طراحی سایت آموزش مجازی

طراحی سایت آموزشی

اگر قصد طراحی سایت آموزش آنلاین برای آموزشگاه عمومی یا خصوصی خود را دارید دو راه کلی رو به روی شما وجود دارد. از یک خدمات طراحی سایت آموزش آنلاین استفاده کنیدیا این که خودتان به تنهایی این کار را انجام دهید. اگر مورد دوم را انتخاب کنید با یک سری پوسته ها و خدماتی رو به رو خواهید شد که می توانید از خانه این طراحی را انجام دهید.اما طراحی سایت آموزش مجازی دقیق و حرفه ای نیاز به یک تیم حرفه ای هم خواهد داشت.بنابراین انجام دادن کار به تنهایی ممکن است خیلی طول بکشد و حتی میتواند شما را به آن سایت مورد نظرتان نرساند چرا که در طراحی سایت هم تجربه مهم است و هم خلاقیت و علم.

با افزایش همه گیری بیماری کووید19 ، افراد بسیاری نگران ادامه فرآیند آموزش و یادگیری بودند. اما چیزی نگذشت که آموزش های مدارس و دانشگاه به صورت آنلاین آغاز شد . این مسئله یک چالش بسیار بزرگ برای موسسات و مدارسی بود که هیچ ابزاری برای تدریس آنلاین نداشتند. اما تعطیلی مدارس برای موسساتی که دارای سیستم آموزش آنلاین بودند تاثیر زیادی نگذاشت و توانستند به راحتی کار خود را حتی قوی تر از قبل ادامه دهند. به همین خاطر در این دوران طراحی وب سایت آموزش آنلاین رشد بسیار زیادی در بین انواع سایت ها داشت. با استفاده از طراحی سایت حرفه ای آموزشی این امکان وجود دارد که کاربران دسترسی راحتی به مطالب شما داشته باشند و در زمان و هزینه هایشان صرفه جویی شود. همچنین قادر خواهید بود که به افراد بیشتری در فواصل بسیار دور،خدمات آموزشی خود را ارائه نمایید که با اینکار دیگر آموزشگاه شما هیچ محدودیت مکانی ندارد و شما میتوانید با استفاده از آن به تمام نقاط ایران و حتی دنیا خدمات ارائه دهید.

یک وب سایت آموزشگاهی که برای معرفی خدمات و پتانسیل های موجود خود و همچنین ثبت نام آنلاین، برگزاری دوره های آموزشی آنلاین و … صورت می گیرد بایستی مجهز به ابزارها و امکاناتی باشد تا اهداف خود را دنبال نماید و همچنین کاربران را جذب خود کند و درنتیجه آنها را شاگرد تبدیل کند، از جمله اینها عبارتند از:

تاریخچه آموزشگاه

طراحی صفحه اخبار

طراحی بخش دوره های

آموزشی و پکیج ها

طراحی صفحه معرفی اساتید و مربیان و همچنین سوابق و توانایی های آنها

بخش شرایط ثبت نام که باید از رابط کاربری خوبی برخوردار باشد چرا که جز مهمترین قسمت ها میباشد

برنامه زمان بندی کلاس ها و اطلاعات جامع راجب هر کلاس

طراحی سیستم ثبت نام

معرفی کتاب ها و جزوات آموزشی

طراحی قسمت صدور مدارک

طراحی صفحه ویدیوهای آموزشی

ساخت گالری

طراحی انجمن گفت و گو

طراحی صفحه نظرات

طراحی میتینگ آنلاین برای برگزاری کلاس های آنلاین

هدایت کردن اشتباه کاربر:

طراحی سایت آموزش آنلاین باید کاربر پسند باشند.تعداد کلیک های کاربر بعد از طراحی سایت آموزش آنلاین باید به حداقل برسد تا کاربران برای رسیدن به هدفشان دچار سختی نشوند در صورت به سختی افتادن کاربران علاوه بر اینکه مشتری شما نمیشوند بلکه دیگر به سایت شما سر نمیزنند در نیتجه پروژه شما با شکست مواجه میشود .

حوصله سر بر بودن:

طراحی سایت آموزش آنلاین باید به گونه ای انجام شود که نوجوانان و کودکان را به راحتی به خود جذب کند. اگر سایت شما خسته کننده باشد این قشر از جامعه را به راحتی ازدست خواهید داد و اصلی ترین سرمایه سایت شما نوجوانان و کودکان هستند پس نباید به راحتی از آنها گذر کنید.

از ویژگی های مثبت طراحی سایت آموزش آنلاین می توان به گستردگی آن برای بسیاری از مراکز و خدمات آموزش محور اشاره کرد. با توجه به این موضوع طراحی وب سایت آموزش تنها برای دانش آموزان و دانشجویان کاربرد ندارد . بلکه هر فردی که با آموزش دادن و آموزش دیدن سروکار دارد می تواند از سایت های آموزشی استفاده کند. حال این آموزش ها می تواند در زمینه هنر ، آشپزی ، موسیقی و یا هر چیز دیگری باشد. اما معمولا ساخت سایت آموزشی برای مدارس ، دانشگاه ها ، آموزشگاه ها ، اساتید و مربیان و همه افرادی که دوست دارند دانش خود را به دیگران آموزش دهند ،گزینه خوبی می باشد چرا که با اینکار میتوانند شاگردان بیشتری جذب کنند و همچنین شاگردان آنها راختتر بتوانند دوره ی خود را پشت سر بگذارند البته که این طراحی سایت برای خود اساتید و آموزشگاه هم راحتی را به همراه خواهد داشت.

با گسترده و فراگیر شدن استفاده از تلفن های همراه هوشمند و تبلت ها برای وب گردی و گشت وگذار در فضای مجازی، ریسپانسیو و واکنش گرا بودن یکی از ملزومات سایت های امروزی می باشد. بر اساس آمار گوگل حدود ۵۰ درصد از کاربران از موبایل و تبلت برای مشاهده سایت ها استفاده می کنند و این آمار در سال های آینده به مراتب بیشتر نیز خواهد شد بنابراین در صورتی که قالب سایت شما نمایش درستی در موبایل و تبلت نداشته باشد کاربران بسیاری را از دست خواهید داد . از طرف دیگر درصد زیادی از مخاطبان سایت های آموزشی را جوانان و نوجوانان تشکیل می دهند که این دسته از مخاطبین برای مشاهده سایت استفاده بیشتری از موبایل و تبلت دارند. پس اگر طراحی سایت شما ریسپانسیو نباشد شما بیش از نیمی از کاربران خود را از دست میدهید پس طراحی سایت ریسپانسیو از ملزومات تمامی طراحی سایت ها میباشد.

سایت های آموزشی و آموزشگاهی باید به نحوی طراحی و پیاده سازی شوند که کاملاً با نیاز کاربر متناسب بوده و بسته به هدفی که برای آن طراحی شده اند پاسخگوی تمامی نیاز های کاربر باشند. از طرف دیگر سایت های آموزشی باید این ویژگی را هم داشته باشد که بسته به نیازهای آینده مجموعه ، امکان اضافه شدن قسمت های جدید به راحتی فراهم باشد. به عنوان مثال اضافه کردن زبان جدید به سایت یا امکانات دیگر که همگی پیش از شروع پروژه در نظر گرفته شود تا هم در زمان و هم در هزینه صرفه جویی شود.

اهداف و مأموریت خود را مشخص کنید

وب سایت های آموزشی مانند دیگر وب سایت ها هستند با کمی انتظارات متفاوت. به طور کلی اصول کلی طراحی وبسایت با هر قابلیتی تغییر چندانی نخواهد کرد. در ابتدا قبل از انتخاب قالب سایت، باید دقیقاً اهداف و مأموریت خود را مشخص کنید. برای مثال اگر قصد ارائه مطالب آموزشی برای کودکان ۹ ساله را دارید باید ظاهر سایت و چینش آن به شکلی باشد که هم برای کودکان و هم والدینشان خوشایند و کاربردی باشد. یا اگر قصد ارائه خدمات آموزشی برای مقاطع تحصیلی بالا را دارید باید سایتتان تخصصی تر و با ظاهری حرفه ای تر طراحی شود پس پیش از شروع حتما تمام برنامه خود را باید با کارشناسان در میان بگذارید که هم در بخش طراحی و هم در بخش کدنویسی دچار مشکل نشوید.

طراحی اپلیکیشن موبایل یکی دیگر از خدمات تیم طراحی سایت دات وب می باشد که به شما کمک می کند تا علاوه بر طراحی سایت آموزشی ،اپلیکیشن همگام با آن را با مناسب ترین قیمت طراحی اپلیکیشن نیز داشته باشید . در این صورت می توانید سایت خود را به اپ آموزشی متصل کنید تا در صورت ایجاد تغییرات ، به طور همزمان در هر دو ایجاد شود. شرکت طراحی سایت و برنامه نویسی دات وب در این زمینه تجربه ای حرفه ای دارد. طراحی اپلیکیشن آموزشی نیر یکی از خدمات طراحی اپ دات وب می باشد که میتوانید با استفاده از آن کاربران بیشتری را جذب خود کنید.

بعد از طراحی سایت آموزش مجازی ، برای اینکه بتوانید کاربران بیشتری را جذب سایت آموزشی کنید نیازمند بهینه سازی وب سایت خود می باشید. دلیل این موضوع این است که بسیاری از کاربران در ابتدا در موتور جستجویی همچون گوگل عبارت مورد نظر خود را جستجو می کنند. و در نهایت روی لینک های ابتدایی کلیک می کنند. شرکت سئو دات وب به شما کمک می کند تا سایت آموزشی خود را در به لینک های ابتدائی گوگل بیاورید و با استفاده از آن جذب کاربر و در نتیحه شاگرد کنید .

برای اطلاع در مورد هزینه سئو سایت ، طراحی سایت و یا طراحی اپلیکیشن با همکاران ما از طریق صفحه تماس با ما در ارتباط باشید.

همچنین میتوانید از طریق صفحه اینستاگرام با تیم ما در ارتباط باشید.

DOTWEB
ما در تیم تولید محتوای شرکت طراحی سایت و برنامه نویسی دات وب در تلاش هستیم تا بهترین مقالات آموزشی در زمینه طراحی سایت و کسب‌و‌کارهای اینترنتی را برای شما فراهم کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: