اپلیکیشن ورزشی،یکی از جذاب ترین اپ های امروزیست و افراد در زمینه های مختلف از آن استفاده می کنند.در این مطلب سعی داریم ابتدا نگاه کلی بیاندازیم به اپلیکیشن ورزشی و برای طراحی اپلیکیشن ورزشی باید به چه نکاتی توجه کنیم.

در حالت کلی دوعامل بر روی رشد و توسعه اپلیکیشن های ورزشی مختلف در سرتاسر جهان بسیار موثر است:

1-گسترش و پیشرفت تکنولوژی تاثیر بسیار زیادی بر روند زندگی افراد در جنبه های گوناگون آورده است و افراد می توانند درکوتاه ترین زمان ممکن به اخبار های گوناگون دسترسی پیدا کنند و این یک عامل مهم برای تقاضای زیاد طراحی اپلیکیشن ورزشی است.

2-جذابیت ورزش های گوناگون اعم از فوتبال،تنیس،والبیال و … تاثیر بسیار زیادی در این روند داشته و افراد اخبار،مسابقات،پیش بینی ها و موارد مهم دیگر این مسابقات را معمولا از این اپلیکیشن ها دنبال می کنند.

طراحی اپلیکیشن ورزشی چه تاثیری بر کسب و کار دارد؟

این روز‌ها با فراگیر شدن ویروس کرونا، تاثیر اپلیکیشن‌های ورزشی بر کسب و کارهای ورزشی بیش از پیش دیده می‌شود. بسیاری از باشگاه‌ها موقتاً فعالیت خود را متوقف کرده اند. حتی اگر باشگاه‌ها نیز شروع به کار کنند، بسیاری از افراد به خاطر رعایت اصول بهداشتی مایل به رفتن به باشگاه نیستند. بسیاری از مربیان ورزشی نیز به همین دلیل، کسب و کار و حرفه خود را از دست داده اند در این میان بسیاری از افراد هستند که با فعالیت در فضای اینترنت توانسته اند بیزنس خود را گسترش دهند.

اپلیکیشن‌های ورزشی این امکان را در اختیار شما می‌گذارند که بدون نیاز به مراجعه حضوری به باشگاه، تمرینات ورزشی خود را ادامه دهید. مربی‌های ورزش و تناسب اندام می‌توانند با طراحی اپلیکیشن ورزشی، به صورت آنلاین با شاگردان خود در ارتباط باشند و آموزش‌های لازم را به خوبی به آنها ارائه دهند تا هم شاگردان در وقت صرفه جویی کنند و هم مربی.

به صورت کلی نیز اپلیکیشن‌های ورزشی تاثیر بسیار گسترده ای بر کسب و کار‌های ورزشی دارند. یک مدیر باشگاه ورزشی می‌تواند با طراحی اپلیکیشن برای باشگاه خود، نظم بیشتری به باشگاه ببخشد. به این صورت که با استفاده از اپلیکیشن، این امکان را در اختیار اعضای باشگاه قرار بدهد که ساعات و روز‌های حضور در باشگاه را تنظیم کنند، مربی دلخواه خود را انتخاب کنند، پیشرفت خود را تحلیل نمایند، و… . بهره مندی از چنین امکاناتی، انگیزه بیشتری به اعضای باشگاه خواهد داد و در نتیجه موجب افزایش شاگردان و درآمد باشگاه میشود.

چرا اپلیکیشن ورزشی؟

در زمان یونان باستان مفهوم ورزش بیشتر به عنوان جشن و مراسم و سرگرمی بین مردم به جهت افزایش حس همبستگی و اتحاد بین مردم وجود داشت اما امروز در المپیک رقابت‌های ورزشی بین کشورهای مختلف همراه با دادن جوایز برگزار می‌شود و ورزش به مفهومی برای برتری افراد و کشورها بر یکدیگر تبدیل شده است. رشته‌های ورزشی فراوانی از جمله فوتبال، هندبال، بسکتبال، شنا، کشتی و ورزش‌های رزمی و … به مسابقات المپیک راه پیدا کرده است و هر چند سال یکبار ورزش جدیدی اضافه یا جایگزین ورزش‌های قبلی و قدیمی می‌شود. مسابقات ورزشی و آموزش‌ها حرفه‌ای شده و ورزشکاران باید به صورت تخصصی و حرفه‌ای زیر نظر مدیران و مربیان ورزشی مجرب و آموزش دیده تربیت شوند. بنابراین لزوم مدیریت حرفه‌ای و برگزاری مسابقات داخلی و کشوری برای آماده سازی ورزشکاران برای حضور در مسابقات جهانی و بین المللی احساس می‌شود.
طراحی اپلیکیشن ورزشی

امکانات اپلیکیشن ورزشی

ارائه ی تمرینات روزانه به کاربران  2.دسته بندی تمرینات براساس سطح سختی و هدف از تمرین   3.ارتباط با کاربران و ارائه ی برنامه ورزشی   4.ثبت فعالیت ها و تمرینات انجام شده در اپلیکیشن   5.محاسبه ی میزان کالری مورد نیاز تمرینات   6.کنترل وضعیت قد ، وزن و میزان پیشرفت فرد   7.ارائه ی برنامه های غذایی به ورزشکاران   8.ثبت نام و ورود کاربران   9.خرید پنل اشتراکی برای استفاده از محتوای اپلیکیشن   10.فروش دوره های ورزشی و تمرینات

امکانات پنل مدیریتی اپلیکیشن ورزشی

مدیریت تمرینات و محتوای اپلیکیشن

ارسال پیام به کاربران و ورزشکاران

ارسال پوش نوتیفیکیشن به کاربران

ایحاد بلاگ آموزشی برای ارائه ی محتوای آموزشی به کاربران

مدیریت کاربران

مدیریت قیمت تمرینات ورزشی و پنل های اشتراکی برای کاربران

مزایای اپلیکیشن باشگاه ورزشی

یکی از مهمترین مزایای طراحی اپلیکیشن باشگاه ورزشی امکان ثبت نام آنلاین و پرداخت شهریه از طریق درگاه پرداخت مطمئن و امن موجود در اپلیکیشن است. در اپلیکیشن باید مدارک مورد نیاز و فرم‌های ثبت نام به صورت آنلاین قرار داده شود تا کاربر و ورزشکار در صورت تمایل بدون نیاز مراجعه به باشگاه، ثبت نام خود را در اسرع وقت انجام دهد. افراد می‌توانند در اپلیکیشن ورزشی به صورت اختصاصی با مربی خود ارتباط برقرار کرده و برنامه تغذیه و تمرین خود را دریافت کنند و پیشرفت خود را به مربی اطلاع دهند. آخرین مقررات و اطلاعیه‌های باشگاه می‌تواند از طریق پنل اختصاصی موجود در اپلیکیشن در اختیار ورزشکاران رشته‌های مختلف قرار می‌گیرد. افراد می‌توانند از طریق اپلیکیشن در جریان تقویم کاری و ساعات فعالیت باشگاه قرار بگیرند و در صورت تعطیلی باشگاه در روز مشخصی از قبل مطلع شوند و همچنین در این شرایط که خلوتی باشگاه ها بسیار حائز اهمیت است میتوانند به صورت آنلاین نفرات حاضر در باشگاه را مشاهده کنند.

اپلیکیشن ورزشی برای چه مشاغلی مناسب است؟

طراحی اپلیکیشن مربی ورزشی   2.طراحی اپلیکیشن سالن های ورزشی   3.طراحی اپلیکیشن پرورش اندام   4.طراحی اپلیکیشن آمادگی جسمانی و ورزشی   5.طراحی اپلیکیشن ورزش در خانه   6.طراحی اپلیکیشن دفاع شخصی   7.طراحی اپلیکیشن پزشک ورزشی   8.طراحی اپلیکیشن تغذیه ورزشی   9.طراحی اپلیکیشن ورزش های رزمی   10.طراحی اپلیکیشن ورزشی شنا   11.طراحی اپلیکیشن ورزشی فوتبال   12.طراحی اپلیکیشن ورزشی والیبال

ساخت اپلیکیشن ورزشی اندروید

برای ساخت اپلیکیشن اندروید می تواند از دو روش کلی استفاده کنید: 1) از زبان های برنامه نویسی اندروید استفاده کنید ۲) از اپلیکیشن های اپ ساز بهره ببرید. ساخت اپلیکیشن با استفاده از زبان های برنامه نویسی کار ساده ای نیست و برای اینکه اپلیکیشنی که می سازید، کیفیت بالایی داشته و حرفه ای باشد، باید توسط یک برنامه نویس یا تیمی از برنامه نویسان حرفه ای و توسعه دهندگان اپلیکیشن، ساخته شود. دات وب با دانش های کاربردی در زمینه طراحی اپلیکیشن های ورزشی میتواند برای انتخاب بهترین تیم حرفه ای طراحی اپلیکیشن گزینه ی مناسبی باشد. در صورتی که هیچ دانش برنامه نویسی ندارید و نمی خواهید پول زیادی بابت استخدام یک تیم برنامه نویسی و توسعه اپلیکیشن اندروید بپردازید، می توانید از اپلیکیشن های اپ ساز که هیچ نیازی به دانستن برنامه نویسی ندارند، کمک بگیرید که البته بعضی از آن ها پولی هستند ولی بعضی رایگان می باشند اما گزینه های متنوعی پیش روی شما نمی گذارند و شما نمیتوانید از آنها برای طراحی اپلیکیشن های بزرگ استفاده کنید چراکه قابلیت های محدودی دارند.

ساخت اپلیکیشن ورزشی IOS

سیستم عامل iOS که مخصوص گوشی های آیفون شرکت اپل است، پس از سیستم عامل اندروید، پرکاربردترین سیستم عامل در دنیا است. زبان های برنامه نویسی Objective-C و Swift بهترین زبان ها برای ساخت اپلیکیشن ورزشی iOS هستند. با وجود اینکه Objective-C سابقه بیشتری دارد، ولی Swift یک زبان جدیدتر، سریع تر و راحت تر و بهتر است. البته اپلیکیشن های اپ ساز نیز برای ساخت اپلیکیشن های iOS موجود می باشند، ولی دقت داشته باشید که اپ استور اپل، برخلاف پلی استور گوگل، روی کیفیت اپلیکیشن هایی که منتشر می کند بسیار حساس است و هر اپلیکیشن بی کیفیتی که با یک اپ ساز بسازید، نمی تواند در اپ استور اپل منتشر شود دات وب با دانش برنامه نویسی موبایل در زمینه اپ های ios بهترین خدمات را با بهترین کیفیت و در کوتاه ترین زمان در اختیار شما قرار میدهد. کافیست طراحی اپلیکیشن ورزشی خود را به ما بسپارید.

 

جهت دریافت مشاوره میتوانید از طریق صفحه تماس با ما و یا صفحه اینستاگرام با ما در ارتباط باشید.

error: