تولید محتوای گرافیکی

تولید محتوای گرافیکی

تولید محتوای گرافیکی چیست؟

با گسترش روزافزون کسب و کارهای اینترنتی صاحبان مشاغل برای دیده شدن نیاز به تبلیغات گسترده تر و جذاب دارند . از آنجایی که آمارها نشان میدهد تصاویر گرافیکی و محتوای صوتی و تصویری بهتر از محتوای متنی در ذهن مخاطبان ثبت می‌گردد و مخاطبان بیشتری را جذب میکند، لذا بهترین گزینه برای شناساندن محصولات به بازار هدف خود خواهد بود چرا که شما خود را با این کار در ذهن مخاطب ثبت میکنید. در این مقاله شما را با نحوه ی تولید محتوای گرافیکی آشنا خواهیم کرد.

تولید محتوای گرافیکی

یکی از راههای جذب مخاطب و ثبت و ماندگاری در ذهن کاربر، استفاده از تولید محتوای گرافیکی است. استفاده از این نوع محتوا کمک زیادی به ماندگاری در حافظه بلند مدت کاربری شود. با داشتن تعداد مخاطبان بیشتر و پیگیری آنها می توانید به راحتی به بالا بردن رتبه خود در موتورهای جستجو کمک کنید. به همین دلیل بهتر است برای کسب موفقیت از تولید محتوای گرافیکی درسایت خود استفاده کنید اگر چه تولید محتوای گرافیکی پروسه ای زمانبر تر است اما شما با اینکار خود را ماندگار کرده و ترافیک سایت خود را بالامیبرید و در نتیجه سئو سایت شما بالا میرود. شاید بپرسید گرافیک چیست و چه تاثیری بر مخاطب می گذارد؟

گرافیک چه کمکی به تولید محتوا می کند ؟

گرافیک یکی از زیر شاخه های طراحی و نقاشی است که تلفیقی از چند هنر مختلف می باشد. در طرح های گرافیکی با یک شکل، طراحی یا نماد به راحتی می توان منظور اصلی را به مخاطب رساند و با استفاده از رنگ ها جذابیت و تاثیر آن را چند برابر کرد. طرح هایی که آمیخته از رسم و شکل و نگارش هستند مانند تصاویر، نقاشی ها و رنگهای متنوع می توانند به نوعی در دسته بندی طراحی گرافیکی قرار گیرند. استفاده از این طرح ها از بهترین روش های تولید محتوا برای رسیدن به اهداف شما می باشد.

مزایای تولید محتوای گرافیکی

برندسازی

استفاده از محتوای گرافیکی در سایت می تواند سایت شما را با ارزش تر از پیش کند از این رو در محبوبیت برند شما تاثیرگذار خواهد بود و محبوبیت شما موجب افزایش مشتری های شما میشود . لازم به ذکر است که محتواهای گرافیکی در سایت باید با برند و لوگو شما هم خوانی داشته باشند تا به نوعی امضای شما در آن ها دیده شود . به طور مثال در سایت های فروشگاهی استفاده از محتواهای گرافیکی جذاب کمک بسیاری به تبدیل مخاطب به مشتری می کند از این رو استفاده از آن ها یکی از مهم ترین مسائل مرتبط به تولید محتوای سایت های فروشگاهی است  پس در سایت فروشگاهی هم میتوانید از تولید محتوای گرافیکی استفاده کنید.

تولید محتوای گرافیکی

ارتباط موثر

با داشتن محتواهای گرافیکی با مضمون مناسب به راحتی می توانید با مخاطب خود ارتباط برقرار کنید .

طراحی گرافیکی

وبسایتی که دارای طراحی گرافیکی خوبی باشد از نظر مردم زیبا تلقی شده و با حسی خوب در سایت به گردش میپردازند . استفاده از طراحی های گرافیکی زیبا در امر طراحی سایت مهمترین مسئله ای است که باید در نظر گرفته شود . طراحان وب نه تنها به تصاویر مورد استفاده دقت می کنند ، بلکه حواسشان به هارمونی رنگ ها نیز است تا مخاطب حسی مناسب را از سایت بگیرد . البته تمامی این موارد بر اساس نوع سایتی که طراحی میکنند قابل تغییر است .

کاربرد های محتوای گرافیکی

اینفوگرافیک چیست؟

اینفوگرافیک یکی از زیر مجموعه های تولید محتوا گرافیکی است. اینفوگرافیک نمایش تصویری از هر نوع اطلاعات یا داده است. یک infographic  می تواند به شما کمک کند تا اطلاعات را به شکل گرافیکی جذاب و بصری شگفت انگیز ارائه دهید. شما می توانید رند بازار خود را با یک راهنمای گام به گام و ساده به مشتریان و مخاطبین خود ارائه دهید. اینفوگرافیک علاوه بر جذابیت سادگی را نیز با خود به همراه دارد.

تولید محتوای گرافیکی

چند نکته درباره تولید اینفوگرافیک

در تولید اینفوگرافیک توجه کنید که چگونه از رنگ های روشن و تیره، شخصیت های مصور و متن جسورانه استفاده می کنید. این عوامل  فوراً توجه مخاطب را به خود جلب می کند و باعث می شود مخاطب در طول زمان به شما بپردازد.

به خاطر داشته باشید که هدف اینفوگرافیک نه تنها اطلاع رسانی، بلکه ایجاد تجربه هم می تواند مطلب یا عکس را برای مخاطبان جذاب تر کند و باعث مشاهده بیشتر شود. در تولید اینفوگرافیک یا تولید محتوا گرافیکی به سبک های مختلف در نظر داشته باشید، دادن اطلاعات کافی نیست، بلکه باید تجربه نیز چاشنی کار شود.

چگونه چینش عناصر گرافیکی مختلفی مانند رنگ ها، نمادها، تصاویر، تصاویر و فونت ها در کنار هم بسیار مهم و ضروری است. چینش عناصر ضروری باید به نحوی باشد که مخاطبین را جذب و ان ها را مجذوب خود کند.

موشن گرافیک

موشن گرافیک یا موشن گرافی یک مفهوم پیچیده را به یک مفهوم ساده مبدل می سازد. زیرا نه تنها از نظر جذابیت بصری قابل توجه است بلکه می تواند منجر به افزایش مخاطبین هدف شما در بازاریابی یا حوزه کاری مورد نظر شود. موشن گرافیک که زیر دسته تولید محتوا گرافیکی است، حتی استراتژی بازاریابی شما را نیز ارتقا می بخشد بیاید نگاهی به این موضوع بیندازیم و دلیل  این همه تاثیر و محبوبیت را کشف کنیم تا ببینیم دلیل محبوبیت تولید محتوای گرفیکی در چیست.

مزایای تولید موشن گرافیک برای کسب و کار

تولید محتوای گرافیکی
 1. انتقال مفید و کاربردی موضوعات به وسیله موشن گرافیک آسان تر انجام می شود و برای مخاطب بیشتر قابل درک است.
 2. استایل موشن گرافیک رسمی و غیر رسمی بوده و هر دو نوع را در بر می گیرد.
 3. از تولید موشن گرافی می توان در مقاصد آموزشی استفاده کرد.
 4. موشن گرافیک یکی از بهترین ترفندها برای انتقال مفاهیم و موضوعات عددی و دانش های مختلف است.
 5. تبدیل اطلاعات خسته کننده به اطلاعاتی جذاب و خواندنی با موشن گرافیک آسان تر میسر می شود و شما میتوانیدهر اطلاعاتی را که در نظر دارید بدون محدودیت به کاربر نمایش دهید.
 6. قدرت بالای بصری در موشن گرافی باعث می شود مفاهیم رساتر و مفهومی تر انتقال یابند.
 7. طراحی های خیره کننده در تولید موشن گرافیک عجین شدن مخاطب با موضوع را به همراه دارد.
 8. تلفیق پذیری در تولید موشن گرافیک باعث استفاده از محتوا، تصویر و ویدئوهای مختلف در کار می شود.
 9. از ابتدای فرهنگ انسانی، طراحی گرافیکی منابعی برای توضیح پیامهای پیچیده از طریق بازنمایی بصری بوده است.
 10. موشن گرافیک عمدتاً قرار دادن یک طرح گرافیکی در حال حرکت است.
 11. تولید محتوا گرافیکی از جمله اینفوگرافیک و موشن گرافیک بهترین گزینه برای توضیح ایده های پیچیده به روشی ساده و روشن است.
 12. پس با توجه به مسائل گفته شده بازاریابی به وسیله تولید محتوا گرافیکی میتواند برای هر کسب و کاری الزام باشد.

خدمات دات وب | dotweb

DOTWEB
ما در تیم تولید محتوای شرکت طراحی سایت و برنامه نویسی دات وب در تلاش هستیم تا بهترین مقالات آموزشی در زمینه طراحی سایت و کسب‌و‌کارهای اینترنتی را برای شما فراهم کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: