فریلنسر یا شرکت

فریلنسر یا شرکت

فریلنسر یا شرکت؟ کدام بهتر است؟

هنگامی که به دنبال توسعه حرفه‌ای وب یا توسعه برنامه هستید، چندین گزینه وجود دارد که می‌توانید در نظر بگیرید. اولا و واضح‌تر از همه، شما می‌توانید کار را خودتان انجام دهید، اما این مستلزم سطح مشخصی از مهارت و ساعات زیادی تعهد است. گزینه دوم این است که فردی را استخدام کنید که این کار را برای شما انجام دهد و اینجاست که همه چیز پیچیده می‌شود. چه چیزی را انتخاب کنید: فریلنسر یا یک شرکت برای توسعه برنامه؟

 

افرادی هستند که ادعا می‌کنند می‌توانند به تنهایی کار توسعه وب‌سایت یا برنامه را انجام دهند. چنین فریلنسرهایی دارای پورتفولیوهای مناسبی هستند و کارهای قبلی آنها ممکن است در واقع بسیار خوب به نظر برسند. از سوی دیگر، آژانس‌های توسعه وب، شرکت‌هایی با چندین ده کارمند و بودجه چند هزار دلاری وجود دارند. انتخاب درست‌ چیست؟ اگر یک نفر می‌تواند این کار را انجام دهد، چرا یک دسته کامل از افراد را برای آن استخدام کنید؟ یا شاید این سوال برعکس باشد؛ اگر آژانس‌ها وجود داشته باشند، آیا می‌توان توسعه وب‌سایت را واقعا توسط یک فرد انجام داد؟

 

در این مقاله سعی خواهیم کرد مزایای استخدام فریلنسر را دریابیم و آنها را با مزایای استخدام یک شرکت مقایسه کنیم. ما سعی خواهیم کرد مزایا و معایب استخدام یک شرکت را شناسایی کنیم و ببینیم که هر نوع پیمانکاری برای چه مواردی مناسب‌تر است.

 

فریلنسر یا شرکت

مزایای استخدام فریلنسر

اجازه دهید با برخی از مزایای غیرقابل انکار استخدام یک فریلنسر شروع کنیم.

 

ارتباط:

وقتی فقط با یک نفر سروکار دارید، آن شخص فقط مسئول خودش و محدوده کاری خودش است. این واقعیت ارتباطات را به شدت ساده می‌کند. یک فریلنسر این گزینه را نخواهد داشت که به شما بگوید به خاطر قصور شخص دیگری، طراحی وب دیر شده‌است.

 

انعطاف پذیری:

فریلنسرها با ساعات کاری متناسب با شما کنار می‌آیند. آنها مجبور نیستند در ساعات اداری کار کنند. آنها می‌توانند وب‌سایت شما را اواخر شب به روز کنند، هر زمان که بخواهند کد بنویسند یا صبح زود فیدهای رسانه‌های اجتماعی را ارسال کنند. شما فقط باید در مورد آنچه که می‌خواهید انجام دهید روشن باشید و آنها زمان را برای انجام بهینه‌ی کار، انتخاب می‌کنند.

 

توان مالی:

فریلنسر برای طیف کاملی از خدمات خود هزینه دریافت می‌کند، اما در نهایت شما فقط برای خود کار هزینه می‌پردازید. شرکت همیشه سایر هزینه‌ها را در صورت‌حساب لحاظ می‌کند. به همین دلیل است که در اکثر موارد، استخدام یک فریلنسر هزینه کمتری نسبت به استخدام یک شرکت خواهد داشت.

 

سرعت:

فریلنسرها انگیزه دارند تا یک کار را خوب و سریع انجام دهند. آنها می‌دانند که فراتر از انتظارات شما ظاهر شدن و قابل اعتماد بودن به نفع آنهاست. آن‌ها می‌خواهند کار را به سرانجام برسانند و زمانی را برای شایعات یا سیاست‌های اداری تلف نمی‌کنند.

 

 

معایب استخدام فریلنسر

سوال اساسی این است که «پس چرا به دنبال یک فریلنسر نرویم؟» خوب، همیشه دو روی سکه وجود دارد. اجازه دهید برخی از معایب استخدام یک فریلنسر را بررسی کنیم.

 

دسترسی:

یک فریلنسر خوب و معتبر همیشه روی چندین پروژه به‌طور همزمان کار می‌کند. کاملا ممکن است که فریلنسر انتخابی شما در صورت نیاز در دسترس نباشد. با مقداری مذاکره و برنامه‌ریزی در هر دو طرف، اغلب می‌توانید راه حلی بیابید، اما اگر به شدت به کسی نیاز دارید، تصور نکنید که آنها آزاد هستند.

 

قابل اعتماد بودن:

در حالی که اکثر فریلنسرها تلاش می‌کنند تا کار را با بیشترین سرعت ممکن انجام دهند، هرگز خود را کارمند یا زیردست شما نمی‌دانند. این بدان معنی است که آنها ممکن است در مسائل شخصی خود غرق شوند، بدون اینکه احساس کنند موظف هستند به شما اطلاع دهند و شما واقعا نمی‌توانید کاری در مورد آن انجام دهید.

 

محرمانه بودن در تجارت فناوری اطلاعات:

محرمانگی اغلب به معنای بقا در بازار است. البته، می‌توانید از فریلنسرهای خود بخواهید که قرارداد عدم افشای اطلاعات را امضا کنند، اما همچنان باید خطرات آن را بسنجید. همان فریلنسری که امروز برای شما کار می‌کند، ممکن است فردا با رقیب شما همکاری کند.

اکنون که مزایا و معایب استخدام یک فریلنسر مشخص شده است، اجازه دهید مزایا و معایب استخدام یک شرکت برون سپاری را بررسی کنیم.

 

مزایای استخدام یک شرکت

اول از همه، باید اعتراف کنید: یک نفر فقط می‌تواند بعضی از کارها را انجام دهد. یک شرکت همیشه قادر خواهد بود طیف وسیع‌تری از خدمات را ارائه دهد و بیش از یک راه حل ارائه دهد. یک شرکت همچنین به تمام ابزارها و منابع مورد نیاز، نه تنها برای ساخت یک وب‌سایت، بلکه برای راه‌اندازی آن نیز دسترسی دارد. بنابراین، اجازه دهید به سرعت مزایای شرکت برون سپاری را خلاصه کنیم:

 

تخصص جمعی:

شما از بیش از یک متخصص خدمات دریافت خواهید کرد. محصول نهایی شما توسط افراد حرفه‌ای با تخصص در بیش از یک زمینه، از جمله: طراحی، برنامه نویسی، توسعه ویدئو و نوشتن محتوا ساخته خواهد شد.

 

بک‌اند همه کاره:

بدون کد نویسی مناسب، وب‌سایت شما ممکن است در همه پلتفرم‌ها به خوبی نمایش داده نشود یا اصلا کار نکند. بک‌اند ایجاد شده به‌ویژه برای نیازهای وب‌سایت شما، عملکرد مناسب را تضمین می‌کند و تنظیم دقیق‌تر را آسان می‌کند.

 

پشتیبانی مستمر:

یک شرکت طراحی وب به محض تکمیل سایت شما را رها نمی‌کند. آنها برای ارائه پشتیبانی مداوم به شما در کنارتان خواهند بود. در مقایسه، یک توسعه دهنده ممکن است تمام زمان و ابزارهای لازم برای کمک به شما را در راه‌اندازی سایتتان برای مدت طولانی در اختیار نداشته باشد.

 

محصول در سطح جهانی:

به ندرت وب‌سایت‌های برنده‌ی جوایز، در بین وب‌سایت‌هایی که توسط فریلنسرها طراحی شده‌اند، وجود دارد. همه راه حل‌های ظریف، سریع، روان و جذاب توسط تیم‌ها ساخته شده‌اند. اگر سایتی خلاقانه‌تر می‌خواهید، استخدام یک فریلنسر احتمالا گزینه شما نیست.

 

معایب استخدام یک شرکت

نیازی به گفتن نیست که گزینه استخدام یک شرکت برون سپاری، دارای اشکالاتی است. در زیر سعی کردیم موارد اصلی را بیان کنیم:

 

هزینه‌های بالاتر:

همانطور که گفته شد، استخدام یک تیم تقریبا همیشه پرهزینه تر از استخدام یک نفر است. یک شرکت همچنین باید هزینه‌هایی غیر از خود خدمات (مانند اجاره دفتر، مالیات، آب و برق و غیره) را متقبل شود.

 

بازه زمانی:

شرکت‌ها کارها را به سرعت انجام نمی‌دهند و این امر، به این دلیل نیست که آنها نمی‌خواهند این اتفاق بیفتد. فرآیندهای داخلی و ارتباطات، به‌طور واضح زمان بیشتری را می‌طلبد. در حالی که این شرکت قادر است محصول نهایی بهتری نسبت به یک فریلنسر ارائه دهد، به احتمال زیاد دو برابر بیشتر روی آن کار خواهد کرد.

 

ارتباط نادرست:

اگر شرکتی را استخدام کنید، احتمالا بیشتر ایده‌های خود را از طریق یک مدیر منتقل خواهید کرد، در حالی که کار واقعی توسط افرادی انجام می‌شود که هرگز آنها را نخواهید دید. این اتفاق، به‌طور طبیعی احتمال تفسیر اشتباه مسائل را افزایش می‌دهد. نقشه‌های راه و اسناد مکتوب می‌توانند در اینجا کمک کنند، اما این شانس همیشه باقی خواهد ماند.

 

 

 شرکت برون سپاری در مقابل توسعه دهنده مستقل (فریلنسر یا شرکت):

اکنون که با مزایا و معایب فریلنسرها و شرکت‌های برون سپاری آشنا شدیم، اجازه دهید نمودار مقایسه سریعی را ترسیم کنیم تا ببینیم چه کسی در هر دیدگاه توسعه وب برنده می‌شود.

جنبه‌های توسعه

فریلنسر

 

شرکت

 

ارتباط

به طور باالقوه راحت تر

 

به طور باالقوه سخت تر

 

دسترسی

ممکن است در دسترس نباشد

 

در دسترس

 

کنترل فرایند

مستقیم

 

غیرمستقیم

 

بازه زمانی تحویل

به‌طور باالقوه سریعتر

 

باالقوه کندتر

محدوده خدمات

باریک‌تر

 

گسترده‌تر

 

مسائل مربوط به محرمانه بودن

ریسک بالاتر

 

ریسک کمتر

پشتیبانی پس از راه‌اندازی

به ندرت ارائه می‌شود

 

همیشه ارائه می‌شود

 

بودجه

کمتر

 

بیشتر

محصول نهایی

 

حداقل قابل اجرا

 

سطح جهانی

 

کدام یک برای توسعه وب‌سایت بهتر است؟

طراحی و توسعه یک وب‌سایت خوب، یک فرآیند پیچیده و چند مرحله‌ای است. این سؤال که آیا یک فریلنسر استخدام کنید یا یک شرکت توسعه وب در مقیاس کامل، به میزان زیادی به آنچه از وب‌سایت خود می‌خواهید بستگی دارد. آیا می‌خواهید وب‌سایتی داشته باشید که صرفا یک هدف را ارائه دهد؟ آیا می‌خواهید ایده کسب‌وکار خود را با آن آزمایش کنید تا ببینید بازار چگونه پاسخ می‌دهد؟ آیا نیاز دارید که به سرعت یک وب‌سایت راه اندازی کنید و هزینه‌ها را به حداقل برسانید؟ خوب، پس استخدام یک فریلنسر ممکن است انتخاب شما باشد.

 

با این حال، شما باید چند نکته را در نظر داشته باشید. یک وب‌سایت ساخته شده توسط یک فریلنسر، فقط یک هدف کاملا تعریف شده را انجام می‌دهد. قادر به گسترش یا به‌روزرسانی نخواهد بود. پشتیبانی مستمر دریافت نخواهد کرد و نمی‌تواند خود را با استانداردهای در حال توسعه‌ی وب، سازگار کند. به همین دلیل، ما استخدام یک شرکت را توصیه می‌کنیم. با سرمایه گذاری کمی بیشتر از نظر زمان و پول، محصولی دریافت خواهید کرد که بتواند اهداف مختلف کسب‌وکار رو به رشدتان را برای سال‌های آینده برآورده کند.

 

کدام یک برای توسعه اپلیکیشن بهترین است؟

دامنه توسعه برنامه ممکن است کمی کوچکتر از یک وب‌سایت به نظر برسد. یک برنامه، فقط برای عملکرد در یک محیط خاص توسعه یافته است و برای هر مرورگر، پلتفرم یا سیستم عامل به بهینه سازی نیاز ندارد و برخلاف وب‌سایت‌ها، نمونه‌هایی از برنامه‌های موفق توسعه‌یافته توسط فریلنسرها وجود دارد. بنابراین، در برون سپاری توسعه اپلیکیشن، شما تقریبا یک انتخاب 50/50 دارید. اگر به یک برنامه ساده نیاز دارید و شرایط تحویل کوتاه‌تری دارید، با یک فریلنسر قرارداد ببندید. اگر هدفتان بالاتر است و می‌خواهید اپلیکیشن شما با رهبران بازار رقابت کند، به یک شرکت مراجعه کنید.

 

 

نتیجه:

بنابراین، چه چیزی در حال حاضر محبوب تر است…فریلنسرها یا شرکت‌ها؟ رشد مشاغل فریلنسر در سراسر جهان، توسط برخی به عنوان آغاز یک “عصر جدید” تلقی می‌شود، اما ما چندان مطمئن نیستیم. وظایفی وجود دارد که فقط یک تیم می‌تواند با موفقیت انجام دهد. در اشتیاق خود برای بهترین محصول نهایی که کاملا با اهداف تجاری شما مطابقت دارد، مطمئن شوید که آیا وظیفه شما یکی از این موارد است یا خیر.

 

DOTWEB
ما در تیم تولید محتوای شرکت طراحی سایت و برنامه نویسی دات وب در تلاش هستیم تا بهترین مقالات آموزشی در زمینه طراحی سایت و کسب‌و‌کارهای اینترنتی را برای شما فراهم کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: