سئو کلاه سیاه

سئو کلاه سیاه

سئو کلاه سیاه چیست؟

سئو کلاه سیاه

سئو کلاه سیاه نوعی روش در برابر دستورالعمل‌های موتور جستجو می‌باشد، که به‌منظور دریافت رنکینگ بالاتر سایت در نتایج جستجو مورد استفاده قرار می‌گیرد. این تاکتیک‌های غیراخلاقی به درد جستجوکننده نمی‌خورند و اغلب از سمت موتورهای جستجو جریمه می‌شوند. روش‌های کلاه سیاه شامل کلمات کلیدی، پنهان‌سازی و استفاده از شبکه‌های لینک خصوصی می‌باشند که به سرعت توسط موتور های جستجو قابل شناسایی میباشد.


ظاهر شدن در نتایج جستجو برای رشد و پیشرفت کسب‌وکار حائز اهمیت است، اما انجام بهینه‌سازی موتورهای جستجو هم راه‌های درست و غلط خودش را دارد. سئو کلاه سیاه نیز جزو همان راه‌های غلط می‌باشد. سئو کلاه سیاه به دنبال بازی دادن الگوریتم‌های موتور جستجو می‌باشد به جای اینکه کار کاربر را انجام دهد. سئو کلاه سیاه به جای اینکه جواز دریافت رنک بالا را در نتایج موتور جستجو دریافت کند از تاکتیک‌هایی مشکوک استفاده می‌کند تا رنک شما را افزایش دهد. استفاده مداوم از روش‌های سئو کلاه سیاه ممکن است به جای اینکه حضور شما را در موتورهای جستجو بهبود بخشد آن را مختل کند و همچنین ممکن است شما را به بالا ببرد و بعد از مدتی کوتاه توسط موتور های جستجو شما جریمه و جایگاه قبلی خود برگردید.


اگر به تازگی با فضای جستجو آشنا شده‌اید، هدف موتورهای جستجویی همانند گوگل ارائه بهترین نتایج به کاربر به هنگام اتمام جستجو می‌باشد. آن‌ها می‌خواهند که افراد تجربه خوبی از جستجو داشته باشند و مطمئن شوند نتایجی که گرفته‌اند بیهوده و هرز نیست. آن‌ها این کار را یا با الگوریتم‌هایی به صورت اتوماتیک یا با اقدامات دستی‌ای انجام می‌دهند که هدفشان شناسایی و جریمه کردن کسانی است که از سئو کلاه سیاه استفاده می‌کنند تا این سایت ها کاربران را اذیت نکنند.


الگوریتم‌های موتور جستجو اغلب در طول زمان پیچیده‌تر می‌شوند، به همین دلیل است که شما نباید به هیچ وجه از سئو کلاه سیاه استفاده کنید. سئو کلاه سفید روش بهتری برای انجام بهینه‌سازی موتور جستجو می‌باشد. سئو کلاه سفید یک روش اخلاقی‌تر است که با بندها و دستورالعمل‌هایی که توسط موتورهای جستجو تنظیم شده سازگاری دارد. سئو کلاه سفید شامل ایجاد محتوای باکیفیت و تجربه بهتر کاربری برای افرادی است که از سایت شما دیدن کرده‌اند. که شما میتوانید مقاله سئو کلاه سفید را مطالعه کنید تا اطلاعات دقیق تری در این باره به دست آورید.

خرید لینک

سئو کلاه سیاه

مت کات متخصص سئو بیان می کند:

“اکثریت افراد برای اینکه بتوانند لینک های ورودی بیشتری بگیرند و سریع تر در صفحات اول قرار بگیرند، اقدام به خرید لینک می کنند.” این یکی از بدترین تکنیک های سئو کلاه سیاه است که متاسفانه سایت های بزرگ هم استفاده می کنند.


مالکان سایت فکر می کنند که با خرید لینک، می توانند سایت خود را سریعتر بالا بیاورند و در همان رتبه بمانند و همچنین دیگر لازم نیست بابت تولید محتوا کلی هزینه کنند اما باید بگوییم، خرید لینک یکی از موارد سئو کلاه سیاه است و گوگل امروزه به افرادی که می خواهند با دورزدن قانون، سایت خود را بهینه نمایند، شدید برخورد خواهد کرد و قطعا به سرعت آنها را شناسایی و جریمه خواهد کرد .

کامنت های اسپم

حتما تا به حال مشاهده کرده اید که افرادی زیر پست های شما کامنت گذاری می کنند یا لینک های سایت خود را قرار می دهند که از نظر محتوا و موضوع هیچ ارتباطی با سایت شما ندارند. همچنین ممکن است که خود شما این کار را انجام بدهید. باید گفت چنین کامنت هایی را ” کامنت اسپم” می گویند. کامنت اسپم یکی دیگر از تکنیک های سئو کلاه سیاه است که افراد اغلب فکر می کنند، برروی سایت تاثیر مثبت دارد در صورتی که به هیچ وجه به این صورت نیست.


اول اینکه اصولا سایت ها، لینک های ورودی به دیگران به صورت noopener noreferrer nofollow در می آورند که این یعنی ، هیچ تاثیری این بک لینک بروی رتبه سایت شما ندارد و حتی ممکن است که باعث جریمه سایت شما هم گردد.


همچنین اگر شما کامنت های بلاگ سایت خود را بدون بررسی تایید کنید که نمایش داده شود، ممکن است که لینک های اسپم و مخرب قرار بگیرد که این مساله تاثیر منفی برروی سایت شما خواهد گذاشت و همچنین باعث می شود که جلوه بلاگ شما در بین بقیه کاربران تخریب گردد. پس برای چه اینقدر اصرار دارید که از تکنیک سئو کلاه سیاه استفاده کنید تا مورد جریمه گوگل و کاهش رتبه واقع شوید؟

محتوای کپی شده

سئو کلاه سیاه
در خود تولید محتوای ناب صحبت زیاد شده است و همه افراد نیز می دانند که محتوا، پادشاه سایت است. راحت ترین و ارزانترین روش برای افزایش رتبه وب سایت، تولید محتوای ناب است. موتورهای جستجو به محتوای ناب اهمیت زیادی میدهند و استفاده از محتوای کپی شده را بدترین نوع سئو کلاه سیاه می دانند و قطعا افرادی که از متون کپی استفاده میکنند مورد جریمه گوگل قرار خواهند گرفت.

استفاده بی‌رویه از کلمات کلیدی

Keyword stuffing یا در معنای لغوی چپاندن کلمه کلیدی، زمانی اتفاق می‌افتد که شما متن خود را با کلمات کلیدی نامرتبط پر می‌کنید. این کار برای دستکاری و فریب دادن الگوریتم‌های موتور جستجو به کار می‌رود تا از این طریق در رتبه‌های بالای نتایج جستجو دیده شوید. اضافه کردن کلمات کلیدی مشابه و مشتقات آن در متن بدون اینکه ارزشی به مخاطب اضافه بکند، فقط یک تجربه کاربری بد ایجاد خواهد کرد چرا که این متون از جمله بندی درستی برخوردار نیستند و کاربران از مطالعه آنها خسته میشوند. حتی ممکن است باعث شود صفحه شما در نتایج جستجوی نامرتبطی دیده شود و رتبه کسب کند. گوگل keyword stuffing را این گونه توضیح می‌دهد:

لیستی از شماره تلفن‌های بلا استفاده و بی معنی

متن‌های طولانی از اسامی شهرها یا کلماتی که صفحه با آن‌ها رتبه‌ای کسب کند

تکرار کلمات یا عبارات یکسان که بیش از حد و غیر‌طبیعی به نظر می‌رسد

به طور کلی شما باید در محتوایی که می‌نویسید، ارزشی برای مخاطب ایجاد کنید. صرفاً نوشتن کلمات مرتبط کنار همدیگر به قصد سئو کردن آنها، جزو تکنیک‌های کلاه سیاه به حساب می‌آید. البته می‌توانید قبل از تولید محتوا، بررسی کنید و ببینید مخاطبین چه چیزهایی را بیشتر جستجو می‌کنند. اما استفاده بی رویه از این کلمات کلیدی در محتوا فکر خوبی نیست. به جای این کار، تمرکز خود را روی تولید محتواهای مفید و ارزشمند بگذارید چرا که ارزش سایت شما با کاربر مشخص میشود و نه با کلمات کلیدی.

مزرعه‌های لینک

سئو کلاه سیاه

یک مزرعه لینک، وب سایت یا مجموعه ای از وب سایت هاست که فقط به هدف بک لینک سازی ایجاد شده است. هر کدام از بک لینک‌ها به سایت‌هایی داده می‌شود که می‌خواهند رتبه بالاتری در گوگل داشته باشند.

مزرعه‌های لینک معمولاً محتوای بی کیفیت و تعداد زیادی لینک دارند. این لینک‌ها به طور معمول شامل کلمه کلیدی هستند که می‌خواهید وب سایت شما در آن رتبه بگیرد. موتورهای جستجو مانند گوگل به سادگی این لینک‌ها را شناسایی می‌کنند و جلوی استفاده از آنها را خواهند گرفت. به همین خاطر بهتر است از این دست اقدامات نیز دوری نمایید.

در نهایت باید بگوییم که برای انجام هیچ کاری عجله کار ساز نیست و سئو سایت هم از این موضوع جدا نیست و شما باید برای بالا آمدن درست سایت صبر داشته باشید و سایت را به روش درست به صدر جستجوهای گوگل بیاورید چرا که در غیر اینصورت قطعا شما متضرر میشود و سایت و بیزنستان متضرر میشود.

برای ارتباط و مشاوره با کارشناسان ما میتوانید از طریق صفحه تماس با ما و یا صفحه اینستاگرام در ارتباط باشید.

DOTWEB
ما در تیم تولید محتوای شرکت طراحی سایت و برنامه نویسی دات وب در تلاش هستیم تا بهترین مقالات آموزشی در زمینه طراحی سایت و کسب‌و‌کارهای اینترنتی را برای شما فراهم کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: