طراحی وب‌سایت MLM

طراحی وب‌سایت MLM

طراحی وب‌سایت MLM

یک وب‌سایت MLM جزئیات بیشتری را به کسب و کار شما اضافه می‌کند و برند شما را به مشتریان احتمالیتان نشان می‌دهد. هر عنصر بصری برای اعتماد مشتری و هویت برند شما اهمیت دارد.

 

ایجاد ارتباط عاطفی با مشتریان باالقوه برای جلب اعتماد آنها مهم است. یک وب‌سایت MLM پل شما برای ایجاد این ارتباط است.

از وب‌سایت بازاریابی شبکه‌ای شما انتظار می‌رود مشتریان شما را به روش‌های بی اندازه‌ای راضی کند. این کار، باید کاربران شما را با طراحی چشمگیر که در عین حال اهداف مشتری شما را برآورده می‌کند، راحت کند.

 

همچنین، در طراحی وب‌سایت بازاریابی شبکه‌ای شما نباید هیچ پوششی وجود داشته باشد که کاربران شما را وادار کند قبل از رسیدگی به مشکل واقعی خود، داده‌های شخصی خود را ارائه دهند، در غیر این صورت شاهد کاهش تعداد آنها خواهید بود.

وب‌سایت MLM چیست؟

بازاریابی چند سطحی (MLM) یک مدل توزیع محصول است که به شرکت‌ها اجازه می‌دهد تا کالاها را از طریق نمایندگان فروش به صورت آنلاین یا در فروشگاه‌های آجری بفروشند. همچنین به عنوان بازاریابی شبکه ای، فروش مستقیم یا بازاریابی ارجاعی شناخته می‌شود.

 

MLM  به عنوان شبکه‌ای از نمایندگان فروش کار می‌کند که در سطوح مختلف فعالیت می‌کنند و کالاهای شرکت را در ازای دریافت کمیسیون و پاداش توزیع می‌کنند.

 

بازاریابی چند سطحی (MLM) یک استراتژی بازاریابی است که در آن نیروی فروش نه تنها برای فروش هایی که شخصا ایجاد می‌کند، بلکه برای فروش سایر فروشندگانی که جذب می‌کند نیز، تلاش می‌کند. این نیروی فروش استخدام شده به عنوان ” پایین خط ” نامیده می‌شود. سایر اصطلاحات MLM شامل فروش هرمی، بازاریابی شبکه ای و بازاریابی ارجاعی است.

 

وب‌سایت به ابزار اصلی شرکت‌های بازاریابی شبکه‌ای برای ارائه اطلاعات به نمایندگان و کاربران خود تبدیل شده است و بنابراین بسیار مهم است که طراحی وب سایت باید بسیار دقیق باشد.

ویژگی‌های برجسته  MLM

کاربر پسند، قابل اعتماد و آسان برای کار

امکان ارسال خودکار پیامک پس از ثبت نام، پرداخت، جوایز

پنل سازماندهی شده عضو و بخش مدیریت / ماژول

 

سایت MLM شامل:

ثبت‌نام آنلاین

حساب‌های آنلاین

شجره نامه آنلاین

رسید آنلاین

گزارش‌های آماری (گرافیکی)

 

چرا یک وب‌سایت MLM ایجاد کنیم؟

گرایش جهانی در همه صنایع وجود دارد که اکثر فرآیندهای معمول خود را خودکار کنند تا در زمان صرفه جویی کنند و در عین حال اثربخشی کارکنان خود را افزایش دهند. MLM نیز از این قاعده مستثنی نیست. نرم افزار MLM چه مزایایی می‌توانید داشته باشد:

 

 • داشتن یک نمای کلی شفاف از کل سیستم توزیع کنندگان بالا و پایین خط
 • خودکار کردن محاسبات غرامت توزیع کننده، ردیابی درآمد و تحویل پرداخت
 • مدیریت سفارش و موجودی موثر
 • مرتب نگه داشتن کلیه اطلاعات تماس، مالی، خرید و ترجیحات مشتری
 • دسترسی فوری به تجزیه و تحلیل عمیق و دقیق
 • آموزش آنلاین آسان‌تر و پشتیبانی از افراد استخدام شده از طریق سیستم مدیریت یادگیری شرکتی
 • رهبری موثرتر از طریق برنامه‌ریزی وظایف، تعیین اهداف گروهی و کنترل تکمیل آن‌ها

مدل کسب و کار  MLM

قبل از اینکه به توسعه وب‌سایت MLM بیایید، باید در مورد طیف وسیعی از سوالات مهم تصمیم بگیرید. یکی از آنها کسب درآمد از پلتفرم شما است.

 

کسب و کار MLM از نمایندگان فروش که محصولات را می‌فروشند و نمایندگان فروش جدید استخدام می‌کنند درآمد ایجاد می‌کند. برای تلاش‌های خود، کمیسیون، تخفیف در محصولات و ارتقای شغلی دریافت می‌کنند. هر پیشرفتی کمیسیون‌های بزرگتر و جوایز بیشتری را برای توزیع کنندگان به ارمغان می‌آورد.

 

اما درآمد این شرکت چگونه است؟

 

رایج ترین راه‌های کسب درآمد از MLM عبارتند از:

 

 1. فروش محصولات: هدف شرکت فروش محصولات است. برخلاف تولیدکنندگان سنتی، در پرسنل صرفه جویی می‌کنند. شرکت‌های MLM کارمندان را استخدام نمی‌کنند. بنابراین حقوق و مالیات پرداخت نمی‌کنند. آنها در فروشگاه‌های آجر و ملات صرفه‌جویی می‌کنند. توزیع کنندگان مستقل می‌توانند از 5 تا 50 درصد قیمت محصول درآمد کسب کنند.

 

 1. سرمایه گذاری اولیه: توزیع کنندگان جدید ملزم به سرمایه گذاری در کیت شروع خود (نمونه‌های محصول، مواد آموزشی) هستند. به عنوان مثال، Tupperware از نیروهای استخدام شده خود می خواهد که یک کیت کسب و کار پایه 60 دلاری یا یک کیت استاندارد کسب و کار را به قیمت 109 دلار خریداری کنند.

 

 1. هزینه عضویت: برای عضویت در Nature’s Sunshine، سرمایه گذاری 40 دلاری به کاربران امکان دسترسی به وبینارها و تخفیف‌ها را می‌دهد.

 

 

 1. اشتراک: اعضایی که MLM را به کسب و کار اصلی خود تبدیل می‌کنند، باید مشتریان زیادی را مدیریت کرده و داده‌های سفارش را مدیریت کنند. برای دسترسی به نرم‌افزار MLM آنلاین که شامل ویژگی‌هایی مانند CRM، مرکز یادگیری و تجزیه و تحلیل است، ممکن است یک شرکت هزینه‌ای برای اشتراک دریافت کند. به عنوان مثال، Amway از همه کاربران 62 دلار در سال هزینه دریافت می‌کند.

 

روند توسعه نرم افزار MLM برای سال 2020

تجارت MLM خیلی قبل از کامپیوتر و اینترنت شروع شد. ارتباطات زنده، مهمانی‌های آفلاین و کاتالوگ‌های کاغذی هنوز از ویژگی‌های ضروری یک تجارت MLM هستند. اما هر کسب و کار مدرن تلاش می‌کند تا فرآیندها و انتقال داده‌ها را به صورت الکترونیکی خود کار کند:

ادغام کانال‌های فروش مختلف در یک سیستم مرکزی به شرکت‌ها اجازه می‌دهد تا داده‌ها را به طور موثرتری مدیریت کنند.

 • کاتالوگ آنلاین و سفارش از طریق اینترنت
 • پایگاه داده‌های مشتری الکترونیکی
 • حسابداری الکترونیکی
 • نرم افزار تیم سازی MLM برای ارتباط موثر و تعیین مسئولیت

 

نحوه ایجاد یک وب‌سایت MLM :

نرم افزار MLM معمولا یک برنامه وب است که برای کمک به کسب و کارها برای ساده کردن مدیریت مشتری، فروش، کمیسیون و بازاریابی استفاده می‌شود. توزیع کنندگان (یا نمایندگان فروش) از نرم‌افزار MLM برای مشاهده عملکرد فروش، وظایف، درآمد و شبکه‌ی خود استفاده می‌کنند. مدیران فرآیندها را از دفتر پشتی که در آن کاربران، سفارش‌ها، تراکنش‌ها و محتوای وب‌سایت را مدیریت می‌کنند، کنترل می‌کنند.

 

قیمت نرم افزار بازاریابی چند سطحی به پیچیدگی پلتفرم بستگی دارد. ویژگی‌هایی وجود دارد که در بین همه نرم افزارهای MLM مشترک است. نگاهی به ویژگی‌های اساسی بیندازیم.

 

پلتفرم MLM را می‌توان به چند بلوک اصلی تقسیم کرد:

 

 1. تجارت الکترونیک

این بخش خرید است که در آن مشتریان می‌توانند محصولات را بیابند، نماینده فروش پیدا کنند یا درخواست دهند تا خودشان نماینده فروش شوند. این قسمت با بک آفیس یکپارچه شده است تا سفارشات را با نمایندگان فروش ارتباط داده و کارمزد آنها را محاسبه کند. ویژگی‌های اصلی عبارتند از:

 

 • کاتالوگ محصولات
 • جست‌وجوی محصول
 • سبد خرید
 • ثبت نام مشتری
 • ثبت نماینده فروش

 

طراحی وب‌سایت MLM

 1. نمایه توزیع کننده

توزیع کنندگان یا نمایندگان فروش باید دفتر پشتیبان شخصی خود را داشته باشند که در آن بتوانند مشتریان خود را مدیریت کنند، سفارشات و درآمدها را پیگیری کنند، با هم تیمی‌های بالادست و پایین‌دست ارتباط برقرار کنند و گزارش عملکرد را دریافت کنند.

برخی از ویژگی‌ها:

 • داشبورد کاربر (آمار فروش و عملکرد)
 • نمایه کاربر (اطلاعات شخصی، تنظیمات و تنظیمات برگزیده)
 • ماشین حساب کمیسیون (درآمدها را بر اساس نرخ کمیسیون، اندازه خط پایین، میانگین حجم فروش شخصی تخمین می‌زند).
 • درخت شجره نامه (همه بالادست‌ها و پایین‌دست‌ها)
 • مدیریت سفارشات (جزئیات سفارش)
 • وظایف و فعالیت‌ها (لیست کارهای شخصی و تیمی)
 • مدیریت سود (درآمد گزارش شده)
 1. مرکز یادگیری

برای فروش موثر محصولات، افراد استخدام شده باید در مورد شرکت، ماموریت و محصولات آن و ویژگی‌های آن اطلاعات داشته باشند. همچنین، آنها باید بدانند که چگونه بفروشند و چگونه کمپین‌های فروش را توسعه دهند. پیش از این، شرکت‌های MLM جلسات آموزشی زنده را برای نمایندگان فروش ترتیب می‌دادند. اما امروزه، پلتفرم آموزش الکترونیکی به طور موثر این وظیفه را انجام می‌دهد. ادغام یک سیستم مدیریت یادگیری (LMS) در پلتفرم خود به شما امکان می‌دهد کل فرآیند آموزش را سیستم‌بندی و کنترل کنید: می‌توانید ویدئو و مطالب خواندنی اضافه کنید، تست‌ها را ایجاد کنید و عملکرد را پیگیری کنید.

 

 1. مدیریت بازاریابی وابسته

به غیر از فروش مستقیم، شرکت‌های MLM می‌توانند توجه شرکت‌های وابسته را به خود جلب کنند. بازاریابی وابسته مانند یک برنامه ارجاع برای شرکا، کار می‌کند که محصولات MLM را تبلیغ می‌کنند یا ترافیک را به وب‌سایت خود وارد می‌کنند. بسته به ترتیب، شرکت‌های وابسته می‌توانند برای ایجاد ترافیک، سفارش‌ها یا سایر اقدامات کاربر در وب‌سایت، کمیسیون دریافت کنند.

 

 1. اداره

مدیران شرکت از نرم‌افزار MLM برای مدیریت محتوای وب‌سایت (افزودن محصولات، تنظیم کمیسیون‌ها و طرح‌های جبرانی)، ایجاد KPI برای توزیع‌کنندگان، ایجاد دوره‌های آموزشی و پیگیری عملکرد فروش استفاده می‌کنند. ویژگی‌ها ممکن است شامل موارد زیر باشد:

 

 • داشبورد مدیریت MLM (آخرین آمار در مورد KPI فروش)
 • مدیریت کمیسیون (ویرایش نرخ کمیسیون و طرح‌ها)
 • مدیریت گزینه‌های پرداخت (مدیریت ادغام روش‌های پرداخت)
 • درخت شجره نامه (مشاهده کل جامعه MLM)
 • مدیریت کاربر (پایگاه داده همه کاربران ثبت نام شده)
 • هشدارها و اعلان‌ها (تنظیم و زمان‌بندی ایمیل و اعلان‌های فشار)
 • مدیریت وابسته (مدیریت نرخ‌ها، شرایط و پرداخت‌های وابسته)
 • فهرست جامع گزارش‌ها

 

اکنون که متوجه شده اید چه محصولی را می خواهید برای افزایش اثربخشی کسب و کار MLM خود داشته باشید، باید برنامه‌ای برای نحوه ساخت نرم افزار MLM ایجاد کنید.

 

 

DOTWEB
ما در تیم تولید محتوای شرکت طراحی سایت و برنامه نویسی دات وب در تلاش هستیم تا بهترین مقالات آموزشی در زمینه طراحی سایت و کسب‌و‌کارهای اینترنتی را برای شما فراهم کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: