طراحی سایت بی تو بی

طراحی سایت بی تو بی

طراحی سایت بی تو بی

با طراحی سایت بی تو بی، بیزینس‌ها را به هم وصل کنید و از درآمد بالایی برخوردار شوید.
سایت‌های b2b سود زیادی نصیب صاحبان خود می‌کنند. اما سرمایه اولیه مورد نیاز برای طراحی سایت بی تو بی، بعضی افراد را از شروع این کار می‌ترساند اما با اطمینان میتوان گفت که طراحی سایت به شیوه بی تو بی از درآمد بسیار بالایی برخوردار هست.

وب سایت های B2B یا Business to Business یا بنگاه به بنگاه ، کسب و کارها را با یکدیگر مرتبط می کند این ارتباط بسیار وسیع و گسترده میتواند باشد چرا که قابلیت انتقال این ارتباطات به خارج از کشور میشود. این نوع کسب و کار بر خلاف B2C که کالا و خدمات یک شرکت را در اختیار افراد قرار می دهد، B2B فضایی را فراهم می کنند که کالا و خدمات شرکت ها در اختیار سایر شرکت ها قرار بگیرد و این نیز میشود یک بیزنس و کسب و کار بزرگ. در واقع پلی برای ارتباط دادن کسب و کارها به یکدیگر است. سایت B2B می توانند بین دو سازمان (یا بخش های یک سازمان بزرگ)، موسسه اقتصادی، شرکت های خدماتی، شرکت های تولیدی، تولید کنندگان مواد اولیه و غیره ارتباط برقرار شود. شاید از معروف ترین این وب سایت ها به توان به سایت Alibaba.com اشاره کرد که در سراسر دنیا میلیون ها مشتری دارد. و از نظر حجم مبالات بیش از ebay و آمازون جمعا گردش مالی دارد. پس با داشتن یکی سایت b2b  اصولی با یک تیم مجرب میتوانید به درآمدهای خیلی گسترده ای برسید.

طراحی سایت بی تو بی چیست؟

طراحی سایت b2b 

امروزه یکی از راه های کسب درآمد برای بنگاه های اقتصادی، طراحی سایت  b2b به صورت اختصاصی و متناسب با نیاز مشتری است در تجارت بی تو بی شما هیچگونه مرز درآمدی ندارید چرا که میتوانید با شرکت های بزرگ خارجی کار کنید. تجارت بی تو بی یا b2b یا Business to Business به معنای تجارت شرکت با شرکت یا تاجر با تاجر است البته در این نوع تجارت با شخص تاجر یا شرکت موردنظر توانایی تامین را داشته باشد. درواقع b2b  به فعالیت تجاری بین تجار و فروشندگان عمده یا فروشندگان عمده با خرده فروشان گفته می شود و در این نوع تجارت تارگت ما بردن مشاغل به خارج از ایران میباشد.

b2b اولین روش خرید و فروش معاملات الکترونیکی است که بیشترین میزان سوددهی را دارد. در تجارت B2B تجار شناخت مناسبی از نیاز مشتریان خود بدست می آورند؛ زیرادر این نوع تجارت، واسطه ها حذف می شوند و مشتریان و تولیدکنندگان به بیشترین میزان سود می رسند و این بعنی یک سرمایه گذاری درست.

تجارت b2b در خرید و فروش عمده به کمک تجارت الکترونیک کاربرد دارد چرا که خرده فروشی در اینترنت مخصوص کالاهای خاصی است و با خطرات زیادی مواجه است ا ز جمله این خطرات خطر دوام نیاوردن اون بیزنس است در صورتی کعه این احتمال در بیزنس های بزرگ بسیار کمتر است.

سایت B2B به سایت هایی گفته می‌شود که این امکان را برای ما فراهم می‌کنند تا کالای خود را در آن برای عرضه به مشتری و در دید مشتری قرار دهیم. کاربران سایت های b2b می توانند از تمامی شرکت ها، تولیدکنندگان عمده، شرکت های بازرگانی، شرکت های واردات و صادرات و تمامی کسانی که مایلند بصورت تبلیغاتی در سایت عضو شوند و در کنار شما کالایشان برای فروش معرفی نمایند، باشند.

وب سایت B2B چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

مهمترین اصل در موفقیت سایت b2b، طراحی و پیاده سازی حرفه ای و اصولی این سایت ها می باشد. به طوری که در طراحی سایت B2B، تمام موارد مورد نیاز یک تجارت B2B رعایت شود و برای هر یک از آن ها فیلد های مشخص و قابل درکی برای تمامی کاربران در نظر گرفته شود و لازمه اینکار داشتن یک تیم کامل در تمام کارها میباشد ما در دات وب داشتن تیمی کامل در حوزه تجارت الکترونیک طراحی ui/ux طراحی سایت و طراحی اپلیکیشن شما را از این امر اسوده خاطر کرده است. 

قابلیت ها و عملکردهای b2b

یکی از مهم ترین امتیازات وب سایت های B2B که پس از گذشت حداقل دو سال حاصل می شود، دست یابی به یک بانک اطلاعاتی جامع است این اطلاعات مختص مشتریان شماست و میتوانید از ان به نحو احسن استفاده کنید. این موارد شامل اطلاعات عرضه کنندگان، تقاضاکنندگان، نیروهای انسانی فعال در یک صنف، فرهنگ رویه و زمان نیاز تقاضاکنندگان(از طریق بررسی فرهنگ تقاضای سال گذشته)، پیش بینی نیاز جامعه (باتوجه به آمار بازدیدکنندگان صفحات)، شناسایی خلاء های صنف هدف (با پیگیری مراجعات) و … می‌باشد. در نتیجه شما از طریق این پرتال، به بخش عمده ای از مهم ترین داده های یک صنعت دست پیدا می کنید تمامی این اطلاعات به شما کمک میکند تا بتوانید هیچ یک از مشتریان خود را از دست ندید و تمامی مشتریان خود را به مشتری دائم تبدیل کنید.طراحی سایت b2b

 دلایل موفقیت طراحی سایت  بی تو بی

از جمله دلایل طراحی سایت های b2b و بالا بودن شانس موفقیت آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

کاربران بازدید از سایت B2B را دوست دارند

در این نوع سایت ها میزان زیادی محتوا در زمانی کوتاه به کاربران نمایش داده می شود و همین پیمایش سریع، پیام وب سایت و هدف و ویژگی های شمارا در کمترین زمان و به راحتی به مخاطب منتقل می کند و کاربر از راحتی استفاده از سایت و حل شدن مشکلش در کوتاه ترین زمان خوشش میاد و موجب وفاداری اون کاربر به سایت شما و در نهایت تبدیل شدن همان کاربر به مشتری شما میشود که همان چیزی است که کاربران انتظار دارند. بنابراین با تولید محتوای تاثیرگذار و ارزشمند و ارائه آن در زمان مناسب، می توانید بازدیدکنندگان بیشتری را به خود جذب کنید البته که در طراحی سایت یکی از مهمترین ارکان تولید محتوای به موقع و درست میباشد.

ایجاد ارتباطات بیشتر 

با داشتن تجارت b2b ، میزان ارتباطات شما با سایر کسب و کارها و همچنین سایر کشور ها  افزایش می یابد و به عنوان یک مرکز جامع از منابع و اطلاعات حوزه کاری، اعتبار بیشتری برای خود بدست می آورید و این اعتبار موجب افزایش مشتری شما میشود. هم چنین با داشتن یک سایت اختصاصی در این زمینه، می توانید Lead  ارتباطی بیشتری از کاربران خود بگیرید و رابطه ویژه ای با مشتریان ایجاد کنید در بیزنس یکی از مهمترین موارد برقراری ارتباط با مشتری هست و امروزه این ارتباط بیشتر از طریق اینترنت انجام میشود و شما با طراحی سایت میتوانید این ارتباط را قوی تر کنید.

 سرعت وب سایت بی تو بی

مانند تمام سایت های دیگر، سرعت یکی از مهم ترین ملاک های موفقیت یک سایت b2b است. سرعت سایت علاوه بر تاثیر ویژه ای که بر سئوی سایت می گذارد، تاثیر زیادی در تجربه کاربری مطلوب اعضا دارد که این دو عامل از اساسی ترین نکات در موفقیت و فروش سایت b2b  می باشد چرا که در صورتی که کاربر در سایت معطل شود موجب میشود که از سایت خارج شده و وارد سایت دیگری شود. طبق تحقیقات، زمان بیشتر از سه ثانیه در بارگذاری صفحه، باعث افزایش تصاعدی نرخ پرش از وب سایت می شود و این پرش مساوی هست با از دست دادن مشتری. علاوه بر این، درک این اتفاق توسط گوگل، کاهش رتبه سایت را به همراه خواهد داشت.

Responsive  سازی سایت b2b  و اهمیت واکنش گرا بودن آن

باتوجه به افزایش روز افزون کاربران موبایلی و تعداد بیشتر این کاربران در فضای اینترنت و همچنین افزایش دیوایس های مختلف ، توجه به Responsive بودن سایت اهمیت زیادی پیدا کرده است. برای اینکه بتوانید وب سایت خودرا به راحتی برای کاربران دستگاه های مختلفی مثل تبلت، تلویزیون های هوشمند و به خصوص موبایل نمایش دهید همچنین اینکه بتواند در تمامی موبایل ها درست کار کند و به مشکل نخورد ، باید آن را به صورت واکنش گرا و قابل تغییر در نمایشگرهای گوناگون  طراحی کنید تا در تمامی دیوایس ها بصورت درست کار کند. طراحی Responsive سایت به شما کمک می کند تا علاوه بر ایجاد تجربه خوب کاربری، نکات مربوط به سئوی وب سایت b2b خودرا نیز رعایت کنید.

طراحی سایت b2b 


علت اهمیت سئو در وب سایت  B2B

نکته مهمی که در طراحی سایت b2b باید به آن توجه داشت تا این سایت ها به نتیجه مطلوب برسند، رعایت اصول بهینه سازی و سئو سایت برای موتور های جستجو می باشد تا این وب سایت ها بهتر و سریع تر به کاربران معرفی شوند و با سرچ کاربران در صفحات اول نمایش داده شود. با توجه به این نکته که در هر صنعت بیش از هزاران مجموعه به شکل مستقیم یا بطور وابسته فعالیت دارند ، تعداد صفحات سایت های b2b بسیار زیاد می باشد . این صفحات شامل بخش های معرفی شرکت‌ها، محصولات شرکت ها، اخبار، مقالات علمی، لیست قیمت مواد اولیه، معرفی متخصصین (کاریابی) و … می شود و  بنابراین یک سایت با چنین ماهیتی، صفحات بسیار زیادی را در نتایج موتور جستجوگر به خود اختصاص می‌دهد . باتوجه به اینکه بیشترین ورودی این سایت ها، از طریق جستجو در موتور جستجوگر گوگل انجام می شود و نه از طریق ورود مستقیم به سایت؛ لازم است که مجموعه های سرمایه گذار در عرصه b2b ، توجه ویژه ای به مبحث سئو داشته باشند به همین خاطر شرکت دات وب برای راحتی مشتریان خود دو ماه سئو رایگان ارائه میدهد.

در همین راستا شرکت دات وب با تلفیق دانش و استراتژی متخصصان خود علاوه بر طراحی اختصاصی سایت b2b برای شرکت های تجاری، این امکان را نیز به مشتریان می دهد تا با بهینه سازی سایت خود سبب ارتقای رتبه در گوگل و در نتیجه افزایش ترافیک سایت مورد نظر گردند و این افزایش ترافیک موجب بالا امدن در صفحات اول گوگل میشود.

 

 امکانات وخدمات سایت  B2Bو شیوه کسب در آمد از آن

وب سایت b2b برای معرفی پتانسیل های تجاری چند بنگاه اقتصادی استفاده می‌شود. در سایت های b2b شما می‌توانید به اطلاعات کاملی از محصولات، خدمات، رزومه و اطلاعات تماسِ شرکت های عضو دست پیدا کنید. در سال های اخیر تعداد سایت های بیزینس تو بیزینس افزایش یافته است و شیوه کسب موفقیت آنها، ارائه خدمات از طریق پرتال و کسب جایگاه در موتور جستجوگر گوگل می‌باشد این کسلب جایگاه همان سئو سایت میباشد. پرتال های b2b خدماتی مانند: ارسال اس ام اس، چت آنلاین با مشتری، کسب اطلاعات متقاضی سرویس ارائه شده، مدیریت محصول، ارائه رزومه شرکت، گواهینامه های شرکت، ارسال ایمیل، افزودن کاتالوگ علمی محصولات، دریافت سفارش مشتری (از طریق اس ام اس، ایمیل، پرتال)، انتشار اخبار داخلی شرکت، ارائه لیست قیمت محصولات، درج بنر تبلیغاتی، بارگذاری فیلم و مقالات آموزشی، درج آگهی ویژه، دریافت مناقصات و … را انجام می دهند. یکی دیگر از ویژگی هایی که سایت ها امروزه به خدمات خود اضافه کرده اند، ارائه سایت زیردامنه به اعضا است. این قابلیت باعث ایجاد حریم شخصی و افزایش حس استقلال اعضا می‌شود.

پرتال b2b در واقع پلتفرم عرضه و تقاضاست و کلید اجرایی این موضوع فقط و فقط کسب جایگاه بخش های مهم سایت b2b در موتور جستجوگر گوگل می‌باشد تا با جذب کاربران بیشتر، مانند اکثر سایت های موفق b2b، با فروش حق عضویت های سه ماهه، شش ماهه و بطور معمول سالانه، کسب در آمد کنید البته که این نوع کسب درآمد یکی از طریق های کسب درآمد از سایت های بی تو بی میباشد.

  طراحی سایت b2b 

هزینه طراحی سایت بی تو بی

هزینه طراحی سایت بی تو بی نسبت به سایر سایت ها بیشتر است؛ زیرا این سایت ها دارای 3 بخش مهم: پنل مدیریت، پنل مدیریت اعضا بنگاه اقتصادی و پنل کاربران متقاضی هستند. بخش عمده هزینه های سایت های b2b صرف نیروی انسانی برای درج محتوا (مقالات و محصولات) و کنترل محتوای اعضا می‌شود. همچنین بدلیل وجود پنل ها و صفحات زیاد در سایت هزینه کد نویسی سایت های بی توبی بیشتر از سایت های بی توسی میباشد علاوه بر این، هزینه بازاریابی برای افزایش تعداد مجموعه های تجاری و تبلیغاتی و کسب سود بیشتر نیز، به این مخارج اضافه می گردد چرا که بازاریابی از مهمترین نکات در طراحی سایت بی تو بی میباشد. اما در نهایت سود سرشار تجارت b2b و درک تاثیر طراحی سایت b2b بر رشد کسب و کار ها،

 افراد را مشتاق به این کار می کند. و تمام هزینه های آن در مدت زمان کوتاهی بر میگردد.

استفاده از قالب آماده یا اختصاصی؟

یکی از نکات مهم در طراحی سایت های b2b قالب مورد استفاده آن ها است. ممکن است بعضی کسب و کارها با هدف کاهش هزینه های خود، از قالب های آماده استفاده کنند که این امر به هیچ عنوان توصیه نمی شود چرا که شما از داشتن سایت اختصاصی محروم میشوید. مخصوصا برای سایت ها بی تو بی لازم است که قالبی اختصاصی طراحی شود و انعطاف پذیری و مقیاس پذیری بیشتری داشته باشد و این طراحی نیز توسط افراد متخصص و خبره باید انجام شود به طوری که تمام آنها مسلط به مقیاس های ui/ux  باشند؛ زیرا در غیر این صورت برای توسعه سایت و اضافه کردن امکانات بیشتر و هم چنین سئوی سایت با مشکلات اساسی مواجه می شوید که کسب و کار شمارا مختل می کند. علاوه بر این، استفاده از یک قالب اختصاصی با طراحی گرافیکی ویژه، می تواند باعث تمایز وب سایت شما از سایر سایت های مشابه بشود.

در این زمینه دات وب مفتخر است که با طراحی قالب های اختصاصی برای هر شرکت با هر میزان بودجه ای و استفاده از کدهای اختصاصی، خدمات اختصاصی خودرا به کسب و کارهای گوناگون ارائه کند. برای مشاوره رایگان با متخصصان دات وب، با ما در ارتباط باشید

خدمات دات وب

DOTWEB
ما در تیم تولید محتوای شرکت طراحی سایت و برنامه نویسی دات وب در تلاش هستیم تا بهترین مقالات آموزشی در زمینه طراحی سایت و کسب‌و‌کارهای اینترنتی را برای شما فراهم کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: