طراحی سایت انتشارات

طراحی سایت انتشارات

طراحی سایت انتشارات

بازار کتاب دنیای شلوغ و پُر چالشی است و در این شلوغی بازار هر ناشری با طراحی سایت انتشارات مختص خود می تواند به بخشی از این نابسامانی ها خاتمه دهد. برایتان ممکن است اتفاق افتاده باشد که به دنبال یک کتابی بگردید و پس از صرف زمان و هزینه های زیاد آن را بدست آورید و شاید گاهی هم از یافتن آن ناامید گردید. مژده ما به کتاب دوستان، مولفان و دانشجویان، پژوهشگران و دانش پژوهان این است که طراحی وب سایت انتشارات اغلب مشکلات مربوط در حوزه کتاب و نشر را از میان می برد از مشکلات زمانی تا مشکلات مالی و همچنین افزایش مشتری برای ناشران را به همراه دارد.

اطلاع رسانی درباره آخرین کتاب‌های انتشار یافته و کتاب‌های در دست چاپ و فروش آن‌ها کاری است که ناشران و انتشارات به آن نیاز دارند تا بتوانند محصولات خود را به فروش برسانند. با توجه به اینکه خرید و فروش کتاب‌ها محدوده بسیار زیادی را شامل شود و افراد بسیاری از کتاب‌های در دست چاپ و چاپ شده‌ای انتشارات اطلاع داشته باشند ناشران به فضای بیشتر و مفیدی نیاز دارند این کار با فضایی که اینترنت در اختیار آن‌ها می‌گذارد به سرعت و به آسانی قابل تهیه است و در این جهت داشتن وب سایت انتشارات مهم‌ترین کار برای انتشارات می ‌باشد. بخصوص در بین جوانان که دسترسی زیادی به اینترنت و علاقه زیادی به خریدهای اینترنتی دارند این کار باعث رونق فرهنگ کتاب و کتابخوانی خواهد شد. طراحی سایت انتشارات برای ناشران و نویسندگان و حضور آن‌ها در دنیای اینترنت یک ضرورت است چرا که امروزه بیشتر بیزنس ها در دنیای اینترنت فعالیت میکنند.

وظیفه وب سایت انتشارات برقراری ارتباط با خوانندگان و علاقمندان کتاب‌های مختلف و مشتری‌های خود از طریق وب سایت انتشارات می‌ باشد ارتباطی که شامل، اطلاع رسانی درباره آخرین کتاب‌های چاپ شده انتشارات و کتاب‌های در دست چاپ و لیست کتاب های پر فروش و معرفی نویسندگان و کتاب در سایت انتشارات و فروش آنلاین کتاب (کتاب الکترونیک) و بسیاری از اطلاعات مفید دیگر درباره انتشارات می‌ باشد که میتواند باعث افزایش فروش شما شود.

بخش های مختلف طراحی سایت انتشارات

طراحی سایت انتشارات

از مهمترین قسمت های مختلف طراحی وب سایت انتشارات بطور کلی سرویس های زیر را بیان می کنیم :

1. طراحی صفحه رزومه برای معرفی سوابق کاری و فعالیتی ناشر

2. طراحی قسمت تماس با ما

3. طراحی صفحه عضویت کاربران

4. طراحی صفحه فروش اینترنتی که کاربر بعد از عضو شدن در سایت و سفارش کتاب مورد نظر خود و پرداخت مبلغ آن، کتاب از طریق پست به آدرس وی ارسال می گردد.

5. طراحی صفحه فروش آنلاین کُتب، کاربر پس از انتخاب و واریز مبلغ از طریق درگاه اینترنتی موجود بر روی سایت و یا پرداخت حق اشتراک بصورت ماهیانه، سالانه و … لینک دانلود کتاب بصورت فایل پی دی اف برای وی فعال می شود.

6. طراحی صفحه اخبار مربوط به بازار کتاب

7. طراحی صفحه مقالات مربوط به حوزه کتاب

8. طراحی بخش دسته بندی کتاب های منتشره توسط انتشارات در قالب های : درسی و کمک آموزشی، رمان و داستان، علمی، مذهبی و … با توجه به زمینه کاری ناشر. و معرفی هر کدام از کتاب ها که مشخصات شناسنامه ای کتاب از جمله پدید آورنده اثر یا مترجم، سال نشر، قطع و تعداد صفحات به همراه تصویر روی جلد کتاب ذکر می گردد. همچنین در این قسمت شرح های دیگری نیز می توان ارایه داد مثلا خلاصه ای از کتاب، یا نکات بارز و قابل توجه کتاب. در این بخش اگر تمایل داشته باشید می توانید یک سایت فروشگاهی نیز در سایت خود داشته باشد و از فروشگاه آنلاین آن استفاده کنید.

9. طراحی قسمت جستجو که مراجعان سایت از این سرویس جهت یافتن کتاب مورد نظر خود بر اساس موضوع، نویسنده یا … می توانند اقدام نمایند.

10. طراحی سایت صفحه بیوگرافی برای ارایه زندگینامه نویسندگان و مولفان

11. طراحی صفحه کتاب های پُر فروش

12. طراحی صفحه کُتب نایاب

13. طراحی بخش نظرات مخاطبان

14. طراحی صفحه همکاری که در این بخش شرایط و نحوه همکاری نویسندگان و مترجمان با انتشارات شرح داده می شود.

چرا طراحی وب سایت انتشارات ؟

طراحی سایت انتشارات

از آنجایی که امروزه بکارگیری گوشی های اندروید و هوشمند در بین آحاد جامعه رواج و محبوبیت یافته و دسترسی بی وقفه و راحت به اینترنت برای عموم از این طریق میسر شده است لذا رغبت مردم برای مطالعه نسخه های الکترونیکی کتب و مطالعه آنها بر روی گوشی، لب تاپ یا تبلت بیشتر شده است؛ هر چند که کتاب های چاپی کاغذی نیز همچنان مشتریان خاص خود را دارند و گروهی از افراد خواندن کتاب چاپی را ترجیح میدهند.


با توجه به آنچه ذکر شد طراحی وب سایت انتشارات برای تحت پوشش قرار دادن طیف وسیعی از مخاطبان و مشتریان که هر کدام سلیقه مختص خود را دارند برای رونق بخشیدن به کسب و کار ناشران و همینگونه ارائه خدمات بصورت آسان و سریع به مشتریان راهگشا می باشد.

ویژگی‌های فنی یک طراحی وب‌ سایت خوب

همان‌طور که اشاره شد، یکی از مهم‌ ترین دلایل دارا بودن یک وب‌ سایت، افزایش دامنه مشتریان تان است. درواقع شما کاربران اینترنتی را نیز به مشتریان بالقوه خود اضافه می‌ کنید؛ بنابراین یکی از مهم ‌ترین ویژگی‌های طراحی سایت شما باید پربازدید بودن آن باشد که بتوانید کاربران سایت خود را به مشتریان خود تبدیل کنید. پربازدید بودن سایت به‌ آسانی به دست نمی‌ آید. علاوه بر محتوای مناسب و طراحی ساخت‌ یافته، روش‌های دیگری نیز می‌توان برای رسیدن به این امر در نظر گرفت؛ اما شاید بتوان از سئو به‌عنوان مهم ‌ترین آن‌ها نام برد که عمده کاربران سایت را میتوان از این طریق جذب کرد.

سئو به معنای انجام فعالیت‌ها و اقداماتی جهت بهینه‌ سازی وب ‌سایت شما برای موتورهای جستجو است. با این کار، هنگام جستجوی نام کتاب‌هایی که در انتشارات شما موجود است، وب‌سایت شما در صفحه اول پیشنهاد‌های موتور جستجو قرار می‌ گیرد. این امر سبب بالا رفتن بازدید و ترافیک طراحی سایت شما می‌شود چرا اکثر ترافیک‌ها و بازدید از سایت‌ها از موتورهای جستجوی قدرتمندی نظیر گوگل می‌ گذرد. البته شما از طریق تبلیغات هم میتوانید کاربران را جذب سایت کنید اما نه به اندازه سئو سایت مناسب.

پشتیبانی سایت را جدی بگیرید . پشتیبانی سایت همان سرباز پر قدرت سایت شما است که مراقب محتوا و دیتا های سایت شما است. اکثرا فکر می کنند که نیازی به پشتیبانی سایت ندارند اما اشتباه می کنند . زیرا سایت خود را به خطر می اندازند . پشتیبانی سایت انتشارات پس از طراحی سایت انتشارات یک کار خیلی مهم و ضروری است که اصلا نباید از آن غافل شوید . اما پشتیبانی سایت انتشاراتی دقیقا در کجا به کار شما می آید ؟

پشتیبانی سایت انتشارات مثل غریق نجات برای شما عمل می کند تا اگر مشکلی برای سایت شما به وجود آمد خیلی سریع و فوری آن را حل کند به طوری که کاربران متوجه آن نشوند . می دانید که زمان در تعمیر و پشتیبانی سایت خیلی مهم است . هر چقدر دیر تر دست به کار شوید امتیاز های منفی گوگل برای سایت شما بیشتر خواهد بود و نباید به آن بی توجه باشید اما اگر سایت شما پشتیبان داشته باشد بدون این که شما متوجه شوید تمامی خطرات و مشکلات سایت شما رفع می شوند . فراموش نکنید که سایت نیاز به مراقبت دارد . تنها طراحی سایت کافی نیست و مراقبت بعد از آن از خود طراحی سایت مهم تر نیز میباشد.

جهت دریافت اطلاعات بیشتر میتوانید از طریق صفحه تماس با ما و یا صفحه اینستاگرام با تیم ما در ارتباط باشید.

DOTWEB
ما در تیم تولید محتوای شرکت طراحی سایت و برنامه نویسی دات وب در تلاش هستیم تا بهترین مقالات آموزشی در زمینه طراحی سایت و کسب‌و‌کارهای اینترنتی را برای شما فراهم کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: