طراحی سایت پزشکی

ارائه‌ی خدمات پزشکی و درمان به صورت آنلاین به طور چشمگیری در حال افزایش است البته که امروزه در تمامی مشاغل این مسئله دیده می‌شود. پزشکان و متخصصان می‌توانند برای معرفی تخصص و خدمات خود اقدام به طراحی سایت پزشکی کنند.

طراحی سایت پزشکی

طراحی سایت پزشکی

پزشکان و متخصصان می‌توانند برای معرفی تخصص و خدمات خود، اقدام به طراحی سایت پزشکی کنند چرا که امروزه تمامی جست‌وجوها در بستر اینترنت صورت می‌گیرد. اگر شما هم می‌خواهید با طراحی سایت پزشکی و طراحی اپلیکیشن پزشکی خدمات خود را به‌روز کرده و آنها را به صورت آنلاین ارائه دهید، کافیست با مشاورین دات وب در ارتباط باشید.

اهمیت طراحی سایت پزشکی

طراحی سایت پزشکی همانند طراحی سایت‌های دیگر، یک ضرورت در زمینه پرشکی و درمانی محسوب می‌شود. با طراحی وب‌سایت حرفه‌ای، روند درمان برای بیماران، پزشکان و کلینیک‌های درمانی با سرعت انجام می‌شود، همچنین بیماران و پزشکان از روند درمان به‌صورت شفاف‌تری باخبر می‌شوند. پزشکان با استفاده از سایت می‌توانند با بیماران خود در ارتباط باشند و اطلاعات و مقالات پزشکی را در اختیار بیماران قرار دهند. علاوه بر این، طراحی وب‌سایت پزشکی، امکان مقایسه را برای بیماران فراهم می‌کند تا بتوانند بهترین متخصص در زمینه‌های مختلف را پیدا کنند و اگر شما از این رقابت جا بمانید، در اصل بسیاری از مراجعه‌کنندگان خود را از دست داده‌اید. ارائه خدمات آنلاین، هزینه درمان را کاهش می‌دهد. زیرا دیگر نیازی به پرداخت هزینه‌های رفت‌وآمد، مخصوصا برای افرادی که در شهرهای دیگر هستند، نیست. طراحی وب‌سایت پزشکی، باعث دیده شدن تخصص پزشکان و معرفی آن‌ها می‌شود. در این صورت باید برای معرفی خود، خلاقیت به خرج دهید و از سایر رقبا متمایز باشید.

طراحی سایت پزشکی، همراه همیشگی بیماران

مهم‌ترین ویژگی طراحی وب‌سایت پزشکی، ارتباط متقابل و نزدیک‌تر با بیماران است. بیماران می‌توانند سوالات درمانی خود را از پزشک خود بپرسند، بدون این که از خانه خارج شوند. علاوه براین پزشکان می‌توانند مقالات پزشکی برای مطالعه و آگاهی بیماران بفرستند و در این مقالات پاسخگوی سوالات متداول باشند. همچنین می‌توانند بیمارانی که واقعا نیازی به حضور آن‌ها، مخصوصا در دوران کرونا و با وجود مشغله‌های کاری، نیست را به‌صورت غیرحضوری ویزیت کنند. هزینه طراحی سایت پزشکی در دات وب به چه صورت است؟! تیم دات وب با توجه به امکانات و ویژگی‌هایی که در یک طراحی وب‌سایت پزشکی و طراحی اپلیکیشن پزشکی  گنجانده می‌شود، همچنین با توجه به نیاز تخصص پزشکی شما، پیشنهادات متنوعی برای شما دارد. برای باخبر شدن از پیشنهادات می‌توانید به‌صورت رایگان با مشاوران ما در ارتباط باشید. کلینیک فیزیوتراپی دکتر احمدی یکی از کلینیک‌های موفق و عالی، در حوزه فیزیوتراپی می‌باشد که با طراحی سایت پزشکی کسب‌وکارشان رونق بسیاری گرفته است.  

طراحی سایت پزشکی

سئو سایت پزشکی

وب‌سایت‌های پزشکی امروزه، نقش و حضور موثرتر و بهتری در فضای اینترنت دارند که طراحی سایت پزشکی به تنهایی کفایت نمی‌کند بلکه سئو سایت پزشکی نیز در کنار آن بسیار موثر است. با سئو سایت خود می‌توانید محتوای یونیک و با کیفیت داشته‌باشید و در نتایج گوگل در صفحه‌ی اول ظاهر شوید، با افتادن این اتفاق شما می‌توانید مراجعه‌کنندگان خود را به‌صورت چشمگیری افزایش دهید که اینکار باعث درآمدزایی بیشتر خواهدشد. تیم نرم‌افزاری دات وب با بهترین خدمات و ارائه مناسب‌ترین تعرفه سئو وب‌سایت پزشکی، به دنبال موفقیت شما است و از ابتدا تا انتهای مسیر با شما همراه خواهد بود.

ویژگی‌های طراحی سایت پزشکی

برخی از ویژگی‌های طراحی سایت پزشکی، شامل موارد زیر است:

بسیاری از موارد پزشکی هستند که :

به حضور در مطب پزشک یا مراکز درمانی نیاز ندارند. از جمله‌ی این موارد می‌توان به بررسی جواب آزمایش‌ها، نشان‌دادن عکس‌های رادیولوژی، نوار قلب و نظایر آنها و نیز بیماری‌های غیراورژانسی و دردهای مزمن اشاره کرد. برای همه‌ی این موارد، مسلما باید از قبل با پزشک تماس بگیرید، به شما نوبت بدهند، به مطب مراجعه کنید و پس از صرف حداقل یکی دو ساعت حدود 100 هزارتومان یا بیشتر هزینه بپردازید تا فقط جوابی ساده دریافت کنید.

همه این کارها را می‌توان با چند کلیک و ارسال عکس یا تایپ متن از منزل هم انجام داد. این کار، هم موجب سرعت بخشیدن به کارتان و هم موجب وفادار شدن بیمار به شما می‌شود. در واقع شما با این کار موجب راحتی بیمار شده‌اید.

طراحی سایت پزشکی

نکات مهم در سایت‌های پزشکی و دندانپزشکی :

نکته اول: سیستم نوبت‌دهی

می‌توان گفت مهم‌ترین نکته، در طراحی سایت پزشکی که مشاور طراحی سایت باید آن را لحاظ کند، برقراری سیستم نوبت‌دهی است. سیستم نوبت‌دهی مهم‌ترین رسالت طراحی سایت پزشکی محسوب می‌شود. این سیستم، علاوه بر آن که برای بیماران باعث صرفه‌جویی در وقت و هزینه می‌شود، برای پزشکان نیز دارای مزایایی از جمله شلوغ نشدن مطب و داشتن آرامش بیشتر در محیط است. همچنین موجب منظم‌تر شدن امور نوبت‌دهی می‌شود.

نکته دوم: کاربرپسند بودن سایت پزشکی

معمولا در جلسات مشاوره طراحی سایت، شمای کلی از یک طراحی سایت پزشکی کاربرپسند ترسیم می‌شود. در این مرحله پزشک و مشاور طراحی سایت به هم فکری با یکدیگر نیاز دارند، زیرا پزشک طبق تخصص خود و روحیه بیماران می‌تواند، اطلاعاتی در اختیار مشاور قرار دهد که روند مشاوره طراحی سایت را به سمت و سوی موفقیت هدایت کند.

نکته سوم: پرداخت آنلاین در لحظه ثبت نوبت

مشاور طراحی سایت باید بر سر گزینه پرداخت آنلاین هزینه، به‌صورت کامل یا بخشی از آن با پزشک مشورت کند. برخی از خدمات درمانی نیاز به گزینه رزرو نوبت دارد که شیوه پرداخت آن با اخذ نوبت تفاوت دارد. بنابراین بسته به این که نوبت اخذ می‌شود یا رزرو، کاربر کل یا بخشی از هزینه را پرداخت خواهد کرد و همچنین بعد از پرداخت، برای بیمار در سایت یک پرونده تشکیل می‌شود که پزشک می‌تواند با پرینت این پرونده، اطلاعات دقیق بیمار را قبل از مراجعه‌، در اختیار داشته باشد.

نکته چهارم: قرار دادن مطالب علمی در حیطه بیماری

برای تمام بیماران، دریافت اطلاعات در مورد بیماریشان ضروری است. به همین علت قرار دادن مقالات علمی در سایت، می‌تواند برای بیماران مفید باشد. حتی در این خصوص مشاور طراحی سایت پزشکی می‌تواند سیستم تست آنلاین برای برخی از بیماری‌ها را به پزشک پیشنهاد دهد. به عنوان مثال، تعدادی سوال به صورت آنلاین از بیمار پرسیده شود تا در صورتی که مشکل به دست پزشک مربوطه، قابل حل بود، نوبت اخذ شود. این سیستم، مانع شلوغ شدن محیط مطب شده و در زمان پزشک برای رسیدگی به بیماران اورژانسی و همچنین بیماران مربوطه صرفه‌جویی می‌شود .

طراحی سایت پزشکی

نکته پنجم: طراحی سایت ریسپانسیو

واکنشگرا یا ریسپانسیو بودن سایت، مربوط به قابلیت نمایش سایت در دستگاه‌های مختلف است. یک مشاور طراحی سایت میداند که امروزه اخذ نوبت آنلاین، حتی با تلفن‌های همراه هم باید امکان پذیر باشد؛ چرا که بیش از نیمی از مردم برای اینکار از تلفن همراه خود استفاده می‌کنند. بنابراین سایت در تمام دستگاه‌ها، از جمله تلفن همراه، کامپیوتر، لب‌تاب و تبلت، باید قابل نمایش باشد و این به معنای طراحی سایت پزشکی ریسپانسیو است.

نکته ششم : تشکیل پرونده برای بیمار به صورت آنلاین

در گذشته و سیستم‌های سنتی نوبت‌دهی، افراد به پرونده‌های درمان خودشان دسترسی نداشتند؛ اما در طراحی سایت پزشکی، بیماران باید به پرونده‌های پزشکی خود دسترسی داشته و بتوانند آن را مشاهده کنند. در جلسه مشاوره طراحی سایت پزشکی، حتما در خصوص میزان دسترسی بیمار به اطلاعات درمان باید با پزشک مشورت شود که هم پزشک و هم بیمار از روند درمان مطلع شوند.

خدمات دات وب | Dotweb

error: