طراحی سایت با وردپرس چگونه است؟

آموزش طراحی سایت با وردپرس

آموزش طراحی سایت با وردپرس

فهرست مطالب

برای طراحی یک وبسایت با وردپرس لازم است که مراحلی را طی کنید این مراحل به این شرح هستند: انتخاب نام دامنه، میزبانی وب‌سایت، آشنایی با وردپرس ، نصب قالب وردپرس، ساخت وب‌سایت وردپرس، افزونه‌های مهم وردپرس

نام دامنه خود را انتخاب کنید اگر هنوز این را نمی‌دانید، نام دامنه نام تجاری یا نام محصول شماست. نام‌ها می‌توانند واقعاً قدرتمند باشند، بنابراین در انتخاب نام دامنه خود عجله نکنید. اگر احساس کردید که دارید سرد می‌شوید، نگران نباشید، ابزارهایی وجود دارد که می‌تواند به شما کمک کند.

میزبانی وب‌سایت را به دست آورید

باتوجه‌به اینکه ما در حال ساخت یک وب‌سایت وردپرس هستیم، می‌توانید یک برنامه میزبانی از WordPress.com یا ارائه‌دهنده میزبانی شخص ثالث دیگری انتخاب کنید.

بگذارید قبل از اینکه کار را ادامه دهیم، چیزی را روشن کنم. wordpress.com و wordpress.org وجود دارد. تفاوت در این است که شما تنها در WordPress.com می‌توانید یک وب‌سایت میزبانی را ایجاد کنید.

بگذارید قبل از اینکه کار را ادامه دهیم، چیزی را روشن کنم. wordpress.com و wordpress.org وجود دارد. تفاوت در این است که شما تنها در WordPress.com می‌توانید یک وب‌سایت میزبانی را ایجاد کنید.

سه سرویس میزبانی اصلی وجود دارد: میزبانی مشترک، VPS و میزبانی مدیریت شده. در حالت اول منابع سرور بین سایت‌های بیشتری تقسیم می‌شوند.

در طولانی‌مدت، اگر این سایت‌ها و سایت شما نیز رشد کنند، ممکن است با مشکلات عملکردی روبرو شوید. ممکن است متوجه شوید که به سرویس VPS یا برنامه میزبانی مدیریت شده نیاز دارید.

اگر با میزبانی VPS بروید، منابع همچنان به اشتراک گذاشته می‌شوند، اما تا حدی کنترل آنها را به دست خواهید آورد. همچنین از نظر امنیت و عملکرد نیز پیشرفت‌هایی را خواهید دید.

میزبانی مدیریت شده به‌نوعی یک سرویس “à la carte” است. سرور فیزیکی خود را به‌صورت کامل به دست خود می‌آورید و عملکرد و امنیت را افزایش می‌دهید.

وقتی برنامه‌ها را تجزیه‌وتحلیل می‌کنید، نگاهی دقیق‌تر به این موارد بیندازید :

قیمت‌گذاری

ذخیره‌سازی

حمایت کردن

کارایی

HTT اساس وب مدرن است. اینها مرورگرها و سرورها را به هم متصل می‌کند و عملکردهای آنها را بر اساس درخواست پاسخ می‌دهد. اکنون، s اضافی به معنای رمزگذاری اتصال به وب‌سایت و ایمن بودن داده‌های به اشتراک گذاشته شده با وب‌سایت است.

HTT اساس وب مدرن است. اینها مرورگرها و سرورها را به هم متصل می‌کند و عملکردهای آنها را بر اساس درخواست پاسخ می‌دهد. اکنون، s اضافی به معنای رمزگذاری اتصال به وب‌سایت و ایمن بودن داده‌های به اشتراک گذاشته شده با وب‌سایت است.

با رابط وردپرس آشنا شوید

کشوی وردپرس دارای ۹ بخش است. بیایید نگاهی به آنها بیندازیم.

تنظیمات وردپرس

تنظیمات وردپرس

در داخل این بخش، ۷ مورد منو دیگر وجود دارد که به طور خلاصه مهم‌ترین کارهایی را که باید در اینجا انجام شود شرح می‌دهیم.

بخش عمومی وردپرس

در بخش “عمومی” می‌توانید عنوان سایت، عنوان، URL ، منطقه زمانی، قالب زمان و تاریخ و زبان را تنظیم کنید.

بخش خواندن وردپرس

در بخش “خواندن” به وردپرس “می‌گویید که کدام صفحه به‌عنوان صفحه اصلی عمل می‌کند و کدام یک” وبلاگ “شما است.

بخش بحث وردپرس

در بخش “بحث” ، شما می‌خواهید تنظیمات نظرات وبلاگ را انجام دهید.

آموزش طراحی سایت با وردپرس

بخش Media وردپرس

در داخل “Media” می‌توانید حداکثر ابعاد را در پیکسل تعیین کنید تا هنگام افزودن تصویر به کتابخانه رسانه از آن استفاده کنید.

بخش پیوندهای ثابت وردپرس​

در داخل «پیوندهای ثابت» قالب URLهای خود را تنظیم خواهید کرد.

 

بخش حریم خصوصی وردپرس

می‌توانید صفحات سیاست حفظ حریم خصوصی خود را در داخل “حریم خصوصی” تعریف کنید.

بخش تنظیمات وردپرس

بهترین راه برای دستیابی به پانل “تنظیمات” این است که همه این موارد را وارد کنید و اطلاعات خالی را پر کنید، فقط برای اطمینان از اینکه از هر چیز مهم عبور نمی‌کنید. همه چیز کاملاً ساده است.

صفحات و پست‌های وردپرس

“صفحات” ثابت هستند. می‌توانید یک صفحه اصلی، صفحه “خدمات” ، صفحه “تماس با ما” داشته باشید در زیر پست‌ها می‌توانید آخرین مقالات وبلاگ خود، شاید نمونه کارها را داشته باشید. این صفحات پویا هستند زیرا به طور خودکار جدیدترین محتوای وب‌سایت شما را در بالا قرار می‌دهند.

پست‌ها

اگر همان‌طور که در بالا مشاهده شد “افزودن جدید” را انتخاب کنید، می‌توانید یک پست جدید ایجاد کنید یا به “همه پست‌ها” بروید و سپس “افزودن جدید” را انتخاب کنید.

ارسال‌های جدید وردپرس را اضافه کنید آنچه در “همه صفحات” یا “همه پست‌ها” خود مشاهده خواهید کرد برخی از صفحات و پست‌های پیش‌فرض است که توسط موضوع شما نصب شده است.

ویرایش یک صفحه در وردپرس

حال، چگونه می‌توانید یک پست یا یک صفحه را ویرایش کنید

هنگامی که بالای صفحه‌ها و پست‌های پیش‌فرض خود می‌روید، برخی از گزینه‌ها را مشاهده خواهید کرد: ویرایش، ویرایش سریع، حذف سطل زباله، مشاهده. در تصویر بالا، “ویرایش در Colibri” نیز وجود دارد.

به این دلیل است که ما افزونه‌ای نصب کردیم که به شما امکان می‌دهد صفحات را با استفاده از سازنده وردپرس Colibri شخصی‌سازی کنید.

بخش رسانه وردپرس

تمام رسانه‌های شما در اینجا وارد می‌شوند: تصاویر و فیلم‌ها. می‌توانید آنها را بکشید و رها کنید یا بارگذاری کنید.

بخش نظرات وردپرس

بخش چهارم داشبورد “نظرات” نام دارد. در اینجا می‌توانید نظرات پست‌های خود را مدیریت کنید. شما تعداد زیادی نظر هرزنامه دریافت خواهید کرد که می‌توانند به هرزنامه یا حذف‌شده‌ها منتقل شوند. می‌توانید موارد مربوطه را تأیید کنید.

نظرات وردپرس

منوی “ظاهر”

منوی ظاهر وردپرس پیش‌فرض

در این سطح می‌توانید:

یک موضوع را جستجو، نصب و فعال کنید. ابزارک‌ها را برای افزودن بلوک‌های محتوا به ستون‌های فرعی، پاورقی‌ها و سایر مناطق سایت خود سفارشی کنید.

منوهای وب‌سایت وردپرس خود را تعریف کنید.
یک تصویر پس‌زمینه به سایت خود اضافه کنید.

کد طرح زمینه خود را در داخل “ویرایشگر قالب” ویرایش کنید فقط در صورت توسعه‌دهنده توصیه می‌شود.

اکنون، در لحظه فعال‌سازی افزونه‌های خاص، ممکن است چند مورد از منوی جدید را در زیر “ظاهر” مشاهده کنید.

در این حالت، ازآنجاکه طرح زمینه Skyline را فعال کرده‌ایم، گزینه‌ای را برای تنظیم آن در بخش “SkylineWP Settings” مشاهده می‌کنیم. هر موضوع می‌تواند با تنظیمات خاص خود ارائه شود.

پنل پیکربندی SkylineWP وردپرس

“Install Plugins” مورد دیگر منو است که توسط طرح زمینه Skyline اضافه شده است. در اینجا برخی از توصیه‌های پلاگین را مشاهده می‌کنید که با Skyline به‌خوبی کار می‌کنند. این ما را به سمت آیتم بعدی منو می‌برد.

پلاگین‌ها

بسیاری از ویژگی‌ها وجود دارد که فقط با طرح زمینه قابل مدیریت نیست، مانند بهینه‌سازی SEO ، امنیت وب پشتیبان وب‌سایت، جداول، فرم‌ها، ویژگی‌های تجارت الکترونیکی و موارد دیگر. افزونه‌ها برای جبران کمبود چنین گزینه‌هایی اینجا هستند.

ابزارها

در بخش «ابزارها» ، شما امکان واردکردن و صادرات داده‌های ابزار را از ورد به سیستم‌های مدیریت محتوای دیگر به‌عنوان‌مثال Blogger دارید.

همچنین یک بخش “بهداشت سایت” وجود دارد که اطلاعات مهم در مورد پیکربندی وردپرس و مواردی را که نیاز به توجه شما دارند با برخی توصیه‌ها به شما نشان می‌دهد.

نحوه نصب قالب وردپرس

تم‌های وردپرس

به داشبورد مدیر وردپرس خود بروید، از فهرست سمت چپ‌روی “ظاهر” و سپس “تم ها” کلیک کنید.

بعد، روی دکمه “افزودن جدید” کلیک کنید.

دسته‌ای از الگوها را مشاهده خواهید کرد که می‌توانید آنها را بر اساس جدیدترین، برجسته‌ترین، محبوبیت… یا ویژگی‌ها فیلتر کنید. تم‌های وردپرس را بر اساس ویژگی‌ها انتخاب کنید

در لحظه انتخاب مضمون، روی “نصب” و سپس “فعال‌سازی” کلیک کنید.

قالب وردپرس را نصب کنید

قالب وردپرس را فعال کنید

در صورت بازگشت به بخش Appearance-> Themes ، می‌توانید قالب وردپرس خود را نیز فعال کنید.

کل مراحل نصب نیز در آموزش ما توضیح داده شده است.

خدمات دات وب | Dotweb

DOTWEB
ما در تیم تولید محتوای شرکت طراحی سایت و برنامه نویسی دات وب در تلاش هستیم تا بهترین مقالات آموزشی در زمینه طراحی سایت و کسب‌و‌کارهای اینترنتی را برای شما فراهم کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: