طراحی اپلیکیشن سفارش آنلاین غذا

طراحی اپلیکیشن سفارش آنلاین غذا
امروزه با افزایش استفاده مردم از تلفن‌های همراه، طراحی اپلیکیشن برای هر کسب و کار الزامی است. در زمینه رستوران، فست فود و کیترینگ‌ها بدست آوردن مشتریان دائمی و وفادار از مهمترین نکات یک بازاریابی حرفه‌ای است. با طراحی اپلیکیشن رستوران می‌توانید یک ارتباط دائمی و رایگان با مشتریان خود داشته باشید. هدف اصلی ساخت نرم افزار رستوران دسترسی آسان مشتری به منو، قیمت‌ها، رزرو، سفارش و پرداخت آنلاین است. اپلیکیشن رستوران می‌تواند نماینده خوبی برای تبلیغات رستوران شما باشد این تبلیغات میتواند از مشتریان شما مشتری وفادار و دائمی بسازد.

بیایید مشتریان را آزار ندهیم

اولین و مهم ترین موضوع در اپلیکیشن ثبت سفارش روان و آسان است چرا که مشتری اگر احساس کند کار با اپلیکیشن دشوار است به دلیل رقابت بالا از اپلیکیشن خارج شده و وارد یک رستوران دیگر میشود. قابلیت های قدرتمند سیستم این امکان را به شما می دهد که بتوانید اطلاعات بسیار مهمی به مشتری ارائه کنید یا او را به خرید غذایی خاص هدایت کنید. مشتریان غذاها و تخفیف ها را مشاهده و ثبت سفارش را انجام می دهند که بسیار راحت تر از ثبت سفارش حضوری برای آنهاست.

بیایید به مشتری اطلاع دهیم

مشتریان گرسنه، عصبانی هم هستند و این بر کسی پوشیده نیست. کافیست برای هر مرحله از سفارش،‌ آنها را در جریان بگذاریم و به آنها اس ام اس های اطلاع دهنده بفرستیم • پس از ثبت سفارش • پس از تایید منشی • پس از تحویل به پیک • پس از تحویل به مشتری با اینکار شما به مشتری احساس امنیت در خرید را هدیه میدهید.

بیایید کار صندوق دار و منشی را کمتر کنیم

طراحی اپلیکیشن سفارش آنلاین غذا

یعنی چی ؟ یعنی شما میتوانید کاری کنید که بعد از ثبت سفارش سفارش در میز صندوق دار به صورت خودکار پرینت شود و اینکار دیگر دستی انجام نشود.
با نرم افزار نصب شده روی ویندوز صندق دار، سفارشات اپلیکیشنی قابلیت چاپ پرینت اتوماتیک را هم دارند (حتی بدون تایید منشی و با سرعتی بی نظیر) پس با خیالی آسوده مشتریان سالن و تلفنی را پشتیبانی کنید.
هر فیش با لوگو و بارکد مخصوص اپلیکیشن شما میتواند چاپ شود
و هزاران کار دیگر که میتوان با طراحی اپلیکیشن رستوران انجام داد.

ساخت اپلیکیشن رستوران فواید بسیاری دارد. اکثر مردم خرید آنلاین را نسبت به خرید سنتی بیشتر می‌پسندند. مخصوصا در عصر تکنولوژی که زمان اهمیت فوق العاده ای برای افراد دارد و اکثر مردم ترجیح می‌دهند به جای ماندن در صف، از قبل غذا را سفارش داده و در تایم مشخصی سفارش خود را دریافت کنند. این روزها اپلیکیشن رستوران و سفارش غذا در لیست محبوب ترین اپلیکیشن ها قرار دارد. اهمیت ندادن به پیشرفت و جا ماندن از تکنولوژی باعث عقب افتادن از رقبا و محو شدن شما از عرصه کاری می‌شود پس برای طراحی اپلیکیشن رستوران و یا طراحی سایت رستوران هیچ تعللی نکنید چرا که هم کار شما آسان میشود و هم کار مشتری.

طراحی اپلیکیشن برای کیترینگ‌ها

این روزها پخت و فروش غذای خانگی بسیار مرسوم شده که با نام کیترینگ در اپلیکیشن های سفارش غذا مشاهده می‌کنیم. از آنجایی که راه اندازی و اجاره مغازه برای پخت و پخش غذا کاری پر هزینه است، طراحی اپلیکیشن سفارش غذای خانگی برای افرادی که به دنبال هزینه پایینتر و سود بیشتر هستند بسیار مفید است. میتوانید در منزل یا هرجایی که می‌توان در آنجا آشپزی کرد غذاهای خود را آماده کرده و توسط یکی اپلیکیشن سفارش آنلاین غذا آن را برای مشتریان بفرستید و تبلیغات خود را هم از این طریق انجام دهید.

سفارش اپلیکیشن مشابه اسنپ فود

طراحی اپلیکیشن سفارش آنلاین غذا
سفارش اپلیکیشن مشابه اسنپ فود از سه بخش اصلی کاربر، صاحب رستوران و راننده تشکیل شده است. سفارش طراحی اپ سفارش آنلاین غذا می‌تواند تخصصی بوده و برای سفارش از یک رستوران، فست فود و یا کترینگ باشد و یا سفارش اپ مشابه اسنپ فود بوده و به گونه‌ای باشد که شما در اپلیکیشن رستوران و سفارش غذا، چندین رستوران، فست فود و کترینگ را با هم داشته باشید و گروهی از رستوران‌ها را به پلتفرم خود اضافه کنید. مراحل این اپ به این صورت است که کاربر از رستوران مورد نظر خود سفارش را انجام می‌دهد. سپس پیام مربوط به سفارش به اپ رستوران دار و سیستم پنل رستوران دار ارسال می‌شود و بقیه مراحل مشابه سفارش آنلاین غذا در تک رستوران می باشد. امکانات مهم در طراحی اپلیکیشن رستوران و سفارش غذا شامل قابلیت جستجوی رستوران ها بر اساس موقعیت کاربر، امکان سفارش آنلاین غذا، جستجوی پیشرفته رستوران ها با فیلتر مختلف، قابلیت بررسی وضعیت سفارش، امکان پرداخت درب محل، قابلیت ارسال اس ام اس برای سفارش غذا، جستجو بر اساس نام رستوران، جستجو بر اساس نام خیابان و محله، جستجو بر اساس نام غذا، استفاده از کیف پول و … می‌باشد که اینکار باعث راحتی مشتریان میشود و میتوانید آنها را به مشتریان وفادار خود تبدیل کنید.

مشکلات ثبت سفارش غذا به روش سنتی

طراحی اپلیکیشن سفارش آنلاین غذا

یکی از مشکلاتی که در ثبت سفارش سنتی است، اتلاف وقت زیاد می باشد. مثلاً شما باید زمانی را صرف رفت و برگشت رستوران کنید؛ همچنین ممکن است رستوران شلوغ باشد و در صف سفارش معطل بمانید تا نوبت شما شود. پس از آن که سفارش دادید حال بایستی برای آماده شدن سفارش صبر کنید. همه این زمان ها را با هم جمع کنید. قطعا زمان زیادی تلف می شد. اما در طراحی اپلیکیشن رستوران سفارش غذا آنلاین تمام این موارد رفع شده است و دیگر نیازی نیست از خانه بیرون بروید یا در صف هستید و در رستوران منتظر بمانید تا سفارش غذا شما آماده شود پس در اصل شما کار خودتان و مشتری را راحت کرده اید.
یکی دیگر از مشکلاتی که در روش ثبت غذا سنتی وجود دارد، مسیر بد رسیدن تا رستوران و نبود جای پارک است. این دو مورد در شهرهای بزرگ به خصوص تهران که شهری شلوغ و پر ترافیک است بدتر می شود و برخی افراد به همین دلیل قید سفارش در یک رستوران خوب و بزرگ با غذا های عالی و خوردن غذا در آن را می زنند پس شما میتوانید با اینکار به تمام اقشار جامعه خدمت رسانی کنید.

یکی دیگر از مشکلاتی که در سفارش غذا سنتی است، این که لیست کامل از غذاها در اختیار فرد قرار نمی گیرد و باید قیمت تک تک غذاها را از مسئول سفارش بپرسند. قیمت غذاها و انواع آن به همراه مخلفات آن باعث می شود که هم وقت مسئول ثبت گرفته شود و هم وقت مشتری که می‌خواهد غذا را سفارش دهد. پس این باعث می شود که باز هم وقت مشتری گرفته شود و همچنین صف رستوران شلوغ شود و بسیاری از مشتریان را از دست بدهید.
ندانستن آدرس رستوران های مختلف و مقایسه غذاهای آن ها با یکدیگر فرد را مجبور می کند که تمام شهر را دور بزند تا بتواند به قیمت معقول و غذا مناسب برسد. همه این رستوران ها قیمت ها و… می تواند در یک اپلیکیشن گنجانده شود و در خانه در حالی که در روی مبل نشسته اید بتوانید تمام رستوران ها را ببینید و قیمت آن ها را با یکدیگر مقایسه کنید.


برای این که بدانید ویژگی های که یک طراحی و ساخت اپلیکیشن سفارش غذا آنلاین و یا طراحی اپلیکیشن فست فود مناسب باید داشته باشد چه چیزهایی است، همراه ما باشید و از طریق صفحه تماس با ما با تیم ما در ارتباط باشید.

DOTWEB
ما در تیم تولید محتوای شرکت طراحی سایت و برنامه نویسی دات وب در تلاش هستیم تا بهترین مقالات آموزشی در زمینه طراحی سایت و کسب‌و‌کارهای اینترنتی را برای شما فراهم کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: