه شما در بازار.
 • به یک برنامه اندروید و iOS با رابط کاربری درجه یک نیاز دارید که UX یکپارچه و نتایج قابل اعتماد و سریع‌تری ارائه می‌دهد.

فلاتر شما را قادر می سازد تا با کدنویسی کمتر و واژگان جدید و گویا به عملکرد بیشتری دست یابید. فلاتر در حال حاضر در حال جلب توجه و جلب علاقه جامعه است. در نتیجه، تعدادی از توسعه دهندگان جوان از این فناوری استفاده می کنند و جذب بهترین تیم را آسان تر می کند.

DOTWEB
ما در تیم تولید محتوای شرکت طراحی سایت و برنامه نویسی دات وب در تلاش هستیم تا بهترین مقالات آموزشی در زمینه طراحی سایت و کسب‌و‌کارهای اینترنتی را برای شما فراهم کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: