طراحی سایت گردشگری  توریستی

با گسترش شبکه‌های اجتماعی، هر روز بر تعداد افرادی که تجربیات سفر خود را با دوستان خود به اشتراک می‌گذارند افزوده می‌شود و بدین ترتیب افراد بیشتری ترغیب می‌شوند که سفر به مکان‌های جدید را تجربه کنند.

طراحی سایت گردشگری

طراحی سایت گردشگری

با گسترش شبکه‌های اجتماعی هر روز بر تعداد افرادی که تجربیات سفر خود را با دوستان خود به اشتراک می‌گذارند، افزوده می‌شود و بدین ترتیب افراد بیشتری ترغیب می‌شوند که سفر به مکان‌های جدید را تجربه کنند. این یک اقدام کوچک ولی مهم برای توسعه صنعت توریسم می‌باشد. این روزها، صنعت توریسم برای کمک به اقتصاد ایران نیاز به توسعه گسترده‌ای دارد؛ البته که این صنعت روزبه‌روز رو به گسترش و پیشرفت می‌باشد.

برای رشد و پیشرفت توریسم در ایران، نیاز به حمایت‌های رسمی و غیررسمی بیشتری است. شرکت دات وب در راستای حمایت از این هدف مهم، اقداماتی را درحوزه طراحی وب سایت انجام داده است اما هدف، بدون برنامه‌ریزی رویایی بیش نیست. پس قبل از این طراحی سایت، باید با تیم تجارت الکترونیک دات وب ارتباط داشته باشید؛ چرا که دات وب تمامی دغدغه‌های مشتریان را در نظر گرفته و با داشتن تیمی کامل و متعهد در خدمت شما می‌باشد. یکی از اقدامات مهمی که فرآیند آمادگی برای سفر را تسریع می‌کند و کمک قابل توجهی به گردشگران داخلی و خارجی می‌کند، طراحی سایت گردشگری و توریستی می‌باشد. بسیاری از توریست‌ها برای پیدا کردن یک پایگاه منسجم که خدمات تور گردشگری را ارائه کند در اینترنت جست‌وجو می‌کنند. بنابراین طراحی سایت تور، یک اقدام مهم برای هر آژانس مسافرتی می‌باشد و برای تمام آژانس‌ها امری ضروری است.

ویژگی طراحی سایت آژانس مسافرتی و گردشگری

  • برای کاربرانی که به دنبال تور مورد نظر خود وارد یک سایت مسافرتی می‌‌شوند، بخش جست‌وجوی پیشرفته سایت، یک بخش مهم، در طراحی سایت گردشگری می‌باشد. قسمت جست‌وجوی پیشرفته، با فیلترکردن آیتم‌های جست‌وجو، نتایج مناسب‌تری را در اختیار کاربر قرار می‌دهد و کاربر شما هرچقدر راحت‌تر بتواند این‌کار را انجام دهد، موجب افزایش وفاداری مشتری به شما می‌شود.
  •  
  • از آنجایی که بسیاری از گردشگران فعالیت‌های آنلاین خود را با استفاده از موبایل هوشمند و تبلت انجام می‌‌دهند، بنابراین طراحی سایت گردشگری باید به صورت ریسپانسیو باشد تا در انواع نمایشگرها با سایز مختلف دچار به هم‌ریختگی نشود و چیدمان صفحه، نیازی به اسکرول عمودی و افقی نداشته باشد؛ چرا که اگر همچین اتفاقی بیفتد با توجه به رقابت بالا، کاربران به سرعت وارد سایت رقیب شده و شما کاربران خود را به سرعت از دست می‌دهید.
  •  
  • دسته‌ای از کاربران سایت، سوالات خود را در قسمت نظرات مطرح می‌کنند و دسته‌ای دیگر از کاربران علاقه‌مندند که تجربیات خود را با دیگران به اشتراک بگذارند. بنابراین بخش نظرات سایت گردشگری، یک بخش مهم، برای تعامل کاربران با سایت شما می‌باشد. در اصل میتوان گفت این تعامل خود نیز یک روش بازاریابی می‌باشد و بسیاری از ویژگی‌های دیگر که برای مطلع شدن از آنها می‌توانید با کارشناسان ما به‌صورت رایگان در ارتباط باشید.
طراحی سایت گردشگری

معرفی امکانات سایت مسافرتی

از امکاناتی که سایت مسافرتی باید در اختیار مسافران قرار دهد می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • بد نیست بدانید بسیاری از کاربران سایت شما، قبل از آنکه تصمیم قطعی برای سفر داشته باشند، به سایت شما رجوع می‌کنند. در این جست‌وجو آنها قیمت‌ها را مقایسه می‌کنند، در وبلاگ گردشگری، به دنبال خواندن سفرنامه‌ها و روایتی از تجربه سایر گردشگران می‌گردند و به دیدن عکس‌ها و ویدئوهای سایت‌های گردشگری می‌پردازند و در انتها وقتی به این نتیجه رسیدند که کدام انتخاب مناسب‌تر است به سراغ سایت آژانس هواپیمایی شما می‌آیند. بنابراین شما در یک کمک فکری بزرگ، سهیم هستید و اگر این کمک فکری برای مخاطب جذاب شود، شما در این رقابت پیروز شده اید و کاربر سایت را به مشتری خود، تبدیل کرده‌اید.
  • نکته‌ی جالب این است که جمعی از گردشگران ایرانی، بر اساس همین تجربیات شخصی خودشان از سفر به نقاط مختلف ایران و دنیا، به دنبال چاپ کتابی تحت عنوان دفتر سفر هستند. دفتر سفر بخشی از یک پروژه توریستی تحت عنوان فم‌تریپ می‌باشد که با هدف ارتقا صنعت توریسم شروع به کار کرده است. فم‌تریپ به سفرهایی گفته می‌شود که برای آشنا شدن یک گروه گردشگر هدفمند با یک مقصد توریستی مشخص، برنامه‌ریزی و اجرا می‌شود که این کار به طرز عجیبی درحال گسترش بین مردم است.

سئو سایت گردشگری

راه‌های کسب درآمد از طریق سایت آژانس مسافرتی:

معمولا سایت‌های گردشگری خواه، ناخواه بعد از مدتی بازدیدکنندگان زیادی پیدا می‌کنند. پس شرایط تا حد قابل قبولی برای کسب درآمد ازاین گونه سایت‌ها فراهم می‌شود و به سود رسیدن این سایت‌ها به نسبت سایر سایت‌ها زمان کمتری می‌برد. شما می‌توانید هر کاری که می‌خواهید را برای به درآمد رسیدن در سایت‌های گردشگری انجام دهید. کارهایی که می‌توان در این سایت‌ها انجام داد، عبارتند از  طراحی سایت فروشگاهی برای فروش محصولات، که فروش بسیار خوبی هم دارد، مثل بلیط‌های هواپیما، قطار و اتوبوس یا ارائه اطلاعات جامع در مورد شهرهای مختلف هر کشور با جزئیات کامل، البته که سئو سایت گردشگری بسیار مهم است. به دلیل وجود رقابت بسیار زیاد در این زمینه، باید به سئو سایت گردشگری توجه زیادی کرد.

طراحی سایت گردشگری

طراحی سایت گردشگری سلامت:

با توجه به گستردگی خدمات درمانی در ایران، طراحی وب‌سایت گردشگری سلامت می‌تواند فرصت را برای جذب بیماران خارجی برای درمان در بیمارستان‌های باکیفیت ایرانی است. طبق آمار به‌دست آمده، توریست‌هایی که از کشورهای عراقی و آذربایجان، برای درمان به ایران می‌آیند، بالاترین میزان توریست و گردشگر را به خود اختصاص داده‌اند. طراحی سایت گردشگری سلامت، تلفیقی از طراحی سایت پزشکی و طراحی سایت آژانس مسافرتی است. می‌توان با یک تیر، دو نشان زد و همچنین درآمد این نوع سایت‌ها، اکثرا به صورت دلاری می‌باشد. به عبارت دیگر، بیمارانی که برای درمان به بیمارستان می‌آیند، علاوه بر استفاده از خدمات درمانی و زیبایی، خدمات اقامتی و گردشگری را نیز، برای مسافران خارجی فراهم می‌کنند و این نوع بیزنس، چندین منبع درآمدی برای شما ایجاد می‌کند. 

طراحی سایت چندزبانه

همانطور که پیش‌تر گفته شد، ایران مقصد گردشگران بی شماری از سراسر دنیا می‌باشد که طبیعتا با حجم زیادی از زبان‌های مختلف روبه‌رو خواهد بود که این امر وجود سایت‌های چند زبانه را الزامی می‌سازد؛ زیرا هتل‌ها و دیگر مراکز اقامتی_گردشگری، برای ارائه خدمات، باید بتوانند ارتباط درستی  را با مسافرین برقرار کنند. این امر، حداقل وجود دو زبان زنده‌ی دنیا را می‌طلبد. همچنین مسافران خارج از کشور نیز، باید بتوانند به راحتی، به رزرو هتل موردنظر خود بپردازند. بنابراین اگر سایتی دارید که فاقد این امکانات است، در جذب بسیاری از مخاطبان خود ناتوان مانده‌اید و بهتر است هرچه سریعتر نسبت به اصلاح و تغییر آن اقدام کنید؛ چرا که طراحی سایت دوزبانه، برای هر طراحی سایت گردشگری الزامی است و شما با طراحی سایت گردشگری چندزبانه و همچنین بالا آوردن سئو سایت گردشگری خود می‌توانید هیچ یک از مشتریان را از دست ندهید.

هزینه طراحی سایت گردشگری چقدر است؟

تیم طراحی سایت دات وب سایت‌های خود را بر حسب نیازهای کارفرما طراحی می‌کند، سایت گردشگری، می‌تواند امکانات متفاوتی داشته باشد که نسب به امکانات، هزینه و زمان برآورد می‌شود. می‌توانید، برای گرفتن مشاوره رایگان با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

error: