طراحی سایت کودکان

طراحی سایت کودکان

طراحی سایت کودکان

در طراحی سایت کودکان، سن مهمترین عامل میباشد. طرح کلی وب سایت و اجزاء مورد استفاده در آن کاملاً با توجه به سن کاربران سایت تعیین میشوند و طراحی و روانشناسی رنگ ها باید در آن رعایت شود. 4 رده سنی برای کودکان وجود دارد:


3 تا 5 سال

6 تا 8 سال

9 تا 12 سال

نوجوان از 13 به بالا

پس قبل از هر چیر رده سنی کاربران سایت را مشخص کنید و ببینید چه چیزهایی برای هر رده سنی جالب و جذاب است و به رنگ بندی سایت توجه ویژه ای کنید که سایت شما بتواند کاربر مورد نظر را جذب کند.
طراحی سایت کودکان
3 تا 5 سال : به رنگ های روشن، کاراکترهای بامزه و اجزایی از طبیعت بیشتر واکنش نشان میدهند. مقدار نوشته را در سایت به حداقل برسانید و از تصاویر گرافیکی و موسیقی و صداهای مختلف استفاده کنید چرا که این رده سنی تنها به ویدئو ها و عکس های سایت شما توجه میکند.
6 تا 8 سال : علاقه بیشتری به خواندن نشان میدهند پس میتوانید از نوشته استفاده کنید ولی با کلمات و عبارات ساده. تصاویر گرافیکی باید بیشتر از کارتونی بودن، حالت انسانی و واقعی داشته باشند و از تنوع رنگی عمیق تری میتوان استفاده کرد. تایپوگرافی هم باید کاملاً ساده باشد چرا که این کاربران علاقه به خواندن دارند اما نمیتوانند تمامی کلمه ها را به درستی بخوانند پس شما باید از کلمات ساده استفاده کنید.
9 تا 12 سال : بیشتر دوست دارند با سایت تعامل داشته باشند، پس اجزاء تعاملی بیشتری در سایت قرار دهید. سایت باید حالت بالغانه تری داشته باشد به همراه ترکیبی از تصاویر و نوشته ها استفاده از بازی های تعاملی در سایت برای این رده سنی انتخابی مناسب میباشد که بتوانند با استفاده از آن با سایت ارتباط برقرار کنند و در سایت بماند و وفادار شوند به سایت.
13 به بالا : نوجوانان در این سنین بیشتر تمایل به بزرگسال بودن دارند پس طراحی سایت را به گونه ای نزدیک به سایت های بزرگسال انجام دهید. در این رده سنی رنگ های تیره تر و عمیق تر بیشتر مورد توجه قرار میگیرد پس با آنها به عنوان یک فرد بزرگ رفتار کنید.
والدین : والدین میخواهند اطمینان داشته باشند که وب سایت مورد نظر مناسب سن کودکشان بوده و حاوی مطالب آموزشی و مفید است. پس در طراحی سایت کودکان والدین را هم در نظر بگیرید. حتی میتوانید بخشی را در سایت فقط به والدین اختصاص دهید که راحتتر بتوانند به سایت شما اعتماد کنند و اجازه ورود کودکان را به سایت شما بدهند.

ویژگی های طراحی سایت کودک:

طراحی گرافیکی سایت : به دلیل اینکه مخاطبان این گونه سایت ها کودکان و والدین هستند،
طراحی گرافیکی و جذاب سایت کودکان بسیار مهم است تیم طراح ما شما را در این زمینه یاری می کنند.
تیم طراحی دات وب متشکل از تیمی جوان و همچنین خلاق میباشد که میتواند شما را یاری کند.

کتابخانه کودکان: در این بخش شما با قرار دادن کتاب در دسته بندی مناسب شامل رده سنی و نوع کتاب.

مقالات برای بیماری های کودکان:می توانید به معرفی بیماری کودکان و معرفی روش های درمانی بپردازید.

فایل های صوتی : بخشی از سایت این امکان را به شما می دهد تا فایل های صوتی شامل شعرهای کودکانه ، داستان ، آموزش زبان و… را قرار دهید و همچنین میتوانید با طراحی سایت فروش فایل این فایل ها را بفروش برسانید.

بخش های مورد نیاز برای طراحی وب سایت کودک

بخش مقالات آموزشی : شما در این بخش می توانید مقالات آموزشی مربوط به کودکان را در اختیار والدین گرامی قرار دهید و هم چنین پاسخ گوی سوالات والدین باشید.مقالات آموزش فقط مختص والدین نیست و می توانید مقالات آموزشی کودکانه را برای مخاطبین هدف خود یعنی کودکان قرار دهید که کاربران بیشتری را وارد سایت خود کنید یعنی علاوه بر ورود کودکان به سایت شما والدین آنها هم وارد سایت شما شوند. بخش سرگرمی : در این قسمت شما می توانید از بازی های جذاب اینترنتی مخصوص کودکان ، آموزش نقاشی ، کاردستی و هم چنین شعرها کودکانه را در این قسمت قرار دهید.
فروشگاه : در این قسمت شما می توانید فروشگاه اینترنتی راه اندازی نمایید و محصولات خود که شامل پوشاک بچه گانه ، اسباب بازی ، سی دی های آموزشی و… است را از این طریق به فروش برسانید و از این طریق کسب درآمد خوبی داشته باشید فقط توجه داشته باشید در طراحی سایت فروشگاهی کودکان شما باید طراحی بسیار مناسبی داشته باشید که کاربر را جذب سایت شما کند چرا که رقابت بسیار زیاد است.

طراحی وب سایت آموزشی برای کودکان

طراحی سایت کودکان

آموزش کودکان از جمله مباحثی است که باید بطور جدی مورد توجه قرار گیرد. مربیان کودک و والدین باید نکات مهمی را درنظر بگیرند و سایت مناسبی را برای کودکان ایجاد کنند. لازمه اینکار اعتماد به گروهی حرفه ای جهت انجام و پیاده سازی و طراحی وب سایت کودکان است . موارد بسیاری در ساخت سایت برای کودکان مهم هستند از جمله این ها میتوان به زبان سایت شما (یعنی محتوایی که ایجاد می کنید برای سنین مختلف کودکان قابل فهم و مفید باشد)، خلق بازی های متنوع و شاد ، رنگ آمیزی مناسب برای سنین مختلف و جلب اعتماد والدین اشاره کرد.همچنین بعد از ایجاد وب سایت سئو و بهینه سازی سایت باعث بهتر دیده شدن سایت شما خواهد شد ، سئو آمار بازدید سایت شما را بالا برده و باعث افزایش فروش محصولات شما خواهد شد . حتی اگر شما فعال در زمینه کودک هستید بیشتر شناخته می شوید و خانواده ها و کودکان بیشتری به شما علاقه مند می شوند همچنین شما پس از مدتی میتوانید از طریق دریافت تبلیغات درآمد خوبی داشته باشید.

طراحی سایت کودکان یک راهکاربرنامه ریزی شده و هدفمندبرای پاسخ به اشتیاق کودکان است.
والدین با استفاده از فناوری های نوین میتوانند تمایل لازم برای فراهم کردن جدیدترین سرگرمی ها را بیشتر کنند.
طراحی سایت کودکان به منظور آشنایی و استفاده کودکان از دنیای مجازی و با هدف یادگیری وکاربرد
کامپیوتر و اینترنت و همچنین یادگیری مهارت ها و بازی ها با در نظر گرفتن رده سنی آنهاراه اندازی می شود،
دنیای کودکان با همه سادگی و شیرینی پیچیدگی های خود را دارد که در طراحی سایت باید به آنها توجه شود در غیر اینصورت پروژه طراحی سایت با شکست روبه رو خواهد شد.

همانطور که می‌دانید رده سنی کودکان:

طراحی سایت کودکان

یکی از حساس‌ترین رده‌های سنی محسوب می‌شود که در آینده فرد نقش بسیار زیادی دارد ، از همین رو یک وب سایت کودکانه بایدبه نیازهای روز کودکان توجه کند و طراحی سایت کودکان باید به گونه ای باشد که علاوه بر سرگرم کردن کودکان مطالب آموزشی مفیدی را هم به آن ها آموزش دهد.یکی از مهم ترین نکته ها در طراحی وب سایت کودک استفاده از روانشناسی رنگ نسبت به سن مخاطبین است زیرا در این رده سنی کمتر به محتوا و متن توجه می‌شود و بیشتر عکس ها و رنگ ها هستند که روی ذهن کودکان تاثیر می‌گذارند پس شما باید بیشتر روی این نکات مانور دهید.

طراحی خلاقانه و جذاب

با توجه به درخواست و سلیقه شما طراحی سایت کودکان توسط شرکت طراحی سایت دات وب انجام می شود. شما می توانید بنا به سلیقه و کسب و کار خود در حوزه کودک وب سایت سفارش دهید.

واکنشگرا

بعلت استفاده زیاد کاربران از موبایل یا تبلت این نیاز بوجود می آید که قابلیت نمایش صحیح در کلیه موبایل ها یا تبلت ها بوجود آید تا کاربران بتوانند با گوشی موبایل خود نیز از خدمات بهره ببرند. چرا که در غیر اینصورت شما نود درصد کاربران وروردی به سایت را از دست میدهید.

پشتیبانی حرفه ای

تیم دات وب با پشتیبانی حرفه ای که دارد در کلیه مراحل ساخت وب سایت کودکان تا انتها همراه شماست.همچنین می توانید از طریق آنلاین یا تلفنی با پشتیبانی حرفه ای دات وب در تماس باشید.
و مشکل خود را با ما درمیان بگذارید تا در کوتاه ترین زمان ممکن برطرف شود.

قیمت مناسب

شرکت طراحی سایت و برنامه نویسی دات وب تلاش می کند تا شما متناسب با هزینه ای که بابت سفارش طراحی وب سایت می پردازید به همان اندازه هم نفع ببرید و سعی دارد تا مناسب ترین تعرفه قیمت برای طراحی سایت کودک را ارائه دهد.

البته ما در شرکت دات وب هرگز کیفیت را فدای سرعت و هزینه نمیکنیم چرا که شما با کیفیتید همچنین برای دریافت مشاوره جهت طراحی سایت ، سئو سایت و طراحی اپلیکیشن و سایر خدمات میتوانید از طریق صفحه تماس با ما با تیم ما در ارتباط باشید.

DOTWEB
ما در تیم تولید محتوای شرکت طراحی سایت و برنامه نویسی دات وب در تلاش هستیم تا بهترین مقالات آموزشی در زمینه طراحی سایت و کسب‌و‌کارهای اینترنتی را برای شما فراهم کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: