طراحی سایت ورزشی

طراحی سایت ورزشی

وب سایت های ورزشی امروزه یکی از پربازدیدترین سایت ها می باشند. دلیل آن نیز مخاطبان بسیاری است که تمایل دارند از آخرین اخبار، اطلاعات و نتایج بازی ها را بصورت آنلاین مطلع شوند. به این دلیل طراحی وب سایت ورزشی از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد. در طراحی وب سایت ورزشی می بایست به نکات ظاهری از قبیل چیدمان المان ها و رنگ های بکار رفته توجه ویژه ای شود. درخواست طراحی وب در حوضه ورزش دارای اهداف و گستردگی بسیاری می باشد . برای مثال طراحی سایت ورزشی خبری با هدف بازگو کردن جدیدترین اخبار و نتایج مسابقات ورزشی، طراحی سایت باشگاه ورزشی به منظور اطلاع رسانی از آخرین اخبار باشگاه و شرایط آن و همینطور طراحی سایت فروشگاه ورزشی با هدف فروش محصولات ورزشی بصورت آنلاین. تیم دات وب در زمینه نمونه طراحی سایت ورزشی خدمات فوق العاده ای را جهت رضایت مشتریان ارائه می نماید همچنین در طراحی سایت ورزشی میتوانید قسمتی را به تبلیغات ارائه دهید.

دنبال کردن ترندهای روز در طراحی سایت

طراحی سایت ورزشی

سایت های ورزشی با یکدیگر بسیار متفاوت هستند ولی تنها نقطه اشتراکشان ارائه حجم وسیعی از اطلاعات به شکلی ساده و راحت است. در این وب سایت ها تصاویر باکیفیت به کار میرود که با هدف جذب مخاطب و ایجاد ظاهری جذاب برای سایت است. پس طراحی سایت ورزشی باید ساده و کاربرپسند و در عین حال جذاب و باکیفیت باشد چرا که جذابیت در طراحی سایت ورزشی بسیار مهم است بدلیل اینکه افراد به ظاهر سایت شما بیشتر توجه میکنند تا به محتوای متنی سایت البته که محتوای متنی هم مهم است ولی محتوای تصویری در طراحی سایت ورزشی مهم تر است .

رعایت سادگی در طراحی

همانطور که گفتیم طراحی سایت تان باید ساده باشد تا کاربران با هر سطحی از اطلاعات بتوانند در آن مطلب مورد نظر خود را به راحتی بیابند. سعی کنید عناصر غیر ضروری را از طراحی خود حذف کنید و از سلیقه ای به کار بردن عناصر طراحی و تصاویر خودداری کنید و به فکر کاربران و علایق آن ها باشید تا بتوانید آنها را جذب خود کنید.

فونت های ساده و بزرگ و فضاهای خالی

از آنجایی که در سایت های ورزشی حجم زیادی از اطلاعات وجود دارد باید طوری طراحی شوند که مرور این اطلاعات برای کاربر راحت باشد. دو عنصر هستند که بر این موضوع تأثیر دارند:

• فونت
• فضای سفید (خالی)


منظور از فضای سفید، فضای خالی اطراف نوشته هاست که باعث میشود چشم های کاربر استراحت کرده و خسته نشوند و همچنین باعث ایجاد تمرکز بیشتر کاربر بر روی مطلب میشود و باعث میشود که تمامی مطالب را به صورت کامل بخوانند.


نکته بعدی فونت است. طبق مطالعات انجام شده، در سایت های ورزشی بهترین فونت ها، فونت های ساده و بزرگ (حداقل 14 پیکسل) میباشند که کاربر برای خواندن آنها راحت باشد.

توجه به برند

طراحی سایت ورزشی

اگر باشگاه ورزشی هستید و یا یک تیم ورزشی هستید و برندی برای خود دارید، طراحی سایت تان هم باید نشان دهنده و یادآور برندتان باشد. مثلاً فرض کنید تیم پرسپولیس یک روز با پیراهن آبی به زمین بیاید، آیا طرفدار دچار سردرگمی نخواهد شد؟ و آیا این مسئله تأثیر مثبتی خواهد داشت؟
سعی کنید طراحی سایت ورزشی تان در راستای برندتان بوده و ترجیحاً از رنگ های مشابه با لوگو و برندتان در سایت استفاده کنید و حتما یک رنگ سازمانی داشته باشید که مخاطب شما را با همان رنگ بشناسد و در ذهنش ماندگار شوید.

نمایش اطلاعات مسابقات

در صورت برگزاری مسابقات مهم در زمینه ورزشی مربوط به شما و یا حتی تیم شما حتماً این اطلاعات را به صورت دقیق با ذکر تاریخ و روز و ساعت در وب سایت خود قرار دهید تا کاربرانتان برای کسب این اطلاعات مجبور نشوند به سایت های دیگر بروند. در واقع یکی از اطلاعات اصلی که میتوانید در سایت ارائه کنید همین اطلاعات مربوط به مسابقات ورزشی میباشد که کاربران به سایت ها متفرقه نروند و شما اولین نفری باشید که این اطلاعات را در اختیار مردم میگذارید.

پروفایل های شبکه های اجتماعی و اطلاعات تماس

طرفداران یک تیم یا مشتریان یک باشگاه ورزشی مسلماً تمایل دارند که راه های ارتباطی بیشتری با تیم مورد علاقه خود و یا باشگاه مورد نظر داشته باشند. پس لینک پروفایل تان در شبکه های اجتماعی، اطلاعات تماس و یک فرم تماس در سایت خود قرار دهید تا بتوانید پاسخگوی انتظار کاربران به خوبی باشید.

بخش آخرین اخبار

علاقه مندان به ورزش و کاربران سایت های ورزشی معمولاً اخبار ورزشی را پیگیرانه دنبال کرده و از اینکه از آخرین اخبار مربوط به تیم مورد نظرشان و یا تغییرات و امکانات جدیدی که در باشگاه ارائه میکنید و یا … خشنود میشوند. پس حتماً بخشی را در سایت به آخرین و تازه ترین خبرها اختصاص دهید و این اطلاعات را به سرعت و زودتر از همه جا منتشر کنید تا کاربران وارد سایت شما شوند.

یکی دیگر از مهم ترین موضوعات در اینگونه طراحی سایت ورزشی بهینه سازی انها می باشد .
سایت ورزش به دلیل اینکه تمایل دارند تا تمامی حنبه های ورزشی را پوشش دهند ناچارا ممکن است خبری که در رابطه با مثلا مدال آوری یک ورزشکار است در تمامی سایت ها ذکر شود .به همین دلیل نحوه انتشار این خبر به گونه ای که متمایز از بقیه باشد بسیار مهم تر است که کاربران سایت شما را برای دیدن این خبر انتخاب کنند .سئو و بهینه سازی این نوع وب سایت ها نیاز به دانش و تخصص بسیار بالایی دارد چرا که هم کلمات کلیدی بسیار زیاد است و هم رقبا بسیار زیاد و سرسخت

طراحی سایت های ورزشی به 4 دسته تقسیم می شوند که در این مقاله به آن ها می پردازیم:

طراحی سایت اخبار ورزشی مانند Sky Sports که پر بازدیدترین وب سایت است دارای ویژگی هایی
مانند انتشار اخبار و رویدادهای دنیای ورزش است که بر اساس هر ورزشی طراحی و اجرا می شود.
به طور معمول، یک صفحه اصلی بسیار ساده با ویژگی های محتوا و کاربر پسند ایجاد می شود. در این صفحه اصلی ساده، خلاصه ای از تمام مطالب و اخبار سایت برای کاربر نمایش داده می شود.همچنین، ویژگی هایی از جمله جدول امتیاز دهی، امتیازات آنلاین مسابقات، شرح حال مربیان و بازیکنان، آرشیو محتوای ویدیویی و برنامه مسابقات، طراحی وب را تکمیل می کنند که کاربران به راحتی بتوانند به خبر و یا مطلب مورد نظرشان دسترسی پیدا کنند و در کمترین زمان ممکن با آن برسند.

طراحی فروشگاه اینترنتی اختصاصی ورزشی نوع دیگری از وب سایت های ورزشی است.این نوع وب سایت ها در واقع فروشگاه های اینترنتی هستند که عمده محصولات آنها لوازم و یا پوشاک ورزشی است.

مطابق با انواع وب سایت های فروشگاه آنلاین، این نوع وب سایت ها محصولات ویژه، جدیدترین محصولات ، تخفیف ها و موارد دیگر را شامل می شوند و همانند سایر طراحی سایت فروشگاهی انجام میشود با تفاوت اینکه ظاهر طراحی سایت فروشگاه ورزشی با طراحی سایت فروشگاه مانتو بسیار متفاوت است ولی کارایی آن همان است.

وب سایت فروشگاه های ورزشی آنلاین دارای ویژگی های دیگری مانند فرم ثبت نام، پیشنهادات ویژه به افراد ثبت نام شده، شرایط همکاری در فروش و ارائه کد نماینده برای اعضای ثبت شده است که کاربران بتوانند خرید خود را به راحتی انجام دهند.

طراحی وب سایت ورزشی شخصی

طراحی سایت ورزشی
ورزشکاران و بانوان مشهور در زمینه ورزش می توانند وب سایت های شخصی خود را برای ارائه رزومه و معرفی خود به دیگران طراحی کنند. به طور معمول، در این نوع وب سایت های ورزشی شخصی، می توانید بخش هایی با عنوان “درباره، رزومه، توانایی ها، آموزش و غیره” مشاهده کنید که از طریق آنها ورزشکاران می توانند خود را به دیگران شناسانده و معرفی کنند و حتی میتوانند از طریق جذب شاگرد خود و یا ثبت نام شاگردان را انجام دهند.

طراحی سایت ورزشی آموزشی می تواند انتخاب خوبی برای مدارس و باشگاه های ورزشی باشد.در این نوع وب سایت ها، بخشهایی به عنوان آکادمی ایجاد می شوند تا مدیر وب بتواند مطالب و اطلاعات آموزشی را به کاربران منتقل کند.

علاوه بر اطلاع رسانی و ارائه مطالب آموزشی در مورد این نوع وب سایت ها، می توان استراتژی ایجاد بازدید بیشتر برای وب سایت و معرفی باشگاه به افراد مختلف را نیز در نظر گرفت.ثبت نام علاقه مندان از طریق سئو و بهینه سازی وب سایت ورزشی آموزشی امکان پذیر است. بنابراین علاوه بر بحث آموزشی، شرایط درآمد و تبلیغات برای مجموعه های ورزشی نیز فراهم خواهد شد پس یک شیوه بازاریابی بسیار خوب میتواند باشد تا به وسیله اطلاعات رایگانی که در اختیار شاگرد میگذارید شاگردان بیشتری را جذب کنید.

ما در شرکت طراحی سایت و برنامه نویسی دات وب با ارائه خدمات طراحی سایت و سئو سایت و طراحی اپلیکیشن و همچنین طراحی نرم افزار با بالاترین کیفیت در خدمت شما عزیزان میباشد.

همچنین شما میتوانید از طریق صفحه تماس با ما با تیم ما در ارتباط باشید.

DOTWEB
ما در تیم تولید محتوای شرکت طراحی سایت و برنامه نویسی دات وب در تلاش هستیم تا بهترین مقالات آموزشی در زمینه طراحی سایت و کسب‌و‌کارهای اینترنتی را برای شما فراهم کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: