طراحی پرتال سازمانی پرتال

طراحی پورتال سازمانی (Portal) در شرکت برنامه نویسی دات وب بنا به نیاز سازمان در بالاترین سطح کیفیت و امنیت انجام می‌شود. همراه پورتال سازمانی اپ موبایل و نسخه واکنشگرا – ریسپانسیو – وب سایت نیز ارائه میگردد.

طراحی پورتال سازمانی

طراحی پورتال سازمانی

طراحی پورتال سازمانی در دات وب با هدف تحقق تحول دیجیتال در ایران و بهبود کسب و کارهای آنلاین بر اساس آخرین استانداردها و جدیدترین فناوری های روز توسط متخصصین باتجربه دات وب انجام میشود ما در طراحی پورتال سازمانی وسواس بسیار زیادی داریم چرا که پورتال میتواند نقش تعیین کننده ای در سازمان ها یا ارگان ها ایجاد کند.

سرعت پایدار، امنیت بالا، قابلیت های پیشرفته و برنامه ساز قدرتمند، چهار مولفه بارز و منحصر بفرد پورتال سازمانی و سامانه های خدمات الکترونیکی دات وب هستند و این افتخار را داریم که بهترین شرکت های مطرح ایرانی و بسیاری از نهادها، دانشگاه ها و سازمان های دولتی جزو مشتریان ما هستند و افتخار جذب این عزیزان به عنوان مشاری دائم را داشتیم.

علاوه بر تدارک دیدن امکانات یکپارچه قابل توسعه در طراحی پورتال سازمانی دات وب مانند سیستم مدیریت محتوا، سیستم مدیریت فرآیندهای سازمان و گردش کار، موتور برنامه ساز و فرم ساز قدرتمند، سیستم گزارش ساز، ارتباط با وب سرویس ها، فروشگاه الکترونیک و دیگر فناوری های روز دنیا در پورتال سازمانی دات وب ، در بحث امنیتی پرتال نیز تدابیر و رویکردهای ویژه ای در طراحی پرتال سازمانی در نظر گرفته است که موجب شده پورتال های طراحی شده دات وب علاوه بر برخورداری از امکانات پیشرفته، در برابر حملات سایبری نیز مقاومت بسیار تحسین برانگیزی از خود نشان دهد چرا که در پورتال سازمانی امنیت بدلیل وارد شدن اطلاعات مهم امنیت بسیار مهم است.

طراحی پرتال سازمانی

مفهوم پورتال چیست؟ پورتال یعنی چی ؟ معنی پورتال چیست؟

کلمه پورتال نگارش فارسی کلمه انگلیسی Portal است. پورتال در زبان انگلیسی به معنای ورودی است و گیت ورودی فرودگاه را پورتال میگویند. در اصلاح نرم افزاری به وب سایتی که دسترسی به سایر وب سایت ها را تسهیل میکند و نظام می بخشد، پورتال می گویند. به عبارت دیگر، اگر یک وب سایت، به عنوان گیت ورودی، سامانه های متعدد و وب سایت های پراکنده و سیستم های متشتت را نظم بخشد و یافتن و دسترسی به آنها را راحت کند، به چنین سایتی پرتال میگویند. بر همین سیاق، اگر سایتی علاوه بر کارکردهای معمول اطلاع رسانی، مکانیزم های الکترونیکی را فراهم کرد که مخاطبین سایت و ارباب رجوع تشکیلات، از مراجعات حضوری به تشکیلات بی نیاز شدند و کارکردهای عملیاتی ایشان با سایت، از طریق وب سایت اتفاق افتاد، چنین سایتی را هم پورتال می گویند پس پورتال چیزه پیچیده ای نیست یک وبسایت است که مکانیزم های الکترونیکی را فراهم کرده است.

تفاوت پورتال با سایت در چیست؟ فرق پورتال با وب سایت در کجاست؟

به همه سایت های اینترنتی وبسایت می گویند. اما اگر سایتی علاوه بر کارکردهای معمول، به عنوان گیت ورودی، دسترسی مخاطبان به سایت ها و سامانه های متعدد وابسته را تسهیل و نظام دهی کرد ،به آن پورتال میگویند پس به زبان راحتتر میتوان گفت پورتال همان سایت با یکسری قابلیت های اضافه میباشد.

زیر پورتال چیست؟ ساب پرتال یا ساب پورتال چیست؟ آیا این دو یکی هستند؟

وقتی یک پورتال اینترنتی تحت یک دامنه مانند www.something.com راه اندازی می شود، گاه از ساب دامنه های آن نظیر subitem.something.com برای راه اندازی زیرسایت یا زیرپرتالی استفاده می شود که از پورتال مادر کوچکتر است اما زیرمجموعه آن حساب می شود و گرچه بهره بردار از آن مجموعه ای مستقل است اما آن مجموعه بهره بردار وابسته و زیر نظر مجموعه مادر صاحب پرتال اصلی است. به زیرپورتال‌ها، ساب پورتال هم میگویند. مثلا پورتال های استانی می توانند بصورت ساب پرتال هایی از پورتال های سازمانی تعریف شوند در اکثر ارگان ها و سازمان های بزرگ برای سازمان های زیر مجموعه از ساب پورتال استفاده میکنند.

امنیت پرتال به چه عواملی بستگی دارد؟ هک پورتال ناشی از چیست؟

اگر زیرساخت پورتال با نرم افزار درستی انجام شده باشد، سامانه نرم افزاری به موقع آپدیت شود و پچ های امنیتی خود را دریافت کند، روی سروری که پورتال را میزبانی می‌کند لایه های امنیتی درستی وجود داشته باشد و به خوبی کانفیگ شده باشند و اگر ادمین سایت هم رعایت نکاتی مانند لاگین دو مرحله ای و دیگر نکات امنیتی را بکند، احتمال هک پورتال بسیار کم خواهد شد و امنیت پرتال تا حدود قابل قبولی تضمین خواهد شد چرا که همونجوری که در بالاتر گفتیم امنیت یکی از مهمترین اجزای طراحی پورتال سازمانی است بدلیل اطلاعات مهمی که در آن ذخیره میشه.

طراحی پرتال سازمانی

پورتال سازمانی برای چه کسب‌وکارهایی مناسب است؟

حال که با شرح کاملی از پورتال سازمانی تعریف منسجم از آن به دست آمد، پاسخ به این سوال در ابتدای کار ضروریست. شرکت‌های بزرگ برای جذب و اشتراک گذاری منابع اطلاعاتی با پرسنل، مدیران، مشتریان، تامین‌کنندگان، واسطه‌ها، سهامداران و دیگر واحدهای وابسطه به شرکت نیاز دارند از پورتال PORTAL استفاده کنند استفاده از پورتال موجب دقیق تر شدن کارها شده. برای هر کاربر با توجه به ماهیت فعالیتش در پورتال سطوح مختلف دسترسی تعریف می‌شود و بدین شکل مدیریت دسترسی به سادگی امکان‌پذیر است.


بدین شکل از طریق طراحی پورتال سازمانی می‌توانید دسترسی به اطلاعات را سرعت ببخشید همچنین موجب دقیق تر شدن اطلاعات شده ودرصد خطاها را به صورت کامل از بین میبرد . امنیت داده را بالا برده و بروکراسی را در سازمان خود کاهش دهید. ارتباطات بخش‌های مختلف سازمان را گسترش دهید و در نهایت با ارزیابی فرآیندهای انجام شده در هر بخش می‌توانید شاهد بهبود عملکرد و کارآیی سازمان باشید و اثر بخشی سازمان را بالا ببرید همچنین بسیار راحتتر به مدیریت سازمان بپردازید.
اثر بخشی زمانی مشخص می‌شود که نتیجه ارزیابی به شما اعلام می‌کند که زمان و هزینه ای که صرف کرده‌اید در نهایت ضعف های سازمان را جبران کرده است.

مزیت های استفاده از طراحی پورتال دات وب :

برخورداری از مجموعه وسیعی از ماژول‌ها و ابزارهای کاربردی

صرفه‌جویی در هزینه‌های یکپارچه‌سازی سایر سیستم‌های سازمان

وجود نیروی متخصص در حوزه توسعه و پشتیبانی و داشتن نیروی با تجربه

قابلیت توسعه، سفارشی‌سازی، به روز رسانی و بهینه‌سازی پورتال سازمانی

استفاده از تکنولوژی .NET و یکپارچگی با سایر سیستم‌های تحت وب سازمان

تجربه موفق نصب و راه‌اندازی پورتال سازمانی در سازمان‌های متعدد در کشور

  • پرتال سازمانی راهبران اگرچه به عنوان زیرساخت توسعه سامانه‌های تحت وب به کار برده می‌شود، اما مجهز به یک سیستم مدیریت محتوای کامل است، که می‌توان کاربری‌های آن را با تنوع ماژول‌های محتوایی موجود به هر شکلی تغییر داد در ادامه صفحه میتونیم برخی از قابلیت ها و ماژول های پورتال های سازمانی ببینیم.
طراحی پرتال سازمانی

از مهمترین مزایای ویژگی طراحی پورتال در دات وب، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

در دات وب مدیر پورتال میتواند از بین سه اتود اختصاصی که با توجه به سازمان توسط طراحان متخصص ما طراحی شده اند انتخاب کنند. همچنین طرح های ارائه شده همگی قابلیت توسعه و ویرایش را در آینده نیز دارا هستند.

مقیاس‌پذیری و توسعه‌پذیری

تمامی پورتال های طراحی شده در دات وب توسعه پذیر میباشد و تمامی آنها قابلیت توسعه در هر زمانی را نیز دارند.

تولید هر نوع نرم‌افزار سازمانی و کسب و کار در قالب ماژول، طراحی و تولید فرآیندهای کسب و کار، طراحی و اجرای خدمات الکترونیک، برقراری ارتباطات بین نرم‌افزاری با روش‌های استاندارد و ایجاد بستر یکپارچه ارائه انواع کاربری‌ها و توسعه انواع داشبورد و میز خدمت، دات وب میسر می‌شود.

طراحی پرتال سازمانی

فعالیت کاربر در سایت

ارائه آمار تصویری و انیماتیک از کیفیت تعاملات بازدیدکنندگان صفحات وب‌سایت فعالیت کاربر در سایت می‌باشد. این اطلاعات بسیار ویژه است چراکه با آمار و ارقامی که بطور سنتی تهیه و ارائه می‌شود، نمی‌توان به چنین آگاهی و بصیرتی از اثربخشی طراحی صفحات دست یافت. صاحبان وب‌سایت‌ها و طراحان وب به منظور بهینه‌سازی نحوه ارائۀ محتوا و افزایش تجربۀ کاری (UX) همواره به دنبال شناسایی اثربخشی وضعیت معماری اطلاعات و طراحی صفحات وب هستند تا نسبت به ضعفها و فرصت‌های پیشرفت شناخت پیدا کرده و رویکرد توسعۀ پورتال سازمانی را به سمت ارتقا و اصلاحات سازنده تنظیم نمایند.

فهرست امکانات و ماژول‌های پرتال سازمانی

و بسیاری امکانات دیگر که با توجه به ارگان و نهاد مربوطه اضافه خواهد شد

خدمات دات وب | Dotweb