طراحی اپلیکیشن پزشکی

طراحی اپلیکیشن پزشکی

با بیشتر شدن تعداد بیمارستان‌هایی که از اپلیکیشن پزشکی استفاده می‌کنند، پزشکان به سرعت شیوه درمان را تغییر داده اند. دیگر روزهایی که مردم برای رفتن پیش متخصص در صف می ایستادند گذشته است و همه چی با استفاده از تلفن همراه استفاده میشود. رضایتمندی از طراحی اپلیکیشن‌ پزشکی بیش از پیش شده است. اپلیکیشن‌های پزشکی قادر به تعامل میان بیماران و پزشکان هستند و به بیمار این امکان را می‌دهد که کل روند پزشکی روان‌تر شود. طراحی اپلیکیشن پزشکی باعث بهبود خدمات پزشکی می‌شود. نظارت بر بیمار از راه دور به منظور کاهش پذیرش در بیمارستان از مهمترین مزایای ساخت اپلیکیشن پزشکی است و همچنین صرفه جویی در وقت و هزینه بیمار و پزشک میشود.

اهمیت طراحی اپلیکیشن پزشکی و انواع آن

پیشرفت فناوری و تکنولوژی سبب شده است تا افراد زیادی از روش‌های آنلاین و راه دور در پی دریافت خدمات باشند. از آن‌جایی که گوشی همراه به عنوان وسیله‌ای بسیار پرکاربرد شناخته می‌شود، استفاده از اپلیکیشن‌های آن نیز طرفداران بسیاری دارد چرا که کار هر کاربری را بسیار راحتتر کرده.

برای آن‌که بتوانید خدمات بهتری را به صورت آنلاین به مخاطبان خود ارائه کنید، طراحی اپلیکیشن پزشکی می‌تواند بسیار کمک‌کننده باشد. تلفن‌های همراه سیستم‌عامل‌های مختلفی دارند. از این رو شما باید برای هر یک از این موارد اپلیکیشن خاصی طراحی کنید همچنین اینکار موجب افزایش وفاداری بیمار شما به شما میشود.

با حضور در موبایل بیماران، همراه همیشگی و واقعی آن‌ها می‌شوید!

طراحی اپلیکیشن پزشکی

یک اپلیکیشن موبایل اختصاصی برای پزشکان، داروخانه‌ها و مراکز درمانی، تسهیل‌کنندۀ بسیاری از روند درمانی بیماران خواهد بود. امروزه بسیاری از افراد نیازهای درمانی و اطلاعات پزشکی مورد نیاز خود را از طریق جستجو در اینترنت بدست می آورند، طراحی اپلیکیشن پزشکی و حضور در اینترنت موجب رونق کسب‌وکار شده است. در واقع اپلیکیشن مانند یک مطب مجازی است که پزشک می‌تواند توسط آن با بیماران در ارتباط باشد و اخبار یا اطلاعاتی را در قالب مقاله و مطلب برای اطلاع عموم قرار دهد و اطلاعات مفید را به بیماران منتقل کند. اطلاعاتی همچون اطلاعات تماس، رزرو آنلاین، شرایط پرداخت آنلاین، بخش نظرسنجی و… درصورت تمایل می‌توان در این بخش به معرفی و نمایش تجهیزات شما با عکس‌های خوش‌رنگ و جذاب پرداخت، حتی بخشی را به‌عنوان بخش اخبار و مقالات به‌روز دنیا که در ارتباط با رشتۀ کاری شماست در نظر گرفت و مشتریان جدید را جذب کرد و مشتریان خود را افزایش دهید و درآمد خود را بیشتر کنید.

نکتۀ مهم بعد از آوردن کاربران جدید به اپلیکیشن پزشکی و همچنین برای کاربران قدیمی و یا مشتریان، نگه داشتن آن‌ها است. برای این امر، امکانات کامل، ظاهر جذاب و گرافیک قوی و البته سرعت اپلیکیشن و کارایی، اصلی‌ترین مسائلی است که توسط دنیای وب برای طراحی اپلیکیشن پزشکی انجام می‌گردد و طراحی آن نیاز به متخصصانی با تجربه دارد که میتوانید اینکار را به متخصصین دات وب بسپارید.

راهنمای انتخاب پزشک بیماران

فضای مجازی در بین مردم بسیار پرطرفدار شده و افراد برای تمام کارهای زندگی از جمله درمان بیماری در فضای مجازی به دنبال بهترین‌ها هستند. در نتیجه وجود پزشکان متخصص در فضای مجازی امری واجب است. پزشکان می‌توانند سوالات کاربران را پاسخ دهند و تخصص خود را معرفی کنند تا کاربران بتوانند به راحتی پزشک مورد نظر خود را پیدا کنند. بیمارستان‌ها، درمانگاه‌ها و کلینیک‌ها هم می‌توانند از این امکانات بهره ببرند. آن‌ها می‌توانند پزشکان خود را معرفی کنند، خدمات پزشکی خود را به نمایش بگذارند و از امکانات حرفه‌ای این اپلیکیشن‌ها استفاده کنند و همچنین خود را بهتر به بیماران معرفی کنند و باعث بیشتر شدن بیماران خود شوند.

جذب مراجع به وسیله‌ی اپلیکیشن

بسیاری از افرادی که اپلیکیشن شما را دانلود می‌کنند، ممکن است قصد مراجعه به شما را نداشته باشند. وقتی با اهداف عمومی دست به طراحی اپلیکیشن پزشکی می‌زنید، در واقع در حال برطرف کردن نیازهای مخاطبان خود هستید. اما در همین حال در بین کاربران مختلفی که از اپلیکیشن‌تان استفاده می‌کنند، بسیاری برای دریافت خدمات پزشکی‌تان به شما مراجعه خواهند کرد و این به معنی گسترش بیزنستان میباشد.

این روش تبلیغات در دسته‌ی بازاریابی محتوایی قرار می‌گیرد که در سال‌های اخیر تاثیر به‌سزایی در موفقیت بسیاری از تجارت‌ها داشته است که پزشکی هم از این قاعده جدا نبوده و با پیشرفت تکنولوژی پیشرفت های بسیاری را داشته.

پشتیبانی و حفظ مراجعین فعلی

طراحی اپلیکیشن پزشکی
اپلیکیشن به‌عنوان پلی محکم بین شما و مراجعین‌تان ایفای نقش می‌کند. وقتی شما از طریق برنامه‌ی موبایل خدماتی را در اختیار مراجع قرار می‌دهید، سبب ایجاد حس وفاداری در او می‌شود چرا که شما برای آن حس آرامش و راحتی ایجاد کرده اید. این روش باعث می‌شود شما در زمان‌های مختلف روز و در موقعیت‌های متنوع زندگی کاربر حضور داشته باشید. دیده شدن اپلیکیشن شما در لیست برنامه‌های موبایل فرد به صورت مداوم نیز خود تاثیر بسیاری از نظر روانی داشته و تبلیغی بسیار موثر است و اگر شما از این نوع تبلیغ جا بمانید در اصل از رقابت در بیزنستان جا مانده اید و رقبا از شما پیشی میگیرند.

چطور با اپلیکیشن پزشکی برند سازی کنید؟

طراحی اپلیکیشن پزشکی برای موبایل، می‌تواند ویژگی‌های خاصی را برای شما فراهم آورد تا بتوانید برند خود را تقویت کنید. شما یک بولتن دارید که می‌توانید با هر رنگ و ظاهری آن را بیاراید و با هر ادبیات و لحنی که مدنظرتان است، خود را به کاربران معرفی نمایید. البته برندسازی تنها به این موارد محدود نمی‌شود، اما اپلیکیشن اختصاصی می‌تواند در اکثر موارد در این تلاش، به کمک شما بیاید و شما بتوانید به وسیله آن برندسازی خود را زودتر انجام دهید.

ایجاد ارزش برای کاربران موبایل

طراحی اپلیکیشن پزشکی

به این موضوع توجه کنید که از دید کاربران، شما در موبایلشان حضور دارید و با تمهیداتی که ایجاد کرده‌اید، کار را برای آن‌ها آسان نموده‌اید. در نظر بگیرید که در گذشته برای نشستن بر روی یک میز از یک رستوران دلخواه، باید وارد رستوران می‌شدید. بسته به جا و زمانی که می‌رفتید، در صورت داشتن شانس می‌توانستید یک میز دلخواه در آن رستوران و یا کافی شاپ پیدا کنید. با گذشت زمان مسائل کمی اینترنتی‌تر شد و شما در منزل و محل کار، مکان مورد نظر خود را رزرو می‌کردید و میرفتید جا برای شما آماده بود. اما موبایل‌ها به دلیل اینکه همیشه همراه کاربران‌شان هستند، محدودیت نیاز به کامپیوترهای جاگیر و موقعیت مناسب برای ارتباط با اینترنت را از بین بردند. 5 کلیک ساده در راه مترو و کار تمام. به یاد داشته باشید که کاربران هر روزه متوقع‌تر شده و راحتی‌های بیشتری می‌طلبند. باید بپذیریم در جهانی زندگی می‌کنیم که صبر و شکیبایی را مانند سابق نمی‌پذیرد. این همان چیزی است که موتور نوآوری و بهبود در دنیا و در طول تاریخ را به حرکت درآورده است.

شرکت دات وب با طراحی اپلیکیشن پزشکی اختصاصی میتواند به پیشرفت شما کمک فراوانی کند.

شما میتوانید از طریق صفحه تماس با ما و یا صفحه اینستاگرام با ما در ارتباط باشید.

DOTWEB
ما در تیم تولید محتوای شرکت طراحی سایت و برنامه نویسی دات وب در تلاش هستیم تا بهترین مقالات آموزشی در زمینه طراحی سایت و کسب‌و‌کارهای اینترنتی را برای شما فراهم کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: