طراحی اپلیکیشن گردشگری

طراحی اپلیکیشن گردشگری
با محبوبیت رسانه‌های دیجیتال، از جمله تلفن‌های هوشمند و تبلت ها، اپلیکیشن‌های زیادی برای کمک به گردشگران در لحظات مختلف سفرهایشان طراحی شده است. از نقشه ها، تصاویر، گرافیک و واقعیت افزوده می‌توان برای کمک به کاربران در مکان یابی در یک شهر استفاده کرد. گردشگران در مناطق مختلف با نصب اپلیکیشن گردشگری می‌توانند با جزئیات کلی یک کشور و فرهنگ‌های مختلف هر منطقه آشنا شوند و بتوانند نیازهای خود را از طریق اپلیکیشن گردشگری رفع کنند و به راحتی به مکان های دیدنی بروند و کارهای خود را بتوانند بدون نیاز به تور لیدر انجام دهند.

چرا اپلیکیشن گردشگری

امروزه با رشد دنیای تکنولوژی و همچنین پیشرفت گوشی های هوشمند و سیستم عامل ها،افراد می توانند با نصب اپلیکیشن گردشگری اطلاعاتی کامل در ارتباط با مسیر سفر خود داشته باشند. ازآنجاییکه همیشه مهمترین دغدغه ای مسافران پیدا کردن مکان های گردشگری در سفر است با طراحی اپلیکیشن گردشگری شما لیستی از مکان های گردشگری را پیشرو خواهید داشت که پس از ورود به هر شهر و کشور می توانید از آن استفاده نمایید. به این ترتیب مسافران می توانند موقعیت مکانی خود را تشخیص داده و از نزدیکترین مکان گردشگری استفاده نمایند و سفر خود را به خوبی و بدون نیاز به راهنما سپری کنند.

بنابراین آژانس های مسافرتی و گردشگری ،افراد ، شرکت ها و یا سازمان ها می توانند با طراحی اپلیکیشن گردشگری اطلاعات مورد نیاز توریستان را به سادگی در اختیارشان قرار داده و همچنین با استفاده از وب اپلیکیشن ها و همچنین طراحی سایت آژانس مسافرتی یا گردشگری برای ایجاد یک فضای حرفه ای در صنعت گردشگری مفید واقع شوند و کار خود را پیش ببرند.

ویژگی‌های اپلیکیشن‌های گردشگری

طراحی اپلیکیشن گردشگری

1_موقعیت جغرافیایی

جهت یاب و نقشه ها برای یک برنامه سفر ضروری هستند.


از نظر آماری، ۵۲٪ از کل کاربران برنامه تلفن همراه از یک یا چند برنامه¬ی موقعیت یابی استفاده می کنند. در بین گردشگران، این معیار به ۸۵٪ می رسد. بنابراین، نقشه قسمتی از برنامه شماست که حتما باید به آن توجه ویژه ای داشته باشید.


اگر می خواهید گردشگران از نقشه و موقعیت یاب در برنامه شما استفاده کنند و به اپلیکیشن دیگری روی نیاورند، نقشه شما باید بصورت آفلاین کار کند. مشخص است که این ویژگی هزینه زیادی خواهد داشت، ولی به آن در اپلیکیشن خود نیاز خواهید داشت که به وسیله آن نه تنها میتوانید گردشگران را جذب برنامه خود کنید بلکه تمامی اقشار جامعه را میتوانید جذب برنامه خود کنید.

2_خدمات رزرو/خرید

اپلیکیشن شما بدون خدمات رزرو و خرید کامل نخواهد بود. کاربران انتظار دارند که یک اپلیکیشن گردشگری امکان رزرو هتل، رستوران، بلیط و تورهای گشت و گذار را برای آن ها فراهم کند. حمل و نقل در سفر را فراموش نکنید. تاکسی ها معمولاً یکی از مهم ترین قسمت های سفر هستند. برای رفت و امد به هتل و فرودگاه یا دیگر مناطق گردشگری به قسمت درخواست تاکسی نیز نیاز خواهید داشت. بدین صورت اپلیکیشن شما تمامی خدمات لازم هنگام سفر را ارائه می دهد و کاربران با چند کلیک بهترین قیمت ها و بهترین سرویس ها را دریافت می¬کنند و در طول سفر فقط به اپلیکیشن شما اکتفا میکنند.

3_برنامه ریز سفر

اگر می خواهید یک اپلیکیشن گردشگری طراحی کنید، این کار را به روش صحیح انجام دهید. تمام ویژگی های برنامه گردشگری توصیف شده در بالا می تواند در یک برنامه واحد استفاده شود، اما باید به روشی منظم و به ترتیب ارائه شود. به کاربران خود این فرصت را بدهید تا از ابتدا تا انتها، از پرواز تا رسیدن به هتل، کاوش در مناظر و برگشت، سفر خود را برنامه ریزی کنند و بتوانند سفر خوبی را داشته باشند و با استفاده از آن بتوانند سفر خود را از ابتدا که خرید بلیط میباشد را دارا باشد تا انتهای سفر که بازگشت از فرودگاه به منزل است.


امکان نشان دادن بازخوردها، بررسی و رتبه بندی هتل ها را برای مشتریان خود فراهم کنید. افراد باید بتوانند تجربیات خود را با دیگران به اشتراک بگذارند. این ویژگی می¬تواند اعتماد مشتری را به جلب کند و نشان دهد که شما به نظرات و انتقادات مشتریان اهمیت می دهید. همچنین، بازخورد مشتری هر آنچه را که باید در مورد راه های بهبود یک اپلیکیشن بدانید، به شما می¬دهد و این کار نیز خود یک شیوه بازاریابی هم برای اپلیکیشن شما و هم برای هتل و یا مراکز خرید میباشد.

4_پیش بینی آب و هوا

شرایط آب و هوایی همیشه تأثیر گسترده ای در برنامه های سفر دارد. بنابراین ویژگی آب و هوا در یک برنامه گردشگری یک راه حل هوشمندانه است. پیش بینی آب و هوا می تواند به کاربران ای اجازه را دهد سفرهای خود را بدون نگرانی و تنها با استفاده از اپلیکیشن شما برنامه ریزی کنند و دیگر به نرم افزار¬های دیگر پیش بینی آب و هوا مراجعه نکنند.

مزایای طراحی اپلیکیشن توریستی

طراحی اپلیکیشن گردشگری

1_بالا بردن اعتبار فروشگاه

یکی از مزایای ساخت اپلیکیشن گردشگری، کسب اعتبار و محبوبیت برای برند تجاری شما است. با طراحی اپلیکیشن توریستی اعتبار نام تجاری خود را نسبت به خدمات دهندگان دیگر بالاتر ببرید و مشتریان خود را از آنها بیشتر کنید.

2_صرفه جویی در زمان و هزینه

از مهمترین مزایای ساخت اپلیکیشن گردشگری، صرفه جویی در زمان و هزینه است. مشتریان در هر زمان و در هر مکان نیاز به خدمت داشتند تنها با چند کلیک ساده، درخواست خدمات می‌کنند. و همچنین شما که فروشنده هستید با اینکار نیاز به نیروی انسانی کمتری دارید و در اصل هم در هزینه و هم زمان شما هم صرفه جویی شده است.

3_داشتن مشتریان وفادار

با ارائه خدمات با کیفیت به صورت آنلاین و هرآنچه که مشتری می‌خواهد، باعث رضایت مشتری می‌شوید و در نتیجه مشتریانی وفادار خواهید داشت. از این رو طیف مشتریان خود را افزایش می‌دهید.

4_تبلیغات موثر و هدفمند

از ویژگی‌های داشتن یک ساخت اپلیکیشن گردشگری، ایجاد تبلیغات موثر و هدفمند برای مشتریان است. با طراحی اپلیکیشن توریستی و گردشگری درحال تبلیغ برند و شاخه فعالیت خود هستید و از این طریق میتوانید به جذب مشتری خود کمک کنید.

5_خرید ساده و سریع

سادگی استفاده از اپلیکیشن و سرعت استفاده از آن از ویژگی های مهم ایجاد اپلیکیشن گردشگری است. با طراحی رابط و تجربه کاربری عالی می‌توانید در این عرصه موفقیت بسیاری بدست آورید چرا که به دلیل رقابت بالا شما بدون دارار بودن ui/ux خوب نمیتواند در این رقابت موفق باشید.

6_پشتیبانی آنلاین

برای دستیابی به رضایت مشتری و ایجاد اعتماد مشتری، اپلیکیشن گردشگری باید پشتیبانی آنلاین داشته باشد تا در هر زمان مشتری بتواند با شما ارتباط برقرار کند و سوالاتش را بپرسد و حتی شما به کمک شخص در پیدا کردن مکان گردشگری بیایید و کاربرتان بتواند به راحتی مکان مورد نظرش را پیدا کند و از سفرش لذت ببرد.

مراحل ساخت اپلیکیشن گردشگری

طراحی اپلیکیشن گردشگری

1_مشخص کردن ایده

در آغاز کار لازم است که شما ویژگی و مزیت های طراحی اپلیکیشن گردشگری خود را با سایر اپلیکیشن‌های گردشگری مشخص نمایید. این مزایا و برتری باعث سرعت بخشیدن به رشد و پیشرفت شما خواهد شد. آسان تر کردن کار با اپلیکیشن گردشگری و طراحی خاص تر باعث افزایش محبوبیت اپلیکیشن شما خواهد شد و شما میتوانید با اینکار مشتریان بسیاری را جذب کنید.

2_مشخص کردن طرح

بعد از مشخص کردن ایده نوبت به مشخص کردن طرح اپلیکیشن شما می‌رسد. در این مرحله می‌توانید بر روی برگه ای طرح اولیه خود را با جزئیات رسم نمایید. در این مرحله براحتی می‌توانید از مشاوره رایگان دات وب بهره مند شوید و طراحی وایرفریم حرفه ای را در ساخت اپلیکیشن گردشگری به ما بسپارید.

3_طرح گرافیکی اولیه

بعد از مرحله طراحی وایرفریم تیم طراحی تجربه کاربری یا همان تیم ui/ux شروع به طراحی گرافیکی و ساخت اپلیکیشن شما می‌کند که با نرم افزارهای گرافیکی، ظاهر اپلیکیشن شما طراحی می‌شود. این بخش از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است چرا که نمایانگر فضای کلی اپلیکیشن شماست و ما اینکار را به خوبی برای شما انجام میدهیم.

4_پیاده سازی ظاهر اپلیکیشن

در این مرحله برنامه نویسی front طراحی اپلیکیشن گردشگری آغاز می‌شود. در این مرحله ظاهر اپلیکیشن بصورت کد نویسی منطبق بر طراحی اولیه که توسط تیم ui انجام شده بود پیاده سازی می‌شود و بعد از آن وبسایت به صورت کامل طراحی شده و تست تجربه کاربری انجام می‌گیرد که مشکلی در استفاده کاربر وجود نداشته باشد.

5_برنامه نویسی

در این مرحله تیم برنامه نویسی دات وب دیتابیس نرم افزار را متناسب با ظاهر و جزئیات آن طراحی می‌نماید سپس روابط میان آن‌ها را مشخص کرده و شروع به api نویسی نرم افزار می‌نماید تا نرم افزار پویا و داینامیک سازی شود. برنامه نویس های front-end از api ها ی طراحی شده در نرم افزار بهره می برند.

6_پشتیبانی اپلیکیشن

بعد از تمامی مراحل در مرحله آخر تست نرم افزار در حالات مختلف انجام می‌شود. بعنوان مثال اپلیکیشن بر اساس تعداد کاربران تست و کلیه ایرادات آن برطرف می‌شود. در جلسات آخر بصورت آنلاین یا حضوری نحوه کار در جلسه با گروه طراحی اپلیکیشن گفته شده و کلیه توضیحات به ایشان داده می‌شود.

برای دریافت مشاوره و صحبت با کارشناسان ما میتوانید از طریق صفحه تماس با ما و یا صفحه اینستاگرام با ما در ارتباط باشید.

DOTWEB
ما در تیم تولید محتوای شرکت طراحی سایت و برنامه نویسی دات وب در تلاش هستیم تا بهترین مقالات آموزشی در زمینه طراحی سایت و کسب‌و‌کارهای اینترنتی را برای شما فراهم کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: