طراحی پرتال سازمانی پرتال

طراحی پورتال سازمانی (Portal) در شرکت برنامه‌نویسی دات وب بنا به نیاز سازمان در بالاترین سطح کیفیت و امنیت انجام می‌شود. به همراه پورتال سازمانی، اپ موبایل و نسخه واکنشگرا، ریسپانسیو، وب‌سایت نیز ارائه می‌گردد.

طراحی پورتال سازمانی

طراحی پورتال سازمانی

طراحی پورتال سازمانی در دات وب با هدف تحقق تحول دیجیتال در ایران و بهبود کسب‌وکارهای آنلاین، بر اساس آخرین استانداردها و جدیدترین فناوری‌های روز،  توسط متخصصین باتجربه دات وب انجام می‌شود. ما در طراحی پورتال سازمانی وسواس بسیار زیادی داریم؛ چرا که پورتال می‌تواند نقش تعیین کننده‌ای در سازمان‌ها یا ارگان‌ها داشته‌باشد.

سرعت پایدار، امنیت بالا، قابلیت‌های پیشرفته و برنامه‌ساز قدرتمند، چهار مولفه بارز و منحصربه‌فرد پورتال سازمانی و سامانه‌های خدمات الکترونیکی دات وب هستند و این افتخار را داریم که بهترین شرکت‌های مطرح ایرانی و بسیاری از نهادها، دانشگاه‌ها و سازمان‌های دولتی، جزو مشتریان ما هستند و افتخار جذب این عزیزان به عنوان مشاری دائم را داشته‌ایم.

علاوه بر تدارک دیدن امکانات یکپارچه قابل توسعه در طراحی پورتال سازمانی دات وب مانند: سیستم مدیریت فرآیندهای سازمان و گردش کار، موتور برنامه‌ساز و فرم ساز قدرتمند، سیستم گزارش ساز، ارتباط با وب سرویس‌ها، فروشگاه الکترونیک و دیگر فناوری‌های روز دنیا در پورتال سازمانی دات وب، در بحث امنیتی پرتال نیز تدابیر و رویکردهای ویژه‌ای در طراحی پرتال سازمانی در نظر گرفته شده است که موجب شده پورتال‌های طراحی شده دات وب، علاوه بر برخورداری از امکانات پیشرفته، در برابر حملات سایبری نیز مقاومت بسیار تحسین برانگیزی از خود نشان دهند؛ چرا که در پورتال سازمانی امنیت به‌دلیل وارد شدن اطلاعات مهم، بسیار مورد توجه است.

طراحی پرتال سازمانی

مفهوم پورتال چیست؟ پورتال یعنی چی ؟ معنی پورتال چیست؟

کلمه پورتال نگارش فارسی کلمه انگلیسی Portal است. پورتال در زبان انگلیسی به معنای ورودی است و گیت ورودی فرودگاه را پورتال می‌گویند. در اصطلاح نرم‌افزاری به وب‌سایتی که دسترسی به سایر وب‌سایت‌ها را تسهیل می‌کند و نظام می‌بخشد، پورتال می‌گویند. به عبارت دیگر، اگر یک وب‌سایت، به عنوان گیت ورودی، سامانه‌های متعدد و وب‌سایت‌های پراکنده و سیستم‌های متشتت را نظم بخشد و یافتن و دسترسی به آنها را راحت کند، به آن، پرتال می‌گویند. بر همین سیاق، اگر سایتی علاوه بر کارکردهای معمول اطلاع رسانی، مکانیزم‌های الکترونیکی را فراهم کرد که مخاطبین سایت و ارباب رجوعان، از مراجعات حضوری بی‌نیاز شدند و کارکردهای عملیاتیشان با سایت، از طریق وب‌سایت اتفاق افتاد، میتوان به آن پورتال گفت. پس پورتال مبحث پیچیده‌ای نیست؛ یک وب‌سایت است که مکانیزم‌های الکترونیکی را فراهم کرده است.

تفاوت پورتال با سایت در چیست؟ فرق پورتال با وب سایت در کجاست؟

به همه‌ی سایت‌های اینترنتی وب‌سایت می‌گویند، اما اگر سایتی علاوه بر کارکردهای معمول، به عنوان گیت ورودی، دسترسی مخاطبان به سایت‌ها و سامانه‌های متعدد وابسته را تسهیل و نظام‌دهی کرد، به آن پورتال می‌گویند، پس به زبان ساده‌تر میتوان گفت، پورتال، همان سایت با یکسری قابلیت‌های اضافه می‌باشد.

زیر پورتال چیست؟ ساب پرتال یا ساب پورتال چیست؟ آیا این دو یکی هستند؟

وقتی یک پورتال اینترنتی تحت یک دامنه مانند www.something.com راه اندازی می‌شود، گاه از ساب دامنه‌های آن، نظیر subitem.something.com برای راه اندازی زیرسایت یا زیرپرتالی استفاده می‌شود که از پورتال مادر کوچکتر است اما زیرمجموعه آن حساب می‌شود و گرچه بهره بردار از آن مجموعه‌ای مستقل است؛ اما آن مجموعه بهره بردار وابسته و زیر نظر مجموعه مادر صاحب پرتال اصلی است. به زیرپورتال‌ها، ساب پورتال هم می‌گویند. مثلا پورتال‌های استانی می‌توانند به‌صورت ساب پرتال‌هایی از پورتال‌های سازمانی تعریف شوند؛ در اکثر ارگان‌ها و سازمان‌های بزرگ برای سازمان‌های زیرمجموعه از ساب پورتال استفاده می‌کنند.

امنیت پرتال به چه عواملی بستگی دارد؟ هک پورتال ناشی از چیست؟

اگر زیرساخت پورتال با نرم افزار درستی انجام شده باشد، سامانه نرم افزاری به موقع آپدیت شود و پچ‌های امنیتی خود را دریافت کند، روی سروری که پورتال را میزبانی می‌کند لایه‌های امنیتی درستی وجود داشته باشد و به خوبی کانفیگ شده باشند و اگر ادمین سایت هم رعایت نکاتی مانند لاگین دو مرحله‌ای و دیگر نکات امنیتی را بکند، احتمال هک پورتال بسیار کم خواهد شد و امنیت پرتال تا حدود قابل قبولی تضمین خواهد شد؛ زیرا همانطور که در بالا گفته شد امنیت به دلیل اطلاعات مهمی که در پرتال ذخیره می‌شود، ییکی از مهمترین اجزای طراحی پورتال سازمانی است.

طراحی پرتال سازمانی

پورتال سازمانی برای چه کسب‌وکارهایی مناسب است؟

حال که با شرح کاملی از پورتال سازمانی، تعریف منسجمی از آن به دست آمد، پاسخ به این سوال در ابتدای کار ضروری است. شرکت‌های بزرگ برای جذب و اشتراک گذاری منابع اطلاعاتی با پرسنل، مدیران، مشتریان، تامین‌کنندگان، واسطه‌ها، سهامداران و دیگر واحدهای وابسته به شرکت، نیاز دارند از پورتال PORTAL استفاده کنند.  استفاده از پورتال، موجب دقیق‌تر شدن کارها می‌شود. برای هر کاربر، با توجه به ماهیت فعالیتش در پورتال، سطوح مختلف دسترسی تعریف می‌شود و بدین شکل مدیریت دسترسی به سادگی امکان‌پذیر است.

بدین شکل از طریق طراحی پورتال سازمانی می‌توانید دسترسی به اطلاعات را سرعت ببخشید همچنین موجب دقیق‌تر شدن اطلاعات شده و درصد خطاها را به صورت کامل از بین می‌برد. امنیت داده را بالا برده و بروکراسی را در سازمان خود کاهش دهید. ارتباطات بخش‌های مختلف سازمان را گسترش دهید و در نهایت با ارزیابی فرآیندهای انجام شده در هر بخش می‌توانید شاهد بهبود عملکرد و کارآیی سازمان باشید و اثر بخشی سازمان را بالا ببرید، همچنین بسیار راحت‌تر به مدیریت سازمان بپردازید.
اثر بخشی، زمانی مشخص می‌شود که نتیجه ارزیابی به شما اعلام می‌کند که زمان و هزینه‌ای که صرف کرده‌اید در نهایت ضعف‌های سازمان را جبران کرده است.

مزیت‌های استفاده از طراحی پورتال دات وب :

برخورداری از مجموعه وسیعی از ماژول‌ها و ابزارهای کاربردی

صرفه‌جویی در هزینه‌های یکپارچه‌سازی سایر سیستم‌های سازمان

وجود نیروی متخصص در حوزه توسعه و پشتیبانی و داشتن نیروی با تجربه

قابلیت توسعه، سفارشی‌سازی، به روز رسانی و بهینه‌سازی پورتال سازمانی

استفاده از تکنولوژی .NET و یکپارچگی با سایر سیستم‌های تحت وب سازمان

تجربه موفق نصب و راه‌اندازی پورتال سازمانی در سازمان‌های متعدد در کشور

  •  
طراحی پرتال سازمانی

از مهمترین مزایای ویژگی طراحی پورتال در دات وب، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

در دات وب مدیر پورتال می‌تواند از بین سه اتود اختصاصی که با توجه به سازمان، توسط طراحان متخصص ما طراحی شده‌اند انتخاب کند. همچنین طرح‌های ارائه شده، همگی قابلیت توسعه و ویرایش را در آینده، دارا هستند.

مقیاس‌پذیری و توسعه‌پذیری

تمامی پورتال‌های طراحی شده در دات وب، توسعه‌پذیر می‌باشد و قابلیت توسعه در هر زمانی را دارند.

تولید هر نوع نرم‌افزار سازمانی و کسب‌وکار در قالب ماژول، طراحی و تولید فرآیندهای کسب‌وکار، طراحی و اجرای خدمات الکترونیک، برقراری ارتباطات بین نرم‌افزاری با روش‌های استاندارد و ایجاد بستر یکپارچه، ارائه انواع کاربری‌ها، توسعه انواع داشبورد و میز خدمت در دات وب میسر می‌شود.

طراحی پرتال سازمانی

فعالیت کاربر در سایت

ارائه آمار تصویری و انیماتیک از کیفیت تعاملات بازدیدکنندگان صفحات وب‌سایت فعالیت کاربر در سایت می‌باشد. این اطلاعات بسیار ویژه است چراکه با آمار و ارقامی که به‌طور سنتی تهیه و ارائه می‌شود، نمی‌توان به چنین آگاهی و بصیرتی از اثربخشی طراحی صفحات دست یافت. صاحبان وب‌سایت‌ها و طراحان وب به منظور بهینه‌سازی نحوه ارائه محتوا و افزایش تجربه کاری (UX) همواره به دنبال شناسایی اثربخشی وضعیت معماری اطلاعات و طراحی صفحات وب هستند تا نسبت به ضعف‌ها و فرصت‌های پیشرفت شناخت پیدا کرده و رویکرد توسعه پورتال سازمانی را به سمت ارتقا و اصلاحات سازنده تنظیم نمایند.

فهرست امکانات و ماژول‌های پرتال سازمانی

و بسیاری امکانات دیگر که با توجه به ارگان و نهاد مربوطه اضافه خواهد شد.

خدمات دات وب | Dotweb

error: