طراحی نرم افزار

تبدیل ایده‌ها به فناوری‌های آنلاین و راه‌اندازی استارتاپ جدید آمیزه‌ای از هنر دیداری و بصری در کنار دانش پیاده‌سازی نرم‌افزار است. برای به‌دست آوردن نتیجه مطلوب باید دائما به‌روز و با دانش جدید آشنا بود. زمانی یک سیستم کارا خلق می‌شود که تیمی متشکل از متخصص‌های فناوری‌های مختلف در کنار یکدیگر برای انجام هدفی واحد تلاش کنند.

software

طراحی نرم‌افزار با دات وب

طراحی نرم‌افزار ((sp) software product) تکنیک‌ها، ابزارها و امکاناتی می‌باشند که با تسریع کارها و کاهش خطاهای نیروهای انسانی به ما کمک میکنند. طراحی و تولید نرم افزار برای یک شرکت، سازمان و یا کاربر خاص، مطابق با نیازها و انتظارات اوست. این نرم افزارها دقیقا برحسب نیازمندی‌ها، طراحی و ساخته می‌شوند و با نرم‌افزارهای قدیمی و آماده‌ای که در بازار وجود دارد متفاوت هستند و از آنها کارآمدتر هستند.

طراحی نرم افزار

سمت سرور (Backend)

C#

Microsoft SQL server

Microsoft Visual Studio

 ASP.NET

.NET Core

WebAPI

SignalR

Web Service

سمت کاربر(Frontend)

HTML5

CSS3

JavaScript

VueJS

AngularJS

JQuery

Bootstrap

Cordova

مزایای تولید نرم‌افزار

از مزایای تولید نرم افزار میتوان به کاهش کمی نیروی انسانی، حذف کارهای تکراری، افزایش کیفیت کار و سرعت بخشیدن به کارها اشاره کرد.

چرا طراحی یک نرم افزار مهم است؟

از آنجایی که طراحی نرم‌افزار با ایجاد ماژول‌ها انجام می‌شود، ادامه‌دادن کار را آسان‌تر می‌کند. کارهایی مانند یافتن باگ‌ها، اشکال زدایی، بازسازی و تغییر عملکرد عناصر خاص در برنامه‌ی نرم‌افزاری بسیار آسان می‌شوند.

طراحی نرم افزار سفارشی

نیازسنجی و اشتراک گذاری ایده

به جرئت می‌توان گفت مهمترین بخش در تولید نرم‌افزارهای سفارشی، بخش نیازسنجی و اشتراک‌گذاری ایده‌هاست. در این مرحله که نخستین مرحله از تولید یک نرم‌افزار اختصاصی محسوب می‌شود، نشستی بین تیم طراحی و برنامه‌نویسان نرم‌فزار و افراد صاحب نظر شرکت که ایده‌ها و خواسته‌های خود از نرم‌افزار را مشخص کرده‌اند برگزار می‌شود. در این جلسه تمامی مطالب مرتبط با کسب‌وکار مشتری و امکاناتی که باتوجه به شغل موردنظر می‌توان از نرم‌افزار انتظار داشت بررسی می‌شود. تمامی ایده‌ها و نظرات از جوانب و زوایای مختلف مورد بررسی قرار می‌گیرند. انتقادات و پیشنهادات مربوط به هر طرح و ایده بیان می‌شود. همه‌ی طرح‌های پیشنهادی به‌طور دقیق آنالیز می‌شود و در نهایت ایده‌های قابل پیاده‌سازی و کاربردی مشخص می‌شوند. در آخر لیست نهایی خواسته‌ها در اختیار شرکت تولیده کننده نرم افزار قرار می‌گیرد.

پس از مشخص شدن خواسته‌ها و انتظارات کارفرما از نرم افزار اختصاصی مجموعه‌اش، کار اصلی شرکت تولیدکننده نرم‌افزار آغاز می‌شود. در مرحله‌ی طراحی، تیم طراحی و برنامه‌نویسی شرکت کار ساخت نرم‌افزار را شروع می‌کند. اولین اقدامی که تیم طراحی نرم‌افزار باید انجام دهد، طراحی بانک‌های اطلاعاتی، فیلدها، جداول و ارتباطات بین آن‌هاست.

DOTWEB

همچنین دیگر خدمات دات وب عبارتند از : 

طراحی سایت اختصاصی ، سئو و بهینه‌سازی وب‌سایت ، پشتیبانی و مدیریت سایت و طراحی اپلیکیشن موبایل

دات وب می‌تواند با ارائه خدمات برنامه‌نویسی و طراحی سایت در رشد کسب‌وکارتان به شما کمک شایانی کند.

دات وب

مدل توسعه سریع RAD

مدل RAD، شکل پرسرعت مدل آبشاری می‌باشد، با این تفاوت که پروژه به بخش‌های مختلف تقسیم شده و هر بخش، توسط یک تیم، مطابق مدل آبشاری ایجاد می‌گردد و در پایان نتیجه‌ی تیم‌ها، برای خلق محصول نهایی ترکیب می‌گردد. مدل RAD، سرعت خود را مدیون بهره‌گیری از تکنیک بخش‌بندی و موازی سازی بخش‌های مختلف پروژه است. چنانچه نیازمندی‌ها به خوبی شناسایی شده و دامنه‌ی پروژه کوچک باشد، این مدل قادر است یک سیستم کاملا عملیاتی را در مدت زمان بسیار کوتاه ( مثلا بین ۶۰ تا ۹۰ روز ) تولید نماید. در این مدل، نرم افزار به قسمت‌های مختلف تقسیم شده و همواره سعی می‌شود که نرم‌افزار مورد نظر سریع‌تر تولید شود. نکته قابل توجه این است که نرم افزار مورد نظر باید خاصیت تفکیک پذیری داشته باشد تا بتوان این مدل را پیاده سازی کرد.

فرآیند و چشم انداز تولید

دیزاین و وایفریم اولیه ( طراحی رابط کاربری و UX )

پروتوتایپ

تثبیت طرح

شروع به طراحی رابط کاربری و دیزاین نهایی

شروع کدنویسی

مستندسازی داکیومنت

انتخاب تکنولوژی پیاده مهندسی نرم افزار

ساخت هسته اولیه نرم افزار بر اساس تکنولوژی پی اچ پی و دیتابیس مای اسکیول

تست موبایل و دسکتاپ

بررسی باگ‌های احتمالی و رفع آنها

پیاده‌سازی دمو روی سرور تست

انتقال به سرور میزبان و شروع استفاده از برنامه

نمونه نرم افزارهای اختصاصی و سفارشی شرکت دات وب با سال‌ها تجربه در زمینه طراحی، پیاده سازی و نگهداری سامانه‌های نرم افزاری، خدماتی به شرح ذیل را ارائه می‌دهد :

نرم‌افزارهای کاربردی و تخصصی به سفارش مشتری

سيستم‌های اتوماسيون اداری

پورتال‌های سازمانی جهت کاربرد در مراکز مختلف

سيستم‌های دريافت و پرداخت الکترونيکی

نرم‌افزارهای مديريتی و صنعتی به سفارش مشتری 

نرم‌افزارهای تحت وب

وب‌سايت‌های اينترنتی سازمانی، شرکتی و شخصی

سيستم‌های مبتنی بر تجارت الکترونيک

نرم‌افزارهای تحت ویندوز

سيستم‌های مديريت ارتباط با مشتريان (CRM)

سيستم‌های مدیریت محتوا و آرشيو موضوعی اطلاعات

انواع فروشگاه‌های الکترونيکی و خرید اینترنتی

طراحی و تولید نرم افزار چهار مرحله‌ی اصلی دارد که شامل

 
مرحله نیاز سنجی
 
طراحی
 
پیاده‌سازی
 
استقرار و پشتیبانی
طراحی نرم افزار سفارشی

تحلیل و ارائه راهکارهای سازمانی و شرکتی

یکی از اهداف اصلی ما تولید نرم‌افزاری است که نیازهای شما را پوشش و به بهبود فرآیندهای سازمان و یا شرکت شما کمک کند. از این رو تحلیل و ارائه راهکار مناسب از اهمیت بالایی برخوردار است. گام اولیه برای ارائه‌ی یک راهکار مناسب، تحلیل دقیق، شناخت کامل روال‌ها، نحوه‌ی گردش اطلاعات و ارتباطات شما می‌باشد. از این رو کارشناسان ما با حضور فیزیکی در محل کار شما به فعالیت‌هایی از قبیل: بررسی ساختار سازمانی، مشاهده روند کار و گردش اطلاعات، برگزاری جلسات تحلیل خواهند پرداخت و در نهایت این فعالیت‌ها موجب جمع‌آوری مستنداتی خواهدشد که پس از پالایش به طرح اولیه تولید نرم افزار تبدیل می‌شود.

هزینه طراحی نرم افزار سفارشی

برای مطلع شدن از هزینه تولید نرم افزار می‌توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید و به صورت رایگان، از متخصصین شرکت برنامه‌نویسی دات وب مشاوره بگیرید چرا که هزینه تولید نرم افزار بسته به نیاز شما متغییر می‌باشد و با دادن اطلاعات و نیازهای خود به کارشناسان فروش ما، متخصصین ما پس از بررسی دقیق و نیاز سنجی، شما را از قیمت دقیق مطلع می‌کنند.

error: