طراحی سایت با دی‌ان‌ان dnn dotnetnuke

یکی از تخصصی‌ترین خدمات دات وب طراحی و پیاده‌سازی راهکارهای مبتنی بر پلتفرم dnn می‌باشد. پلتفرم dnn زیرساخت توسعه نرم افزارها و خدمات الکترونیک مبتنی بر وب، توسعه‌پذیر و منعطف است که می‌تواند نیازهای مختلف سازمان‌ها و شرکت‌ها را در بستر اینترنت و اینترانت پاسخ دهد.

DNN چیست ؟!

طراحی سایت با DNN حرفه ای تر از همه جا در دات وب

دات نت نیوک یکی از cms های کاربردی است که بر پایه asp.net نوشته شده است. از DNN می‌توان به عنوان یک CMS قوی اشاره کرد که در شرکت‌های بزرگ و سطح بالا مورد استفاده قرار می‌گردد.

 همچنین از DNN برای وب‌سایت‌های معرفی می‌توان استفاده کرد، هر چند که برای وب‌سایت معرفی بهتر است از وردپرس استفاده کرد؛ چرا که هم در زمان و هم در هزینه صرفه‌جویی کرده‌ایم.

طراحی سایت با دی ان ان

DNN یک سیستم مدیریت محتوای کدباز، قابل توسعه، امن و مقیاس پذیر است که صدها هزار کسب و کار کوچک و بزرگ از آن برای راه اندازی وب سایت خود استفاده کرده‌اند.

DNN با داشتن بیش از یک میلیون عضو، بیش از یک میلیون دانلود و بیش از هشت صدهزار سایت مبتنی بر آن در طول ده سال گذشته، ثابت کرده است که بستری قابل اعتماد بوده و شما می‌توانید با اطمینان کسب‌وکار خود را با تکیه بر آن بسازید.

ویژگی‌های اصلی پلتفرم DNN :

 قابلیت چند سایتی با یک هسته نرم افزاری (Multi-Site Management)

 مدیریت کاربران و احراز هویت (Users Management)

 مقیاس پذیری و توسعه پذیری (Scalability & Extensibility)

 مدیریت پوسته های گرافیکی (Themes Management)

 گواهی بین المللی امنیت (Security Certificate)

 مدیریت چند سطحی دسترسی‌ها (Multi-Layers Permission)

 مدیریت صفحات (Pages Management)

 ماژول پذیری و چیدمان ماژولار (Modular Structure)

 کاربری آسان چیدمان محتوا (Visual Drag & Drop)

مزایای دات نت نیوک(DNN)

ساختار ماژولار دات نت نیوک

ساختار ماژولار این امکان را به شما می‌دهد از هر ماژول به تعداد n بار در سایت خود استفاده کنید. تمام سایت‌ها، غیر از دات نت نیوک از سیستم پستینگ استفاده می‌کنند یعنی طراح سایت صفحات شما را ایجاد می‌کند و شما تنها قادر به ادیت صفحات هستید. به عنوان مثال شما یک صفحه گالری در سایت‌های غیر دات نت نیوک (دی ان ان) دارید؛ در این نوع سایت‌ها شما محدود به همان صفحه هستید و برای اضافه کردن هر گالری می‌بایست با طراح سایت خود تماس بگیرید و با پرداخت هزینه، گالری خود را ایجاد نمایید در صورتیکه در سیستم قدرتمند DNN دیگر نیاز به تماس با طراح سایت نیست؛ کافیست شما از لیست ماژول‌ها، ماژول مورد نظر را انتخاب و به داخل صفحه انتقال دهید.

قابلیت توسعه و سفارشی سازی دات نت نیوک :

از آنجایی که دات نت نیوک یک سیستم متن باز (open source) و دارای طراحی ماژولار است، شما به راحتی می‌توانید آن را تغییر و توسعه دهید. در حال حاضر بیشتر از 8000 ماژول مختلف در دسترس است که هرکدام از آنها امکانی جدید به سایت اضافه می‌کنند که می‌توان بر حسب نیاز، آنها را نصب کرد. ضمن اینکه کدنویسی در صورتی که به این سورس آشنا باشید بسیار راحت است.

امنیت دات نت نیوک

می‌توان گفت دات نت نیوک با توجه به اینکه با زبان سی‌شارپ کدنویسی می‌شود از امنیت بسیار بالایی برخوردار است که در حال حاضر پرتال‌های سازمانی در ایران نیز با این سورس پیاده‌سازی می‌شوند. اگر بخواهیم چند پرتال سازمانی را نام ببریم می‌توانیم به پرتال شهرداری تهران، قوه قضاییه، سازمان حج، مرکز آمار ایران، سازمان امور مالیاتی و… را نام برد.

 

مزایای مدیریت امنیتی سیستم مدیریت محتوای دی ان ان

  • نصب یک یا چند پرتال در dnn

پرتال سیستم مدیریت محتوا دات نت نیوک Dotnetnuke طوری طراحی شده‌‌است که بتواند با یکبار نصب و بهره‌گیری از تنها یک پایگاه داده چندین پرتال را راه‌اندازی و پشتیبانی نماید که به کمک این ویژگی می‌توان با یک هاست صاحب چندین سایت شد. این امر برای شرکت‌هایی که قصد دارند تا وب‌سایت‌های اختصاصی برای هر یک از بخش‌های شرکت خود داشته باشند بسیار ایده آل می‌باشد.

  • ارسال ایمیل

برنامه‌ی ارسال ایمیل به‌کاررفته در پرتال Dotnetnuek دی ان ان امکان ارسال ایمیل از طریق پرتال برای اعضای سایت به تفکیک گروه‌های کاربری، نقش و یا افراد خاص را فراهم می‌آورد.

 

انعطاف پذیری بالا

سیستم مدیریت محتوای دی ان ان، می‌تواند چندین وب‌سایت را پشتیبانی کند. با وجود قابلیت تقسیم وظایف اداری میان سطوح مختلف سایت، مدیران می‌توانند تعداد زیادی وب‌سایت با محتوا و ظاهر متنوع را مدیریت کنند.

ابزار توسعه محلی

سیستم DNN دارای ویژگی مدیریت محلی چندزبانی است. با این ویژگی مدیران سایت می‌توانند به سادگی وب سایت خود را به چند زبان طراحی کنند.

معماری نرم افزار دی ان ان

در معماری پلتفرم دی‌ ان‌ ان، یک یا چند وب‌سایت در بالاترین سطح نرم‌افزار قابل ایجاد می‌باشد. هر سایت به تنهایی شامل چندین صفحه و هر صفحه شامل چندین برنامه کوچک (مثلا فروشگاه) می‌باشد. این برنامه‌های کوچک که در اصطلاح ماژول نامیده می‌شوند ممکن است در چند صفحه از یک سایت یا سایت‌های دیگر استفاده شوند. بنابراین با یک بار نصب پلتفرم دی‌ ان‌ ان می‌توان به بینهایت سایت با تعداد صفحات نامحدود و ماژول‌های درون آن دسترسی داشت. دی‌ان‌ان به زبان برنامه‌نویسی #C و تحت چارچوب دات‌نت مایکروسافت نوشته شده است. بانک اطلاعاتی پیش‌فرض دی‌ان‌ان Microsoft SQL Server می‌باشد اگرچه قابلیت اتصال به سایر بانک‌های اطلاعاتی را دارد. پلتفرم دی‌ان‌ان بر روی وب استک مایکروسافت و در سرور شخصی یا کلاد قابل اجرا می‌باشد.

نسخه‌های تجاری (Evoq) دی‌ان‌ان

نسخه‌های تجاری دی‌ان‌ان که با نام Evoq شناخته می‌شوند، بر پایه‌ی پلتفرم دی‌ان‌ان ساخته شده‌اند. این نسخه‌های تجاری با بهره‌گیری از سرویس‌های موجود در دی‌ان‌ان همچون سامانه امنیتی مستحکم، مدیریت اعضا، مدیریت فایل‌ها، سرویس‌های ویرایش محتوا و همچنین برخورداری از افزونه‌های جدید شامل ماژول، پوسته، سرویس‌دهنده و پیکربندی سفارشی به وجود آمده‌اند.

وب‌سایت وردپرسی یا DNN ؟؟!

بهتر است از کارشناسان دات وب کمک بگیرید که به درستی شما را در این امر یاری کنند.

در مقایسه وردپرس با DNN باید بگوییم که بستگی به نیاز شما دارد که استفاده از کدام CMS بهتر است؛ اما به صورت معمول برای شرکت‌های متوسط و بزرگ و سطح بالا از DNN و برای شرکت‌های کوچک تا متوسط از وردپرس استفاده می‌شود، اما هر دو به یک اندازه محبوبیت دارند و هر کدام در زمینه‌های مختلفی استفاده می‌شوند.

DNN یا وردپرس

سیستم مدیریت محتوای دی ‌ان ‌ان (DNN)، یک برنامه مدیریت محتوا (Cms) رایگان، متن باز و قابل توسعه است که طبق استاندارد و فناوری‌های مبتنی بر دات نت، برای طراحی و ساخت وب، مورد استفاده قرار می‌گیرد. این برنامه در اوایل شروع کار، نام دات نت نیوک DotNetNuke را برای محصول خود برگزید. این نام نشان می‌دهد این برنامه مبتنی بر دو پایه اصلی است، یکی زبان DotNet و دیگری پیروی از اصول Nuke که مجموعه سیستم‌های مدیریت محتوای کد باز است.

عدم استفاده شرکت‌های طراحی سایت از DNN

شرکت‌های طراحی سایت که از بنیه‌ی مالی قوی برخوردار نیستند توان خرید ماژول‌ها و اسکین‌های گران قیمت دی ان ان را ندارند. به همین خاطر دنبال سورس‌های رایگان و کم‌کیفیت دیگر می‌روند. طراحی سایت با DNN، حسن استقلال را به شما میدهد؛ چرا که بدون هیچ دغدغه‌ای می‌توانید سایتی قدرتمند و کارآمد داشته باشید و به‌راحتی سایت خود را مدیریت کنید.

وب‌سایت وردپرسی یا کدنویسی!؟

بهتر است از کارشناسان دات وب کمک بگیرید که به درستی شما را در این امر یاری کنند.

هزینه‌ی وب‌سایت با cms دی ان ان بسیار متغیر است چرا که بستگی به نوع وب‌سایتی که شما می‌خواهید دارد. برای مثال طبیعتا اگر نیاز به پرتال برای کارمندان خود داشته باشید، هزینه نسبت به یک وب‌سایت شرکتی و معرفی ساده بیشتر خواهد شد.

طراحی سایت با DNN

هزینه طراحی سایت با dnn

با توجه به ارزیابی‌های فوق هزینه نگهداری و راه اندازی وب‌سایت‌ها با پلتفرم دی ان ان بسیار گران است. از همین رو کاربران و متخصصان کمتری سراغ دی ان ان می‌آیند؛ اما متخصصین و افرادی که امنیت و راهکارهای خاص وب برای آنها اولویت بیشتری نسبت به هزینه دارد به دنبال دی ان ان هستند. به همین جهت بیشتر وب‌سایت‌های راه‌اندازی شده با دی ان ان سازمانی، دولتی و شرکتی هستند. از طرفی این مسائل باعث شده DNN جامعه‌ی فعال کمتری داشته و افزونه‌های ثالث کمتری به نسبت وردپرس داشته باشد. اما دات نت نیوک برای پورتال سازمانی یا شرکت‌های دولتی کاربرد بیشتری دارد.
پس اگر هزینه طراحی سایت برای شما مهم نیست، استفاده از سایت دی ان ان را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

برای دریافت مشاوره رایگان و ارسال پیش فاکتور می‌توانید با کارشناسان دات وب از طریق واتس اپ یا تماس تلفنی در ارتباط باشید. 

error: