طراحی سایت چندزبانه

طراحی سایت چندزبانه

طراحی سایت چندزبانه

امروزه در همه کسب و کارها صحبت از بازاریابی می باشد بطوری که رسیدن به سود بیشتر و جذب مشتری در گرو داشتن استراتژی بازاریابی در کسب و کار می باشد . از این رو افراد برای آنکه در شغل خود به موفقیت برسند لازمه آن داشتن بازاریابی در کار می باشد .

 بازاریابی اصول مختلفی برای هر کسب و کاری دارد . اصول بازاریابی برای هر نوع شغلی متفاوت می باشد اما برخی از امور پایه و اساسی آن برای تمامی کسب و کارها یکسان می باشد . که یکی از این اصول داشتن وب سایت می باشد طراحی سایت برای تمامی کسب و کار ها میتوان گفت مهمترین رکن پیشرفت است. استراتژی بازاریابی می گوید اگر می خواهید سهم بیشتری از بازار را بدست آورید بهتر است برای خود یک وب سایت داشته باشید پس برای طراحی سایت دچار تردید نباشید .

 تعداد کاربران فضای اینترنت روز به روز در حال افزایش می باشد به همین دلیل بسیاری از آنها را می توان تبدیل به مشتری نمود .

 برخی از کسب و کار ها خود را محدود به کار در داخل کشور نمی کنند و در صدد آن هستند که به بازارهای جهانی راه یابند . این افراد نیز برای ارتباط با مشتریان خارجی باید راهی را انتخاب کنند این راه جز وب سایت نمی تواند باشد چرا که طراحی سایت چندزبانه میتواند کم هزینه ترین راه ممکن باشد  یکی از استراتژی های بازاریابی اینترنتی برای این وب سایت ها دو زبانه یا چند زبانه کردن می باشد .

 وقتی قرار است سایت شما توسط افرادی با زبان های گوناگون مورد بازدید قرار بگیرد باید سایت به یک زبان بین المللی نمایش داده شود جدا از آنکه یک سایت بین المللی باید به زبان کشور مبدا باشد در کنار آن باید با زبان انگلیسی نیز نمایش داده شود حتی برخی از سایت ها وجود دارند که چند زبانه هستند مانند سایت های رزرو هتل و فروش بلیط های هوایی و زمینی چرا که قطعا در این نوع وبسایت ها شما کاربران خارجی هم دارید و نیاز به سایت چندزبانه دارید .

ترجمه محتوای سایت فارسی وظیفه شرکت برنامه نویسی است؟

طراحی سایت چندزبانه

خیر، وظیفه شرکت طراح نیست. ما در شرکت دات وب، بنا به دلایل زیر، چنین چیزی را وظیفه شرکت طراح نمی دانیم :

• کار ترجمه متون تجاری برای انتشار روی وب سایت کاری تخصصی است که از حیطه تخصص های شرکت طراحی سایت بیرون است.

• دارالترجمه ها و وب سایت هایی مانند شبکه مترجمین ایران، این موضوع را به خوبی حل کرده اند و در آن تخصص دارند چرا که هر کس باید در حوزه تخصصی خودش فعالیت داشته باشد.

• به این فکر کنید که اگر یک شرکت طراحی سایت بخواهد یک واحد ترجمه راه اندازی کند باید چند مترجم استخدام داشته باشد؟ از چه زبان هایی؟ به چه زبان هایی؟ با توانایی ترجمه تخصصی در چه رشته هایی؟ مترجم متون صنعت فولاد؟ مترجم متون پزشکی؟ و …پس شرکت یا باید متون را از طریق گوگل ترجمه کندکه کار درستی نیست و یا باید این کار توسط کارفرما انجام شود که تمامی طراحی سایت چندزبانه در دات وب از مورد دوم پیروی میکنند.

• برآورد هزینه پروژه طراحی سایت وقتی شامل موضوع ترجمه محتوا هم باشد به سنجش حجم محتوای زبان اصلی مشتری گره می خورد این درحالی است که معمولا مشتری محتوای سایت خود را بعد از انعقاد قرارداد در اختیار شرکت طراح قرار می دهد.

• ترجمه همه جا بر اساس حجم متن و تعداد کلمات محاسبه می شود و وقتی شرکت طراح نمی داند متن درباره ما که توسط مشتری به دستش خواهد رسید چه حجمی از مطلب خواهد داشت چطور می تواند ترجمه آن را برآورد هزینه و عهده دار شود؟!
البته ممکن است ۱۰ درصد طراحان سایت زیر بار چنین موضوع نامعقولی بروند، اما تجربه نشان داده این تیپ شرکت ها همان ها هستند که می خواهند کار ترجمه محتوای شما را ماشینی و با گوگل ترنسلیتور انجام دهند. که گرچه هزینه ای در بر ندارد اما پیداست که بی کیفیت و نه چندان جالب است و متن ترجمه شده به این روش از کیفیت قابل قبولی برخوردار نیست و میتواند برای شرکت شما و اعتبار شما ضرر داشته باشد همچنین موجب رتبه منفی در سئو سایت میشود.

ما در دات وب ترجمه به زبان های دیگر را بر عهده مشتری میدانیم. زیرا :

• اگر مشتری واقعا برای زبان های دیگر سایت می خواهد و در دیگر کشورها مخاطب و تشکیلات دارد پس حتما مدت ها قبل از طراحی سایت محتوای خود را در کاتالوگ ها و مستندات و … به زبان خارجی لازم ترجمه کرده است.

• اگر مشتری با کشورهای دیگر ارتباط دارد که حتما برای مراودات روزمره اش افراد آشنا به آن زبان را در درون تشکیلات خود دارد.

• مشتری است که به لحاظ تخصصی میتواند کیفیت ترجمه دریافت شده در رشته موضوعی تخصصی سایت خود را بسنجد.

طراحی سایت دو زبانه در زیر دامنه یا زیر شاخه؟

طراحی سایت چندزبانه

یکی از نکات که در طراحی سایت دوزبانه می‌بایست مورد تصمیم‌گیری قرار گیرد، راه اندازی سایت در زیر شاخه «example.com/en» یا زیردامنه «en.example.com» است. هر یک از روش‌های فوق ممکن است مزایا و معایبی داشته باشد. مهم‌ترین عاملی که ممکن است در این مسیر مورد توجه قرار گیرد، اثر زیردامنه یا زیرشاخه در سئو سایت است. برخی تحلیل‌ها نشان داده که قرارگیری سایت در زیرشاخه اثرات مثبتی روی بهبود جایگاه سایت و بهینه‌سازی موتور جستجو در پی دارد همانطور که در طراحی سایت شرکت خودمان هم از زیر شاخه استفاده کرده ایم.

البته طراحی سایت‌های چندزبانه در زیردامنه و زیرشاخه با روش‌های فنی گوناگون و یا سیستم‌های مدیریت محتوای مختلف ممکن است با محدودیت‌های فنی روبرو باشد که می‌بایست توسط طراح و برنامه‌نویس سایت مورد بررسی قرار گیرند تا به مشکلی بر نخورد.

مراحل طراحی سایت چندزبانه

طراحی سایت چندزبانه

• در ابتدا نسخه ی جداگانه ای از هر مطلب یا برگه برای هر زبان ایجاد کنید و سپس شروع به ترجمه افزونه ها و پوسته ها به زبان موردنظر کنید و در پایان ترجمه ها را به یکدیگر لینک دهید.

• بعد از ترجمه هر پست داخل همان پست ذخیره نمایید.

• ترجمه ها را در برگه ای که ایجاد شده مدیریت کنید.

• می توانید از سرویس هایی که ترجمه ی اتوماتیک نیز ارائه می دهند، استفاده کنید.

• از شبکه ی مالتی سایت وردپرس استفاده کنید و یک زبان را به هریک از سایت های مجموعه بدهید و آنگاه وب سایتی دلخواه را برای زبانی دلخواه انتخاب کنید.

• در پایان وب سایت ها را به صورت کاملا جداگانه ( به صورت ساب دامین یا به صورت دامنه های جدا از هم) ایجاد نمایید و آن ها را از طریق پوسته ها به یکدیگر لینک بدهید.

برای اینکار در سیستم های مدیریت محتوا افزونه وجود دارد و در سایت های کدنویسی شده باید بصورت دستی کد آنها نوشته شود.

هزینه طراحی سایت چندزبانه

طراحی سایت چندزبانه

با توجه به شیوه‌های متفاوت چندزبانه کردن سیستم‌های مدیریت محتوا و یا استفاده از زبان‌های برنامه‌نویسی مختلف برای طراحی سایت‌ دو زبانه و چند زبانه ، قیمت‌های متفاوتی برای این کار وجود دارد.

یکی از مهم‌ترین پارامترهایی که در مشخص شدن قیمت زبان جدید تأثیرگذار است، هماهنگی جهت و راستای نوشتار زبان جدید با زبان‌های پیش‌فرض سایت است. به‌عنوان‌مثال اضافه نمودن زبان عربی به سایتی که زبان پیش‌فرض آن فارسی است، دارای قیمت پایین‌تری از اضافه نمودن زبان انگلیسی به آن است چون جهت و راستای نوشتار این دو زبان هر دو از راست به چپ است و به ایجاد تغییرات زیادی احتیاج ندارد.

پس نمیتوانیم بصورت دقیق قیمت آنرا قبل از مشخص شدن تمام ویژگی ها اعلام کنیم پس برای دریافت مشاوره از طریق صفحه تماس با ما با تیم دات وب در ارتباط باشید تا از شرایط و قیمت دقیق طراحی سایت چندزبانه مطلع شوید.

DOTWEB
ما در تیم تولید محتوای شرکت طراحی سایت و برنامه نویسی دات وب در تلاش هستیم تا بهترین مقالات آموزشی در زمینه طراحی سایت و کسب‌و‌کارهای اینترنتی را برای شما فراهم کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: