طراحی سایت در شیراز

طراحی سایت در شیراز که شهری گردشگر پذیر است، می تواند نقطه خوبی برای آغاز یک کسب و کار پردرآمد باشد. پیشرفت و رشد، یکی از اصول اولیه دنیا است. اگر با این پیشرفت، رشد نکنیم، مانند بسیاری از تمدن‌ ها، فرهنگ ها، کشورها و… از بین خواهیم رفت. یکی از نمونه های بارز این امر را می توان در دوران کرونا مشاهده کرد. با گسترش این بیماری همه گیر، اغلب کسب و کارهایی که به صورت حضوری بودند، ناچار به دورکاری شدند. در این میان افرادی که خود را با پیشرفت تکنولوژی تطبیق داده بودند، توانستند به راحتی کسب و کار خود را پیش ببرند.
طراحی سایت در شیراز

طراحی سایت در شیراز، برای کسب و کارهای متفاوت می تواند بسیار موثر باشد. طراحی سایت به زبان ساده به معنای طراحی یا ساخت یک وب سایت اینترنتی است که افراد با ورود به آن بتوانند از امکانات مختلفی که در آن گنجانده شده است، استفاده کنند.

امروزه داشتن یک سایت اینترنتی برای تمامی کسب و کارها توصیه می شود تا بتوان از طریق آن کسب و کار و خدمات خود را نه تنها به مردم یک کشور، بلکه به مردم جهان معرفی کرد. با ورود به دنیای اینترنت و فضای مجازی متوجه می شوید که میلیون ها سایت در سراسر جهان وجود دارند. البته هیچ کدام از این سایت ها سابقه ای بیش از ۲۸ سال ندارند و این به معنی رشد و گسترش سریع وب سایت های اینترنتی در جهان است.

انواع طراحی سایت در شیراز

در واقع با استفاده از وب سایت، شما می توانید محتوای دلخواه خود را با جهانیان به اشتراک بگذارید. طراحی سایت با اهداف مختلفی ممکن است انجام شود. بر اساس همین اهداف، مدل های مختلفی از طراحی سایت وجود دارد که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم.

 • وب سایت پرتفولیو 
  این وب سایت که برای به نمایش گذاشتن نمونه کارها مورد استفاده قرار می گیرد، می تواند مانند تبلیغاتی موثر و کارآمد عمل کند و افراد زیادی را با کسب و کار شما آشنا کند.
 • وب سایت فروشگاهی 
  این نوع وب سایت برای فروش محصولات یا خدمات طراحی می شود و مانند یک مغازه در آن می توانید به فروش محصولات خود بپردازید.
 • وب سایت شرکتی
  وب سایت شرکتی معمولا برای معرفی و تبلیغ مجموعه کسب و کار طراحی می شود و از طرق مختلف نظر مشتریان را به مجموعه جلب می کند.
 • وبلاگ 
  وبلاگ ها به طور معمول برای خبرها، داستان ها و مطالب دیگر با افراد مختلف در سراسر جهان طراحی می شوند.
 • وب سایت رستوران
  رستوران ها و دیگر مشاغل خدماتی می توانند با طراحی یک وب سایت مناسب، فرآیند رزرو و سفارش غذا را انجام دهند و از مراجعه حضوری افراد و شلوغ شدن فضای کسب و کار جلوگیری کنند.
 • وب سایت معرفی خدمات 
  این نوع وب سایت نیز برای شغل های خدماتی مانند رستوران، هتل و… طراحی می شوند. با استفاده از این نوع وب سایت، نوع خدمات خود را به افراد معرفی می کنید و می توانید در بستر آن کسب و کار خود را تبلیغ کنید.

طراحی سایت در شیراز برای چه کسب و کارهایی مناسب است؟

یکی از سوالات متداولی که صاحبان کسب و کار معمولا می پرسند این است که آیا کسب و کار آن ها به وب سایت نیاز دارد یا خیر؟ برای پاسخ به این سوال شما را به دوران کرونا برمی گردانیم. دوران همه گیری کرونا، نمونه بسیار خوبی برای کسب و کارهایی بود که به صورت فیزیکی و حضوری کار می کردند. بسیاری از کسب و کارها در آن دوران به تعلیق درآمدند. در این میان برخی از کسب و کارها که به تکنولوژی آگاه بودند، کسب و کار خود را به اینترنت آوردند.

بسیاری از این کسب و کارها حتی پس از دوران کرونا نیز وب سایت اینترنتی خود را حفظ کردند؛ زیرا متوجه شدند که داشتن یک وب سایت اینترنتی تاثیر بسیار چشم گیری در افزایش درآمد آن ها دارد.

بنابراین شما هر کسب و کاری که داشته باشید، اگر می خواهید به صورت حرفه ای با دیگر رقبای خود رقابت کنید، باید به راه اندازی یک وب سایت مناسب فکر کنید. با راه اندازی یک وب سایت می توانید کسب کار خود را از شهر و روستای خود گسترش بدهید و به تمامی کشور و حتی تمامی جهان برسانید.

اصول مهم در طراحی سایت در شیراز

برای طراحی سایت در شیراز باید اصول مهمی را رعایت کنید تا مشتریان بتوانند به راحتی خواسته ها و نیازهای خود را پیدا کنند. شناخت المان هایی که باعث می شوند تا سایت شما دارای طراحی خوبی باشد، به شما کمک می کند تا سایت شما مشتری پسند باشد و افراد بیشتری از آن بازدید کنند.

طراحان سایت اصولی را برای جانمایی بخش ها و المان ها در سایت تعریف کرده اند که این اصول به طراحان سایت کمک می کند تا سایتی با ظاهری منظم برای شما طراحی کنند. البته لازم به ذکر است که هیچ کدام از این اصول را نمی توان به صورت یک قانون تعریف کرد؛ زیرا طراحی سایت کاری خلاقانه و هنری است. در ادامه به معرفی اصول مهم در طراحی سایت در شیراز می پردازیم.

 • تعادل
  تعادل را می توان مهم ترین اصل طراحی سایت در شیراز دانست. برای اینکه تمام بخش های سایت شما بتواند توجه مخاطب را به خود جلب کند باید ظاهر سایت طوری طراحی شود که کلیت بصری وب سایت حفظ شود. برای اینکه بتوانید تعادل را در طراحی خود به کار ببرید، می توانید خطی فرضی در وسط صفحه وبسایت خود بکشید و تعادل را در پیرامون این خط حفظ کنید.

دو نوع تعادل در طراحی وب سایت وجود دارد که طراحان سایت از آن بهره می گیرند. یکی از آن ها تعادل متقارن است که به این صورت است که دو طرف سایت را مانند یک تصویر آینه ای متقارن فرض می کنیم. این کار به کاربر حس نظم، زیبایی و مرتب بودن را القا می کند.

نوع دیگر تعادل، تعادل نامتقارن است. در این نوع تعادل، تعادل بصری دو طرف برابر است اما ترکیب و ترتیب عناصر متفاوت انتخاب می شود. این نوع تعادل در طراحی های مدرن مورد استفاده قرار می گیرد و باعث می شود مخاطب تجربه ای منحصر به فرد را در سایت شما داشته باشد.

 • کنتراست
  کنتراست یا تضاد از دیگر المان های مهم در طراحی سایت در شیراز به حساب می آید. این المان به معنای استفاده از تضادها در سایت است تا ظاهر سایت برای کاربر بهتر نشان داده شود. کنتراست در یک تصویر یا چیدمان سایت باعث می شود تا تنوع و گیرایی بصری سایت برای مخاطب بیشتر شود و سایت بازخورد بهتری بگیرد.
 • تاکید
  تاکید از المان هایی است که باعث می شود تا مخاطب در صفحه سایت شما موضوع اصلی به راحتی پیدا کند. طراح باید در سایت تاکید را روی آن چیزی بگذارد که تمرکز اصلی روی آن است. این تاکید می تواند به صورت متن، عکس یا هر شکل دیگری باشد.
 • حرکت
  حرکت از اصولی است که به کار بردن آن تاثیر بسیاری در موفقیت سایت دارد. طراح با استفاده از حرکت می تواند توجه مخاطب را به آن صورت که می خواهد هدایت کند و موارد مهم را در جلوی چشم مخاطب قرار دهد.
 • ریتم
  استفاده از المان ریتم باعث انسجام در سایت می شود. ریتم به معنای تکرار عناصر مهم در صفحه اصلی سایت است. کار ساده ای مانند ایجاد ریتم در متن، در عین سادگی می تواند تاثیر بسیاری در یکپارچه شدن سایت و جلب رضایت مخاطب داشته باشد. شما می توانید با انجام کارهای ساده ای مانند استفاده از یک فونت یک دست یا استفاده از لوگوی کار در تمام مطلب، شلوغی و به هم ریختگی سایت را کاهش دهید و احساس راحتی و نظم را به کاربر القا کنید.
 • سلسله مراتب
  رعایت سلسله مراتب در کارهای هنری یکی از اصولی است که باعث می شود مخاطب به درستی محتوا را درک کند. به عنوان مثال نام برند یا کسب و کار هیچ گاه نباید در پایین صفحه قرار بگیرد. پس از نام برند و کسب و کار خود، لوگوی سایت، عنوان ها و موضوعات اصلی کارتان را ذکر کنید. این امر باعث می شود تا مخاطب در بدو ورود به سایت، با تخصص و زمینه فعالیت شما آشنا شود.
 • فضای سفید
  فضای سفید در کارهای هنری از شلوغی و هرج و مرج جلوگیری می کند. این امر در طراحی سایت نیز باعث می شود تا مخاطب گیج نشود و بتواند با آرامش خیال مطالب داخل سایت را مطالعه کنند. استفاده از فضاهای سفید به میزان کافی باید استفاده شود و از شلوغ کردن تمام صفحه با مطالب مختلف خودداری کنید.
 • یک پارچگی 
  ارتباط ساده مخاطب با سایت و مطالب داخل آن، از مهم ترین مواردی است که باعث می شود بازدید سایت شما افزایش پیدا کند. شما می توانید این ارتباط را با یکپارچگی ایجاد کنید. قرار گیری تمامی المان های ذکر شده باعث می شود تا یکپارچگی سایت حفظ شود. پس از به وجود آمدن یک پارچگی شما متوجه می شوید که کدام المان ها ضروری هستند و کدام یک باید حذف شوند.

امنیت در طراحی سایت در شیراز

امنیت در طراحی سایت در شیراز

یکی از مهم ترین موضوعاتی که در طراحی سایت در شیراز باید مورد توجه قرار گیرد، امنیت سایت است. بدافزارها، ویروس ها و هکرهای موجود در فضای اینترنت باعث می شود تا مخاطب و کارفرما نتوانند با خیالی آسوده به کسب و کار در بستر سایت بپردازند.

سیستم طراحی سایت با وردپرس در واقع یک سیستم اپن سورس است که به همین دلیل دسترسی به تمام فایل های سایت در آن بسیار آسان می شود. روش های متفاوتی برای مقابله با نفوذ بدافزارها، هکرها و ویروس ها وجود دارد که باعث می شوند سایت هک نشود و امنیت آن حفظ شود.

گروه دات وب با استفاده از جدیدترین ابزارهای طراحی سایت و بروزترین نرم افزارهای موجود، دسترسی به فایل های موجود را می بندد و با کدگذاری کردن آن ها تنها اجازه دسترسی را به صاحبان سایت می دهد. با این روش هم مخاطب و هم صاحب کسب و کار با اطمینان خاطر می توانند به خرید و فروش و ارائه خدمات در بستر سایت بپردازند.

پیش نیازهای یک طراحی سایت در شیراز

برای طراحی یک سایت در شیراز باید پیش نیازهایی را داشته باشیم. طراحی سایت در واقع یک هنر است که با استفاده از اصول و چارچوب اولیه و همچنین با بهره گیری از بروزترین و جدیدترین ابزارها، یک سایت مناسب برای انواع کسب و کار طراحی می کند. در ادامه به موارد مهمی که برای داشتن یک سایت حرفه ای به آن احتیاج داریم می پردازیم.

 • انتخاب هاست یا فضای میزبانی وب
  هاست در واقع فضایی است که روی سرویس های ارائه دهنده اینترنت قرار می گیرد و سایت پس از طراحی از این طریق می تواند اطلاعات خود را در اختیار کاربران قرار دهد. فضای هاست بسته به نیاز افراد می تواند متفاوت باشد. کیفیت و امکاناتی که شرکت های ارائه دهنده هاست ارائه می دهند بسیار متفاوت بوده و شما لازم است با توجه به نیاز خود و با مشورت با یک متخصص و طراح سایت، هاست مورد نظر خود را خریداری کنید.
 • خرید دامنه اینترنتی 
  دامنه اینترنتی در واقع همان عنوانی است که با وارد کردن آن در مرورگرها، سایت را برای مخاطب به نمایش می گذارد. شرکت های فروش هاست به طور معمول دامنه اینترنتی را نیز برای شما ثبت می کنند و شما می توانید از این طریق سایت خود را در بستر اینترنت قرار دهید. دامنه اینترنتی معمولا به صورت یکساله، سه ساله یا پنج ساله به فروش می رسد. در انتخاب نام دامنه باید نهایت دقت را داشت؛ زیرا نام دامنه اعتبار شرکت شما است و باید برای آن به صورت مناسب انتخاب شود. حتی می توان گفت انتخاب نامی مناسب برای دامنه از طراحی یک سایت بسیار مهم تر و با ارزش تر است.

سخن پایانی 
دنیای مجازی و اینترنت با سرعتی باورنکردنی در حال گسترش و پیشرفت است و تمامی جنبه های زندگی انسانی را در برگرفته است. این پیشرفت به زندگی کاری و کسب و کار افراد نیز وارد شده است و امروزه هر کسب و کار حرفه ای باید یک وب سایت در بستر اینترنت داشته باشد. طراحی سایت در شیراز، به شما کمک می کند تا بتوانید با رقبای خود به شکلی حرفه ای رقابت کنید و از این قافله آنلاین عقب نمانید.

کسب و کارتو آنلاین کن

طراحی سایت در شیراز
طراحی سایت در شیراز

داتـــــــ وبــــــــــ

نمـــــونه کارهای داتـــــــ وبــــــــــ

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ، و با استفاده از طراحان گرافیک است، چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطر آنچنان که لازم است، و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز، و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد، کتابهای زیادی در شصت و سه درصد گذشته حال و آینده، شناخت فراوان جامعه و متخصصان را می طلبد

طراحی سایت در شیراز
طراحی سایت در شیراز