طراحی اپلیکیشن حسابداری

طراحی اپلیکیشن حسابداری

طراحی اپلیکیشن حسابداری

اپلیکیشن حسابداری و یا اپلیکیشن مالی،معمولا امروزه به علت گسترش فضای کسب و کار،از آن جمله مسائلی است که همه افراد با هرمیزان فضای کاری که در آن درگیر هستند،خواهان آن هستند چرا که بعلت پیچیدگی های بوجود آمده در زمینه کسب و کار نیازمند استفاده از یک نرم افزار قوی حسابداری و مالی همواره به چشم می آید تا در حساب ها مشکلی پیش نیاید.
اما امروزه استفاده کنندگان این نرم افزار فقط محدود به کسب و کار نمی شود،بلکه همه افراد جامعه می توانند با نصب نرم افزار های حسابداری و مالی،گردش نقدینگی و مالی خود را زیر نظر گرفته و در روند بهبود آن قدم بردارند و هیچ یک از خرج ها و دریافتی های خود را از یاد نبرند.
باتوجه به زمینه های موجود در بازار می توان با ساخت و یا طراحی اپلیکیشن حسابداری،سود و بهره کافی مورد نظر را از آن بگیریم و نهایت استفاده را از آن کرد.

طراحی اپلیکیشن برای اندروید و ios

اگر قصد دارید یک نرم افزار حسابداری تولید کنید باید این نرم افزار را برای هر دو نسخه اندروید و ios طراحی کرده و بسازید. زیرا ممکن است مخاطبان شما هر یک از این دو نسخه را داشته باشند. پس اگر به فکر ارزش و اعتبار خود هستید حتما به این موضوع توجه کنید تا بتوانید رضایت افراد زیادی را به دست آورید و از اعتبار خوبی در میان آنها برخوردار شوید.

طراحی ساده و زیبا

طراحی اپلیکیشن حسابداری باید در عین سادگی زیبا و کاربرپسند نیز باشد. و کاربر بتواند به راحتی با تمامی قسمت های اپلیکیشن تعامل داشته باشد. برای این کار می‌تواند برای هر بخش راهنمایی در نظر بگیرید تا در صورتی که کاربر نیاز به آموزش و راهنمایی داشت بتواند از آن استفاده کند و سردرگم نشود تا تجربه کاربری خوبی را برای اون به ارمغان بیاورید.

عوامل موثر در طراحی یک اپلیکشن حسابداری خوب

المان های زیادی وجود دارد که موجب افزایش سطح کیفی یک نرم افزار می¬شود و آن نرم افزار را نسبت به نرم افزار های رقیب ممتاز می¬کنند از جمله این موارد می¬توان به طراحی حرفه ای در کنار کاربرد آسان برای کاربران، راه اندازی سریع، به روز بودن نرم افزار و آپدیت نگه داشتن آن در بازه های زمانی، قابل استفاده بودن در سیستم های متفاوت، ایجاد بخش های دقیق برای برنامه ریزی های مالی، امکان ثبت و بایگانی اطلاعات در بازه های زمانی طولانی، پشتیبانی از زبان های مختلف، امکان جستجو راحت و …. می توان اشاره کرد که با استفاده از این موارد جزئی میتوان سایت را به نسبت سایر سایت ها متمایز کرد و کاربر را از سایت خود راضی نگه داشت.

فواید استفاده از اپلیکشن های حسابداری

طراحی اپلیکیشن حسابداری

صرفه جویی در زمان
اطمینان از ثبت و نگهداری و از بین نرفتن اطلاعات
امنیت و محرمانه مانده اطلاعات شخصی
توانایی بازیابی اطلاعات سال های قبل و مقایسه
تهیه گزارشات مدیریتی
مدیریت صندوق ها، حسابهای بانکی ، وام ها و و اقساط
بودجه بندی هزینه ها و درآمدها
یادآوری اقساط و بدهی ها
شفاف بودن میزان مخارج ماهیانه و سالانه
شاید عجیب به نظر برسد اما اپلیکیشن‌های حسابداری برای گوشی‌های موبایل نیز طراحی و ساخته می‌شوند. البته این اپلیکیشن ها مانند اپلیکیشن های حسابداری کامپیوتر نیستند و در آن حد امکانات و دقت ندارند. زیرا برای کارهای بزرگ ساخته نمی‌شوند چرا که برای کارهای بزرگ حسابداری باید از نرم افزار های تخصصی در حوزه حسابداری استفاده کرد. بلکه این اپلیکیشن ها برای اینکه حساب ها و دخل و خرج خود را در مواقع لزوم یادداشت کرده و به ذهن سپرد بسیار مفید هستند. در ادامه همراه ما باشید تا به بررسی امکانات یک اپلیکیشن حسابداری بپردازیم.
در طراحی اپلیکیشن حسابداری-مالی اِلمان های زیادی وجود دارند که موجب ارتقاع سطح کیفی نرم افزار شده و آن نرم افزار را نسبت به سایر رقبا ممتاز می کند.از مهم ترین این ویژگی ها باتوجه رشد فضای تکنولوژی می توان به موارد زیر اشاره کرد؛

وجود یک رابطه کاربری آسان با طراحی حرفه ای از جمله شرط های مهم یک اپلیکیشن حسابداری میباشد و در کنار این مسئله وجود امکانات فراوان جهت رفع نیاز های روزانه یک مدیر و یا یک کاربر ساده در نرم افزار الزامی میباشد.
طراحی اپلیکیشن باید به گونه ای طراحی و کد نویسی شده باشد که زمان استقرار و راه اندازی آن در کوتاه ترین زمان ممکن باشد چرا که کاربر باید بتواند در سریع ترین زمان ممکن نیاز های خود و یا سازمان خود را بدون هیچ معطلی از طریق نرم افزار شما برآورده سازد و بتواند به راحتی کار خود را انجام دهد.
تحت وب بودن نرم افزار یکی از ویژگی های برجسته جهت ذخیره و بایگانی اطلاعات و همچنین سرعت انتقال آن ها میباشد.با استفاده از این ویژگی کاربر می تواند علاوه بر اپلیکیشن از یک صفحه مرورگر نیز جهت دسترسی به نرم افزار استفاده کند.
مهم ترین مسئله ای که در طراحی و ایجاد یک اپلیکیشن حسابداری بسیار موثر می باشد، تحقیق و توسعه و همچنین استفاده از آخرین تکنولوژی روز جهت دسترسی کاربران میباشد.به همین منظور نیاز است با آپدیت نگه داشتن نرم افزار در بازه های زمانی مختلف از این فضا دورنمانیم.

داشتن ایده و تحقیق:

طراحی اپلیکیشن حسابداری

اولین کار داشتن ایده برای طراحی است که همان انگیزه اولیه را موجب می شود. با این حال مفهوم انتزاعی برای شروع واقعی کار کافی نیست. شما برای طراحی اپلیکیشن حسابداری به یک پایه محکم و استوار نیاز دارید. بنابراین باید ایده را عملی کرده و به برنامه عملی مبدل کنید. منظور از لفظ «شما»، تیمی از تحلیلگران تجارت و مهندسان نرم افزار است. چنین تیمی می تواند ایده را بپذیرد، تحقیق کند، عملکرد دقیق سیستم آینده را مشخص کند و اینکه کدام ویژگی ها قابل اجرا هستند. در پایان این مرحله شما یک توصیف از عملکرد سیستم آینده خواهید داشت.

طراحی:

پس از انجام تحقیقات وقت آن است که با ایجاد یک طرح مناسب و از همه مهمتر در نظرگفتن ویژگی استفاده آسان از اپلیکیشن، بر روی طراحی UI/UX اپلیکیشن حسابداری کار کنید. یک طراح زرنگ از این موضوع اطلاع دارد که چگونه با استفاده از اطلاعات مربوط به مسیرهای کاربر و قوانین قابلیت استفاده و کمی تفکر خلاقانه، به هر دو هدف برسد. معمولاً مراحل تحقیق و طراحی در یک مرحله کلی با هم ترکیب می شوند. همچنین رایج است در این مرحله یک وایرفریم هم ایجاد میشود که در مورد وایرفریم چیست و چگونه یک وایرفریم بسازیم؟ هم میتوانید در مقالات ما مطالعه نمایید که یکی از مهمترین بخش های یک پروژه موفق نیز میباشد.

توسعه نرم افزار:

تا اینجا توسعه دهندگان نقشه های دقیقی از سیستم آینده دارند و می توانند آن ها را به واقعیت دیجیتالی تبدیل کنند. این مرحله طولانی ترین و پیچیده ترین قسمت ایجاد سیستم حسابداری محسوب می شود. در طول این مرحله یک دسته از افراد یعنی مهندسان نرم افزار منطق سیستم را ایجاد می کنند و دسته دیگر یعنی توسعه¬دهندگان طراحی را به برنامه های تعاملی تبدیل می کنند. توسعه دهندگان موبایل اپ های موبایل را ایجاد می کنند (اگر لازم باشد) و QA سیستم حسابداری را آزمایش می کنند.
فرآیند توسعه به تکرارهایی موسوم به دو سرعت تقسیم می شود که در طی آن قسمت هایی از عملکرد توسعه و آزمایش می شوند. تقریباً ساختار هر دو سرعت به صورت زیر است:
برنامه ریزی
طراحی
توسعه
فاز QA
بررسی و مرور فعالیت های انجام شده

استقرار و نگهداری:

طراحی اپلیکیشن حسابداری

توسعه اپلیکیشن حسابداری سفارشی در اینجا به پایان رسیده و سیستم مستقر و آماده به کار است. با این حال هنوز کار تمام نشده است. این نرم افزار برای ادامه کار نیاز به نظارت و بروز رسانی دارد که اگر اینکار به خوبی انجام نشود در آینده ان نرم افزار به مشکل بر خواهد خورد. به همین دلیل اپلیکیشن حسابداری به یک تیم پشتیبانی و نگهداری نیاز دارد. در صورت بروز مشکلات یا خرابی های غیر قابل پیش¬بینی، تیم تعمیر و نگهداری قادر به رفع آن ها و مقابله با نقاط ضعف خواهد بود.
این مراحل میتواند کمی گیج کنند باشد و ما سعی کردیم در خلاصه توضیج بدهیم اما اگر نیاز به اطلاعات بیشتر دارید میتوانید از طریق صفحه تماس باما و یا صفحه اینستاگرام با تیم ما در ارتباط باشید.

DOTWEB
ما در تیم تولید محتوای شرکت طراحی سایت و برنامه نویسی دات وب در تلاش هستیم تا بهترین مقالات آموزشی در زمینه طراحی سایت و کسب‌و‌کارهای اینترنتی را برای شما فراهم کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: